Tulokset Vest Ã…rgangsmesterskab Gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 20 marts 2009 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.43 | 2:12.95 | 3:34.64 | 4:36.26 | |||
2 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 1:06.22 | 2:19.03 | 3:41.18 | 4:45.57 | |||
3 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.83 | 2:28.26 | 3:49.55 | 4:54.41 | |||
4 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.57 | 2:19.28 | 3:45.11 | 4:54.82 | |||
5 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.75 | 2:24.52 | 3:48.69 | 4:59.99 | |||
6 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.71 | 2:29.67 | 4:03.44 | 5:12.34 | |||
7 | Morten Søndergaard | 1993 | Odense Svømme Klub | 1:09.75 | 2:34.44 | 4:05.80 | 5:16.46 | |||
8 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:12.20 | 2:41.05 | 4:10.00 | 5:27.34 | |||
9 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.15 | 2:41.09 | 4:19.34 | 5:37.08 | |||
10 | Morten Rask Jensen | 1993 | Svømmeklubben S 68 | 1:17.22 | 2:47.69 | 4:27.41 | 5:44.30 | |||
11 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:18.70 | 2:51.91 | 4:37.30 | 5:52.56 | |||
- | Mathias E. Kristensen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 1:04.79 | 2:19.55 | 3:46.49 | 4:52.77 | |||
2 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:06.46 | 2:29.06 | 3:50.12 | 4:58.37 | |||
3 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 1:07.36 | 2:29.32 | 3:52.36 | 5:00.80 | |||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.16 | 2:26.70 | 3:52.98 | 5:00.85 | |||
5 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:09.89 | 2:26.21 | 3:56.26 | 5:06.04 | |||
6 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.97 | 2:32.39 | 4:04.03 | 5:12.69 | |||
7 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:13.71 | 2:30.44 | 4:04.78 | 5:13.04 | |||
8 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.07 | 2:29.57 | 4:01.73 | 5:14.67 | |||
9 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.53 | 2:34.39 | 4:06.20 | 5:16.15 | |||
10 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.09 | 2:38.63 | 4:04.46 | 5:18.35 | |||
11 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.32 | 2:33.89 | 4:08.49 | 5:19.48 | |||
12 | Rune Kristiansen | 1994 | Odense Svømme Klub | 1:12.19 | 2:32.63 | 4:04.51 | 5:19.69 | |||
13 | Erik Posselt Gunnersen | 1994 | Odense Svømme Klub | 1:13.48 | 2:40.39 | 4:18.51 | 5:28.74 | |||
14 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:14.64 | 2:42.24 | 4:16.22 | 5:31.30 | |||
15 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 1:23.14 | 2:44.86 | 4:21.20 | 5:38.31 | |||
16 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:22.11 | 2:53.59 | 4:27.13 | 5:47.49 | |||
17 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 1:20.49 | 2:46.41 | 4:33.99 | 5:51.57 | |||
18 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.53 | 2:47.51 | 4:30.81 | 5:51.67 | |||
19 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:26.96 | 3:00.27 | 4:43.47 | 6:11.27 | |||
- | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DNF | ||||||
- | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | Opadgående flyben | |||||
- | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 1 hånd vend. 300 m | |||||
- | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | DSQ | en hånd i vend. 300m | |||||
- | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Svøm på mave v/150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Herning Svømmeklub |