Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 2:05.32 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 36.04 | 1:08.94 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 28.89 | 1:37.83 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 27.49 | 2:05.32 | |||||||
2 | Gentofte Drenge 1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:06.50 | ||||||
Linus Lindquist | 2002 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 33.92 | 1:08.40 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 32.13 | 1:40.53 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.97 | 2:06.50 | |||||||
3 | Herlevs Knægte | 2002 | Herlev Svømning | 2:07.80 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 36.92 | 1:04.98 | |||||||
Altin Misimi | 2002 | 1:02.82 | 2:07.80 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 2:07.80 | ||||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.34 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:06.74 | 1:39.16 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 29.18 | 2:08.34 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 2:08.34 | ||||||||
5 | Talent Drenge 1 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.08 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 1:08.43 | 1:08.43 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 30.52 | 1:38.95 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 30.13 | 2:09.08 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 2:09.08 | ||||||||
6 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:16.48 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 40.01 | 1:11.73 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 32.20 | 1:43.93 | |||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 32.55 | 2:16.48 | |||||||
7 | Helsingør Drenge 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.12 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 32.70 | 32.70 | |||||||
August Bruun Henriksen | 2002 | 45.06 | 1:17.76 | |||||||
Lucas Burmester | 2002 | 34.77 | 1:52.53 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 29.59 | 2:22.12 | |||||||
8 | Gsc Drenge 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:23.39 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 43.59 | 1:20.27 | |||||||
Mark Sumberg | 2002 | 32.52 | 1:52.79 | |||||||
Magnus Christensen | 2002 | 30.60 | 2:23.39 | |||||||
9 | Hils Drenge 1 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:23.41 | ||||||
Christian Galsøe | 2002 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 42.84 | 1:19.54 | |||||||
Villads Kruse | 2003 | 35.60 | 1:55.14 | |||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 28.27 | 2:23.41 | |||||||
10 | Gentofte Drenge 2 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:27.17 | ||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 37.14 | 37.14 | |||||||
Karl August B. Balle | 2003 | 41.83 | 1:18.97 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 35.10 | 1:54.07 | |||||||
Elias Kongsted Misander | 2002 | 33.10 | 2:27.17 | |||||||
11 | Hils Drenge 2 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:29.75 | ||||||
Noel Willem Pihl | 2002 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 40.63 | 1:20.02 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 36.40 | 1:56.42 | |||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 33.33 | 2:29.75 | |||||||
12 | Holbæk Drenge 1 | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:30.73 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 47.60 | 1:24.78 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 1:05.95 | 2:30.73 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 2:30.73 | ||||||||
13 | Sigma Drenge 3 | 2002 | Sigma Swim | 2:32.65 | ||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 44.24 | 1:21.00 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 39.58 | 2:00.58 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 32.07 | 2:32.65 | |||||||
14 | Holbæk Drenge 2 | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.36 | ||||||
Mikkel Nielsen | 2004 | 1:27.97 | 1:27.97 | |||||||
Jacob Ellekær | 2002 | 36.32 | 2:04.29 | |||||||
Sebastian Bonde | 2002 | 35.07 | 2:39.36 | |||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 2:39.36 | ||||||||
15 | Gentofte Drenge 3 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:40.13 | ||||||
Oliver Madsen | 2003 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 46.52 | 1:27.45 | |||||||
Anders Hvidt | 2002 | 1:12.68 | 2:40.13 | |||||||
Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 2:40.13 | ||||||||
16 | Talent Drenge 2 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.15 | ||||||
Gustav Pedersen | 2004 | 44.42 | 44.42 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 47.09 | 1:31.51 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 35.62 | 2:07.13 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 34.02 | 2:41.15 | |||||||
17 | Søllerød Boys 1 | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:41.27 | ||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 42.69 | 42.69 | |||||||
Max Albertsen | 2003 | 42.31 | 1:25.00 | |||||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | 39.97 | 2:04.97 | |||||||
Julian Birch | 2004 | 36.30 | 2:41.27 | |||||||
18 | Birkerød Ag3 Drenge 1 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:42.70 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 48.79 | 1:27.75 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 39.72 | 2:07.47 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 35.23 | 2:42.70 | |||||||
19 | Gsc Aspirant Drenge 1 | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:44.49 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 42.28 | 42.28 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 48.12 | 1:30.40 | |||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 37.84 | 2:08.24 | |||||||
Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 36.25 | 2:44.49 | |||||||
20 | Helsingør Drenge 3 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:49.96 | ||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 43.27 | 43.27 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 48.22 | 1:31.49 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 1:18.47 | 2:49.96 | |||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 2:49.96 | ||||||||
21 | Birkerød Ag3 Drenge 2 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.54 | ||||||
Mads Liechti | 2004 | 2:20.38 | 2:20.38 | |||||||
Christian Røgind | 2004 | 39.16 | 2:59.54 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | |||||||||
Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | 2:59.54 | 2:59.54 | |||||||
22 | Ag3 Allerød Drenge 1 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:05.59 | ||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 42.45 | 42.45 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 56.00 | 1:38.45 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 44.13 | 2:22.58 | |||||||
Victor Bornemann | 2004 | 43.01 | 3:05.59 | |||||||
23 | Søllerød Boys 2 | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:08.14 | ||||||
Alexander Halken | 2005 | 47.19 | 47.19 | |||||||
Mathias Ehlers | 2003 | 53.97 | 1:41.16 | |||||||
Mathias Filtenborg | 2003 | 46.48 | 2:27.64 | |||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 40.50 | 3:08.14 | |||||||
24 | Hørsholm Drenge 1 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:09.52 | ||||||
Janus Schnabl | 2003 | 1:42.78 | 1:42.78 | |||||||
Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 48.63 | 2:31.41 | |||||||
William Pohl Stangerup | 2004 | 38.11 | 3:09.52 | |||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 3:09.52 | ||||||||
- | Gsc Drenge 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | efb v. 25m | |||||
- | Sigma Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim | DSQ | efb v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:54 |