Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.21 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 37.43 | 1:10.08 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.27 | 1:39.35 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.86 | 2:08.21 | |||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:14.72 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:39.15 | 2:14.72 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 2:14.72 | 2:14.72 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:18.07 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 38.66 | 1:14.75 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 32.46 | 1:47.21 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.86 | 2:18.07 | |||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.30 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 39.97 | 1:14.58 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 32.84 | 1:47.42 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.88 | 2:18.30 | |||||||
5 | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:23.36 | ||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 37.89 | 37.89 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 39.08 | 1:16.97 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 35.10 | 1:52.07 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 31.29 | 2:23.36 | |||||||
6 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.31 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 40.69 | 1:17.61 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 35.39 | 1:53.00 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 33.31 | 2:26.31 | |||||||
7 | Talent Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.96 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 40.19 | 40.19 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 39.42 | 1:19.61 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 37.11 | 1:56.72 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 32.24 | 2:28.96 | |||||||
8 | Hils Piger 1 | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:32.61 | ||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 1:19.26 | 1:52.14 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 40.47 | 2:32.61 | |||||||
Emma Sander | 2004 | 2:32.61 | ||||||||
9 | Helsingør Piger 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:32.64 | ||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 42.33 | 1:22.42 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 37.98 | 2:00.40 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 32.24 | 2:32.64 | |||||||
10 | Herlev Piger | 2003 | Herlev Svømning | 2:33.80 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 46.95 | 1:20.54 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 39.81 | 2:00.35 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 33.45 | 2:33.80 | |||||||
11 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:33.86 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 1:18.92 | 2:00.73 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 33.13 | 2:33.86 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 2:33.86 | ||||||||
12 | Sigma Piger 3 | 2003 | Sigma Swim | 2:35.81 | ||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 41.23 | 1:23.57 | |||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 37.60 | 2:01.17 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 34.64 | 2:35.81 | |||||||
13 | Søllerød Girls | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:36.97 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Mathilde Kehlet | 2003 | 44.27 | 1:22.93 | |||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 39.71 | 2:02.64 | |||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 34.33 | 2:36.97 | |||||||
14 | Hs3 Piger 1 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:40.68 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 1:26.60 | 1:26.60 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 39.66 | 2:06.26 | |||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 34.42 | 2:40.68 | |||||||
Victoria Husted Volden | 2003 | 2:40.68 | ||||||||
15 | Helsingør Piger 7 | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:45.00 | ||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 2:45.00 | 2:45.00 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | |||||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | |||||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 2:45.00 | 2:45.00 | |||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:48.74 | ||||||
Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 49.16 | 1:29.91 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 1:18.83 | 2:48.74 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 2:48.74 | ||||||||
17 | Gentofte Piger 3 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.86 | ||||||
Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Norah Szczepanski | 2003 | 48.82 | 1:27.10 | |||||||
Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 47.12 | 2:14.22 | |||||||
Astrid Permin | 2003 | 34.64 | 2:48.86 | |||||||
18 | Holbæk Piger 1 | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:52.88 | ||||||
Simone Hoppe | 2004 | 46.98 | 46.98 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 53.53 | 1:40.51 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 1:12.37 | 2:52.88 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 2:52.88 | ||||||||
19 | Søllerød Girls 1 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:53.33 | ||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 1:00.86 | 1:00.86 | |||||||
Laura Nellemann | 2004 | 35.27 | 1:36.13 | |||||||
Pauline Drucker | 2004 | 41.13 | 2:17.26 | |||||||
Anna Nørskov | 2004 | 36.07 | 2:53.33 | |||||||
20 | Ag3 Allerød Piger 1 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:53.52 | ||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 44.57 | 44.57 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 44.88 | 1:29.45 | |||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 45.37 | 2:14.82 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 38.70 | 2:53.52 | |||||||
21 | Hs3 Piger 2 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:57.60 | ||||||
Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 50.28 | 50.28 | |||||||
Mathilde Edele Borg | 2004 | 49.60 | 1:39.88 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 1:17.72 | 2:57.60 | |||||||
Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 2:57.60 | ||||||||
22 | Birkerød Ag3 Piger 1 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.87 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Sophie Simmonds | 2005 | 49.97 | 1:35.01 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 48.29 | 2:23.30 | |||||||
Katherine Louise Simmonds | 2005 | 34.57 | 2:57.87 | |||||||
23 | Helsingør Piger 6 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:57.89 | ||||||
Mathilde Ramsgaard | 2005 | 49.56 | 49.56 | |||||||
Lea Bach Nielsen | 2003 | 49.79 | 1:39.35 | |||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 39.77 | 2:19.12 | |||||||
Filippa Martinsen | 2005 | 38.77 | 2:57.89 | |||||||
24 | Helsingør Piger 4 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:58.33 | ||||||
Josefine Westergaard | 2004 | 44.37 | 44.37 | |||||||
Emma Clausen | 2003 | 48.63 | 1:33.00 | |||||||
Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 49.30 | 2:22.30 | |||||||
Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 36.03 | 2:58.33 | |||||||
25 | Søllerød Girls 2 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:59.29 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 1:36.98 | 1:36.98 | |||||||
Laura Bang | 2004 | 1:22.31 | 2:59.29 | |||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | |||||||||
Emma Jakobsen | 2004 | 2:59.29 | 2:59.29 | |||||||
26 | Gsc Aspirant Piger 1 | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:00.20 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 46.11 | 46.11 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 51.43 | 1:37.54 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 42.33 | 2:19.87 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 40.33 | 3:00.20 | |||||||
27 | Birkerød Ag3 Piger 2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:05.72 | ||||||
Astrid Rønn Olesen | 2005 | 45.25 | 45.25 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 57.58 | 1:42.83 | |||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | 40.57 | 2:23.40 | |||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 42.32 | 3:05.72 | |||||||
28 | Holbæk Piger 2 | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:21.57 | ||||||
Annette Toft | 2006 | 2:45.21 | 2:45.21 | |||||||
Nana Andersen | 2006 | 36.36 | 3:21.57 | |||||||
Freja Lohmann Strobel | 2006 | |||||||||
Anna Mundt Karup | 2005 | 3:21.57 | 3:21.57 | |||||||
29 | Ag3 Allerød Piger 2 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:22.73 | ||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 50.95 | 50.95 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 58.94 | 1:49.89 | |||||||
Julie Gersby | 2006 | 46.81 | 2:36.70 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 46.03 | 3:22.73 | |||||||
- | Helsingør Piger 3 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | efb v. 25m | |||||
- | Helsingør Piger 5 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart v 2. skifte | |||||
Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 1:50.47 | 1:50.47 | |||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 19.52 | 2:09.99 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:55 |