2018-09-21   12:19:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            1:01.99   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            1:04.49   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:07.44   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:07.75   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            1:10.19   
Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            1:10.23   
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:10.79   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:13.95   
Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:14.67   
10  Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            1:15.30   
11  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:15.84   
12  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:17.35   
13  Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:17.59   
14  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            1:17.81   
15  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            1:19.11   
16  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.53   
17  Mads Lind  2002  Frederikssund Svømmeklub            1:20.10   
18  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            1:20.86   
19  Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:23.56   
20  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:25.46   
21  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            1:27.61   
22  Mark Brandt  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:29.27   
23  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            1:29.86   
24  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            1:32.80   
25  Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub            1:34.40   
Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:15.02   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:15.28   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:15.47   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:17.50   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub            1:17.87   
Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            1:18.01   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            1:18.19   
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:23.39   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:24.49   
10  Marcus Elkjær Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:28.22   
11  Erik Li  2003  Herlev Svømning            1:29.58   
12  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            1:29.83   
13  Noah Bred  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:31.71   
14  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:33.35   
15  Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:37.74   
16  Jonas Reimer Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:37.86   
17  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:38.66   
18  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            1:38.88   
19  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:41.62   
20  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:42.69   
21  Oscar Frejwald Christians  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:43.47   
22  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            1:45.14   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  sv på ryg v 75m 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning            1:23.56   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            1:24.14   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:27.12   
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:31.93   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            1:34.26   
Andreas Ivang Ladefoged  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:35.02   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:35.96   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:36.82   
Nicolaj Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:39.64   
10  Gustav Pedersen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:42.82   
11  Theodor Wernberg Løvgren  2005  Sigma Swim Allerød            1:50.51   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Nikolaj Fallenkamp  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  brysttag f. vend 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark