Tulokset Vest Ã…rgangsmesterskab Gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.59 | 1:09.31 | |||||
2 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.23 | 1:12.52 | |||||
3 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.93 | 1:13.09 | |||||
4 | Søren Larsen | 1993 | Hadsund Svømmeklub | 34.25 | 1:13.62 | |||||
5 | Nikolaj Hansen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 34.65 | 1:13.89 | |||||
6 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 34.49 | 1:14.73 | |||||
7 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 35.54 | 1:15.33 | |||||
8 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 35.19 | 1:16.46 | |||||
9 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 36.39 | 1:17.22 | |||||
10 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 37.14 | 1:19.58 | |||||
11 | Morten Søndergaard | 1993 | Odense Svømme Klub | 37.71 | 1:19.79 | |||||
12 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.57 | 1:20.49 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.76 | 1:10.71 | |||||
2 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 33.93 | 1:11.14 | |||||
3 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 35.29 | 1:12.60 | |||||
4 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.12 | 1:12.75 | |||||
5 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 34.61 | 1:14.63 | |||||
6 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 35.30 | 1:15.48 | |||||
7 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 35.72 | 1:16.51 | |||||
8 | Rune Kristiansen | 1994 | Odense Svømme Klub | 36.47 | 1:17.45 | |||||
9 | Jonas Thinggaard | 1994 | Hobro Svømmeklub | 36.74 | 1:18.05 | |||||
10 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 37.07 | 1:19.15 | |||||
11 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 38.07 | 1:19.32 | |||||
12 | Jonas Knøsgaard | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 36.21 | 1:19.80 | |||||
13 | Nikolaj Voss | 1994 | Kolding SK | 37.21 | 1:19.92 | |||||
14 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.62 | 1:20.20 | |||||
15 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 37.56 | 1:20.46 | |||||
16 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 37.77 | 1:20.47 | |||||
17 | Jonas Aagaard | 1994 | Brønderslev SK08 | 38.43 | 1:22.11 | |||||
18 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 38.78 | 1:22.41 | |||||
- | Rasmus Hindsgaul | 1994 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Herning Svømmeklub |