2018-11-16   13:34:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:55   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Piger 1  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:08.21   
  Terese Kjøller Rudbeck  2003      32.65        32.65   
  Sara Damkjær Bartels  2004      37.43        1:10.08   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      29.27        1:39.35   
  Frederikke Marie Hansen  2003      28.86        2:08.21   
                     
Gentofte Piger 1  2003  Gentofte Svømme Klub            2:14.72   
  Frederikke Falk-List  2004      35.57        35.57   
  Clara Rybak-Andersen  2003      1:39.15        2:14.72   
  Asta Poulsen Dolan  2004                 
  Alberte V. Bisgaard  2003      2:14.72        2:14.72   
                     
Sigma Piger 1  2003  Sigma Swim            2:18.07   
  Maria Lund  2003      36.09        36.09   
  Julie K Rose  2003      38.66        1:14.75   
  Therese Sand Frederiksen  2003      32.46        1:47.21   
  Cornelia Bergqvist  2003      30.86        2:18.07   
                     
Gsc Piger 2  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:18.30   
  Emma Hansen  2004      34.61        34.61   
  Amalie Schou  2003      39.97        1:14.58   
  Esther Else Grubert  2003      32.84        1:47.42   
  Roseline Løkkegaard  2004      30.88        2:18.30   
                     
Helsingør Piger 1  2003  Helsingør Svømmeklub            2:23.36   
  Cornelia Vâmosi  2004      37.89        37.89   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      39.08        1:16.97   
  Linnea Hietala  2004      35.10        1:52.07   
  Olivia Ida Madsen  2003      31.29        2:23.36   
                     
Gentofte Piger 2  2003  Gentofte Svømme Klub            2:26.31   
  Signe Dyrskjøt Boesen  2003      36.92        36.92   
  Viola Demuth Andersen  2003      40.69        1:17.61   
  Anne Sofie Evald  2004      35.39        1:53.00   
  Clara Toft  2004      33.31        2:26.31   
                     
Talent Piger 1  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:28.96   
  Kathrine Bang Rubak  2004      40.19        40.19   
  Ida-Marie Frydenlund  2003      39.42        1:19.61   
  Olivia Mammen  2003      37.11        1:56.72   
  Liva Stjernholm  2004      32.24        2:28.96   
                     
Hils Piger 1  2003  Hillerød Svømmeklub            2:32.61   
  Anna Haugsted Pihl  2003      32.88        32.88   
  Frida Uldall  2003      1:19.26        1:52.14   
  Johanne Baes Aaholst  2004      40.47        2:32.61   
  Emma Sander  2004              2:32.61   
                     
Helsingør Piger 2  2003  Helsingør Svømmeklub            2:32.64   
  Mathilde Hedager  2004      40.09        40.09   
  Mia Mørk Kuramoto  2003      42.33        1:22.42   
  Fiona Burmester  2003      37.98        2:00.40   
  Freja Stenbækgård  2003      32.24        2:32.64   
                     
10  Herlev Piger  2003  Herlev Svømning            2:33.80   
  Thea F. Johansen  2003      33.59        33.59   
  Anja Xin Andersen  2004      46.95        1:20.54   
  Josephine Thomsen  2005      39.81        2:00.35   
  Helene Jensen  2003      33.45        2:33.80   
                     
11  Sigma Piger 2  2003  Sigma Swim            2:33.86   
  Emma Stoltz  2004      41.81        41.81   
  Esmeralda Johansen  2004      1:18.92        2:00.73   
  Kajsa G. Christensen  2004      33.13        2:33.86   
  Laura Boutrup  2003              2:33.86   
                     
12  Sigma Piger 3  2003  Sigma Swim            2:35.81   
  Karla Marie Fæster  2004      42.34        42.34   
  Camille Nørby  2004      41.23        1:23.57   
  Cassandra G. Nygaard  2003      37.60        2:01.17   
  Katrine Bonefeld  2004      34.64        2:35.81   
                     
13  Søllerød Girls  2003  Søllerød Svømmeklub            2:36.97   
  Carla Lyhne Weiner  2003      38.66        38.66   
  Mathilde Kehlet  2003      44.27        1:22.93   
  Emilie Nepper-Christensen  2003      39.71        2:02.64   
  Rebecca Sangild  2003      34.33        2:36.97   
                     
14  Hs3 Piger 1  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:40.68   
  Martha Hjuler Britze  2004      1:26.60        1:26.60   
  Caroline Salskov Jensen  2005      39.66        2:06.26   
  Camilla Kaavé  2003      34.42        2:40.68   
  Victoria Husted Volden  2003              2:40.68   
                     
15  Helsingør Piger 7  2005  Helsingør Svømmeklub            2:45.00   
  Emmely Östman Pedersen  2005      2:45.00        2:45.00   
  Johanne Weber  2005                 
  Caroline Villum Færch  2005                 
  Caroline Trøjgaard  2005      2:45.00        2:45.00   
                     
16  Gsc Piger 3  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:48.74   
  Cathrine Østergaard Niels  2004      40.75        40.75   
  Laura Kjørtsholtsen  2004      49.16        1:29.91   
  Amalie Brammer Kærgaard  2004      1:18.83        2:48.74   
  Sophia Bøttger  2004              2:48.74   
                     
17  Gentofte Piger 3  2003  Gentofte Svømme Klub            2:48.86   
  Sia Nikoline Schrøder  2003      38.28        38.28   
  Norah Szczepanski  2003      48.82        1:27.10   
  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004      47.12        2:14.22   
  Astrid Permin  2003      34.64        2:48.86   
                     
18  Holbæk Piger 1  2003  Holbæk Svømme Klub            2:52.88   
  Simone Hoppe  2004      46.98        46.98   
  Cille Winskov Rasmussen  2006      53.53        1:40.51   
  Mie Mørkedal  2003      1:12.37        2:52.88   
  Mathilde Nielsen  2003              2:52.88   
                     
19  Søllerød Girls 1  2003  Søllerød Svømmeklub            2:53.33   
  Ida Marie Platzer  2005      1:00.86        1:00.86   
  Laura Nellemann  2004      35.27        1:36.13   
  Pauline Drucker  2004      41.13        2:17.26   
  Anna Nørskov  2004      36.07        2:53.33   
                     
20  Ag3 Allerød Piger 1  2005  Sigma Swim Allerød            2:53.52   
  Mathilde Friis Autzen  2005      44.57        44.57   
  Caroline Bach Mindested  2005      44.88        1:29.45   
  Caroline Mathilde Bang  2006      45.37        2:14.82   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      38.70        2:53.52   
                     
21  Hs3 Piger 2  2004  Hørsholm Svømmeforening            2:57.60   
  Mathilde Busch Erhardi  2004      50.28        50.28   
  Mathilde Edele Borg  2004      49.60        1:39.88   
  Kaya Vennick Haugbølle  2004      1:17.72        2:57.60   
  Nicoline Hjort Kaas  2003              2:57.60   
                     
22  Birkerød Ag3 Piger 1  2005  Sigma Swim Birkerød            2:57.87   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      45.04        45.04   
  Sophie Simmonds  2005      49.97        1:35.01   
  Catrine Porsdal  2005      48.29        2:23.30   
  Katherine Louise Simmonds  2005      34.57        2:57.87   
                     
23  Helsingør Piger 6  2004  Helsingør Svømmeklub            2:57.89   
  Mathilde Ramsgaard  2005      49.56        49.56   
  Lea Bach Nielsen  2003      49.79        1:39.35   
  Emma F. Rouse  2004      39.77        2:19.12   
  Filippa Martinsen  2005      38.77        2:57.89   
                     
24  Helsingør Piger 4  2003  Helsingør Svømmeklub            2:58.33   
  Josefine Westergaard  2004      44.37        44.37   
  Emma Clausen  2003      48.63        1:33.00   
  Kristine G. Skjærbæk  2004      49.30        2:22.30   
  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003      36.03        2:58.33   
                     
25  Søllerød Girls 2  2003  Søllerød Svømmeklub            2:59.29   
  Mille Vester-Christensen  2005      1:36.98        1:36.98   
  Laura Bang  2004      1:22.31        2:59.29   
  Alba Lyhne Weiner  2004                 
  Emma Jakobsen  2004      2:59.29        2:59.29   
                     
26  Gsc Aspirant Piger 1  2005  Gladsaxe Idræts Forening            3:00.20   
  Josefine Staudt  2005      46.11        46.11   
  Luna Christensen  2005      51.43        1:37.54   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      42.33        2:19.87   
  Alma Gotfredsen  2005      40.33        3:00.20   
                     
27  Birkerød Ag3 Piger 2  2005  Sigma Swim Birkerød            3:05.72   
  Astrid Rønn Olesen  2005      45.25        45.25   
  Nikoline R. Amstrup  2005      57.58        1:42.83   
  Rosalie Viola Ryding  2005      40.57        2:23.40   
  Camilla Porsdal  2005      42.32        3:05.72   
                     
28  Holbæk Piger 2  2003  Holbæk Svømme Klub            3:21.57   
  Annette Toft  2006      2:45.21        2:45.21   
  Nana Andersen  2006      36.36        3:21.57   
  Freja Lohmann Strobel  2006                 
  Anna Mundt Karup  2005      3:21.57        3:21.57   
                     
29  Ag3 Allerød Piger 2  2005  Sigma Swim Allerød            3:22.73   
  Laura Lind-Christensen  2006      50.95        50.95   
  Linnea Funk Larsen  2007      58.94        1:49.89   
  Julie Gersby  2006      46.81        2:36.70   
  Cecilie Rud  2006      46.03        3:22.73   
                     
Helsingør Piger 3  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  efb v. 25m 
                     
Helsingør Piger 5  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart v 2. skifte 
  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004      1:50.47        1:50.47   
  Andrea Søeborg  2006      19.52        2:09.99   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark