Tulokset Vest Ã…rgangsmesterskab Gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.93 | 59.84 | |||||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.06 | 1:01.84 | |||||
3 | Mathias Hansen | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.21 | 1:01.97 | |||||
4 | Lars Wermuth | 1993 | Frem Odense | 30.75 | 1:03.69 | |||||
5 | Kasper Holm Morsø | 1993 | Odense Svømme Klub | 31.77 | 1:05.05 | |||||
6 | Thomas Hansen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 31.96 | 1:05.86 | |||||
7 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.21 | 1:06.30 | |||||
8 | Jacob Hedensted | 1993 | Horsens Svømmeklub | 32.38 | 1:06.39 | |||||
9 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 32.44 | 1:06.57 | |||||
10 | Claus Fastrup | 1993 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.73 | 1:07.27 | |||||
11 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.05 | 1:08.77 | |||||
12 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.96 | 1:09.11 | |||||
13 | Dion Andersen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 34.10 | 1:10.05 | |||||
14 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.37 | 1:10.07 | |||||
15 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 34.13 | 1:10.54 | |||||
16 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 34.47 | 1:11.06 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 30.48 | 1:02.05 | |||||
2 | Kristian Poulsen | 1994 | Brønderslev SK08 | 31.33 | 1:04.34 | |||||
3 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 31.07 | 1:04.74 | |||||
4 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.55 | 1:05.32 | |||||
5 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.67 | 1:05.35 | |||||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.71 | 1:06.53 | |||||
7 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.60 | 1:06.56 | |||||
8 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.87 | 1:07.41 | |||||
9 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 34.03 | 1:08.23 | |||||
10 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 33.75 | 1:08.53 | |||||
11 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 33.93 | 1:08.96 | |||||
12 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 33.56 | 1:09.66 | |||||
13 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 34.36 | 1:11.42 | |||||
14 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 35.49 | 1:11.47 | |||||
15 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.60 | 1:11.56 | |||||
16 | Michael Salling | 1994 | Kolding SK | 34.60 | 1:11.71 | |||||
17 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 34.50 | 1:12.00 | |||||
18 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 35.53 | 1:12.73 | |||||
19 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 35.04 | 1:13.67 | |||||
20 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 35.47 | 1:13.92 | |||||
21 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 35.90 | 1:14.53 | |||||
22 | Jacob Dahl Andersen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.87 | 1:14.59 | |||||
23 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 35.36 | 1:14.66 | |||||
24 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 36.39 | 1:15.40 | |||||
25 | Mads Petersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.12 | 1:20.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Herning Svømmeklub |