Results for Vest Ã…rgangsmesterskab Gr. 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.55 | 1:09.59 | 1:48.38 | 2:27.69 | |||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.74 | 1:11.67 | 1:50.38 | 2:29.46 | |||
3 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 35.35 | 1:14.76 | 1:55.54 | 2:36.81 | |||
4 | Gigi W. Larsen | 1995 | Odder IGF | 35.56 | 1:16.81 | 1:59.91 | 2:43.36 | |||
5 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.70 | 1:19.28 | 2:02.25 | 2:43.63 | |||
6 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.01 | 1:18.83 | 2:04.44 | 2:50.24 | |||
7 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.84 | 1:21.77 | 2:07.71 | 2:51.32 | |||
8 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.47 | 1:23.44 | 2:10.26 | 2:56.90 | |||
9 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 39.89 | 1:25.91 | 2:11.25 | 2:56.99 | |||
10 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.61 | 1:23.92 | 2:11.85 | 2:57.53 | |||
11 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 40.87 | 1:28.35 | 2:18.65 | 3:07.90 | |||
12 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 40.89 | 1:29.10 | 2:20.39 | 3:11.70 | |||
13 | Trine Vendelboe | 1995 | Ringe Svømme Klub | 42.39 | 1:30.56 | 2:23.45 | 3:16.21 | |||
14 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 42.45 | 1:34.26 | 2:28.45 | 3:20.96 | |||
15 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 46.29 | 1:44.80 | 2:41.47 | 3:37.99 | |||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | DSQ | Brystben | |||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.51 | 1:18.06 | 2:01.02 | 2:42.59 | |||
2 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.86 | 1:19.63 | 2:02.73 | 2:46.06 | |||
3 | Emilie Søgaard | 1996 | IHF Svømning | 36.64 | 1:19.53 | 2:05.06 | 2:50.72 | |||
4 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 38.68 | 1:24.43 | 2:11.53 | 2:58.29 | |||
5 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.52 | 1:26.24 | 2:13.47 | 3:00.06 | |||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 38.83 | 1:25.49 | 2:14.22 | 3:03.78 | |||
7 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 40.26 | 1:26.24 | 2:15.82 | 3:05.25 | |||
8 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.71 | 1:27.97 | 2:18.31 | 3:08.16 | |||
9 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 42.24 | 1:32.69 | 2:24.02 | 3:13.05 | |||
10 | Trine Dahl Kristensen | 1996 | IHF Svømning | 40.29 | 1:30.29 | 2:24.04 | 3:16.45 | |||
11 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.75 | 1:33.99 | 2:26.93 | 3:17.29 | |||
12 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 42.53 | 1:35.08 | 2:30.06 | 3:24.53 | |||
13 | Signe Nielsen | 1996 | Bov IF | 44.95 | 1:37.36 | 2:32.99 | 3:27.28 | |||
14 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 46.38 | 1:40.48 | 2:36.41 | 3:30.05 | |||
- | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | DNF | ||||||
- | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Herning Svømmeklub |