Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.44 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.78 | ||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:22.45 | ||||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:23.90 | ||||||
5 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:24.12 | ||||||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.75 | ||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:29.20 | ||||||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:34.71 | ||||||
9 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:34.96 | ||||||
10 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:36.48 | ||||||
11 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.76 | ||||||
12 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:37.82 | ||||||
13 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:38.36 | ||||||
14 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 2:39.72 | ||||||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.81 | ||||||
16 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:40.07 | ||||||
17 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.47 | ||||||
18 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.86 | ||||||
19 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.44 | ||||||
20 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:46.95 | ||||||
21 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:47.45 | ||||||
22 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.23 | ||||||
23 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:52.74 | ||||||
24 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 2:53.76 | ||||||
25 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:54.19 | ||||||
26 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:59.58 | ||||||
27 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:03.50 | ||||||
28 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:05.53 | ||||||
- | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.81 | ||||||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.23 | ||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 2:31.75 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:31.84 | ||||||
5 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.49 | ||||||
6 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:40.61 | ||||||
7 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.39 | ||||||
8 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:42.44 | ||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:43.16 | ||||||
10 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:43.78 | ||||||
11 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.12 | ||||||
12 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:44.69 | ||||||
13 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:44.97 | ||||||
14 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:45.34 | ||||||
15 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.61 | ||||||
16 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:50.09 | ||||||
17 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:55.89 | ||||||
18 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.95 | ||||||
19 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.29 | ||||||
20 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:58.73 | ||||||
21 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:07.59 | ||||||
22 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:08.07 | ||||||
23 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:08.29 | ||||||
24 | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:10.52 | ||||||
25 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:12.99 | ||||||
26 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 3:14.01 | ||||||
27 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:14.02 | ||||||
28 | Josefine Westergaard | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:15.52 | ||||||
29 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:27.83 | ||||||
- | Sofia Lackovic | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:40.24 | ||||||
2 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:44.14 | ||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:49.36 | ||||||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:54.66 | ||||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.91 | ||||||
6 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.35 | ||||||
7 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:58.22 | ||||||
8 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:00.29 | ||||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:06.76 | ||||||
10 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:08.18 | ||||||
11 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 3:10.01 | ||||||
12 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.49 | ||||||
13 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:10.72 | ||||||
14 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:10.93 | ||||||
15 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 3:11.05 | ||||||
16 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:12.03 | ||||||
17 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.14 | ||||||
18 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:17.96 | ||||||
19 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 3:18.03 | ||||||
20 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:18.55 | ||||||
21 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 3:18.75 | ||||||
22 | Laura Købke | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:20.34 | ||||||
23 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:29.13 | ||||||
24 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:29.46 | ||||||
25 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:30.64 | ||||||
26 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:31.04 | ||||||
27 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 3:33.41 | ||||||
28 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:33.54 | ||||||
29 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:34.27 | ||||||
30 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:35.71 | ||||||
31 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:36.58 | ||||||
32 | Ella Nikoline Borg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:39.39 | ||||||
33 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:41.05 | ||||||
34 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 3:41.39 | ||||||
35 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:43.57 | ||||||
36 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:43.71 | ||||||
37 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:44.13 | ||||||
38 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:44.36 | ||||||
39 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:45.42 | ||||||
40 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 3:46.19 | ||||||
41 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 3:46.42 | ||||||
42 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:47.80 | ||||||
43 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:52.55 | ||||||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:42 |