2018-11-16   04:35:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:00   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            2:28.84   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            2:33.67   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:34.07   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:39.75   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            2:44.03   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            2:46.27   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            2:46.88   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:48.21   
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub            2:49.37   
10  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            2:51.09   
11  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            2:51.38   
12  Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            2:52.29   
13  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            2:53.68   
14  Marike Nevermann  2003  Frederikssund Svømmeklub            2:58.42   
15  Emilie Nepper-Christensen  2003  Søllerød Svømmeklub            2:58.59   
16  Laura Rytz Jørgensen  2003  Frederikssund Svømmeklub            2:58.91   
17  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            3:03.07   
18  Carla Lyhne Weiner  2003  Søllerød Svømmeklub            3:03.40   
19  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            3:11.41   
20  Filippa Olivia Rützou  2003  Hørsholm Svømmeforening            3:17.48   
Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Silja Østerbye  2003  Værløse Svømmeklub            DNS   
Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub            DSQ  efb v 75m 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            2:43.59   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            2:47.97   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            2:51.14   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            2:53.57   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            2:55.47   
Cathrine Østergaard Niels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            2:59.87   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:00.55   
Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            3:03.50   
Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub            3:03.67   
10  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:04.59   
11  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub            3:09.25   
12  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:11.87   
13  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            3:12.04   
14  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            3:12.25   
15  Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            3:12.60   
16  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            3:15.09   
17  Arwen Nybo  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:19.90   
18  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            3:22.98   
19  Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub            3:23.24   
20  Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            3:25.59   
21  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            3:28.46   
22  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            3:40.65   
Sofia Lackovic  2004  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Amanda Christensen  2004  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Josephine Lysdahl  2004  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  efb v 75m 
Laura Bang  2004  Søllerød Svømmeklub            DSQ  efb v 75m 
Mathilde Busch Erhardi  2004  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  efb 125m 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            3:12.54   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            3:14.94   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            3:18.35   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            3:19.90   
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            3:21.30   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            3:23.10   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            3:23.24   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            3:23.56   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            3:27.07   
10  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            3:27.19   
11  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            3:29.00   
11  Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            3:29.00   
13  Caroline Mathilde Bang  2006  Sigma Swim Allerød            3:29.25   
14  Cille Winskov Rasmussen  2006  Holbæk Svømme Klub            3:35.47   
15  Mathilde Ramsgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            3:35.81   
16  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            3:38.82   
17  Julie Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            3:40.44   
18  Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub            3:45.99   
19  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:47.50   
20  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            3:47.68   
21  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub            3:51.27   
22  Ida Mogensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:56.88   
23  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            4:03.88   
24  Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød            4:04.38   
25  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            4:09.77   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            DSQ  afslut på maven 
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  efb v 75m 
Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  ejb v 175m 
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            DSQ  svøm på maven v 100m 
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  svøm på maven v 25m 
Sofie Ewers Stokholm  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  to armtag v ven 150m 
Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  afsl på maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark