2018-06-24   18:16:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:19.32   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            1:20.45   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:24.70   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            1:25.50   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:25.68   
Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:26.19   
Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:26.36   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:26.54   
Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:27.09   
10  Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            1:27.73   
11  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:28.55   
12  Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            1:28.70   
13  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:29.00   
14  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:29.31   
15  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            1:30.30   
16  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:30.55   
17  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:31.37   
18  Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:31.78   
19  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            1:33.49   
20  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            1:34.74   
21  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:36.75   
22  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:38.39   
23  Nicoline Hjort Kaas  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:39.16   
24  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:40.82   
25  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:41.06   
26  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            1:43.33   
27  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:43.42   
28  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            1:43.93   
29  Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:44.28   
30  Lea Bach Nielsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:47.09   
31  Aia Andreassen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:52.62   
Isobel Crosskey  2003  Gentofte Svømme Klub            1:37.24  EXTRA 
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  asynkr ben v 75m 
Laura Rytz Jørgensen  2003  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:22.74   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:22.79   
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:25.53   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:27.84   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:27.90   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:31.91   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:32.65   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            1:33.11   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:34.47   
10  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            1:35.37   
11  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:35.87   
12  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            1:38.73   
13  Laura Nellemann  2004  Søllerød Svømmeklub            1:39.04   
14  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            1:39.31   
15  Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:39.42   
16  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:41.35   
17  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:43.30   
18  Sarah Waltenburg  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:43.44   
19  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            1:44.47   
20  Laura Bang  2004  Søllerød Svømmeklub            1:49.81   
21  Olivia Rosenkilde  2004  Herlev Svømning            1:50.55   
22  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub            1:53.40   
23  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            1:55.31   
24  Amanda Christensen  2004  Frederiksværk Svømmeklub            1:55.43   
25  Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub            1:59.72   
26  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub            1:59.90   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:32.49   
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            1:36.08   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            1:37.26   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            1:38.80   
Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:45.64   
Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:45.68   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            1:46.51   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:46.81   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            1:47.27   
10  Clara Secher Termansen  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:48.04   
11  Katherine Louise Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            1:50.13   
12  Cille Winskov Rasmussen  2006  Holbæk Svømme Klub            1:51.15   
13  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:51.86   
14  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:52.93   
15  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:54.48   
16  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            1:55.28   
17  Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub            1:56.24   
18  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:57.18   
19  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            1:57.47   
20  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:57.60   
21  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:58.10   
22  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:58.88   
23  Mathilde Ramsgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:59.10   
24  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            1:59.40   
25  Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            1:59.78   
26  Josefine Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            2:01.58   
27  Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            2:01.75   
28  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            2:03.53   
29  Agnes Rygaard Truelsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            2:03.95   
30  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:04.00   
31  Laura Købke  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:04.02   
32  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            2:05.07   
33  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            2:05.62   
34  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            2:06.67   
35  Olivia Ølshøj  2005  Sigma Swim Birkerød            2:08.51   
36  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            2:08.53   
37  Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:09.54   
38  Filippa Holm Lange  2006  Sigma Swim Birkerød            2:15.02   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
Louise Byrn  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  2 flyben ef vend 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark