2018-06-19   04:28:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:16.44   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            2:16.78   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            2:22.45   
Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:23.90   
Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            2:24.12   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:28.75   
Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            2:29.20   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            2:34.71   
Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:34.96   
10  Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:36.48   
11  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            2:36.76   
12  Victoria Husted Volden  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:37.82   
13  Emilie Nepper-Christensen  2003  Søllerød Svømmeklub            2:38.36   
14  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            2:39.72   
15  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            2:39.81   
16  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:40.07   
17  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            2:42.47   
18  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            2:42.86   
19  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:46.44   
20  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            2:46.95   
21  Filippa Olivia Rützou  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:47.45   
22  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            2:49.23   
23  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:52.74   
24  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            2:53.76   
25  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:54.19   
26  Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub            2:59.58   
27  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub            3:03.50   
28  Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            3:05.53   
Silja Østerbye  2003  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:25.81   
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            2:28.23   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            2:31.75   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            2:31.84   
Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svømme Klub            2:36.49   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            2:40.61   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            2:41.39   
Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            2:42.44   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            2:43.16   
10  Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            2:43.78   
11  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            2:44.12   
12  Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            2:44.69   
13  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            2:44.97   
14  Josephine Lysdahl  2004  Hørsholm Svømmeforening            2:45.34   
15  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            2:49.61   
16  Mathilde Edele Borg  2004  Hørsholm Svømmeforening            2:50.09   
17  Amanda Christensen  2004  Frederiksværk Svømmeklub            2:55.89   
18  Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            2:55.95   
19  Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            2:57.29   
20  Anna Nørskov  2004  Søllerød Svømmeklub            2:58.73   
21  Mathilde Busch Erhardi  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:07.59   
22  Arwen Nybo  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:08.07   
23  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            3:08.29   
24  Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            3:10.52   
25  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            3:12.99   
26  Emma Sander  2004  Hillerød Svømmeklub            3:14.01   
27  Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub            3:14.02   
28  Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            3:15.52   
29  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            3:27.83   
Sofia Lackovic  2004  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            2:40.24   
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:44.14   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            2:49.36   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            2:54.66   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:54.91   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            2:55.35   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            2:58.22   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:00.29   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            3:06.76   
10  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            3:08.18   
11  Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            3:10.01   
12  Katherine Louise Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            3:10.49   
13  Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            3:10.72   
14  Clara Secher Termansen  2005  Hørsholm Svømmeforening            3:10.93   
15  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            3:11.05   
16  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            3:12.03   
17  Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            3:16.14   
18  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            3:17.96   
19  Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            3:18.03   
20  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:18.55   
21  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning            3:18.75   
22  Laura Købke  2005  Hørsholm Svømmeforening            3:20.34   
23  Julie Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            3:29.13   
24  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening            3:29.46   
25  Olivia Ølshøj  2005  Sigma Swim Birkerød            3:30.64   
26  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            3:31.04   
27  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            3:33.41   
28  Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            3:33.54   
29  Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            3:34.27   
30  Emma Philip  2005  Hørsholm Svømmeforening            3:35.71   
31  Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            3:36.58   
32  Ella Nikoline Borg  2005  Hørsholm Svømmeforening            3:39.39   
33  Frida Nue Jakobsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            3:41.05   
34  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Helsingør Svømmeklub            3:41.39   
35  Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            3:43.57   
36  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            3:43.71   
37  Josefine Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            3:44.13   
38  Ida Mogensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:44.36   
39  Julie Sand Gottlieb  2007  Sigma Swim Allerød            3:45.42   
40  Freja Lohmann Strobel  2006  Holbæk Svømme Klub            3:46.19   
41  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            3:46.42   
42  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            3:47.80   
43  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            3:52.55   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:42 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:28   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            2:04.84   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            2:05.90   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            2:06.61   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:07.37   
Asger Væver Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:13.95   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            2:14.88   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:14.97   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            2:15.03   
Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            2:15.91   
10  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:16.99   
11  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:18.87   
12  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            2:20.05   
13  Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:21.08   
14  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            2:21.32   
15  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            2:23.70   
16  Magnus Christensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:26.48   
17  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            2:27.52   
18  Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            2:29.19   
19  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            2:31.31   
20  Mark Brandt  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:31.57   
21  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            2:33.60   
22  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            2:33.67   
23  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            2:34.05   
24  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            2:34.88   
25  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            2:34.95   
26  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:35.34   
27  Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub            2:37.46   
28  Mathias Kleffel  2002  Frederikssund Svømmeklub            2:39.31   
29  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  Hillerød Svømmeklub            2:39.59   
30  Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub            2:39.96   
31  Jacob Ellekær  2002  Holbæk Svømme Klub            2:42.38   
32  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            2:43.31   
33  Lucas Jøns  2002  Værløse Svømmeklub            2:44.30   
34  Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub            2:46.85   
Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:18.36   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:19.92   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:20.42   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            2:27.64   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:27.88   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub            2:28.20   
Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            2:29.27   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:32.73   
Marcus Elkjær Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:35.58   
10  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:39.90   
11  Max Albertsen  2003  Søllerød Svømmeklub            2:40.17   
12  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:40.45   
13  Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            2:40.55   
14  Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:42.64   
15  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            2:48.09   
16  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            2:48.64   
17  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            2:48.68   
18  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            2:49.51   
19  Mathias Ehlers  2003  Søllerød Svømmeklub            2:49.64   
20  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            2:53.64   
21  Janus Schnabl  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:55.53   
22  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            2:58.80   
23  Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub            2:59.51   
24  Mathias Filtenborg  2003  Søllerød Svømmeklub            3:09.07   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            2:26.52   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning            2:32.92   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:33.22   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning            2:36.36   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            2:37.81   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub            2:42.26   
Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub            2:43.62   
Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:49.08   
Gustav Pedersen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:49.61   
10  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            2:52.44   
11  Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            2:54.60   
12  Andreas Ivang Ladefoged  2004  Gladsaxe Idræts Forening            2:56.17   
13  Lau Lykke Wennicke  2004  Frederikssund Svømmeklub            2:57.74   
14  Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød            2:59.16   
15  Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:01.46   
16  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:01.60   
17  Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            3:06.46   
18  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            3:08.84   
19  Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening            3:09.29   
20  Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            3:11.39   
21  Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub            3:12.61   
22  Albert Carlsen  2004  Herlev Svømning            3:14.39   
23  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:15.19   
24  Jonas Riff Alexandersen  2005  Sigma Swim Birkerød            3:30.44   
25  William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            3:30.46   
26  Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            3:46.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:28 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:19.32   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            1:20.45   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:24.70   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            1:25.50   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:25.68   
Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:26.19   
Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:26.36   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:26.54   
Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:27.09   
10  Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            1:27.73   
11  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:28.55   
12  Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            1:28.70   
13  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:29.00   
14  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:29.31   
15  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            1:30.30   
16  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:30.55   
17  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:31.37   
18  Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:31.78   
19  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            1:33.49   
20  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            1:34.74   
21  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:36.75   
22  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:38.39   
23  Nicoline Hjort Kaas  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:39.16   
24  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:40.82   
25  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:41.06   
26  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            1:43.33   
27  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:43.42   
28  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            1:43.93   
29  Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:44.28   
30  Lea Bach Nielsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:47.09   
31  Aia Andreassen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:52.62   
Isobel Crosskey  2003  Gentofte Svømme Klub            1:37.24  EXTRA 
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  asynkr ben v 75m 
Laura Rytz Jørgensen  2003  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:22.74   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:22.79   
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:25.53   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:27.84   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:27.90   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:31.91   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:32.65   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            1:33.11   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:34.47   
10  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            1:35.37   
11  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:35.87   
12  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            1:38.73   
13  Laura Nellemann  2004  Søllerød Svømmeklub            1:39.04   
14  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            1:39.31   
15  Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:39.42   
16  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:41.35   
17  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:43.30   
18  Sarah Waltenburg  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:43.44   
19  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            1:44.47   
20  Laura Bang  2004  Søllerød Svømmeklub            1:49.81   
21  Olivia Rosenkilde  2004  Herlev Svømning            1:50.55   
22  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub            1:53.40   
23  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            1:55.31   
24  Amanda Christensen  2004  Frederiksværk Svømmeklub            1:55.43   
25  Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub            1:59.72   
26  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub            1:59.90   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:32.49   
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            1:36.08   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            1:37.26   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            1:38.80   
Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:45.64   
Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:45.68   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            1:46.51   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:46.81   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            1:47.27   
10  Clara Secher Termansen  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:48.04   
11  Katherine Louise Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            1:50.13   
12  Cille Winskov Rasmussen  2006  Holbæk Svømme Klub            1:51.15   
13  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:51.86   
14  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:52.93   
15  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:54.48   
16  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            1:55.28   
17  Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub            1:56.24   
18  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:57.18   
19  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            1:57.47   
20  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:57.60   
21  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:58.10   
22  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:58.88   
23  Mathilde Ramsgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:59.10   
24  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            1:59.40   
25  Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            1:59.78   
26  Josefine Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            2:01.58   
27  Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            2:01.75   
28  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            2:03.53   
29  Agnes Rygaard Truelsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            2:03.95   
30  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:04.00   
31  Laura Købke  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:04.02   
32  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            2:05.07   
33  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            2:05.62   
34  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            2:06.67   
35  Olivia Ølshøj  2005  Sigma Swim Birkerød            2:08.51   
36  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            2:08.53   
37  Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:09.54   
38  Filippa Holm Lange  2006  Sigma Swim Birkerød            2:15.02   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
Louise Byrn  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  2 flyben ef vend 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:23 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:24   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:12.30   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:13.04   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.36   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            1:20.97   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:21.04   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:22.05   
Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            1:22.89   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:23.35   
Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:26.54   
10  Magnus Christensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:27.21   
11  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            1:29.14   
12  Lucas Jøns  2002  Værløse Svømmeklub            1:29.80   
13  Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:29.92   
14  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            1:31.73   
15  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  Hillerød Svømmeklub            1:32.68   
16  Jacob Ellekær  2002  Holbæk Svømme Klub            1:36.85   
17  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            1:38.68   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            DSQ  2 flyben v 75m 
Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            DSQ  2 armtag un va v/ven 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Max Albertsen  2003  Søllerød Svømmeklub            1:27.90   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            1:28.41   
Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            1:29.81   
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:30.80   
Filip Bruhn  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:32.31   
Malde Tesch Busse  2003  Sigma Swim Allerød            1:33.16   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:37.28   
Jakob Bjerg Snekkersten  2003  Helsingør Svømmeklub            1:40.09   
Otto Walther Holst  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:40.70   
10  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:40.75   
11  Oscar Frejwald Christians  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:42.32   
Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning            1:35.98   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            1:36.76   
Thor Majvig Mogensen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:39.28   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub            1:41.54   
Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:42.11   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            1:43.64   
Sebastian Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:43.81   
Thomas Jørgensen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:44.02   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød            1:44.67   
10  Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:44.77   
11  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            1:46.38   
12  Mads Frost Sønderby  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:46.54   
13  Nicolaj Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:47.41   
14  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:47.58   
15  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub            1:48.67   
16  Felix H. Midtgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            1:49.23   
17  Marius Lundsteen Brøndum  2005  Søllerød Svømmeklub            1:49.71   
18  Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            1:51.14   
19  Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:51.75   
20  Ben Hargreaves  2005  Sigma Swim Birkerød            1:52.00   
21  Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            1:52.27   
22  Silas Fessel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:52.66   
23  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:52.77   
24  Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:53.22   
25  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            1:55.18   
26  Anton Hvistendahl Fabel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:55.61   
27  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:55.67   
28  Oliver Norvold  2005  Sigma Swim Allerød            1:56.06   
29  Theodor Møller  2005  Herlev Svømning            1:58.00   
30  Jonas Riff Alexandersen  2005  Sigma Swim Birkerød            2:09.91   
31  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            2:14.68   
Lau Lykke Wennicke  2004  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  asynkr ben v 75m 
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  db flyben v 75m 
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  2 flyben v start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:24 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:05.59   
Terese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:10.18   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            1:12.95   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            1:15.45   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:20.67   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            1:21.20   
Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:21.97   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:23.92   
Marike Nevermann  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:25.12   
10  Victoria Husted Volden  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:25.15   
11  Emilie Nepper-Christensen  2003  Søllerød Svømmeklub            1:25.40   
12  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            1:26.55   
13  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            1:27.20   
14  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:27.46   
15  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            1:31.49   
16  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            1:34.10   
17  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            1:44.65   
Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            DNF   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svømme Klub            1:18.19   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:20.45   
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:22.63   
Anna Nørskov  2004  Søllerød Svømmeklub            1:31.06   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:31.31   
Sarah Waltenburg  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:33.47   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:36.15   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:36.41   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:36.61   
10  Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:36.96   
11  Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:38.79   
12  Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:40.86   
13  Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            1:45.07   
14  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub            1:55.53   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            1:27.39   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            1:29.81   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            1:40.66   
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:40.70   
Caroline Mathilde Bang  2006  Sigma Swim Allerød            1:47.64   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:55.70   
Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:59.41   
Frida Nue Jakobsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            2:11.93   
Agnes Rygaard Truelsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            2:15.99   
10  Freja Lohmann Strobel  2006  Holbæk Svømme Klub            2:22.59   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Sara Elmsted  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Melissa Sønderskov Turell  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:59 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            1:01.99   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            1:04.49   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:07.44   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:07.75   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            1:10.19   
Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            1:10.23   
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:10.79   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:13.95   
Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:14.67   
10  Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            1:15.30   
11  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:15.84   
12  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:17.35   
13  Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:17.59   
14  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            1:17.81   
15  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            1:19.11   
16  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            1:19.53   
17  Mads Lind  2002  Frederikssund Svømmeklub            1:20.10   
18  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            1:20.86   
19  Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:23.56   
20  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:25.46   
21  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            1:27.61   
22  Mark Brandt  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:29.27   
23  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            1:29.86   
24  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            1:32.80   
25  Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub            1:34.40   
Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:15.02   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:15.28   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:15.47   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:17.50   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub            1:17.87   
Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            1:18.01   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            1:18.19   
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:23.39   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            1:24.49   
10  Marcus Elkjær Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:28.22   
11  Erik Li  2003  Herlev Svømning            1:29.58   
12  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            1:29.83   
13  Noah Bred  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:31.71   
14  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:33.35   
15  Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:37.74   
16  Jonas Reimer Christensen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:37.86   
17  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:38.66   
18  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            1:38.88   
19  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:41.62   
20  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:42.69   
21  Oscar Frejwald Christians  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:43.47   
22  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            1:45.14   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  sv på ryg v 75m 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning            1:23.56   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            1:24.14   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:27.12   
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:31.93   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            1:34.26   
Andreas Ivang Ladefoged  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:35.02   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:35.96   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:36.82   
Nicolaj Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:39.64   
10  Gustav Pedersen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:42.82   
11  Theodor Wernberg Løvgren  2005  Sigma Swim Allerød            1:50.51   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Nikolaj Fallenkamp  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  brysttag f. vend 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:00   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            2:28.84   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            2:33.67   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:34.07   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:39.75   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            2:44.03   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            2:46.27   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            2:46.88   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:48.21   
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub            2:49.37   
10  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            2:51.09   
11  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            2:51.38   
12  Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            2:52.29   
13  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            2:53.68   
14  Marike Nevermann  2003  Frederikssund Svømmeklub            2:58.42   
15  Emilie Nepper-Christensen  2003  Søllerød Svømmeklub            2:58.59   
16  Laura Rytz Jørgensen  2003  Frederikssund Svømmeklub            2:58.91   
17  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            3:03.07   
18  Carla Lyhne Weiner  2003  Søllerød Svømmeklub            3:03.40   
19  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            3:11.41   
20  Filippa Olivia Rützou  2003  Hørsholm Svømmeforening            3:17.48   
Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Silja Østerbye  2003  Værløse Svømmeklub            DNS   
Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub            DSQ  efb v 75m 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            2:43.59   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            2:47.97   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            2:51.14   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            2:53.57   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            2:55.47   
Cathrine Østergaard Niels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            2:59.87   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:00.55   
Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            3:03.50   
Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub            3:03.67   
10  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:04.59   
11  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub            3:09.25   
12  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:11.87   
13  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            3:12.04   
14  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            3:12.25   
15  Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            3:12.60   
16  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            3:15.09   
17  Arwen Nybo  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:19.90   
18  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            3:22.98   
19  Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub            3:23.24   
20  Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            3:25.59   
21  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            3:28.46   
22  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            3:40.65   
Sofia Lackovic  2004  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Amanda Christensen  2004  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Josephine Lysdahl  2004  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  efb v 75m 
Laura Bang  2004  Søllerød Svømmeklub            DSQ  efb v 75m 
Mathilde Busch Erhardi  2004  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  efb 125m 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            3:12.54   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            3:14.94   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            3:18.35   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            3:19.90   
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            3:21.30   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            3:23.10   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            3:23.24   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            3:23.56   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            3:27.07   
10  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            3:27.19   
11  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            3:29.00   
11  Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            3:29.00   
13  Caroline Mathilde Bang  2006  Sigma Swim Allerød            3:29.25   
14  Cille Winskov Rasmussen  2006  Holbæk Svømme Klub            3:35.47   
15  Mathilde Ramsgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            3:35.81   
16  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            3:38.82   
17  Julie Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            3:40.44   
18  Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub            3:45.99   
19  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:47.50   
20  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            3:47.68   
21  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub            3:51.27   
22  Ida Mogensen  2006  Sigma Swim Allerød            3:56.88   
23  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            4:03.88   
24  Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød            4:04.38   
25  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            4:09.77   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            DSQ  afslut på maven 
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  efb v 75m 
Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  ejb v 175m 
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            DSQ  svøm på maven v 100m 
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  svøm på maven v 25m 
Sofie Ewers Stokholm  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  to armtag v ven 150m 
Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  afsl på maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:00 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:29   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            2:11.88   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            2:23.10   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:24.23   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            2:27.73   
Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            2:30.78   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:33.75   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:38.18   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            2:39.06   
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            2:45.39   
10  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerød Svømmeklub            2:53.88   
11  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            2:54.28   
12  Mathias Kleffel  2002  Frederikssund Svømmeklub            2:55.24   
13  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            2:55.96   
14  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            2:56.52   
15  Jacob Ellekær  2002  Holbæk Svømme Klub            3:14.32   
Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            DSQ  efb v 100m 
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            DSQ  efb v 125m 
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:41.11   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            2:41.64   
Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            2:45.51   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:46.02   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:46.57   
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:47.74   
Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:49.06   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:49.86   
Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:55.18   
10  Malde Tesch Busse  2003  Sigma Swim Allerød            2:56.55   
11  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            3:01.15   
12  Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            3:02.74   
13  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            3:04.08   
14  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            3:11.53   
15  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:15.56   
16  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            3:15.65   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  efb 175m 
Filip Bruhn  2003  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  efb v 175m 
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            2:50.06   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            2:50.86   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            3:04.55   
Marius Lundsteen Brøndum  2005  Søllerød Svømmeklub            3:05.22   
Tobias Stenderup Jensen  2005  Sigma Swim Birkerød            3:12.51   
Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            3:12.86   
Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub            3:13.29   
Ben Hargreaves  2005  Sigma Swim Birkerød            3:15.10   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:15.10   
10  Gustav Pedersen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:15.89   
11  Thor Majvig Mogensen  2004  Helsingør Svømmeklub            3:16.79   
12  Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            3:16.90   
13  Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub            3:19.19   
14  Theodor Møller  2005  Herlev Svømning            3:22.96   
15  Hjalte Dalskov  2005  Holbæk Svømme Klub            3:25.35   
16  Mathias Dalhøj Paulsen  2006  Sigma Swim Birkerød            3:32.62   
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning            DSQ  efb 50m 
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning            DSQ  efb 150m 
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  efb 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:29 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:14   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Terese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:31.95   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:36.60   
Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:47.48   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:48.24   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            2:49.69   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:49.69   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            2:50.11   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            2:52.58   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            2:54.99   
10  Marike Nevermann  2003  Frederikssund Svømmeklub            2:57.27   
11  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:57.40   
12  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:59.41   
13  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            2:59.61   
14  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            3:01.28   
15  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            3:02.43   
16  Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            3:03.59   
17  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub            3:03.60   
18  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            3:04.66   
19  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            3:06.24   
20  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            3:06.49   
21  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            3:12.06   
22  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            3:13.00   
23  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:14.41   
24  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            3:17.70   
25  Carla Lyhne Weiner  2003  Søllerød Svømmeklub            3:18.73   
26  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            3:19.10   
27  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            3:19.21   
28  Nicoline Hjort Kaas  2003  Hørsholm Svømmeforening            3:22.42   
29  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            3:22.58   
30  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub            3:33.42   
Silja Østerbye  2003  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:46.12   
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            2:51.45   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            2:53.52   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            2:53.96   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            3:07.08   
Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            3:07.77   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            3:07.89   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            3:10.51   
Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            3:12.67   
10  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:12.72   
11  Mathilde Edele Borg  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:13.72   
12  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            3:15.56   
13  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            3:15.83   
14  Laura Nellemann  2004  Søllerød Svømmeklub            3:17.69   
15  Sarah Waltenburg  2004  Frederikssund Svømmeklub            3:18.12   
16  Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            3:18.56   
17  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            3:23.93   
18  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:25.14   
19  Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            3:38.50   
Sofia Lackovic  2004  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Olivia Rosenkilde  2004  Herlev Svømning            DSQ  rygvend. ej korrekt 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:14 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:21   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            2:19.59   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            2:22.25   
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:22.86   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            2:23.93   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            2:26.16   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            2:32.32   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            2:33.28   
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:35.66   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:35.85   
10  Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:36.60   
11  Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:38.24   
12  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            2:38.74   
13  Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:38.82   
14  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:38.92   
15  Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            2:40.27   
16  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            2:44.96   
17  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            2:48.67   
18  Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            2:49.25   
19  Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:52.13   
20  Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            2:59.69   
21  Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub            3:03.01   
22  Jacob Ellekær  2002  Holbæk Svømme Klub            3:09.36   
23  Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub            3:09.47   
Andreas Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Mads Lind  2002  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  rygafslut på maven 
Thorbjørn Jari Ikkala  2002  Hillerød Svømmeklub            DSQ  svøm på maven v 75m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:40.01   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:41.53   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            2:45.43   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:47.14   
Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            2:49.42   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:53.85   
Max Albertsen  2003  Søllerød Svømmeklub            2:54.50   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:59.78   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            3:03.68   
10  Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            3:04.54   
11  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            3:06.84   
12  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            3:09.32   
13  Otto Walther Holst  2003  Hørsholm Svømmeforening            3:12.39   
Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:21 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            27.58   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            28.81   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            29.18   
Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            29.31   
Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            30.38   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            31.41   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            31.63   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            31.74   
Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening            31.75   
10  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            31.91   
11  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            32.15   
12  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            32.45   
13  Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening            32.54   
14  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            32.55   
15  Laura Rytz Jørgensen  2003  Frederikssund Svømmeklub            32.88   
16  Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            32.91   
17  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            33.05   
18  Victoria Husted Volden  2003  Hørsholm Svømmeforening            33.76   
19  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            34.12   
19  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            34.12   
21  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            34.14   
22  Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            34.18   
23  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            34.36   
24  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            34.57   
25  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            34.89   
26  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            34.97   
27  Emilie Nepper-Christensen  2003  Søllerød Svømmeklub            35.10   
28  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            35.56   
29  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            36.10   
30  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            36.14   
31  Filippa Olivia Rützou  2003  Hørsholm Svømmeforening            36.55   
32  Carla Lyhne Weiner  2003  Søllerød Svømmeklub            36.62   
33  Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub            36.97   
34  Nicoline Hjort Kaas  2003  Hørsholm Svømmeforening            37.46   
35  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            38.43   
Isobel Crosskey  2003  Gentofte Svømme Klub            33.68  EXTRA 
Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            30.44   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            30.99   
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            31.22   
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            31.58   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            31.63   
Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svømme Klub            32.42   
Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            33.08   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            33.41   
Cathrine Østergaard Niels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            33.81   
10  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            33.82   
11  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            33.97   
12  Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub            34.92   
13  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            34.98   
14  Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            35.26   
15  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            35.29   
16  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            35.52   
17  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub            35.65   
18  Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            35.86   
19  Mathilde Edele Borg  2004  Hørsholm Svømmeforening            35.91   
20  Josephine Lysdahl  2004  Hørsholm Svømmeforening            36.13   
21  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            36.56   
22  Anna Nørskov  2004  Søllerød Svømmeklub            36.58   
23  Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub            37.31   
24  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            38.08   
25  Dicte Eriksen  2004  Søllerød Svømmeklub            38.15   
26  Laura Nellemann  2004  Søllerød Svømmeklub            38.49   
27  Alba Lyhne Weiner  2004  Søllerød Svømmeklub            38.65   
28  Arwen Nybo  2004  Hørsholm Svømmeforening            38.74   
29  Laura Bang  2004  Søllerød Svømmeklub            38.84   
30  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            38.87   
31  Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            39.00   
32  Mathilde Busch Erhardi  2004  Hørsholm Svømmeforening            39.22   
33  Emma Sander  2004  Hillerød Svømmeklub            39.47   
34  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub            39.86   
35  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            39.96   
36  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            40.05   
37  Emma Jakobsen  2004  Søllerød Svømmeklub            40.50   
38  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            40.52   
Sofia Lackovic  2004  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            33.56   
Katherine Louise Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            34.80   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            34.83   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            35.01   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            35.36   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            35.42   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            36.16   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.38   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            36.55   
10  Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            36.94   
11  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            37.56   
11  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            37.56   
13  Caroline Mathilde Bang  2006  Sigma Swim Allerød            38.00   
14  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            38.11   
15  Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            38.29   
16  Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub            38.34   
17  Cille Winskov Rasmussen  2006  Holbæk Svømme Klub            38.40   
18  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            38.58   
19  Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            38.65   
20  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            38.71   
21  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.83   
22  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            39.03   
23  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            39.13   
24  Clara Secher Termansen  2005  Hørsholm Svømmeforening            39.43   
25  Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            39.52   
26  Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub            39.61   
27  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            39.63   
28  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.86   
29  Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            39.94   
30  Laura Købke  2005  Hørsholm Svømmeforening            40.34   
31  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            40.44   
32  Frida Nue Jakobsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            40.49   
33  Mille Vester-Christensen  2005  Søllerød Svømmeklub            40.62   
34  Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            40.68   
35  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning            40.69   
36  Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub            40.85   
37  Mathilde Ramsgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            41.04   
38  Mia Albertsen  2006  Søllerød Svømmeklub            41.19   
39  Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            41.24   
40  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            42.20   
41  Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            42.22   
42  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Helsingør Svømmeklub            42.89   
43  Freja Lohmann Strobel  2006  Holbæk Svømme Klub            42.90   
44  Emma Philip  2005  Hørsholm Svømmeforening            43.63   
45  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening            43.74   
46  Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            44.03   
47  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            44.20   
48  Agnes Rygaard Truelsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            44.22   
49  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            44.26   
50  Ida Mogensen  2006  Sigma Swim Allerød            44.48   
51  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            44.60   
52  Filippa Holm Lange  2006  Sigma Swim Birkerød            44.73   
53  Selma Nørby  2006  Sigma Swim Birkerød            44.93   
53  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub            44.93   
55  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            45.02   
56  Anna Røjel  2006  Søllerød Svømmeklub            45.35   
56  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            45.35   
58  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            45.47   
59  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød            45.58   
60  Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            45.81   
61  Louise Byrn  2006  Hørsholm Svømmeforening            46.44   
62  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød            46.59   
63  Ella Nikoline Borg  2005  Hørsholm Svømmeforening            46.72   
64  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            46.76   
65  Melissa Sønderskov Turell  2005  Gladsaxe Idræts Forening            47.29   
65  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening            47.29   
67  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            47.48   
68  Maise Trærup Tychsen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            47.50   
69  Julie Sand Gottlieb  2007  Sigma Swim Allerød            47.77   
70  Asta Robinson  2007  Sigma Swim Allerød            48.20   
71  Signe Østergaard Lilja  2006  Sigma Swim Birkerød            48.83   
72  Asta Bundgaard Wanscher  2006  Sigma Swim Allerød            48.86   
73  Anne-Sofie Skytt  2006  Hørsholm Svømmeforening            48.90   
74  Frida Karoline Ikkala  2005  Frederiksværk Svømmeklub            48.94   
75  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            49.07   
76  Sofie Ewers Stokholm  2006  Gladsaxe Idræts Forening            50.21   
77  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening            50.31   
78  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening            55.72   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Anine Munch Kofoed  2005  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            DNS   
Josefine Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Julie Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            DNS   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Sara Elmsted  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Victoria Xin Ai Liu Carst  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Mona Ørum Maxild  2007  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.92   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            27.22   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            27.57   
Jakob Alexander Jensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            27.62   
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            28.12   
Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            28.98   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            29.32   
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            29.56   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            29.68   
10  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            29.72   
11  Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            30.10   
12  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            30.20   
13  Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            30.28   
14  Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            30.43   
15  Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            30.46   
16  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            30.52   
17  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            31.04   
18  Christoffer Hove  2002  Hørsholm Svømmeforening            31.25   
19  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            31.33   
20  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            31.39   
21  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            31.88   
22  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            31.96   
23  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            32.51   
24  Mads Lind  2002  Frederikssund Svømmeklub            32.65   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            30.64   
Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            30.68   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub            31.84   
Erik Li  2003  Herlev Svømning            32.88   
Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub            33.74   
Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            33.83   
Jakob Bjerg Snekkersten  2003  Helsingør Svømmeklub            37.09   
Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Filip Bruhn  2003  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            31.07   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            32.41   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning            32.82   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            32.86   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            33.04   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub            33.23   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.30   
Andreas Ivang Ladefoged  2004  Gladsaxe Idræts Forening            33.98   
Thor Majvig Mogensen  2004  Helsingør Svømmeklub            34.04   
10  Elias Yldiz  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.42   
11  William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            34.96   
12  Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            35.11   
13  Gustav Pedersen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.49   
13  Lau Lykke Wennicke  2004  Frederikssund Svømmeklub            35.49   
15  Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening            35.55   
16  Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub            35.81   
17  Marius Lundsteen Brøndum  2005  Søllerød Svømmeklub            36.03   
18  Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            36.26   
19  Nikolaj Fallenkamp  2004  Gladsaxe Idræts Forening            36.30   
20  Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning            36.39   
21  Oscar Mantyvuo  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.91   
22  Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            36.92   
23  Nicolaj Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            36.94   
24  Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            37.05   
25  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            37.13   
26  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            37.34   
27  Felix H. Midtgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            37.46   
28  Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening            37.66   
29  Alexander Halken  2005  Søllerød Svømmeklub            37.68   
30  Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            37.73   
31  Tobias Stenderup Jensen  2005  Sigma Swim Birkerød            37.79   
32  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            37.89   
33  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            37.93   
34  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            37.96   
35  William Pohl Stangerup  2004  Hørsholm Svømmeforening            38.03   
36  Hjalte Dalskov  2005  Holbæk Svømme Klub            38.04   
37  Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød            38.18   
38  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Idræts Forening            38.31   
39  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            38.45   
40  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.47   
41  Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            38.63   
42  Thomas Jørgensen  2005  Sigma Swim Birkerød            38.64   
43  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub            38.92   
44  Sebastian Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            38.95   
45  Mathias Dalhøj Paulsen  2006  Sigma Swim Birkerød            39.04   
46  Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub            39.13   
47  Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            39.20   
48  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            39.24   
49  Theodor Wernberg Løvgren  2005  Sigma Swim Allerød            39.39   
50  Alfred Balslev Jørgensen  2004  Søllerød Svømmeklub            39.44   
51  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            39.60   
52  Ben Hargreaves  2005  Sigma Swim Birkerød            39.64   
53  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub            39.74   
54  Julius Rix Melchiorsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            39.96   
55  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub            40.22   
56  Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning            40.50   
57  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.88   
58  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            40.98   
59  Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            41.22   
60  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            41.31   
61  William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            41.58   
62  William Leth  2004  Gladsaxe Idræts Forening            41.68   
63  Jonas Riff Alexandersen  2005  Sigma Swim Birkerød            41.79   
64  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            41.91   
65  Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            43.17   
66  Oliver Norvold  2005  Sigma Swim Allerød            43.59   
67  Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            43.97   
68  Bertram H. Mikkelsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            45.40   
69  Mads Frost Sønderby  2004  Frederikssund Svømmeklub            46.84   
Anton Hvistendahl Fabel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Asser Huge Rehfeld  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Noah Karstens  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Oliver Zeeberg Iversen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Silas Fessel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:40 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:55   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Piger 1  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:08.21   
  Terese Kjøller Rudbeck  2003      32.65        32.65   
  Sara Damkjær Bartels  2004      37.43        1:10.08   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      29.27        1:39.35   
  Frederikke Marie Hansen  2003      28.86        2:08.21   
                     
Gentofte Piger 1  2003  Gentofte Svømme Klub            2:14.72   
  Frederikke Falk-List  2004      35.57        35.57   
  Clara Rybak-Andersen  2003      1:39.15        2:14.72   
  Asta Poulsen Dolan  2004                 
  Alberte V. Bisgaard  2003      2:14.72        2:14.72   
                     
Sigma Piger 1  2003  Sigma Swim            2:18.07   
  Maria Lund  2003      36.09        36.09   
  Julie K Rose  2003      38.66        1:14.75   
  Therese Sand Frederiksen  2003      32.46        1:47.21   
  Cornelia Bergqvist  2003      30.86        2:18.07   
                     
Gsc Piger 2  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:18.30   
  Emma Hansen  2004      34.61        34.61   
  Amalie Schou  2003      39.97        1:14.58   
  Esther Else Grubert  2003      32.84        1:47.42   
  Roseline Løkkegaard  2004      30.88        2:18.30   
                     
Helsingør Piger 1  2003  Helsingør Svømmeklub            2:23.36   
  Cornelia Vâmosi  2004      37.89        37.89   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      39.08        1:16.97   
  Linnea Hietala  2004      35.10        1:52.07   
  Olivia Ida Madsen  2003      31.29        2:23.36   
                     
Gentofte Piger 2  2003  Gentofte Svømme Klub            2:26.31   
  Signe Dyrskjøt Boesen  2003      36.92        36.92   
  Viola Demuth Andersen  2003      40.69        1:17.61   
  Anne Sofie Evald  2004      35.39        1:53.00   
  Clara Toft  2004      33.31        2:26.31   
                     
Talent Piger 1  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:28.96   
  Kathrine Bang Rubak  2004      40.19        40.19   
  Ida-Marie Frydenlund  2003      39.42        1:19.61   
  Olivia Mammen  2003      37.11        1:56.72   
  Liva Stjernholm  2004      32.24        2:28.96   
                     
Hils Piger 1  2003  Hillerød Svømmeklub            2:32.61   
  Anna Haugsted Pihl  2003      32.88        32.88   
  Frida Uldall  2003      1:19.26        1:52.14   
  Johanne Baes Aaholst  2004      40.47        2:32.61   
  Emma Sander  2004              2:32.61   
                     
Helsingør Piger 2  2003  Helsingør Svømmeklub            2:32.64   
  Mathilde Hedager  2004      40.09        40.09   
  Mia Mørk Kuramoto  2003      42.33        1:22.42   
  Fiona Burmester  2003      37.98        2:00.40   
  Freja Stenbækgård  2003      32.24        2:32.64   
                     
10  Herlev Piger  2003  Herlev Svømning            2:33.80   
  Thea F. Johansen  2003      33.59        33.59   
  Anja Xin Andersen  2004      46.95        1:20.54   
  Josephine Thomsen  2005      39.81        2:00.35   
  Helene Jensen  2003      33.45        2:33.80   
                     
11  Sigma Piger 2  2003  Sigma Swim            2:33.86   
  Emma Stoltz  2004      41.81        41.81   
  Esmeralda Johansen  2004      1:18.92        2:00.73   
  Kajsa G. Christensen  2004      33.13        2:33.86   
  Laura Boutrup  2003              2:33.86   
                     
12  Sigma Piger 3  2003  Sigma Swim            2:35.81   
  Karla Marie Fæster  2004      42.34        42.34   
  Camille Nørby  2004      41.23        1:23.57   
  Cassandra G. Nygaard  2003      37.60        2:01.17   
  Katrine Bonefeld  2004      34.64        2:35.81   
                     
13  Søllerød Girls  2003  Søllerød Svømmeklub            2:36.97   
  Carla Lyhne Weiner  2003      38.66        38.66   
  Mathilde Kehlet  2003      44.27        1:22.93   
  Emilie Nepper-Christensen  2003      39.71        2:02.64   
  Rebecca Sangild  2003      34.33        2:36.97   
                     
14  Hs3 Piger 1  2003  Hørsholm Svømmeforening            2:40.68   
  Martha Hjuler Britze  2004      1:26.60        1:26.60   
  Caroline Salskov Jensen  2005      39.66        2:06.26   
  Camilla Kaavé  2003      34.42        2:40.68   
  Victoria Husted Volden  2003              2:40.68   
                     
15  Helsingør Piger 7  2005  Helsingør Svømmeklub            2:45.00   
  Emmely Östman Pedersen  2005      2:45.00        2:45.00   
  Johanne Weber  2005                 
  Caroline Villum Færch  2005                 
  Caroline Trøjgaard  2005      2:45.00        2:45.00   
                     
16  Gsc Piger 3  2003  Gladsaxe Idræts Forening            2:48.74   
  Cathrine Østergaard Niels  2004      40.75        40.75   
  Laura Kjørtsholtsen  2004      49.16        1:29.91   
  Amalie Brammer Kærgaard  2004      1:18.83        2:48.74   
  Sophia Bøttger  2004              2:48.74   
                     
17  Gentofte Piger 3  2003  Gentofte Svømme Klub            2:48.86   
  Sia Nikoline Schrøder  2003      38.28        38.28   
  Norah Szczepanski  2003      48.82        1:27.10   
  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004      47.12        2:14.22   
  Astrid Permin  2003      34.64        2:48.86   
                     
18  Holbæk Piger 1  2003  Holbæk Svømme Klub            2:52.88   
  Simone Hoppe  2004      46.98        46.98   
  Cille Winskov Rasmussen  2006      53.53        1:40.51   
  Mie Mørkedal  2003      1:12.37        2:52.88   
  Mathilde Nielsen  2003              2:52.88   
                     
19  Søllerød Girls 1  2003  Søllerød Svømmeklub            2:53.33   
  Ida Marie Platzer  2005      1:00.86        1:00.86   
  Laura Nellemann  2004      35.27        1:36.13   
  Pauline Drucker  2004      41.13        2:17.26   
  Anna Nørskov  2004      36.07        2:53.33   
                     
20  Ag3 Allerød Piger 1  2005  Sigma Swim Allerød            2:53.52   
  Mathilde Friis Autzen  2005      44.57        44.57   
  Caroline Bach Mindested  2005      44.88        1:29.45   
  Caroline Mathilde Bang  2006      45.37        2:14.82   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      38.70        2:53.52   
                     
21  Hs3 Piger 2  2004  Hørsholm Svømmeforening            2:57.60   
  Mathilde Busch Erhardi  2004      50.28        50.28   
  Mathilde Edele Borg  2004      49.60        1:39.88   
  Kaya Vennick Haugbølle  2004      1:17.72        2:57.60   
  Nicoline Hjort Kaas  2003              2:57.60   
                     
22  Birkerød Ag3 Piger 1  2005  Sigma Swim Birkerød            2:57.87   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      45.04        45.04   
  Sophie Simmonds  2005      49.97        1:35.01   
  Catrine Porsdal  2005      48.29        2:23.30   
  Katherine Louise Simmonds  2005      34.57        2:57.87   
                     
23  Helsingør Piger 6  2004  Helsingør Svømmeklub            2:57.89   
  Mathilde Ramsgaard  2005      49.56        49.56   
  Lea Bach Nielsen  2003      49.79        1:39.35   
  Emma F. Rouse  2004      39.77        2:19.12   
  Filippa Martinsen  2005      38.77        2:57.89   
                     
24  Helsingør Piger 4  2003  Helsingør Svømmeklub            2:58.33   
  Josefine Westergaard  2004      44.37        44.37   
  Emma Clausen  2003      48.63        1:33.00   
  Kristine G. Skjærbæk  2004      49.30        2:22.30   
  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003      36.03        2:58.33   
                     
25  Søllerød Girls 2  2003  Søllerød Svømmeklub            2:59.29   
  Mille Vester-Christensen  2005      1:36.98        1:36.98   
  Laura Bang  2004      1:22.31        2:59.29   
  Alba Lyhne Weiner  2004                 
  Emma Jakobsen  2004      2:59.29        2:59.29   
                     
26  Gsc Aspirant Piger 1  2005  Gladsaxe Idræts Forening            3:00.20   
  Josefine Staudt  2005      46.11        46.11   
  Luna Christensen  2005      51.43        1:37.54   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      42.33        2:19.87   
  Alma Gotfredsen  2005      40.33        3:00.20   
                     
27  Birkerød Ag3 Piger 2  2005  Sigma Swim Birkerød            3:05.72   
  Astrid Rønn Olesen  2005      45.25        45.25   
  Nikoline R. Amstrup  2005      57.58        1:42.83   
  Rosalie Viola Ryding  2005      40.57        2:23.40   
  Camilla Porsdal  2005      42.32        3:05.72   
                     
28  Holbæk Piger 2  2003  Holbæk Svømme Klub            3:21.57   
  Annette Toft  2006      2:45.21        2:45.21   
  Nana Andersen  2006      36.36        3:21.57   
  Freja Lohmann Strobel  2006                 
  Anna Mundt Karup  2005      3:21.57        3:21.57   
                     
29  Ag3 Allerød Piger 2  2005  Sigma Swim Allerød            3:22.73   
  Laura Lind-Christensen  2006      50.95        50.95   
  Linnea Funk Larsen  2007      58.94        1:49.89   
  Julie Gersby  2006      46.81        2:36.70   
  Cecilie Rud  2006      46.03        3:22.73   
                     
Helsingør Piger 3  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  efb v. 25m 
                     
Helsingør Piger 5  2004  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart v 2. skifte 
  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004      1:50.47        1:50.47   
  Andrea Søeborg  2006      19.52        2:09.99   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:55 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Drenge 1  2002  Sigma Swim            2:05.32   
  Emil Kildahl Døssing  2002      32.90        32.90   
  Alexander Tullberg  2003      36.04        1:08.94   
  Frederik Eg Ibsen  2002      28.89        1:37.83   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      27.49        2:05.32   
                     
Gentofte Drenge 1  2002  Gentofte Svømme Klub            2:06.50   
  Linus Lindquist  2002      34.48        34.48   
  Carl-Emil Lønborg  2002      33.92        1:08.40   
  Marcus Dessau  2002      32.13        1:40.53   
  Leo Badaker  2002      25.97        2:06.50   
                     
Herlevs Knægte  2002  Herlev Svømning            2:07.80   
  Nicklas Östman Pedersen  2002      28.06        28.06   
  Nicolai Wiuff  2002      36.92        1:04.98   
  Altin Misimi  2002      1:02.82        2:07.80   
  Peter Eskjær-Køppen  2002              2:07.80   
                     
Gsc Drenge 1  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:08.34   
  Jakob Alexander Jensen  2002      32.42        32.42   
  Oliver Steenberg  2002      1:06.74        1:39.16   
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      29.18        2:08.34   
  Emil Steenberg  2002              2:08.34   
                     
Talent Drenge 1  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:09.08   
  Mikkel Hjelm  2003      1:08.43        1:08.43   
  Gustav Stjernholm  2002      30.52        1:38.95   
  Kasper Bonnichsen  2002      30.13        2:09.08   
  Lasse Darlem Brandt  2003              2:09.08   
                     
Søllerød Boys  2002  Søllerød Svømmeklub            2:16.48   
  Christoffer H. Andersen  2002      31.72        31.72   
  Karl Gustav B. Toft  2002      40.01        1:11.73   
  Christoffer Weiss  2002      32.20        1:43.93   
  Asger Hugo Juul  2003      32.55        2:16.48   
                     
Helsingør Drenge 1  2002  Helsingør Svømmeklub            2:22.12   
  Johan Heeno Rasmussen  2002      32.70        32.70   
  August Bruun Henriksen  2002      45.06        1:17.76   
  Lucas Burmester  2002      34.77        1:52.53   
  Mattias Houen  2002      29.59        2:22.12   
                     
Gsc Drenge 2  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:23.39   
  Marcus Hiort  2003      36.68        36.68   
  Noah Bred  2003      43.59        1:20.27   
  Mark Sumberg  2002      32.52        1:52.79   
  Magnus Christensen  2002      30.60        2:23.39   
                     
Hils Drenge 1  2002  Hillerød Svømmeklub            2:23.41   
  Christian Galsøe  2002      36.70        36.70   
  Simon Blidarevic  2002      42.84        1:19.54   
  Villads Kruse  2003      35.60        1:55.14   
  Pedja Kuzmanovic  2002      28.27        2:23.41   
                     
10  Gentofte Drenge 2  2002  Gentofte Svømme Klub            2:27.17   
  Leonard Steen Jensen  2003      37.14        37.14   
  Karl August B. Balle  2003      41.83        1:18.97   
  Christopher G. Trandum  2003      35.10        1:54.07   
  Elias Kongsted Misander  2002      33.10        2:27.17   
                     
11  Hils Drenge 2  2002  Hillerød Svømmeklub            2:29.75   
  Noel Willem Pihl  2002      39.39        39.39   
  Mikkel Kronborg Riis  2002      40.63        1:20.02   
  Carl Adelsten Kirchhoff  2002      36.40        1:56.42   
  Oscar Lykke Fischer  2002      33.33        2:29.75   
                     
12  Holbæk Drenge 1  2002  Holbæk Svømme Klub            2:30.73   
  Frederik Pedersen  2002      37.18        37.18   
  Alexander E. Pedersen  2002      47.60        1:24.78   
  Christopher H. Brown  2002      1:05.95        2:30.73   
  Silas Bøjsen  2002              2:30.73   
                     
13  Sigma Drenge 3  2002  Sigma Swim            2:32.65   
  Mads Rønn Olesen  2002      36.76        36.76   
  Frederik Bach Mindested  2003      44.24        1:21.00   
  Andreas Hoffmann  2003      39.58        2:00.58   
  Nicklas Taylor  2002      32.07        2:32.65   
                     
14  Holbæk Drenge 2  2002  Holbæk Svømme Klub            2:39.36   
  Mikkel Nielsen  2004      1:27.97        1:27.97   
  Jacob Ellekær  2002      36.32        2:04.29   
  Sebastian Bonde  2002      35.07        2:39.36   
  Simon Rytter Eliasen  2003              2:39.36   
                     
15  Gentofte Drenge 3  2002  Gentofte Svømme Klub            2:40.13   
  Oliver Madsen  2003      40.93        40.93   
  Christoffer Skinhøj  2003      46.52        1:27.45   
  Anders Hvidt  2002      1:12.68        2:40.13   
  Thor Gudmand-Høyer  2002              2:40.13   
                     
16  Talent Drenge 2  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:41.15   
  Gustav Pedersen  2004      44.42        44.42   
  Mathias Toft Nørskov  2003      47.09        1:31.51   
  Kasper Francke Johannesen  2003      35.62        2:07.13   
  Silas Waterval  2004      34.02        2:41.15   
                     
17  Søllerød Boys 1  2002  Søllerød Svømmeklub            2:41.27   
  Marius Lundsteen Brøndum  2005      42.69        42.69   
  Max Albertsen  2003      42.31        1:25.00   
  Thomas Høgenhaug  2003      39.97        2:04.97   
  Julian Birch  2004      36.30        2:41.27   
                     
18  Birkerød Ag3 Drenge 1  2004  Sigma Swim Birkerød            2:42.70   
  Alexander Vergereau  2004      38.96        38.96   
  Villads Arfelt  2004      48.79        1:27.75   
  Jonathan Beck  2004      39.72        2:07.47   
  William Ølshøj  2004      35.23        2:42.70   
                     
19  Gsc Aspirant Drenge 1  2004  Gladsaxe Idræts Forening            2:44.49   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      42.28        42.28   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      48.12        1:30.40   
  Andreas Ivang Ladefoged  2004      37.84        2:08.24   
  Nikolaj Fallenkamp  2004      36.25        2:44.49   
                     
20  Helsingør Drenge 3  2002  Helsingør Svømmeklub            2:49.96   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      43.27        43.27   
  Thor Majvig Mogensen  2004      48.22        1:31.49   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      1:18.47        2:49.96   
  Eigil Sigfusson  2004              2:49.96   
                     
21  Birkerød Ag3 Drenge 2  2004  Sigma Swim Birkerød            2:59.54   
  Mads Liechti  2004      2:20.38        2:20.38   
  Christian Røgind  2004      39.16        2:59.54   
  Nicolaj Pedersen  2005                 
  Mathias Dalhøj Paulsen  2006      2:59.54        2:59.54   
                     
22  Ag3 Allerød Drenge 1  2005  Sigma Swim Allerød            3:05.59   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      42.45        42.45   
  Mads Naver  2004      56.00        1:38.45   
  Magnus Løfquist  2005      44.13        2:22.58   
  Victor Bornemann  2004      43.01        3:05.59   
                     
23  Søllerød Boys 2  2002  Søllerød Svømmeklub            3:08.14   
  Alexander Halken  2005      47.19        47.19   
  Mathias Ehlers  2003      53.97        1:41.16   
  Mathias Filtenborg  2003      46.48        2:27.64   
  Alfred Balslev Jørgensen  2004      40.50        3:08.14   
                     
24  Hørsholm Drenge 1  2004  Hørsholm Svømmeforening            3:09.52   
  Janus Schnabl  2003      1:42.78        1:42.78   
  Julius Rix Melchiorsen  2004      48.63        2:31.41   
  William Pohl Stangerup  2004      38.11        3:09.52   
  Frederik Rink Larsen  2004              3:09.52   
                     
Gsc Drenge 3  2003  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  efb v. 25m 
                     
Sigma Drenge 2  2002  Sigma Swim            DSQ  efb v. 25m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:54 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3    Udskriftsdato  01 november 2015   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:00.39   
Terese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:01.84   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            1:02.87   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            1:04.09   
Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:05.04   
Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:06.38   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            1:07.31   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:07.82   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            1:07.92   
10  Elena Westmark Holm  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:07.96   
11  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            1:08.85   
12  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            1:08.94   
13  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:09.06   
14  Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:09.47   
15  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:09.65   
16  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:09.84   
17  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:09.89   
18  Astrid Thimmer  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:10.18   
19  Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:11.30   
20  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:11.49   
21  Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            1:11.81   
22  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            1:12.57   
23  Camilla Kaavé  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:12.67   
24  Laura Rytz Jørgensen  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:13.29   
25  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            1:13.56   
26  Victoria Husted Volden  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:14.45   
27  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            1:14.47   
28  Emilie Nepper-Christensen  2003  Søllerød Svømmeklub            1:14.69   
29  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            1:14.93   
30  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:15.49   
31  Marike Nevermann  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:15.58   
32  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:15.63   
33  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            1:15.96   
34  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            1:16.18   
35  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            1:16.27   
36  Astrid Permin  2003  Gentofte Svømme Klub            1:16.75   
37  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:17.67   
38  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:17.94   
39  Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            1:18.01   
40  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:18.14   
41  Filippa Olivia Rützou  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:18.63   
42  Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub            1:20.52   
43  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:21.32   
44  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            1:21.47   
45  Nicoline Hjort Kaas  2003  Hørsholm Svømmeforening            1:21.79   
46  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub            1:24.55   
47  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            1:24.56   
Isobel Crosskey  2003  Gentofte Svømme Klub            1:13.73  EXTRA 
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:07.46   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:07.58   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:08.42   
Asta Poulsen Dolan  2004  Gentofte Svømme Klub            1:09.35   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            1:09.95   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            1:11.47   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:11.53   
Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:13.76   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:14.51   
10  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:14.59   
11  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:14.74   
12  Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:15.10   
13  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:15.12   
14  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            1:16.17   
15  Mathilde Edele Borg  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:17.43   
16  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub            1:18.39   
17  Josephine Lysdahl  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:18.45   
18  Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:19.13   
19  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:19.30   
20  Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            1:20.00   
21  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:20.04   
22  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub            1:20.06   
23  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            1:20.26   
24  Sophia Hyldtoft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:20.33   
25  Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:20.84   
26  Mathilde Hedager  2004  Helsingør Svømmeklub            1:21.20   
27  Sarah Waltenburg  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:21.29   
28  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:21.40   
29  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            1:21.63   
30  Laura Nellemann  2004  Søllerød Svømmeklub            1:22.71   
31  Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub            1:22.78   
32  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            1:23.17   
33  Anna Nørskov  2004  Søllerød Svømmeklub            1:23.47   
34  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            1:24.08   
35  Arwen Nybo  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:26.40   
36  Josefine Westergaard  2004  Helsingør Svømmeklub            1:26.73   
37  Simone Hoppe  2004  Holbæk Svømme Klub            1:27.20   
38  Laura Kjørtsholtsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            1:27.26   
39  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            1:27.45   
40  Mathilde Busch Erhardi  2004  Hørsholm Svømmeforening            1:28.25   
41  Emma Jakobsen  2004  Søllerød Svømmeklub            1:30.03   
42  Alba Lyhne Weiner  2004  Søllerød Svømmeklub            1:30.09   
43  Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub            1:30.31   
44  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub            1:30.94   
45  Emma Sander  2004  Hillerød Svømmeklub            1:31.06   
46  Johanna Dahms  2004  Gentofte Svømme Klub            1:31.46   
47  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:35.93   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            1:14.73   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            1:17.97   
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub            1:18.87   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:19.04   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            1:19.06   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            1:20.54   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:21.14   
Katherine Louise Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            1:21.23   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:22.78   
10  Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            1:22.97   
11  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:22.99   
12  Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            1:23.01   
13  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            1:23.83   
14  Caroline Mathilde Bang  2006  Sigma Swim Allerød            1:24.42   
15  Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            1:24.56   
16  Thea Møller Larsen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:25.28   
17  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:26.02   
18  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:26.79   
19  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            1:26.95   
20  Cille Winskov Rasmussen  2006  Holbæk Svømme Klub            1:26.98   
21  Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub            1:27.02   
22  Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            1:27.43   
23  Clara Secher Termansen  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:27.69   
24  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            1:27.80   
25  Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub            1:27.88   
26  Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub            1:28.19   
27  Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            1:28.76   
27  Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:28.76   
29  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:28.93   
30  Laura Købke  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:29.42   
31  Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub            1:29.61   
32  Mille Vester-Christensen  2005  Søllerød Svømmeklub            1:30.50   
33  Emma S. Kristensen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:30.71   
34  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:30.75   
35  Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub            1:31.05   
36  Julie Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            1:31.11   
37  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning            1:31.99   
38  Mathilde Ramsgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            1:32.13   
39  Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:32.73   
40  Mia Albertsen  2006  Søllerød Svømmeklub            1:33.14   
41  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:33.46   
42  Patricia Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:36.00   
43  Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte Svømme Klub            1:36.04   
43  Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:36.04   
45  Frida Nue Jakobsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:36.18   
46  Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            1:36.95   
47  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:36.99   
48  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening            1:37.45   
49  Amalie Lyttik  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:37.57   
50  Emma Philip  2005  Hørsholm Svømmeforening            1:37.65   
51  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Helsingør Svømmeklub            1:37.93   
52  Ida Mogensen  2006  Sigma Swim Allerød            1:38.44   
53  Andrea Elnif Christiansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    &nbs