Results for Öviksracet 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öviksracet 2015 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 | |||
Tävlingsort | Örnsköldsvik | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Örnsköldsviks allmänna simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 december 2015 |
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Ica Supermarket Bjästa |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Fagerström | 2005 | IKSU Simning | 16.91 | ||||||
2 | Lilly Johnsson | 2005 | Umeå Simsällskap | 17.39 | ||||||
3 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 17.46 | ||||||
4 | Elvira Engblom | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 17.73 | ||||||
5 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 17.77 | ||||||
6 | Linnea Sahlin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 18.26 | ||||||
7 | Alva Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | 18.46 | ||||||
8 | Jennifer Svedberg | 2005 | Björna Idrottsförening | 18.51 | ||||||
9 | Emilia Sponseller | 2005 | Umeå Simsällskap | 19.34 | ||||||
10 | Cornelia Asplund | 2005 | Timrå Simklubb | 19.75 | ||||||
11 | Nike Norlander | 2007 | Sundsvalls Simsällskap | 19.80 | ||||||
12 | Ida Martinell | 2005 | Björna Idrottsförening | 20.03 | ||||||
13 | Tilda Häggblad | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 20.06 | ||||||
14 | Olivia Ericson | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 20.08 | ||||||
15 | Wilma Eriksson | 2007 | Kramfors-Alliansen | 21.09 | ||||||
16 | Alva Sjödin | 2006 | Sundsvalls Simsällskap | 21.15 | ||||||
17 | Myrna Gidlund | 2006 | Höga Kusten Simsällskap | 21.48 | ||||||
18 | Elsa Lövgren | 2006 | Hörnefors Idrottsförening | 21.99 | ||||||
19 | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | 23.46 | ||||||
20 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 23.98 | ||||||
21 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 24.09 | ||||||
22 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 24.40 | ||||||
23 | Milla Vestberg | 2006 | Höga Kusten Simsällskap | 25.03 | ||||||
24 | Lovisa Brygt | 2006 | Höga Kusten Simsällskap | 25.57 | ||||||
- | Amanda Carlzén | 2005 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Livia Hofmann | 2005 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Ica Supermarket Bjästa |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Byström | 2003 | Höga Kusten Simsällskap | 14.04 | ||||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 14.08 | ||||||
3 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 15.11 | ||||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 15.58 | ||||||
5 | Kajsa Söderlind | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 15.93 | ||||||
6 | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | 16.13 | ||||||
7 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 16.14 | ||||||
8 | Elina Martinell | 2003 | Björna Idrottsförening | 16.27 | ||||||
8 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 16.27 | ||||||
10 | Emelie Carlzén | 2003 | Timrå Simklubb | 16.46 | ||||||
11 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 16.51 | ||||||
12 | Edit Fahlgren | 2004 | IKSU Simning | 16.59 | ||||||
13 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 16.62 | ||||||
14 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 16.66 | ||||||
15 | Hanna Hellman | 2003 | Höga Kusten Simsällskap | 16.95 | ||||||
16 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 16.96 | ||||||
17 | Ella Ulander | 2003 | Björna Idrottsförening | 17.21 | ||||||
18 | Hanna Berglund | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 17.28 | ||||||
19 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 17.71 | ||||||
20 | Elin Lindkvist | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 17.74 | ||||||
21 | Amanda Nilsson | 2003 | Höga Kusten Simsällskap | 18.34 | ||||||
22 | Elsa Hennig-Jakobsson | 2004 | Umeå Simsällskap | 18.48 | ||||||
23 | Ester Söderlind | 2004 | Björna Idrottsförening | 18.74 | ||||||
24 | Agnes Landfors | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 18.86 | ||||||
25 | Saga Hållander | 2004 | Höga Kusten Simsällskap | 19.48 | ||||||
26 | Hilma Nordmark | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 19.49 | ||||||
27 | Agnes Vestin | 2004 | Björna Idrottsförening | 19.58 | ||||||
28 | Agnes Burman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 19.88 | ||||||
29 | Emma Jakobsson | 2003 | Björna Idrottsförening | 20.28 | ||||||
30 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 20.94 | ||||||
31 | Klara Ljung | 2003 | Timrå Simklubb | 21.03 | ||||||
- | Tindra Olavi | 2003 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ica Supermarket Bjästa |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 13.42 | ||||||
2 | Isa Forsberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 13.90 | ||||||
3 | Karoline Lundgren | 2001 | IKSU Simning | 14.48 | ||||||
4 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 14.59 | ||||||
5 | Maja Ulander | 2001 | Björna Idrottsförening | 14.94 | ||||||
6 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 15.17 | ||||||
7 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 15.29 | ||||||
8 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 15.32 | ||||||
9 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 15.66 | ||||||
10 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 15.78 | ||||||
11 | Sanja Lind | 2002 | IKSU Simning | 15.90 | ||||||
12 | Freja Vestberg | 2002 | Höga Kusten Simsällskap | 16.44 | ||||||
13 | Agnes Lideskog | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 16.63 | ||||||
14 | Cecilia Lind | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 17.23 | ||||||
15 | Klara Östman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 17.66 | ||||||
16 | Melika Salehi Movahed | 2001 | Timrå Simklubb | 19.20 | ||||||
17 | Julia Lövgren | 2002 | Hörnefors Idrottsförening | 19.22 | ||||||
- | Klara Engblom | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Ica Supermarket Bjästa |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 13.22 | ||||||
2 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 14.02 | ||||||
3 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 14.23 | ||||||
4 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 14.34 | ||||||
5 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 14.44 | ||||||
6 | Emelia Boström | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 14.76 | ||||||
7 | Anna Norberg | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 14.82 | ||||||
8 | Linnea Lövgren | 2000 | Hörnefors Idrottsförening | 15.18 | ||||||
9 | Lovisa Larsson | 1999 | Björna Idrottsförening | 15.26 | ||||||
10 | Ebba Westberg | 2000 | Höga Kusten Simsällskap | 15.42 | ||||||
11 | Cornelia Samuelsson | 2000 | Björna Idrottsförening | 15.58 | ||||||
12 | Elin Åkerlund | 2000 | Timrå Simklubb | 16.30 | ||||||
13 | Sandra Persson | 1997 | Björna Idrottsförening | 16.66 | ||||||
14 | Cassandra Olofsdotter | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 16.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 december 2015 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS | Utskriftstid | 11:06 |