2018-12-14   11:01:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:24   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:12.30   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:13.04   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.36   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            1:20.97   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:21.04   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:22.05   
Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            1:22.89   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:23.35   
Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:26.54   
10  Magnus Christensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:27.21   
11  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            1:29.14   
12  Lucas Jøns  2002  Værløse Svømmeklub            1:29.80   
13  Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:29.92   
14  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            1:31.73   
15  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  Hillerød Svømmeklub            1:32.68   
16  Jacob Ellekær  2002  Holbæk Svømme Klub            1:36.85   
17  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            1:38.68   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            DSQ  2 flyben v 75m 
Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            DSQ  2 armtag un va v/ven 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Max Albertsen  2003  Søllerød Svømmeklub            1:27.90   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            1:28.41   
Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            1:29.81   
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:30.80   
Filip Bruhn  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:32.31   
Malde Tesch Busse  2003  Sigma Swim Allerød            1:33.16   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:37.28   
Jakob Bjerg Snekkersten  2003  Helsingør Svømmeklub            1:40.09   
Otto Walther Holst  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:40.70   
10  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:40.75   
11  Oscar Frejwald Christians  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:42.32   
Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning            1:35.98   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            1:36.76   
Thor Majvig Mogensen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:39.28   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub            1:41.54   
Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:42.11   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            1:43.64   
Sebastian Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:43.81   
Thomas Jørgensen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:44.02   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød            1:44.67   
10  Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:44.77   
11  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            1:46.38   
12  Mads Frost Sønderby  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:46.54   
13  Nicolaj Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:47.41   
14  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:47.58   
15  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub            1:48.67   
16  Felix H. Midtgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            1:49.23   
17  Marius Lundsteen Brøndum  2005  Søllerød Svømmeklub            1:49.71   
18  Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            1:51.14   
19  Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:51.75   
20  Ben Hargreaves  2005  Sigma Swim Birkerød            1:52.00   
21  Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            1:52.27   
22  Silas Fessel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:52.66   
23  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:52.77   
24  Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:53.22   
25  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            1:55.18   
26  Anton Hvistendahl Fabel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:55.61   
27  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:55.67   
28  Oliver Norvold  2005  Sigma Swim Allerød            1:56.06   
29  Theodor Møller  2005  Herlev Svømning            1:58.00   
30  Jonas Riff Alexandersen  2005  Sigma Swim Birkerød            2:09.91   
31  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            2:14.68   
Lau Lykke Wennicke  2004  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  asynkr ben v 75m 
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  db flyben v 75m 
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  2 flyben v start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark