Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.39 | ||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.84 | ||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.87 | ||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.09 | ||||||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.04 | ||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.38 | ||||||
7 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:07.31 | ||||||
8 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.82 | ||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:07.92 | ||||||
10 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.96 | ||||||
11 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.85 | ||||||
12 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:08.94 | ||||||
13 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.06 | ||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.47 | ||||||
15 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.65 | ||||||
16 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.84 | ||||||
17 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.89 | ||||||
18 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.18 | ||||||
19 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:11.30 | ||||||
20 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.49 | ||||||
21 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.81 | ||||||
22 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.57 | ||||||
23 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.67 | ||||||
24 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.29 | ||||||
25 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:13.56 | ||||||
26 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.45 | ||||||
27 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.47 | ||||||
28 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.69 | ||||||
29 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.93 | ||||||
30 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.49 | ||||||
31 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:15.58 | ||||||
32 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:15.63 | ||||||
33 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.96 | ||||||
34 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.18 | ||||||
35 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:16.27 | ||||||
36 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.75 | ||||||
37 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.67 | ||||||
38 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.94 | ||||||
39 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:18.01 | ||||||
40 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.14 | ||||||
41 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.63 | ||||||
42 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:20.52 | ||||||
43 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.32 | ||||||
44 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 1:21.47 | ||||||
45 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:21.79 | ||||||
46 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:24.55 | ||||||
47 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 1:24.56 | ||||||
- | Isobel Crosskey | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.73 | EXTRA | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.46 | ||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.58 | ||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.42 | ||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.35 | ||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.95 | ||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.47 | ||||||
7 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.53 | ||||||
8 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.76 | ||||||
9 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.51 | ||||||
10 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.59 | ||||||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.74 | ||||||
12 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.10 | ||||||
13 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.12 | ||||||
14 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:16.17 | ||||||
15 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.43 | ||||||
16 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.39 | ||||||
17 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.45 | ||||||
18 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.13 | ||||||
19 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.30 | ||||||
20 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.00 | ||||||
21 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.04 | ||||||
22 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.06 | ||||||
23 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.26 | ||||||
24 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.33 | ||||||
25 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.84 | ||||||
26 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.20 | ||||||
27 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.29 | ||||||
28 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.40 | ||||||
29 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.63 | ||||||
30 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.71 | ||||||
31 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.78 | ||||||
32 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 1:23.17 | ||||||
33 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.47 | ||||||
34 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 1:24.08 | ||||||
35 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.40 | ||||||
36 | Josefine Westergaard | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.73 | ||||||
37 | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.20 | ||||||
38 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.26 | ||||||
39 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.45 | ||||||
40 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.25 | ||||||
41 | Emma Jakobsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.03 | ||||||
42 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.09 | ||||||
43 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:30.31 | ||||||
44 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:30.94 | ||||||
45 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:31.06 | ||||||
46 | Johanna Dahms | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.46 | ||||||
47 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.93 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:14.73 | ||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:17.97 | ||||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.87 | ||||||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.04 | ||||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.06 | ||||||
6 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.54 | ||||||
7 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.14 | ||||||
8 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.23 | ||||||
9 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.78 | ||||||
10 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.97 | ||||||
11 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.99 | ||||||
12 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.01 | ||||||
13 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.83 | ||||||
14 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:24.42 | ||||||
15 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:24.56 | ||||||
16 | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.28 | ||||||
17 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.02 | ||||||
18 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.79 | ||||||
19 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:26.95 | ||||||
20 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:26.98 | ||||||
21 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.02 | ||||||
22 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:27.43 | ||||||
23 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:27.69 | ||||||
24 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:27.80 | ||||||
25 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.88 | ||||||
26 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.19 | ||||||
27 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 1:28.76 | ||||||
27 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.76 | ||||||
29 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.93 | ||||||
30 | Laura Købke | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.42 | ||||||
31 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.61 | ||||||
32 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.50 | ||||||
33 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.71 | ||||||
34 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.75 | ||||||
35 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.05 | ||||||
36 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:31.11 | ||||||
37 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:31.99 | ||||||
38 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.13 | ||||||
39 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.73 | ||||||
40 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:33.14 | ||||||
41 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.46 | ||||||
42 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.00 | ||||||
43 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.04 | ||||||
43 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.04 | ||||||
45 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.18 | ||||||
46 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:36.95 | ||||||
47 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.99 | ||||||
48 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.45 | ||||||
49 | Amalie Lyttik | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.57 | ||||||
50 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.65 | ||||||
51 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.93 | ||||||
52 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:38.44 | ||||||
53 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.49 | ||||||
54 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.60 | ||||||
55 | Emilie Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.42 | ||||||
56 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:39.83 | ||||||
57 | Agnes Rygaard Truelsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.01 | ||||||
58 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:41.55 | ||||||
59 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:42.30 | ||||||
60 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:42.42 | ||||||
61 | Melissa Sønderskov Turell | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.50 | ||||||
62 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:43.74 | ||||||
63 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.38 | ||||||
64 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.53 | ||||||
65 | Ella Nikoline Borg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:45.80 | ||||||
66 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:45.87 | ||||||
67 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:46.10 | ||||||
68 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:47.07 | ||||||
69 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:48.35 | ||||||
70 | Louise Byrn | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:48.74 | ||||||
71 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:49.66 | ||||||
72 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:53.18 | ||||||
73 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:06.93 | ||||||
- | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Gentofte Svømme Klub | Akut syg | ||||||
- | Frederikke Vinderslev | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:22 |