Resultat för Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 2:19.59 | ||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:22.25 | ||||||
3 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.86 | ||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:23.93 | ||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.16 | ||||||
6 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:32.32 | ||||||
7 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 2:33.28 | ||||||
8 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:35.66 | ||||||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.85 | ||||||
10 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.60 | ||||||
11 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:38.24 | ||||||
12 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:38.74 | ||||||
13 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:38.82 | ||||||
14 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:38.92 | ||||||
15 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:40.27 | ||||||
16 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:44.96 | ||||||
17 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.67 | ||||||
18 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:49.25 | ||||||
19 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.13 | ||||||
20 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:59.69 | ||||||
21 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:03.01 | ||||||
22 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:09.36 | ||||||
23 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:09.47 | ||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | rygafslut på maven | |||||
- | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v 75m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.01 | ||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:41.53 | ||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:45.43 | ||||||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:47.14 | ||||||
5 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:49.42 | ||||||
6 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:53.85 | ||||||
7 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:54.50 | ||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.78 | ||||||
9 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:03.68 | ||||||
10 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:04.54 | ||||||
11 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:06.84 | ||||||
12 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:09.32 | ||||||
13 | Otto Walther Holst | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:12.39 | ||||||
- | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:21 |