Results for Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.86 | 1:07.68 | 1:44.09 | 2:19.46 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.38 | 1:08.38 | 1:45.16 | 2:20.95 | |||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.57 | 1:07.94 | 1:45.88 | 2:23.81 | |||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 32.75 | 1:09.02 | 1:47.19 | 2:24.63 | |||
5 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.14 | 1:10.55 | 1:48.52 | 2:24.83 | |||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.07 | 1:10.40 | 1:49.85 | 2:27.49 | |||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.08 | 1:09.43 | 1:48.69 | 2:27.62 | |||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.31 | 1:10.96 | 1:50.30 | 2:27.96 | |||
9 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.67 | 1:12.26 | 1:51.61 | 2:31.81 | |||
10 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 34.02 | 1:12.83 | 1:53.48 | 2:32.88 | |||
11 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 34.29 | 1:13.47 | 1:53.28 | 2:32.89 | |||
12 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.89 | 1:13.86 | 1:54.46 | 2:33.30 | |||
13 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.25 | 1:15.97 | 1:56.28 | 2:35.07 | |||
14 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.97 | 1:16.90 | 1:57.10 | 2:35.30 | |||
15 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.26 | 1:16.65 | 1:58.92 | 2:38.10 | |||
16 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 35.23 | 1:15.28 | 1:58.13 | 2:40.11 | |||
17 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.06 | 1:15.34 | 1:58.47 | 2:41.12 | |||
18 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.52 | 1:17.93 | 2:01.04 | 2:41.21 | |||
19 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.09 | 1:17.17 | 2:00.54 | 2:41.42 | |||
20 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.44 | 1:17.56 | 2:00.14 | 2:41.51 | |||
21 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.57 | 1:18.21 | 2:00.06 | 2:41.75 | |||
22 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.95 | 1:18.92 | 2:02.80 | 2:42.68 | |||
23 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.80 | 1:18.62 | 2:01.56 | 2:43.04 | |||
24 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.68 | 1:18.41 | 2:01.21 | 2:43.10 | |||
25 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.43 | 1:16.47 | 2:00.91 | 2:44.10 | |||
26 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.65 | 1:20.86 | 2:04.23 | 2:44.18 | |||
27 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.92 | 1:19.86 | 2:03.78 | 2:44.62 | |||
28 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 38.42 | 1:19.57 | 2:01.62 | 2:44.76 | |||
29 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 39.12 | 1:23.11 | 2:06.05 | 2:45.96 | |||
30 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.43 | 1:19.68 | 2:03.74 | 2:46.11 | |||
31 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 39.18 | 1:23.01 | 2:07.41 | 2:46.22 | |||
32 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.04 | 1:20.81 | 2:04.99 | 2:46.46 | |||
33 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.26 | 1:21.41 | 2:06.27 | 2:47.02 | |||
34 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.84 | 1:21.39 | 2:05.89 | 2:47.49 | |||
35 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.97 | 1:19.56 | 2:03.73 | 2:48.03 | |||
36 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 38.36 | 1:22.20 | 2:06.88 | 2:49.78 | |||
37 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.70 | 1:22.31 | 2:08.02 | 2:50.75 | |||
38 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.81 | 1:19.25 | 2:05.60 | 2:51.12 | |||
39 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.23 | 1:21.50 | 2:07.85 | 2:51.87 | |||
40 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.32 | 1:22.92 | 2:09.27 | 2:53.80 | |||
41 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.35 | 1:22.84 | 2:10.10 | 2:53.96 | |||
42 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.42 | 1:25.57 | 2:10.10 | 2:54.11 | |||
43 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.98 | 1:26.25 | 2:12.96 | 2:54.36 | |||
44 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.56 | 1:24.18 | 2:10.76 | 2:54.72 | |||
45 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 39.77 | 1:25.93 | 2:12.71 | 2:54.81 | |||
46 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.60 | 1:20.00 | 2:07.06 | 2:54.83 | |||
47 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.74 | 1:25.57 | 2:12.18 | 2:55.21 | |||
48 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.95 | 1:25.28 | 2:11.72 | 2:57.42 | |||
49 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.01 | 1:23.11 | 2:11.82 | 2:58.49 | |||
50 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.48 | 1:21.42 | 2:10.25 | 2:58.79 | |||
51 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.60 | 1:26.14 | 2:14.42 | 3:01.81 | |||
52 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.48 | 1:25.62 | 2:14.96 | 3:01.88 | |||
53 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.28 | 1:27.08 | 2:15.96 | 3:02.32 | |||
54 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.58 | 1:24.58 | 2:09.86 | 3:02.54 | |||
55 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 40.75 | 1:28.44 | 2:18.30 | 3:03.20 | |||
56 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.70 | 1:27.85 | 2:15.94 | 3:03.30 | |||
57 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.99 | 1:30.30 | 2:18.82 | 3:03.31 | |||
58 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.70 | 1:28.05 | 2:16.92 | 3:04.00 | |||
59 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.65 | 1:31.67 | 2:18.64 | 3:04.66 | |||
60 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 42.24 | 1:30.52 | 2:20.38 | 3:04.94 | |||
61 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 40.44 | 1:28.28 | 2:18.31 | 3:04.97 | |||
62 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 40.03 | 1:27.99 | 2:18.07 | 3:05.88 | |||
63 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.99 | 1:29.84 | 2:19.10 | 3:06.89 | |||
64 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.74 | 1:28.75 | 2:20.20 | 3:07.63 | |||
65 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.64 | 1:32.77 | 2:23.20 | 3:07.88 | |||
66 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 41.07 | 1:27.95 | 2:18.12 | 3:08.17 | |||
67 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.94 | 1:29.13 | 2:19.27 | 3:08.48 | |||
68 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.16 | 1:32.13 | 2:22.68 | 3:08.79 | |||
69 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 40.13 | 1:28.53 | 2:19.45 | 3:08.89 | |||
70 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.55 | 1:30.98 | 2:22.36 | 3:09.70 | |||
71 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 42.90 | 1:31.82 | 2:22.27 | 3:10.34 | |||
72 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 43.89 | 1:32.34 | 2:22.34 | 3:10.41 | |||
73 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.05 | 1:28.47 | 2:18.92 | 3:10.88 | |||
74 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 41.40 | 1:30.21 | 2:21.91 | 3:11.61 | |||
75 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 43.21 | 1:33.00 | 2:24.94 | 3:15.37 | |||
76 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 44.47 | 1:34.93 | 2:28.78 | 3:18.18 | |||
77 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.66 | 1:32.39 | 2:27.73 | 3:19.94 | |||
78 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 44.56 | 1:35.95 | 2:28.69 | 3:20.23 | |||
79 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 41.87 | 1:32.88 | 2:28.36 | 3:20.46 | |||
80 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.11 | 1:36.06 | 2:30.95 | 3:22.37 | |||
81 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | Greve Svømmeklub | 44.60 | 1:36.98 | 2:31.54 | 3:22.44 | |||
82 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 44.52 | 1:36.03 | 2:31.04 | 3:23.95 | |||
83 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.63 | 1:40.96 | 2:36.37 | 3:24.77 | |||
83 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.95 | 1:39.23 | 2:33.91 | 3:24.77 | |||
85 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 45.81 | 1:38.50 | 2:32.50 | 3:25.67 | |||
86 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 45.37 | 1:38.82 | 2:35.24 | 3:26.98 | |||
87 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.88 | 1:42.53 | 2:37.60 | 3:29.48 | |||
88 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.43 | 1:39.58 | 2:35.87 | 3:30.86 | |||
89 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 57.01 | 1:46.23 | 2:39.75 | 3:32.12 | |||
90 | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 47.69 | 1:42.15 | 2:40.29 | 3:37.97 | |||
91 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 49.05 | 1:46.87 | 2:44.44 | 3:40.01 | |||
92 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.85 | 1:45.40 | 2:45.13 | 3:41.64 | |||
93 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.67 | 1:46.74 | 2:47.44 | 3:42.59 | |||
94 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.80 | 1:50.06 | 2:49.26 | 3:43.53 | |||
95 | Laila Elliks | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.84 | 1:53.52 | 2:58.78 | 4:02.03 | |||
- | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Kom op på b.4 v100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.96 | 1:04.09 | 1:38.89 | 2:13.89 | |||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 27.91 | 1:02.86 | 1:38.48 | 2:14.05 | |||
3 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 30.73 | 1:05.23 | 1:40.66 | 2:14.28 | |||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 30.57 | 1:05.12 | 1:42.49 | 2:18.48 | |||
5 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.71 | 1:04.16 | 1:41.60 | 2:19.04 | |||
6 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.37 | 1:06.19 | 1:43.23 | 2:19.05 | |||
7 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.69 | 1:07.12 | 1:44.13 | 2:19.29 | |||
8 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.39 | 1:07.40 | 1:45.17 | 2:21.44 | |||
9 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 31.86 | 1:07.65 | 1:44.88 | 2:22.18 | |||
10 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 32.18 | 1:08.51 | 1:45.87 | 2:22.88 | |||
11 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 31.80 | 1:09.38 | 1:48.06 | 2:23.15 | |||
12 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.45 | 1:08.83 | 1:46.99 | 2:23.97 | |||
13 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.59 | 1:09.86 | 1:48.45 | 2:25.25 | |||
14 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.16 | 1:11.73 | 1:49.78 | 2:25.30 | |||
15 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.79 | 1:10.09 | 1:48.94 | 2:25.38 | |||
16 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.14 | 1:12.13 | 1:50.64 | 2:27.81 | |||
17 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.71 | 1:11.04 | 1:51.11 | 2:28.58 | |||
18 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 33.26 | 1:11.36 | 1:51.07 | 2:29.48 | |||
19 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.03 | 1:11.81 | 1:51.55 | 2:29.67 | |||
20 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.70 | 1:15.00 | 1:57.06 | 2:36.66 | |||
21 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.35 | 1:16.78 | 1:58.97 | 2:41.39 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.50 | 59.79 | 1:33.79 | 2:07.77 | |||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.07 | 1:05.99 | 1:42.09 | 2:18.14 | |||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.39 | 1:07.65 | 1:44.79 | 2:21.04 | |||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.55 | 1:07.86 | 1:44.77 | 2:21.16 | |||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.39 | 1:09.82 | 1:46.04 | 2:21.85 | |||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.37 | 1:08.59 | 1:46.53 | 2:22.90 | |||
7 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 32.99 | 1:10.75 | 1:48.84 | 2:24.39 | |||
8 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.63 | 1:10.05 | 1:48.81 | 2:26.19 | |||
9 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.65 | 1:11.76 | 1:50.77 | 2:28.11 | |||
10 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.35 | 1:11.07 | 1:51.11 | 2:28.76 | |||
11 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.39 | 1:13.00 | 1:51.65 | 2:30.14 | |||
12 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.90 | 1:13.65 | 1:53.38 | 2:31.70 | |||
13 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.32 | 1:16.90 | 1:57.64 | 2:35.16 | |||
14 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.83 | 1:16.00 | 1:56.41 | 2:35.65 | |||
15 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.75 | 1:15.96 | 1:57.78 | 2:37.36 | |||
16 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.56 | 1:14.46 | 1:59.08 | 2:38.75 | |||
17 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 2:38.84 | ||||||
18 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.58 | 1:18.99 | 1:59.49 | 2:39.42 | |||
19 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.49 | 1:16.81 | 1:57.95 | 2:39.64 | |||
20 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 36.39 | 1:18.56 | 2:00.72 | 2:40.16 | |||
21 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 35.61 | 1:15.98 | 1:58.86 | 2:40.57 | |||
22 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.53 | 1:20.03 | 2:03.23 | 2:44.37 | |||
23 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 36.71 | 1:18.94 | 2:02.72 | 2:45.74 | |||
24 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.16 | 1:22.03 | 2:05.33 | 2:47.15 | |||
25 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 38.85 | 1:22.49 | 2:07.86 | 2:48.24 | |||
26 | Anton Knudsen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.57 | 1:23.60 | 2:09.27 | 2:53.38 | |||
27 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 38.40 | 1:24.52 | 2:09.58 | 2:54.06 | |||
28 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 38.04 | 1:23.30 | 2:09.96 | 2:56.33 | |||
29 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 45.81 | 1:37.28 | 2:29.63 | 3:18.41 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.71 | 1:09.41 | 1:47.03 | 2:25.16 | |||
2 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.17 | 1:13.31 | 1:53.69 | 2:31.19 | |||
3 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.76 | 1:15.05 | 1:55.17 | 2:34.38 | |||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.64 | 1:13.89 | 1:55.12 | 2:35.36 | |||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.79 | 1:15.75 | 1:57.75 | 2:38.94 | |||
6 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.29 | 1:15.91 | 1:59.04 | 2:41.93 | |||
7 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.34 | 1:17.32 | 2:00.68 | 2:42.95 | |||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.02 | 1:19.02 | 2:01.52 | 2:43.33 | |||
9 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.24 | 1:19.54 | 2:03.27 | 2:45.67 | |||
10 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.15 | 1:21.72 | 2:05.02 | 2:46.43 | |||
11 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.00 | 1:18.69 | 2:04.68 | 2:47.72 | |||
12 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.71 | 1:22.73 | 2:07.14 | 2:48.22 | |||
13 | Lasse Thulstrup | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 37.83 | 1:21.31 | 2:07.51 | 2:50.28 | |||
14 | Lucas Grænge | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.83 | 1:23.98 | 2:08.84 | 2:50.70 | |||
15 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.99 | 1:21.77 | 2:06.98 | 2:51.42 | |||
16 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.16 | 1:23.31 | 2:10.33 | 2:53.21 | |||
17 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 38.57 | 1:23.18 | 2:10.49 | 2:53.83 | |||
18 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 40.15 | 1:24.55 | 2:10.34 | 2:55.06 | |||
19 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 39.12 | 1:24.07 | 2:11.20 | 2:56.00 | |||
20 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.25 | 1:27.17 | 2:14.08 | 2:57.92 | |||
21 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.00 | 1:25.42 | 2:13.11 | 2:58.27 | |||
22 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.22 | 1:24.00 | 2:11.39 | 2:58.28 | |||
23 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Greve Svømmeklub | 38.78 | 1:23.51 | 2:10.92 | 2:58.39 | |||
24 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 39.60 | 1:25.24 | 2:13.84 | 2:59.83 | |||
25 | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.11 | 1:26.15 | 2:14.51 | 3:00.78 | |||
26 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 41.27 | 1:27.89 | 2:17.62 | 3:03.71 | |||
27 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 38.50 | 1:24.26 | 2:18.21 | 3:04.03 | |||
28 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 40.83 | 1:29.90 | 2:20.96 | 3:09.91 | |||
29 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.64 | 1:30.80 | 2:23.15 | 3:13.68 | |||
30 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 44.33 | 1:35.42 | 2:26.73 | 3:15.18 | |||
31 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 41.02 | 1:34.73 | 2:27.23 | 3:15.79 | |||
32 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.40 | 1:41.35 | 2:36.39 | 3:23.86 | |||
33 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 45.03 | 1:37.60 | 2:31.67 | 3:25.16 | |||
34 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 46.02 | 1:42.77 | 2:39.55 | 3:33.27 | |||
- | Philip Nøhr Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.67 | 1:22.81 | |||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.23 | 1:22.97 | |||||
3 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.17 | 1:23.00 | |||||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 39.53 | 1:24.11 | |||||
5 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.34 | 1:26.89 | |||||
6 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.00 | 1:28.63 | |||||
7 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 42.53 | 1:30.41 | |||||
8 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 42.50 | 1:31.97 | |||||
9 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.01 | 1:34.20 | |||||
10 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | 44.52 | 1:35.57 | |||||
11 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 45.90 | 1:36.48 | |||||
12 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.30 | 1:36.74 | |||||
13 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 46.77 | 1:39.79 | |||||
14 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 45.71 | 1:42.13 | |||||
15 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 48.33 | 1:44.43 | |||||
16 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.73 | 1:45.95 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.45 | 1:24.98 | |||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.32 | 1:26.28 | |||||
3 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.28 | 1:29.92 | |||||
4 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.83 | 1:30.33 | |||||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.78 | 1:33.01 | |||||
6 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.96 | 1:33.74 | |||||
7 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.17 | 1:34.03 | |||||
8 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.75 | 1:35.03 | |||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.84 | 1:35.47 | |||||
10 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.20 | 1:35.52 | |||||
11 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.69 | 1:35.92 | |||||
12 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.42 | 1:36.04 | |||||
13 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 45.39 | 1:36.90 | |||||
14 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 44.96 | 1:37.28 | |||||
15 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.18 | 1:38.40 | |||||
16 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.35 | 1:39.09 | |||||
17 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.63 | 1:40.71 | |||||
18 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.50 | 1:42.23 | |||||
19 | Isabella Jacobsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 48.92 | 1:43.65 | |||||
20 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.79 | 1:44.48 | |||||
21 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 49.23 | 1:46.34 | |||||
22 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.62 | 1:46.55 | |||||
23 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.93 | 1:46.58 | |||||
24 | Emma Simonsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 48.74 | 1:46.72 | |||||
25 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 50.34 | 1:47.72 | |||||
26 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 50.81 | 1:48.55 | |||||
27 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 51.58 | 1:48.67 | |||||
28 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 54.50 | 1:51.12 | |||||
29 | Viola Nordstrøm | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.33 | 1:51.33 | |||||
30 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 52.88 | 1:51.78 | |||||
31 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 51.20 | 1:52.94 | |||||
32 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.06 | 1:53.14 | |||||
33 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.12 | 1:53.95 | |||||
34 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 57.88 | 2:03.70 | |||||
35 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.51 | 2:06.95 | |||||
- | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | Greve Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 43.99 | 1:32.81 | |||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.14 | 1:37.29 | |||||
3 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.22 | 1:37.95 | |||||
4 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.84 | 1:41.84 | |||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.80 | 1:42.89 | |||||
6 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.42 | 1:43.16 | |||||
7 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 49.16 | 1:43.74 | |||||
8 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.55 | 1:48.94 | |||||
9 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.66 | 1:49.36 | |||||
10 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.60 | 1:50.51 | |||||
11 | Mathilde Emilia Schmidt | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.28 | 1:51.07 | |||||
12 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 52.59 | 1:51.17 | |||||
13 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 53.57 | 1:51.67 | |||||
14 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.89 | 1:51.85 | |||||
15 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.13 | 1:53.28 | |||||
16 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.56 | 1:54.01 | |||||
17 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 54.97 | 1:54.78 | |||||
18 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.78 | 1:55.08 | |||||
19 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.42 | 1:55.63 | |||||
20 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 57.15 | 1:56.06 | |||||
21 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.04 | 1:56.49 | |||||
22 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 54.61 | 1:56.54 | |||||
23 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 56.43 | 1:57.93 | |||||
24 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 56.34 | 1:57.95 | |||||
25 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 55.99 | 1:58.46 | |||||
26 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.61 | 1:58.83 | |||||
27 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 57.37 | 1:59.09 | |||||
28 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 56.82 | 1:59.40 | |||||
29 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 56.12 | 1:59.42 | |||||
30 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 56.84 | 2:01.92 | |||||
31 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.00 | 2:02.71 | |||||
32 | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 59.31 | 2:04.38 | |||||
33 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 59.08 | 2:04.84 | |||||
34 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 59.09 | 2:05.45 | |||||
35 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 58.83 | 2:06.15 | |||||
36 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 1:04.76 | 2:20.71 | |||||
- | Asta Maria R. Jensen | 2007 | Næstved IF | DSQ | E.S.B.v/50m | |||||
- | Caja Klingenberg Jacobsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | E.S.B.v/50m | |||||
- | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | E.S.B.v75m | |||||
- | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | E.S.B.v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.07 | 1:11.09 | |||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 35.48 | 1:16.48 | |||||
3 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.71 | 1:20.58 | |||||
4 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.51 | 1:21.79 | |||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.32 | 1:24.64 | |||||
6 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 41.68 | 1:26.02 | |||||
7 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.71 | 1:27.32 | |||||
8 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.08 | 1:28.46 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.76 | 1:18.66 | |||||
2 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.29 | 1:25.22 | |||||
3 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.84 | 1:27.47 | |||||
4 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 41.42 | 1:27.52 | |||||
4 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.72 | 1:27.52 | |||||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.54 | 1:28.53 | |||||
7 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.71 | 1:29.42 | |||||
8 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.63 | 1:29.91 | |||||
9 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 42.74 | 1:30.04 | |||||
10 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.87 | 1:30.81 | |||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.69 | 1:34.98 | |||||
12 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 45.66 | 1:35.90 | |||||
13 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.62 | 1:37.92 | |||||
14 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 46.85 | 1:38.33 | |||||
- | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | flere flyben v/start | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.06 | 1:29.41 | |||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.00 | 1:31.72 | |||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 42.94 | 1:31.89 | |||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 44.24 | 1:33.64 | |||||
5 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.25 | 1:36.16 | |||||
6 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Greve Svømmeklub | 45.16 | 1:36.66 | |||||
7 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 46.07 | 1:37.70 | |||||
8 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.26 | 1:38.14 | |||||
9 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.79 | 1:40.11 | |||||
10 | Lucas Grænge | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 47.94 | 1:41.20 | |||||
11 | Lasse Thulstrup | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 48.34 | 1:43.28 | |||||
12 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.34 | 1:45.54 | |||||
13 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.67 | 1:46.21 | |||||
14 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.55 | 1:46.42 | |||||
15 | Mikkel Mosegaard | 2004 | TVS Tårnborg IF | 50.49 | 1:46.62 | |||||
16 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:48.02 | 1:48.02 | |||||
17 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:49.26 | 1:49.26 | |||||
18 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.58 | 1:50.29 | |||||
19 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 53.72 | 1:52.97 | |||||
20 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 51.84 | 1:54.15 | |||||
21 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.53 | 1:54.37 | |||||
22 | Malte Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 54.95 | 1:55.82 | |||||
23 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 53.94 | 1:57.25 | |||||
24 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:57.84 | 1:57.84 | |||||
25 | Christian Jepsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 56.41 | 1:58.81 | |||||
26 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 2:07.70 | 2:07.70 | |||||
27 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 58.75 | 2:08.17 | |||||
- | Conrad Holten Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | flere flyben e/start | |||||
- | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | E.S.B.v/100m | |||||
- | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | 2 arm u/vand | |||||
- | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | DSQ | asym ben v/start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.00 | 1:10.16 | |||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.56 | 1:14.77 | |||||
3 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.87 | 1:18.83 | |||||
4 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 37.18 | 1:21.48 | |||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 37.45 | 1:23.68 | |||||
6 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.03 | 1:27.30 | |||||
7 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.15 | 1:41.55 | |||||
8 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 45.63 | 1:42.68 | |||||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | Akut syg | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.05 | 1:12.25 | |||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.21 | 1:17.65 | |||||
3 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.26 | 1:20.82 | |||||
4 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.71 | 1:21.39 | |||||
5 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.40 | 1:23.77 | |||||
6 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.40 | 1:25.48 | |||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.66 | 1:26.26 | |||||
8 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 40.37 | 1:26.39 | |||||
9 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.52 | 1:26.91 | |||||
10 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.24 | 1:27.75 | |||||
11 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 41.34 | 1:30.85 | |||||
12 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.30 | 1:31.57 | |||||
13 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.89 | 1:34.90 | |||||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.66 | 1:36.34 | |||||
15 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.52 | 1:38.54 | |||||
16 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 47.01 | 1:40.30 | |||||
17 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 44.73 | 1:41.05 | |||||
18 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 45.09 | 1:41.82 | |||||
19 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | 1:42.56 | |||||
20 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.41 | 1:43.89 | |||||
21 | Viola Nordstrøm | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 58.71 | 2:11.96 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 37.51 | 1:22.79 | |||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.34 | 1:24.01 | |||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.68 | 1:24.39 | |||||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.31 | 1:25.23 | |||||
5 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.92 | 1:36.87 | |||||
6 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.36 | 1:38.77 | |||||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.63 | 1:41.44 | |||||
8 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.22 | 1:42.32 | |||||
9 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 46.16 | 1:43.47 | |||||
10 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 49.07 | 1:46.35 | |||||
11 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.55 | 1:49.01 | |||||
12 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.00 | 1:51.03 | |||||
13 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.35 | 2:00.85 | |||||
- | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.24 | 1:05.50 | |||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 30.01 | 1:06.94 | |||||
3 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.62 | 1:10.60 | |||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 32.33 | 1:13.53 | |||||
5 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.14 | 1:13.61 | |||||
6 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.41 | 1:14.11 | |||||
7 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.51 | 1:14.24 | |||||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 34.14 | 1:14.58 | |||||
9 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 35.64 | 1:14.92 | |||||
10 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 33.67 | 1:15.13 | |||||
11 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.86 | 1:15.76 | |||||
12 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 35.67 | 1:19.82 | |||||
13 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.64 | 1:26.62 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.94 | 1:03.08 | |||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.96 | 1:11.08 | |||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.59 | 1:13.99 | |||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.00 | 1:14.77 | |||||
5 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.58 | 1:16.26 | |||||
6 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.84 | 1:18.56 | |||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.30 | 1:18.62 | |||||
8 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.24 | 1:19.50 | |||||
9 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.66 | 1:23.78 | |||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.22 | 1:26.36 | |||||
11 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 46.17 | 1:46.69 | |||||
12 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 47.21 | 1:48.77 | |||||
13 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 49.84 | 1:49.26 | |||||
- | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | Asymkrom ben | |||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | arme u/ vand v/40m | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.75 | 1:19.80 | |||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 35.73 | 1:20.59 | |||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.39 | 1:29.72 | |||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.34 | 1:29.80 | |||||
5 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.36 | 1:31.95 | |||||
6 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.05 | 1:32.66 | |||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.67 | 1:33.21 | |||||
8 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 44.72 | 1:36.55 | |||||
9 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 45.56 | 1:41.16 | |||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.97 | 1:44.87 | |||||
11 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 50.99 | 1:54.47 | |||||
12 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 51.63 | 1:56.26 | |||||
13 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.74 | 2:02.07 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.37 | 1:15.22 | 1:54.96 | 2:33.65 | |||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.03 | 1:16.62 | 1:58.67 | 2:38.09 | |||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.85 | 1:23.86 | 2:07.52 | 2:48.69 | |||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.03 | 1:22.14 | 2:07.36 | 2:50.93 | |||
5 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.78 | 1:25.99 | 2:11.39 | 2:56.54 | |||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 42.27 | 1:27.88 | 2:14.04 | 2:59.51 | |||
7 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 42.96 | 1:29.23 | 2:15.73 | 3:00.52 | |||
8 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.29 | 1:33.98 | 2:21.25 | 3:04.95 | |||
9 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 43.98 | 1:31.23 | 2:18.94 | 3:05.20 | |||
10 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.50 | 1:33.68 | 2:22.15 | 3:07.93 | |||
11 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 48.07 | 1:39.82 | 2:31.82 | 3:20.74 | |||
- | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | DSQ | EFB. V/125m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.83 | 1:20.49 | 2:02.87 | 2:42.90 | |||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.92 | 1:19.48 | 2:02.35 | 2:44.50 | |||
3 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.19 | 1:23.27 | 2:07.82 | 2:51.88 | |||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 41.11 | 1:25.44 | 2:10.21 | 2:53.20 | |||
5 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.24 | 1:26.15 | 2:10.70 | 2:53.64 | |||
6 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.09 | 1:23.72 | 2:09.61 | 2:54.27 | |||
7 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.28 | 1:26.15 | 2:11.67 | 2:55.56 | |||
8 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.11 | 1:28.07 | 2:13.40 | 2:56.20 | |||
9 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.25 | 1:24.42 | 2:11.28 | 2:56.53 | |||
10 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.28 | 1:25.73 | 2:11.30 | 2:56.77 | |||
11 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.67 | 1:27.28 | 2:13.87 | 3:00.03 | |||
12 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.30 | 1:29.58 | 2:15.72 | 3:02.24 | |||
13 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 45.55 | 1:34.10 | 2:21.12 | 3:06.16 | |||
14 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.20 | 1:36.56 | 2:26.26 | 3:13.62 | |||
15 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 46.24 | 1:35.51 | 2:25.91 | 3:13.77 | |||
16 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 47.44 | 1:42.52 | 2:37.54 | 3:28.79 | |||
17 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 48.74 | 1:43.15 | 2:37.93 | 3:32.13 | |||
18 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.15 | 1:45.21 | 2:41.50 | 3:35.11 | |||
19 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.07 | 1:57.34 | 2:56.78 | 3:54.91 | |||
- | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | EFB. v/100m | |||||
- | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | EFB. v/50m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.31 | 1:25.81 | 2:12.63 | 2:56.94 | |||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.04 | 1:32.46 | 2:19.43 | 3:03.00 | |||
3 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.46 | 1:32.81 | 2:19.99 | 3:06.27 | |||
4 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.77 | 2:25.80 | 3:12.73 | ||||
5 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.68 | 1:37.39 | 2:29.25 | 3:17.48 | |||
6 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.30 | 1:42.02 | 2:35.78 | 3:24.96 | |||
7 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.42 | 1:43.69 | 2:37.71 | 3:26.84 | |||
8 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 49.34 | 1:43.74 | 2:39.24 | 3:32.25 | |||
9 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.58 | 1:49.35 | 2:48.68 | 3:43.51 | |||
- | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | EFB. v/175m | |||||
- | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | EFB. v/75m | |||||
- | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB.v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 32.30 | 1:08.63 | 1:45.71 | 2:23.00 | |||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.70 | 1:12.44 | 1:50.95 | 2:28.39 | |||
3 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 34.81 | 1:12.86 | 1:51.89 | 2:29.75 | |||
4 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.06 | 1:16.60 | 1:56.55 | 2:36.07 | |||
5 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.97 | 1:19.39 | 2:00.58 | 2:40.52 | |||
6 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.77 | 1:19.24 | 2:00.72 | 2:41.80 | |||
7 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.72 | 1:21.88 | 2:04.98 | 2:47.03 | |||
8 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.20 | 1:25.38 | 2:09.56 | 2:52.78 | |||
9 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 42.91 | 1:30.40 | 2:20.22 | 3:08.74 | |||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.00 | 1:21.37 | 2:04.88 | 2:45.91 | |||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.21 | 1:24.34 | 2:07.66 | 2:47.65 | |||
3 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.62 | 1:23.90 | 2:07.47 | 2:48.92 | |||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 42.29 | 1:28.79 | 2:15.53 | 2:53.64 | |||
5 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.81 | 1:27.23 | 2:12.95 | 2:55.54 | |||
6 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 41.62 | 1:26.73 | 2:12.80 | 2:57.26 | |||
7 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.93 | 1:27.56 | 2:14.21 | 2:59.54 | |||
8 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 41.50 | 1:28.06 | 2:15.07 | 3:00.12 | |||
9 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 42.84 | 1:28.93 | 2:15.63 | 3:01.10 | |||
10 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.58 | 1:30.24 | 2:18.32 | 3:04.92 | |||
11 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.57 | 1:31.34 | 2:20.26 | 3:08.10 | |||
12 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 43.59 | 1:33.03 | 2:23.30 | 3:10.81 | |||
- | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB. v/150m | |||||
- | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | EFB. v/50m | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.73 | 1:25.30 | 2:09.50 | 2:51.88 | |||
2 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.86 | 1:24.70 | 2:10.36 | 2:52.51 | |||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.29 | 1:27.81 | 2:13.76 | 2:58.27 | |||
4 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.50 | 1:28.73 | 2:15.16 | 3:00.90 | |||
5 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.61 | 1:30.81 | 2:19.89 | 3:01.61 | |||
6 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.60 | 1:30.22 | 2:17.87 | 3:06.23 | |||
7 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 45.38 | 1:33.97 | 2:21.40 | 3:06.45 | |||
8 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.52 | 1:34.13 | 2:23.95 | 3:09.43 | |||
9 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.41 | 1:35.04 | 2:27.80 | 3:16.32 | |||
10 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 45.90 | 1:38.92 | 2:30.15 | 3:19.55 | |||
11 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 47.95 | 1:39.36 | 2:30.82 | 3:21.76 | |||
- | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | EFB. v/125m | |||||
- | Philip Nøhr Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | EFB. v/25m | |||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DSQ | EFB. v/125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.74 | 1:15.44 | 2:03.11 | 2:42.64 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.97 | 1:21.96 | 2:10.40 | 2:45.81 | |||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.07 | 1:24.60 | 2:09.29 | 2:46.84 | |||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 36.15 | 1:17.96 | 2:09.59 | 2:47.24 | |||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 37.70 | 1:20.91 | 2:10.67 | 2:50.61 | |||
6 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.93 | 1:20.26 | 2:10.50 | 2:51.64 | |||
7 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.75 | 1:21.70 | 2:14.62 | 2:54.38 | |||
8 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 39.86 | 1:23.84 | 2:16.47 | 2:55.70 | |||
9 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.27 | 1:29.20 | 2:18.82 | 3:01.23 | |||
10 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.11 | 1:33.93 | 2:27.50 | 3:08.59 | |||
11 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.95 | 1:36.25 | 2:28.53 | 3:09.02 | |||
12 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.89 | 1:40.47 | 2:27.15 | 3:15.06 | |||
13 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 54.23 | 1:48.59 | 2:48.34 | 3:36.51 | |||
- | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | Akut Syg | ||||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.76 | 1:16.80 | 2:06.59 | 2:42.90 | |||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.98 | 1:18.05 | 2:06.52 | 2:43.03 | |||
3 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.86 | 1:19.32 | 2:07.83 | 2:48.60 | |||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.11 | 1:22.24 | 2:15.33 | 2:54.61 | |||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.42 | 1:29.70 | 2:14.41 | 2:55.15 | |||
6 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.43 | 1:22.82 | 2:15.12 | 2:55.73 | |||
7 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.40 | 1:22.24 | 2:15.79 | 2:55.82 | |||
8 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.33 | 1:27.37 | 2:18.98 | 2:57.22 | |||
9 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.40 | 1:24.83 | 2:19.31 | 2:59.00 | |||
10 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.18 | 1:26.04 | 2:19.82 | 3:00.57 | |||
11 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.11 | 1:27.76 | 2:21.46 | 3:00.82 | |||
12 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.72 | 1:26.37 | 2:20.20 | 3:01.28 | |||
13 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.89 | 1:29.07 | 2:22.56 | 3:02.18 | |||
14 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.97 | 1:30.87 | 2:22.70 | 3:03.54 | |||
15 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.18 | 1:31.29 | 2:22.36 | 3:04.24 | |||
16 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.86 | 1:30.44 | 2:24.06 | 3:06.70 | |||
17 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.59 | 1:30.88 | 2:27.86 | 3:07.84 | |||
18 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.67 | 1:29.78 | 2:25.18 | 3:08.32 | |||
19 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.66 | 1:29.56 | 2:24.99 | 3:09.54 | |||
20 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.26 | 1:34.58 | 2:26.63 | 3:10.47 | |||
21 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 42.85 | 1:30.36 | 2:27.95 | 3:10.72 | |||
22 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.79 | 1:36.42 | 2:30.67 | 3:17.52 | |||
23 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.84 | 1:38.42 | 2:33.09 | 3:18.03 | |||
24 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.67 | 1:39.25 | 2:37.01 | 3:23.65 | |||
25 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 47.28 | 1:38.58 | 2:35.96 | 3:23.74 | |||
26 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.14 | 1:43.63 | 2:44.72 | 3:33.38 | |||
27 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.90 | 1:44.18 | 2:45.05 | 3:36.05 | |||
28 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.03 | 1:50.01 | 2:55.72 | 3:46.45 | |||
29 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 50.52 | 1:49.62 | 2:55.16 | 3:47.07 | |||
30 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 56.31 | 2:59.50 | 3:53.92 | ||||
- | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | ej ryg ligg v/100m | |||||
- | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | ESB. v/150m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.71 | 1:28.09 | 2:21.26 | 3:02.10 | |||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.24 | 1:31.00 | 2:23.76 | 3:02.85 | |||
3 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.00 | 1:32.99 | 2:29.76 | 3:14.80 | |||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.70 | 1:34.31 | 2:33.26 | 3:17.19 | |||
5 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 45.96 | 1:36.18 | 2:34.40 | 3:17.70 | |||
6 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 45.00 | 1:34.00 | 2:34.49 | 3:20.14 | |||
7 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 45.51 | 1:39.51 | 2:39.53 | 3:22.65 | |||
8 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.93 | 1:37.12 | 2:38.52 | 3:24.00 | |||
9 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.80 | 1:44.45 | 2:43.17 | 3:29.98 | |||
10 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.64 | 1:43.13 | 2:43.99 | 3:31.83 | |||
11 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.44 | 1:49.22 | 2:46.84 | 3:33.63 | |||
12 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.07 | 1:41.13 | 2:44.86 | 3:33.81 | |||
13 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.11 | 1:44.21 | 2:48.11 | 3:36.83 | |||
14 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 44.20 | 1:41.20 | 2:49.94 | 3:38.29 | |||
15 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 49.26 | 1:46.95 | 2:49.58 | 3:38.63 | |||
16 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 47.63 | 1:41.86 | 2:48.57 | 3:39.51 | |||
17 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.61 | 1:51.91 | 2:55.72 | 3:40.69 | |||
18 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.70 | 1:51.89 | 2:56.52 | 3:49.48 | |||
19 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 50.70 | 1:52.05 | 2:58.53 | 3:52.63 | |||
20 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.69 | 1:55.69 | 3:00.37 | 3:53.59 | |||
21 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.48 | 1:56.25 | 3:00.12 | 3:53.84 | |||
22 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.56 | 1:57.11 | 3:03.93 | 3:59.73 | |||
- | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB. v/75m | |||||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | ESB. v/150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:57 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.90 | 1:10.18 | 1:49.67 | 2:23.80 | |||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.38 | 1:10.19 | 1:53.13 | 2:28.68 | |||
3 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.58 | 1:12.29 | 1:59.09 | 2:35.06 | |||
4 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.34 | 1:17.75 | 2:02.55 | 2:40.62 | |||
5 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.83 | 1:17.98 | 2:05.52 | 2:41.56 | |||
5 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.73 | 1:19.15 | 2:07.04 | 2:41.56 | |||
7 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.61 | 1:14.96 | 2:01.56 | 2:41.60 | |||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.32 | 1:17.64 | 2:07.26 | 2:45.18 | |||
9 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.78 | 1:15.26 | 2:07.79 | 2:45.25 | |||
10 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.22 | 1:16.44 | 2:09.18 | 2:45.27 | |||
11 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 34.38 | 1:19.16 | 2:06.70 | 2:45.44 | |||
12 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.52 | 1:19.51 | 2:09.63 | 2:45.83 | |||
13 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.00 | 1:17.68 | 2:08.61 | 2:47.17 | |||
14 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.08 | 1:19.66 | 2:10.52 | 2:47.98 | |||
15 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 37.41 | 1:19.89 | 2:09.18 | 2:49.12 | |||
16 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.37 | 1:22.52 | 2:12.86 | 2:52.28 | |||
17 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.43 | 1:22.99 | 2:15.15 | 2:52.72 | |||
18 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.16 | 1:26.04 | 2:17.76 | 2:57.08 | |||
- | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | afsæt på mav e/50m | |||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.44 | 1:15.22 | 1:58.59 | 2:36.11 | |||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.73 | 1:17.96 | 2:07.70 | 2:42.66 | |||
3 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.12 | 1:18.76 | 2:08.14 | 2:43.02 | |||
4 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.27 | 1:21.10 | 2:10.77 | 2:48.23 | |||
5 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.15 | 1:19.46 | 2:11.06 | 2:49.33 | |||
6 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 38.14 | 1:22.96 | 2:12.29 | 2:50.85 | |||
7 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.79 | 1:25.09 | 2:12.21 | 2:50.96 | |||
8 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 41.59 | 1:24.47 | 2:15.28 | 2:51.32 | |||
9 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.16 | 1:23.96 | 2:12.00 | 2:52.64 | |||
10 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 41.05 | 1:27.18 | 2:16.84 | 2:52.77 | |||
11 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.74 | 1:27.54 | 2:16.64 | 2:56.57 | |||
12 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.19 | 1:21.58 | 2:18.28 | 2:57.05 | |||
13 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.78 | 1:26.10 | 2:15.58 | 2:58.38 | |||
14 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.51 | 1:23.18 | 2:20.60 | 3:00.19 | |||
15 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.97 | 1:31.13 | 2:24.73 | 3:07.97 | |||
16 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.67 | 1:31.06 | 2:28.17 | 3:09.98 | |||
17 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.83 | 1:32.06 | 2:28.20 | 3:10.18 | |||
18 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.97 | 1:33.93 | 2:31.71 | 3:10.23 | |||
19 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.89 | 1:35.74 | 2:30.51 | 3:10.90 | |||
20 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 41.82 | 1:29.49 | 2:34.19 | 3:15.45 | |||
21 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.51 | 1:34.73 | 2:37.92 | 3:18.97 | |||
- | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | EFB. v/75m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.64 | 1:16.33 | 2:04.81 | 2:42.62 | |||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.51 | 1:24.12 | 2:15.01 | 2:55.53 | |||
3 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.89 | 1:32.41 | 2:26.94 | 3:07.06 | |||
4 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.31 | 1:31.50 | 2:26.46 | 3:10.09 | |||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 42.11 | 1:33.40 | 2:33.44 | 3:15.79 | |||
- | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB. v/25m | |||||
- | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ESB. v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.95 | ||||||
2 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 31.01 | ||||||
3 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 31.22 | ||||||
4 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.74 | ||||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 32.38 | ||||||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 32.51 | ||||||
7 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.53 | ||||||
8 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 33.55 | ||||||
9 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 33.76 | ||||||
10 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 33.82 | ||||||
11 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.23 | ||||||
12 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | 34.76 | ||||||
13 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 35.23 | ||||||
14 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 37.50 | ||||||
15 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.94 | ||||||
16 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.65 | ||||||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | Akut Syg | ||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | Akut Syg | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.69 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.94 | ||||||
3 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.47 | ||||||
4 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.12 | ||||||
5 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.46 | ||||||
6 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.47 | ||||||
7 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.21 | ||||||
8 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.36 | ||||||
9 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.66 | ||||||
10 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 33.83 | ||||||
11 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.25 | ||||||
12 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 34.57 | ||||||
13 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 34.80 | ||||||
13 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 34.80 | ||||||
15 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 34.83 | ||||||
16 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.98 | ||||||
17 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.06 | ||||||
18 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.14 | ||||||
19 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.19 | ||||||
20 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.26 | ||||||
21 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 35.39 | ||||||
22 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | Greve Svømmeklub | 35.47 | ||||||
23 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.53 | ||||||
24 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.69 | ||||||
25 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.83 | ||||||
26 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.87 | ||||||
27 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.74 | ||||||
28 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 36.96 | ||||||
29 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 37.17 | ||||||
30 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 37.25 | ||||||
31 | Emma Simonsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 37.32 | ||||||
32 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.69 | ||||||
33 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.80 | ||||||
34 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.30 | ||||||
35 | Isabella Jacobsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 39.18 | ||||||
36 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.38 | ||||||
37 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.58 | ||||||
38 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.77 | ||||||
39 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.81 | ||||||
40 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 40.34 | ||||||
41 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.86 | ||||||
42 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.60 | ||||||
43 | Viola Nordstrøm | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.35 | ||||||
44 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.63 | ||||||
45 | Caroline Mei Jensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.77 | ||||||
- | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 32.06 | ||||||
2 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.99 | ||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.59 | ||||||
4 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.22 | ||||||
5 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.28 | ||||||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.53 | ||||||
7 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 36.73 | ||||||
8 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.03 | ||||||
9 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.42 | ||||||
10 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 37.47 | ||||||
11 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.83 | ||||||
12 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.99 | ||||||
13 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.07 | ||||||
14 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.16 | ||||||
15 | Clara Hillerup | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.31 | ||||||
16 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.40 | ||||||
17 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.55 | ||||||
18 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.58 | ||||||
19 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.61 | ||||||
20 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.07 | ||||||
21 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 39.46 | ||||||
22 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.53 | ||||||
22 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.53 | ||||||
24 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 39.56 | ||||||
25 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 39.59 | ||||||
26 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.88 | ||||||
27 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 40.31 | ||||||
28 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 40.38 | ||||||
29 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 40.39 | ||||||
30 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 40.62 | ||||||
31 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 40.68 | ||||||
32 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | Greve Svømmeklub | 40.89 | ||||||
33 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 41.19 | ||||||
34 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.46 | ||||||
35 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 41.47 | ||||||
36 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 41.77 | ||||||
37 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 41.94 | ||||||
38 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 42.01 | ||||||
39 | Mathilde Emilia Schmidt | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.04 | ||||||
40 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.24 | ||||||
41 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 42.36 | ||||||
42 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.55 | ||||||
43 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 42.58 | ||||||
44 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 42.88 | ||||||
45 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.93 | ||||||
46 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.02 | ||||||
47 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.19 | ||||||
48 | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 43.41 | ||||||
49 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 43.49 | ||||||
50 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.56 | ||||||
51 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.74 | ||||||
52 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 43.80 | ||||||
53 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 43.92 | ||||||
54 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.99 | ||||||
55 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.26 | ||||||
56 | Nanna Hillerup | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.53 | ||||||
57 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 44.56 | ||||||
58 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 44.67 | ||||||
59 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.72 | ||||||
59 | Lærke Marie Clausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 44.72 | ||||||
61 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 44.87 | ||||||
62 | Mathilde Nygart | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.07 | ||||||
63 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.30 | ||||||
64 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.43 | ||||||
65 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.44 | ||||||
66 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.89 | ||||||
67 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.90 | ||||||
68 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.96 | ||||||
69 | Mathilde Willumsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.98 | ||||||
70 | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 46.23 | ||||||
71 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.29 | ||||||
72 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 46.34 | ||||||
73 | Laura Sten Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.53 | ||||||
74 | Caja Klingenberg Jacobsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.68 | ||||||
75 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 46.82 | ||||||
76 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.30 | ||||||
77 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.14 | ||||||
78 | Katrine Rosa Koch Hansen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 48.21 | ||||||
79 | Laila Elliks | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.49 | ||||||
80 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 50.95 | ||||||
81 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 51.06 | ||||||
82 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 52.62 | ||||||
83 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.59 | ||||||
- | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | Akut Syg | ||||||
- | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 26.15 | ||||||
2 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 27.97 | ||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 28.51 | ||||||
4 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 28.63 | ||||||
5 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.88 | ||||||
6 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.28 | ||||||
7 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 29.63 | ||||||
8 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 29.86 | ||||||
9 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.92 | ||||||
10 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.16 | ||||||
11 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 30.96 | ||||||
12 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.28 | ||||||
13 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.37 | ||||||
14 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.23 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.52 | ||||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.00 | ||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.01 | ||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.48 | ||||||
5 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.86 | ||||||
6 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 30.44 | ||||||
7 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.47 | ||||||
8 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 31.04 | ||||||
9 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 31.37 | ||||||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.76 | ||||||
11 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.47 | ||||||
12 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.64 | ||||||
13 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.75 | ||||||
14 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.81 | ||||||
15 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 33.00 | ||||||
16 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 33.08 | ||||||
17 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.12 | ||||||
18 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.08 | ||||||
19 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.65 | ||||||
20 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Swim Team Tåstrup | 35.03 | ||||||
21 | Anton Knudsen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 36.08 | ||||||
22 | Matias Buus Hansen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.53 | ||||||
23 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 42.58 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.97 | ||||||
2 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.66 | ||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 31.85 | ||||||
4 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 32.27 | ||||||
5 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.74 | ||||||
6 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.70 | ||||||
7 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.92 | ||||||
8 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.45 | ||||||
9 | Lasse Thulstrup | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 34.85 | ||||||
10 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 35.07 | ||||||
11 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.26 | ||||||
12 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.37 | ||||||
13 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 35.49 | ||||||
14 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 35.63 | ||||||
15 | Mikkel Mosegaard | 2004 | TVS Tårnborg IF | 35.70 | ||||||
16 | Cilas Madsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.86 | ||||||
17 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.90 | ||||||
18 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 36.13 | ||||||
19 | Lucas Grænge | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.17 | ||||||
20 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.20 | ||||||
20 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.20 | ||||||
22 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 36.26 | ||||||
23 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 36.47 | ||||||
24 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 36.54 | ||||||
25 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.57 | ||||||
26 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.68 | ||||||
27 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.81 | ||||||
28 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 36.82 | ||||||
28 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 36.82 | ||||||
30 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.89 | ||||||
31 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 36.95 | ||||||
32 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.12 | ||||||
33 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.16 | ||||||
34 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.17 | ||||||
35 | Malte Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 37.24 | ||||||
36 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.31 | ||||||
37 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.50 | ||||||
38 | Sigurd Bach Thune | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.69 | ||||||
39 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 38.24 | ||||||
40 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.46 | ||||||
41 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 38.67 | ||||||
42 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.83 | ||||||
43 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | Næstved IF | 39.00 | ||||||
44 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 39.40 | ||||||
45 | Jens Christian Tjagvad | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.52 | ||||||
46 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.64 | ||||||
47 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 39.75 | ||||||
48 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.83 | ||||||
49 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 39.95 | ||||||
50 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 40.02 | ||||||
51 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 40.16 | ||||||
52 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.29 | ||||||
52 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 40.29 | ||||||
54 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 40.51 | ||||||
55 | Christian Jepsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 40.64 | ||||||
56 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 40.91 | ||||||
57 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.13 | ||||||
58 | David Johannes Dahl | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.54 | ||||||
59 | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.61 | ||||||
60 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.71 | ||||||
61 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 42.02 | ||||||
62 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.10 | ||||||
63 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 42.13 | ||||||
64 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.21 | ||||||
65 | Philip Nøhr Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.32 | ||||||
66 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 42.57 | ||||||
67 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 44.32 | ||||||
- | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:18.43 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 37.09 | 1:13.36 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 34.91 | 1:48.27 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 30.16 | 2:18.43 | |||||||
2 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:27.77 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 40.31 | 1:19.68 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 35.34 | 1:55.02 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 32.75 | 2:27.77 | |||||||
3 | Hovedstaden Piger 1 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.98 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 38.37 | 38.37 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 42.04 | 1:20.41 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 36.64 | 1:57.05 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 31.93 | 2:28.98 | |||||||
4 | Girls From The Block | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.90 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 40.86 | 1:16.71 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 38.46 | 1:55.17 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 34.73 | 2:29.90 | |||||||
5 | Gti 2003 Piger | 2003 | GTI | 2:30.82 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Julie Wolter | 2003 | 44.79 | 1:22.89 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 34.21 | 1:57.10 | |||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 33.72 | 2:30.82 | |||||||
6 | Gti 2004 Piger | 2004 | GTI | 2:31.42 | ||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 44.42 | 1:24.24 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 34.63 | 1:58.87 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 32.55 | 2:31.42 | |||||||
7 | Hovedstaden Piger 2 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.50 | ||||||
Maya Hatting Bärmann | 2004 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 43.27 | 1:21.91 | |||||||
Rebecca Hoeck | 2004 | 38.24 | 2:00.15 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 33.35 | 2:33.50 | |||||||
8 | Stv Piger 1 | 2003 | Swim Team Vestsjælland | 2:38.18 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 44.71 | 1:20.75 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 41.28 | 2:02.03 | |||||||
Maja Nykjær | 2003 | 36.15 | 2:38.18 | |||||||
9 | Hvidover Piger 1 | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:42.37 | ||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 43.37 | 1:23.61 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 38.26 | 2:01.87 | |||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 40.50 | 2:42.37 | |||||||
10 | Haslev P1 | 2003 | Haslev Svømmeklub | 2:42.67 | ||||||
Olivia Møller | 2004 | 42.87 | 42.87 | |||||||
Mikka Holm | 2003 | 45.01 | 1:27.88 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 36.18 | 2:04.06 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 38.61 | 2:42.67 | |||||||
11 | Piger Tvs 1 | 2004 | TVS Tårnborg IF | 2:49.15 | ||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 45.06 | 45.06 | |||||||
Isabella Jacobsen | 2004 | 48.79 | 1:33.85 | |||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 39.00 | 2:12.85 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 36.30 | 2:49.15 | |||||||
12 | Rønne Piger 1 | 2003 | Rønne Svømme Klub | 2:50.69 | ||||||
Mille Bergmann | 2004 | 44.12 | 44.12 | |||||||
Alberte Stoltz | 2004 | 51.26 | 1:35.38 | |||||||
Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 38.22 | 2:13.60 | |||||||
Rebecca Andersen | 2003 | 37.09 | 2:50.69 | |||||||
13 | Hvidover Piger 2 | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 3:08.20 | ||||||
Emma Bruhn | 2003 | 40.41 | 40.41 | |||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 53.45 | 1:33.86 | |||||||
Amalie Jensen | 2005 | 50.19 | 2:24.05 | |||||||
Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 44.15 | 3:08.20 | |||||||
14 | Stv Piger 2 | 2003 | Swim Team Vestsjælland | 3:13.17 | ||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 47.95 | 47.95 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 57.90 | 1:45.85 | |||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 43.26 | 2:29.11 | |||||||
Viola Nordstrøm | 2004 | 44.06 | 3:13.17 | |||||||
- | Hvidover Piger 3 | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | afmeldt rettidigt | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
- | Hg Piger 04 | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Josefine Krumbak | 2004 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 41.89 | 1:18.33 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 32.98 | 1:51.31 | |||||||
- | Piger 2 Haslev | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | EFB. v/25m | |||||
- | Stt Piger | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Helena Fogh Kronborg | 2005 | 55.06 | 55.06 | |||||||
Sofie Korczak | 2004 | 58.32 | 1:53.38 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 47.21 | 2:40.59 | |||||||
- | Stt Piger | 2005 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Isabella M. Madsen | 2007 | 56.55 | 56.55 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 1:01.34 | 1:57.89 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 58.31 | 2:56.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gti 2002 Drenge | 2002 | GTI | 2:05.51 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 32.85 | 1:06.07 | |||||||
Casper Koch | 2002 | 30.41 | 1:36.48 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 29.03 | 2:05.51 | |||||||
2 | Boys From The Hood | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:08.08 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 36.26 | 1:07.40 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 31.04 | 1:38.44 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 29.64 | 2:08.08 | |||||||
3 | Hovedstaden Drenge 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.35 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 37.57 | 37.57 | |||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 38.10 | 1:15.67 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 30.86 | 1:46.53 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 28.82 | 2:15.35 | |||||||
4 | Hvidovre Drenge 1 | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:15.72 | ||||||
Anders Skousen | 2002 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Mathias Berner Jensen | 2002 | 39.86 | 1:14.34 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 31.35 | 1:45.69 | |||||||
Tor Ejrnæs | 2002 | 30.03 | 2:15.72 | |||||||
5 | Køge Drenge 1 | 2002 | Køge Svømmeklub | 2:25.72 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 42.05 | 1:19.68 | |||||||
August Ryom | 2002 | 31.42 | 1:51.10 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 34.62 | 2:25.72 | |||||||
6 | Stv Drenge 1 | 2003 | Swim Team Vestsjælland | 2:27.94 | ||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 43.26 | 43.26 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 39.42 | 1:22.68 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | 32.59 | 1:55.27 | |||||||
Frederik Madsen | 2002 | 32.67 | 2:27.94 | |||||||
7 | Gti 2003 Drenge | 2003 | GTI | 2:29.01 | ||||||
Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 39.70 | 39.70 | |||||||
Esben Brasch Jensen | 2003 | 45.03 | 1:24.73 | |||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 34.59 | 1:59.32 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 29.69 | 2:29.01 | |||||||
8 | Hovedstaden Drenge 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.31 | ||||||
Anas El Ayadi | 2003 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 42.04 | 1:20.35 | |||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 37.09 | 1:57.44 | |||||||
Kristoffer Sandfeld | 2003 | 31.87 | 2:29.31 | |||||||
9 | Stv Drenge 2 | 2003 | Swim Team Vestsjælland | 2:30.87 | ||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 41.70 | 41.70 | |||||||
Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 40.99 | 1:22.69 | |||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 32.80 | 1:55.49 | |||||||
Nicolai Quist | 2003 | 35.38 | 2:30.87 | |||||||
10 | Gti 2004 Drenge | 2004 | GTI | 2:34.85 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 38.92 | 38.92 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 47.17 | 1:26.09 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 34.55 | 2:00.64 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 34.21 | 2:34.85 | |||||||
11 | Hvidovre Drenge 2 | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:45.14 | ||||||
Xander Pontoppidan | 2003 | 42.43 | 42.43 | |||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 40.19 | 1:22.62 | |||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 41.41 | 2:04.03 | |||||||
Kasper Kusk | 2003 | 41.11 | 2:45.14 | |||||||
12 | Stt Drenge | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:50.90 | ||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 41.52 | 41.52 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 49.74 | 1:31.26 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 39.56 | 2:10.82 | |||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 40.08 | 2:50.90 | |||||||
13 | Drenge Rønne 1 | 2002 | Rønne Svømme Klub | 2:51.30 | ||||||
Anton Knudsen | 2003 | 44.54 | 44.54 | |||||||
Malte Rasch | 2004 | 46.58 | 1:31.12 | |||||||
William Studsgaard | 2004 | 47.68 | 2:18.80 | |||||||
Phillip Quist | 2003 | 32.50 | 2:51.30 | |||||||
14 | Stt Drenge2 | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:16.33 | ||||||
Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 50.78 | 50.78 | |||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 54.73 | 1:45.51 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 49.73 | 2:35.24 | |||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 41.09 | 3:16.33 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.05 | 1:04.87 | |||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.79 | 1:06.24 | |||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 31.86 | 1:06.89 | |||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 32.09 | 1:08.34 | |||||
5 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.54 | 1:09.16 | |||||
6 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 33.07 | 1:09.19 | |||||
7 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.04 | 1:09.25 | |||||
8 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.87 | 1:10.08 | |||||
9 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 33.88 | 1:10.76 | |||||
10 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.32 | 1:10.93 | |||||
11 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.44 | 1:13.18 | |||||
12 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.94 | 1:13.70 | |||||
13 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 35.47 | 1:14.35 | |||||
14 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.34 | 1:16.11 | |||||
15 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 36.07 | 1:17.78 | |||||
16 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.31 | 1:17.87 | |||||
17 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 37.08 | 1:17.94 | |||||
18 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.02 | 1:18.23 | |||||
19 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.76 | 1:19.03 | |||||
20 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 37.71 | 1:19.04 | |||||
21 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.39 | 1:21.09 | |||||
22 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 40.07 | 1:25.54 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.25 | 1:05.96 | |||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.83 | 1:08.31 | |||||
3 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.35 | 1:09.35 | |||||
4 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.68 | 1:10.51 | |||||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.87 | 1:11.07 | |||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.00 | 1:12.02 | |||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.52 | 1:12.31 | |||||
8 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.20 | 1:13.10 | |||||
9 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.45 | 1:13.19 | |||||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.16 | 1:13.19 | |||||
11 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | 1:13.37 | |||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.29 | 1:13.84 | |||||
13 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.69 | 1:14.14 | |||||
14 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.05 | 1:14.28 | |||||
15 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 35.14 | 1:14.50 | |||||
16 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 36.70 | 1:14.62 | |||||
17 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.28 | 1:14.82 | |||||
18 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.50 | 1:14.84 | |||||
19 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.16 | 1:15.08 | |||||
20 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.44 | 1:15.38 | |||||
21 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.95 | 1:15.48 | |||||
22 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 35.88 | 1:15.62 | |||||
23 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.92 | 1:15.64 | |||||
24 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 36.64 | 1:15.89 | |||||
25 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.11 | 1:15.95 | |||||
26 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.35 | 1:16.24 | |||||
27 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 37.20 | 1:16.51 | |||||
28 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.24 | 1:17.52 | |||||
29 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.87 | 1:20.39 | |||||
30 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.33 | 1:21.07 | |||||
31 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.58 | 1:21.42 | |||||
32 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.14 | 1:22.15 | |||||
33 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.03 | 1:22.94 | |||||
34 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.98 | 1:23.12 | |||||
35 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.33 | 1:23.34 | |||||
36 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.47 | 1:24.60 | |||||
37 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 39.56 | 1:24.67 | |||||
38 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.00 | 1:25.49 | |||||
39 | Emma Simonsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 39.26 | 1:25.75 | |||||
40 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.62 | 1:26.40 | |||||
41 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.89 | 1:26.54 | |||||
42 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.29 | 1:26.86 | |||||
43 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 40.50 | 1:26.87 | |||||
44 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 40.06 | 1:27.25 | |||||
45 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.79 | 1:28.65 | |||||
46 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.04 | 1:29.25 | |||||
47 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 44.12 | 1:30.04 | |||||
48 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.62 | 1:30.08 | |||||
49 | Smilla Askvig | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.94 | 1:30.95 | |||||
50 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 43.24 | 1:31.17 | |||||
51 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 42.93 | 1:33.64 | |||||
52 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 45.02 | 1:34.61 | |||||
53 | Caroline Mei Jensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.76 | 1:36.83 | |||||
54 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 45.71 | 1:38.16 | |||||
55 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 47.51 | 1:42.67 | |||||
56 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.05 | 1:44.67 | |||||
- | Majse Mandrup Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.85 | 1:10.15 | |||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 34.11 | 1:11.33 | |||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.03 | 1:12.71 | |||||
4 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.28 | 1:13.52 | |||||
5 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.93 | 1:17.88 | |||||
6 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.18 | 1:18.42 | |||||
7 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.19 | 1:18.88 | |||||
8 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.57 | 1:18.99 | |||||
9 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.34 | 1:19.65 | |||||
10 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.37 | 1:21.81 | |||||
11 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.63 | 1:22.09 | |||||
12 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.45 | 1:22.32 | |||||
13 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.78 | 1:22.89 | |||||
14 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.60 | 1:23.41 | |||||
15 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.55 | 1:23.70 | |||||
16 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.19 | 1:23.76 | |||||
17 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.80 | 1:24.20 | |||||
18 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.18 | 1:24.37 | |||||
19 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.51 | 1:24.55 | |||||
20 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.68 | 1:25.31 | |||||
21 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 41.60 | 1:25.59 | |||||
22 | Clara Hillerup | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.91 | 1:25.77 | |||||
23 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 40.10 | 1:25.93 | |||||
24 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 39.73 | 1:26.18 | |||||
25 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.41 | 1:27.54 | |||||
26 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.76 | 1:27.62 | |||||
27 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.86 | 1:27.85 | |||||
28 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.81 | 1:28.12 | |||||
29 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 41.67 | 1:28.18 | |||||
30 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 41.83 | 1:28.25 | |||||
31 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 42.36 | 1:28.89 | |||||
32 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 41.58 | 1:29.21 | |||||
33 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.73 | 1:29.47 | |||||
34 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.97 | 1:30.25 | |||||
35 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.37 | 1:30.37 | |||||
36 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.57 | 1:30.48 | |||||
37 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 42.17 | 1:30.79 | |||||
38 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.79 | 1:31.35 | |||||
39 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 42.73 | 1:31.81 | |||||
40 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 42.26 | 1:32.22 | |||||
41 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 41.76 | 1:32.38 | |||||
42 | Mathilde Emilia Schmidt | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.55 | 1:32.60 | |||||
42 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.60 | 1:32.60 | |||||
44 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 43.40 | 1:32.82 | |||||
45 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 43.90 | 1:34.18 | |||||
46 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 45.01 | 1:34.37 | |||||
47 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 45.80 | 1:34.77 | |||||
48 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.57 | 1:35.09 | |||||
49 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 43.80 | 1:35.16 | |||||
50 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.51 | 1:35.45 | |||||
51 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 43.31 | 1:36.08 | |||||
52 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | Greve Svømmeklub | 44.70 | 1:36.29 | |||||
53 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.39 | 1:36.31 | |||||
54 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 44.99 | 1:36.76 | |||||
55 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.26 | 1:37.07 | |||||
56 | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 44.65 | 1:37.20 | |||||
57 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.78 | 1:37.37 | |||||
58 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.69 | 1:37.89 | |||||
59 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 45.58 | 1:37.92 | |||||
60 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 46.78 | 1:38.21 | |||||
61 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 46.07 | 1:38.42 | |||||
62 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.02 | 1:39.52 | |||||
63 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.22 | 1:39.95 | |||||
64 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.79 | 1:39.96 | |||||
65 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.26 | 1:40.07 | |||||
66 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.13 | 1:40.23 | |||||
67 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 49.70 | 1:40.46 | |||||
68 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 46.36 | 1:40.88 | |||||
69 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.89 | 1:41.24 | |||||
70 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.20 | 1:41.97 | |||||
71 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.36 | 1:42.35 | |||||
72 | Laura Sten Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.80 | 1:42.42 | |||||
73 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.46 | 1:42.62 | |||||
74 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.07 | 1:42.66 | |||||
75 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.18 | 1:43.23 | |||||
76 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.40 | 1:43.34 | |||||
77 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 48.09 | 1:43.90 | |||||
78 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 47.31 | 1:44.70 | |||||
79 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.97 | 1:44.83 | |||||
80 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 47.92 | 1:48.39 | |||||
81 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 53.65 | 2:02.33 | |||||
82 | Freja Olsen | 2005 | Næstved IF | 55.53 | 2:02.47 | |||||
83 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 54.11 | 2:02.96 | |||||
84 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 58.17 | 2:03.24 | |||||
- | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | rettidigt afmeldt | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.73 | 58.39 | |||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 28.42 | 1:00.09 | |||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 27.69 | 1:01.37 | |||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.73 | 1:01.55 | |||||
5 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.88 | 1:01.84 | |||||
6 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 30.38 | 1:02.18 | |||||
7 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 29.76 | 1:02.94 | |||||
8 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.99 | 1:03.13 | |||||
9 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.37 | 1:03.41 | |||||
10 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.99 | 1:04.00 | |||||
11 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.37 | 1:04.15 | |||||
12 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.55 | 1:04.83 | |||||
13 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.74 | 1:05.09 | |||||
14 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.10 | 1:05.57 | |||||
15 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 31.76 | 1:05.64 | |||||
16 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.86 | 1:05.73 | |||||
17 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.14 | 1:06.61 | |||||
17 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 32.46 | 1:06.61 | |||||
19 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.82 | 1:06.64 | |||||
20 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.21 | 1:06.66 | |||||
21 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.07 | 1:06.87 | |||||
22 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.28 | 1:07.01 | |||||
23 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.27 | 1:07.07 | |||||
24 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 32.18 | 1:07.61 | |||||
25 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.38 | 1:07.80 | |||||
26 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.66 | 1:07.88 | |||||
27 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 32.15 | 1:08.01 | |||||
28 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.02 | 1:08.61 | |||||
29 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 33.34 | 1:09.44 | |||||
30 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.02 | 1:09.45 | |||||
31 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.49 | 1:09.58 | |||||
32 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.56 | 1:09.98 | |||||
33 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.80 | 1:10.02 | |||||
34 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.91 | 1:10.63 | |||||
35 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.18 | 1:10.86 | |||||
36 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.31 | 1:10.97 | |||||
37 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.88 | 1:11.17 | |||||
38 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.14 | 1:11.24 | |||||
39 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.13 | 1:11.28 | |||||
40 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.11 | 1:11.41 | |||||
41 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.38 | 1:11.55 | |||||
42 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 34.38 | 1:11.59 | |||||
43 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.98 | 1:11.62 | |||||
44 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.43 | 1:11.67 | |||||
45 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 34.93 | 1:11.71 | |||||
46 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.91 | 1:12.63 | |||||
47 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.36 | 1:13.54 | |||||
48 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.95 | 1:13.61 | |||||
49 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.97 | 1:13.93 | |||||
50 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.20 | 1:14.87 | |||||
51 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.24 | 1:15.07 | |||||
52 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.63 | 1:16.30 | |||||
53 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.02 | 1:16.98 | |||||
54 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.18 | 1:17.39 | |||||
55 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.20 | 1:17.49 | |||||
56 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 37.75 | 1:17.56 | |||||
57 | Lasse Thulstrup | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 36.56 | 1:17.70 | |||||
58 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.33 | 1:17.96 | |||||
59 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 36.77 | 1:18.07 | |||||
60 | Lucas Grænge | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.98 | 1:18.24 | |||||
61 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.83 | 1:18.81 | |||||
62 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 37.45 | 1:18.91 | |||||
63 | Mikkel Mosegaard | 2004 | TVS Tårnborg IF | 37.45 | 1:19.25 | |||||
64 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.49 | 1:19.55 | |||||
65 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 38.03 | 1:19.56 | |||||
66 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.96 | 1:19.69 | |||||
67 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Greve Svømmeklub | 38.01 | 1:19.75 | |||||
68 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.79 | 1:20.32 | |||||
69 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 38.61 | 1:20.40 | |||||
70 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.15 | 1:20.57 | |||||
71 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.63 | 1:20.62 | |||||
72 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.47 | 1:20.89 | |||||
73 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.32 | 1:21.61 | |||||
74 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.15 | 1:21.77 | |||||
75 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 38.20 | 1:21.83 | |||||
76 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.42 | 1:21.87 | |||||
77 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 38.72 | 1:22.05 | |||||
78 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.60 | 1:22.12 | |||||
79 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 39.62 | 1:22.43 | |||||
80 | Matias Buus Hansen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.71 | 1:23.78 | |||||
81 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.61 | 1:24.21 | |||||
82 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 38.77 | 1:24.40 | |||||
83 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.51 | 1:24.63 | |||||
84 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.98 | 1:25.35 | |||||
85 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 41.59 | 1:26.60 | |||||
86 | Sigurd Bach Thune | 2004 | Greve Svømmeklub | 38.65 | 1:26.72 | |||||
87 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.86 | 1:27.49 | |||||
88 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.66 | 1:28.33 | |||||
89 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | Næstved IF | 40.85 | 1:28.50 | |||||
90 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 40.50 | 1:28.95 | |||||
91 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 38.77 | 1:28.98 | |||||
92 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.13 | 1:30.82 | |||||
93 | Cilas Madsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.86 | 1:31.31 | |||||
94 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 43.27 | 1:36.37 | |||||
95 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 42.77 | 1:36.64 | |||||
96 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.87 | 1:39.71 | |||||
- | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 40.69 | 1:25.19 | 2:10.74 | 2:55.50 | |||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.53 | 1:25.44 | 2:11.79 | 2:56.28 | |||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.00 | 1:27.46 | 2:14.39 | 3:00.19 | |||
4 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.05 | 1:27.05 | 2:14.04 | 3:01.17 | |||
5 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.12 | 1:28.44 | 2:16.15 | 3:01.61 | |||
6 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.93 | 1:28.03 | 2:15.94 | 3:02.31 | |||
7 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.02 | 1:29.70 | 2:18.65 | 3:07.33 | |||
8 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.95 | 1:29.87 | 2:19.00 | 3:09.58 | |||
9 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.16 | 1:31.27 | 2:20.12 | 3:10.58 | |||
10 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.66 | 1:31.97 | 2:21.32 | 3:10.99 | |||
11 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 43.43 | 1:32.99 | 2:23.06 | 3:12.62 | |||
12 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 44.12 | 1:34.58 | 2:24.99 | 3:14.41 | |||
13 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.52 | 1:33.13 | 2:24.63 | 3:15.34 | |||
14 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.37 | 1:35.18 | 2:26.80 | 3:16.96 | |||
15 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.86 | 1:35.58 | 2:27.18 | 3:18.33 | |||
16 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.73 | 1:37.17 | 2:28.52 | 3:18.78 | |||
17 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.75 | 1:36.90 | 2:28.92 | 3:19.64 | |||
18 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.73 | 1:36.16 | 2:28.27 | 3:19.82 | |||
19 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.29 | 1:35.98 | 2:29.01 | 3:21.25 | |||
20 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.37 | 1:37.81 | 2:31.00 | 3:21.49 | |||
21 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 46.73 | 1:39.56 | 2:32.17 | 3:23.52 | |||
22 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.80 | 1:38.09 | 2:31.65 | 3:24.22 | |||
23 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.43 | 1:40.01 | 2:33.68 | 3:24.64 | |||
24 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.29 | 1:38.47 | 2:32.38 | 3:25.19 | |||
25 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 46.57 | 1:39.59 | 2:33.98 | 3:25.59 | |||
26 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.76 | 1:42.19 | 2:36.33 | 3:30.02 | |||
26 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 48.86 | 1:43.13 | 2:37.40 | 3:30.02 | |||
28 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.15 | 1:40.13 | 2:36.20 | 3:30.04 | |||
29 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.09 | 1:43.06 | 2:37.88 | 3:32.94 | |||
30 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 48.78 | 1:43.81 | 2:41.31 | 3:38.06 | |||
31 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.24 | 1:48.11 | 2:44.59 | 3:39.57 | |||
32 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.68 | 1:48.64 | 2:46.71 | 3:42.06 | |||
33 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.17 | 1:47.52 | 2:45.22 | 3:42.13 | |||
34 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.29 | 1:47.95 | 2:46.88 | 3:42.37 | |||
35 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.50 | 1:47.98 | 2:45.73 | 3:43.27 | |||
36 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 51.62 | 1:50.10 | 2:48.57 | 3:46.45 | |||
37 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.79 | 1:48.83 | 2:47.95 | 3:46.74 | |||
38 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 52.04 | 1:50.31 | 2:50.92 | 3:49.52 | |||
39 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 52.93 | 1:53.90 | 2:55.32 | 3:49.68 | |||
40 | Isabella Jacobsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 50.72 | 1:50.20 | 2:51.76 | 3:50.06 | |||
41 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.91 | 1:53.65 | 2:53.26 | 3:50.20 | |||
42 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | Greve Svømmeklub | 47.87 | 1:44.45 | 2:46.87 | 3:51.20 | |||
43 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 54.45 | 1:55.54 | 2:55.37 | 3:51.38 | |||
44 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 52.42 | 1:53.21 | 2:52.30 | 3:53.24 | |||
45 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 53.89 | 1:54.55 | 2:55.48 | 3:54.72 | |||
46 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 51.12 | 1:51.44 | 2:53.90 | 3:55.04 | |||
47 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 52.91 | 1:53.78 | 2:57.39 | 3:59.21 | |||
48 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.89 | 2:00.16 | 3:03.79 | 4:04.99 | |||
49 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.78 | 2:02.05 | 3:06.31 | 4:09.24 | |||
50 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 57.87 | 2:03.26 | 3:10.31 | 4:11.74 | |||
51 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 57.07 | 2:02.62 | 3:08.88 | 4:13.46 | |||
52 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.92 | 2:06.09 | 3:12.67 | 4:16.73 | |||
53 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.70 | 2:08.12 | 3:15.74 | 4:22.67 | |||
54 | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.78 | 2:10.03 | 3:20.01 | 4:26.56 | |||
55 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:00.44 | 2:11.24 | 3:23.14 | 4:32.01 | |||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ESB v/125 | |||||
- | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ESB v/125m | |||||
- | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m | |||||
- | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ESB v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 35.99 | 1:16.55 | 1:57.30 | 2:36.39 | |||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.97 | 1:18.80 | 2:01.23 | 2:45.78 | |||
3 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.03 | 1:22.57 | 2:07.32 | 2:52.16 | |||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.05 | 1:22.23 | 2:09.50 | 2:57.14 | |||
5 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.06 | 1:25.08 | 2:12.30 | 3:00.53 | |||
6 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 41.13 | 1:26.77 | 2:14.02 | 3:00.55 | |||
7 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.76 | 1:28.14 | 2:15.71 | 3:03.03 | |||
8 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 43.00 | 1:29.71 | 2:17.11 | 3:03.41 | |||
9 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.29 | 1:27.74 | 2:15.51 | 3:04.56 | |||
10 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.51 | 1:29.35 | 2:17.32 | 3:04.82 | |||
11 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.01 | 1:28.25 | 2:16.80 | 3:05.99 | |||
12 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.03 | 1:30.36 | 2:18.87 | 3:08.31 | |||
13 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.56 | 1:32.58 | 2:22.59 | 3:08.34 | |||
14 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.15 | 1:31.61 | 2:20.90 | 3:09.00 | |||
15 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 42.95 | 1:32.40 | 2:20.64 | 3:09.13 | |||
16 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 43.79 | 1:33.62 | 2:24.25 | 3:13.54 | |||
17 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 44.04 | 1:34.55 | 2:26.11 | 3:17.11 | |||
18 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 44.26 | 1:35.44 | 2:26.80 | 3:17.45 | |||
19 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Greve Svømmeklub | 46.39 | 1:37.66 | 2:30.42 | 3:22.50 | |||
20 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 44.61 | 1:36.48 | 2:29.94 | 3:22.61 | |||
21 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 45.81 | 1:37.85 | 2:30.13 | 3:23.90 | |||
22 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.47 | 1:39.07 | 2:32.74 | 3:26.28 | |||
23 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.27 | 1:41.34 | 2:34.13 | 3:27.34 | |||
24 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.63 | 1:43.62 | 2:38.91 | 3:31.29 | |||
25 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.20 | 1:44.93 | 2:39.89 | 3:31.67 | |||
26 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 48.25 | 1:42.14 | 2:37.80 | 3:31.92 | |||
27 | Lucas Grænge | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 50.51 | 1:47.86 | 2:41.03 | 3:32.81 | |||
28 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.29 | 1:43.15 | 2:39.10 | 3:33.06 | |||
29 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 47.44 | 1:42.31 | 2:38.47 | 3:33.44 | |||
30 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.60 | 1:45.07 | 2:40.50 | 3:35.80 | |||
31 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 48.75 | 1:45.02 | 2:43.04 | 3:39.10 | |||
32 | Lasse Thulstrup | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 49.74 | 1:46.68 | 2:44.68 | 3:42.17 | |||
33 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.15 | 1:49.87 | 2:49.71 | 3:47.37 | |||
34 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.23 | 1:51.15 | 2:51.96 | 3:50.18 | |||
35 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 56.02 | 1:57.66 | 2:58.33 | 3:58.77 | |||
36 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.60 | 1:57.87 | 3:02.31 | 4:05.38 | |||
- | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ESB v/75m | |||||
- | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Fl.flyben e/v 50m | |||||
- | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | DSQ | ESB v/125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 34.14 | 1:16.80 | |||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 34.57 | 1:16.96 | |||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.68 | 1:17.10 | |||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 35.96 | 1:17.20 | |||||
5 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.71 | 1:17.72 | |||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.84 | 1:18.13 | |||||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.21 | 1:19.01 | |||||
8 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.09 | 1:19.11 | |||||
9 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.77 | 1:19.61 | |||||
10 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 37.95 | 1:21.00 | |||||
11 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 36.66 | 1:21.61 | |||||
12 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.32 | 1:21.78 | |||||
13 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 38.26 | 1:21.83 | |||||
14 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 38.25 | 1:21.93 | |||||
15 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.40 | 1:22.52 | |||||
16 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.74 | 1:22.87 | |||||
17 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.29 | 1:23.28 | |||||
18 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.14 | 1:23.39 | |||||
19 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.81 | 1:23.40 | |||||
20 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.20 | 1:23.88 | |||||
21 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.73 | 1:24.00 | |||||
22 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.94 | 1:24.21 | |||||
23 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.97 | 1:24.30 | |||||
24 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.03 | 1:25.11 | |||||
25 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.12 | 1:25.20 | |||||
26 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 40.87 | 1:25.39 | |||||
27 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 39.07 | 1:25.53 | |||||
28 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.91 | 1:25.62 | |||||
29 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.03 | 1:25.72 | |||||
30 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.22 | 1:25.91 | |||||
31 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.24 | 1:26.77 | |||||
32 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.38 | 1:26.78 | |||||
33 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.97 | 1:26.99 | |||||
34 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.53 | 1:27.05 | |||||
35 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.97 | 1:27.23 | |||||
36 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 41.25 | 1:27.29 | |||||
37 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.59 | 1:27.43 | |||||
38 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.18 | 1:28.09 | |||||
39 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.00 | 1:28.48 | |||||
40 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 42.69 | 1:28.52 | |||||
41 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.09 | 1:28.76 | |||||
42 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 42.11 | 1:28.78 | |||||
43 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.47 | 1:28.93 | |||||
44 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.10 | 1:29.15 | |||||
45 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 42.25 | 1:29.60 | |||||
46 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 40.98 | 1:30.00 | |||||
47 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | 42.11 | 1:30.07 | |||||
48 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.43 | 1:30.33 | |||||
49 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.53 | 1:30.69 | |||||
50 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.92 | 1:30.70 | |||||
51 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 43.49 | 1:31.43 | |||||
52 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.79 | 1:31.53 | |||||
53 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.86 | 1:31.79 | |||||
54 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.75 | 1:32.09 | |||||
55 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.25 | 1:32.50 | |||||
56 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.47 | 1:32.75 | |||||
57 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 43.56 | 1:32.83 | |||||
58 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.13 | 1:32.90 | |||||
59 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 43.02 | 1:33.19 | |||||
60 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 42.23 | 1:33.61 | |||||
61 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.40 | 1:34.71 | |||||
62 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.91 | 1:34.91 | |||||
63 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | Greve Svømmeklub | 45.34 | 1:34.99 | |||||
64 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 43.78 | 1:35.43 | |||||
65 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.33 | 1:35.59 | |||||
66 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 46.65 | 1:35.98 | |||||
67 | Clara Hillerup | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.96 | 1:36.23 | |||||
68 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 46.56 | 1:36.24 | |||||
69 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.28 | 1:36.68 | |||||
70 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.19 | 1:36.80 | |||||
71 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 46.00 | 1:36.88 | |||||
72 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 43.98 | 1:36.93 | |||||
73 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 45.07 | 1:37.42 | |||||
74 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.88 | 1:37.65 | |||||
75 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.54 | 1:37.73 | |||||
76 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.65 | 1:37.82 | |||||
77 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 45.34 | 1:37.90 | |||||
78 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.94 | 1:38.08 | |||||
79 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 46.08 | 1:38.65 | |||||
80 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.84 | 1:38.98 | |||||
81 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.87 | 1:39.09 | |||||
82 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 45.20 | 1:39.12 | |||||
83 | Emma Simonsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 46.24 | 1:39.62 | |||||
84 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 45.07 | 1:40.25 | |||||
85 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.10 | 1:40.36 | |||||
86 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.94 | 1:40.77 | |||||
87 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.16 | 1:41.68 | |||||
88 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 44.80 | 1:43.01 | |||||
89 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 50.45 | 1:43.93 | |||||
90 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.72 | 1:44.90 | |||||
91 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.46 | 1:45.07 | |||||
92 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 51.62 | 1:45.47 | |||||
93 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 50.48 | 1:45.49 | |||||
94 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 47.60 | 1:46.00 | |||||
95 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.96 | 1:46.08 | |||||
96 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 51.26 | 1:46.58 | |||||
97 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 52.23 | 1:47.02 | |||||
98 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 50.45 | 1:47.10 | |||||
99 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 50.17 | 1:47.28 | |||||
100 | Mathilde Emilia Schmidt | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.54 | 1:47.36 | |||||
101 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 48.40 | 1:47.56 | |||||
102 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.23 | 1:47.71 | |||||
103 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 49.14 | 1:47.97 | |||||
104 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.08 | 1:48.03 | |||||
105 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.48 | 1:48.07 | |||||
106 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 51.00 | 1:48.12 | |||||
107 | Majse Mandrup Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.19 | 1:48.51 | |||||
108 | Smilla Askvig | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.85 | 1:48.59 | |||||
109 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.51 | 1:49.20 | |||||
110 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 53.42 | 1:50.73 | |||||
111 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.35 | 1:52.26 | |||||
112 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 54.58 | 1:52.66 | |||||
113 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.82 | 1:53.80 | |||||
114 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 56.23 | 1:54.45 | |||||
115 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 52.94 | 1:56.49 | |||||
116 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.09 | 1:57.49 | |||||
117 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 58.95 | 1:58.04 | |||||
118 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 58.89 | 1:59.19 | |||||
119 | Emilie Olsen Bendixen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 56.05 | 2:00.90 | |||||
120 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:03.43 | 2:18.59 | |||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | Rettidigt afmeldt | ||||||
- | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ESB v/75m | |||||
- | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | Afsl ryg på mave | |||||
- | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Freja Olsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | ej rygl. v/50m | |||||
- | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ej ryglig v/50m | |||||
- | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | ej rygl. v/ vend 50m | |||||
- | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Asynk arme v/60m | |||||
- | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | DSQ | ESB.v/75m | |||||
- | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Ej ryglig v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.39 | 1:05.38 | |||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.81 | 1:08.32 | |||||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.37 | 1:09.10 | |||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 30.86 | 1:11.17 | |||||
5 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.23 | 1:11.52 | |||||
6 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 35.24 | 1:13.82 | |||||
7 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.47 | 1:13.91 | |||||
8 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.66 | 1:13.98 | |||||
9 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.41 | 1:14.18 | |||||
10 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.19 | 1:14.55 | |||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.44 | 1:14.55 | |||||
12 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 34.09 | 1:14.60 | |||||
13 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.39 | 1:14.67 | |||||
14 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.97 | 1:14.89 | |||||
15 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 33.48 | 1:14.93 | |||||
16 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.45 | 1:14.95 | |||||
17 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.44 | 1:14.96 | |||||
18 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.58 | 1:14.98 | |||||
19 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 34.20 | 1:15.05 | |||||
20 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.33 | 1:15.84 | |||||
21 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.13 | 1:16.00 | |||||
22 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.01 | 1:17.10 | |||||
23 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.60 | 1:17.51 | |||||
24 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.98 | 1:17.76 | |||||
25 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.19 | 1:18.08 | |||||
26 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 36.88 | 1:18.64 | |||||
27 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 35.78 | 1:19.23 | |||||
28 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.32 | 1:19.29 | |||||
28 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.92 | 1:19.29 | |||||
30 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 33.84 | 1:19.32 | |||||
31 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.90 | 1:19.41 | |||||
32 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.26 | 1:19.49 | |||||
33 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 37.11 | 1:19.50 | |||||
34 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 36.22 | 1:19.68 | |||||
35 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.11 | 1:19.74 | |||||
36 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 38.31 | 1:19.85 | |||||
37 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.90 | 1:20.14 | |||||
38 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.45 | 1:20.17 | |||||
39 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.20 | 1:20.48 | |||||
40 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.83 | 1:20.71 | |||||
41 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.84 | 1:20.85 | |||||
42 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.86 | 1:21.37 | |||||
43 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.32 | 1:21.46 | |||||
44 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 39.95 | 1:22.01 | |||||
45 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.75 | 1:22.09 | |||||
46 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.18 | 1:22.37 | |||||
47 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.90 | 1:22.63 | |||||
48 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.12 | 1:23.34 | |||||
49 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.20 | 1:23.64 | |||||
50 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.16 | 1:24.55 | |||||
51 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.63 | 1:25.35 | |||||
52 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 39.88 | 1:25.93 | |||||
53 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.76 | 1:26.34 | |||||
54 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.76 | 1:26.49 | |||||
55 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.04 | 1:26.92 | |||||
56 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.44 | 1:27.30 | |||||
57 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.73 | 1:28.44 | |||||
58 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 43.09 | 1:29.15 | |||||
59 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 43.06 | 1:29.18 | |||||
60 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.87 | 1:29.73 | |||||
61 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.36 | 1:29.93 | |||||
62 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.71 | 1:30.13 | |||||
63 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.14 | 1:30.20 | |||||
64 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.26 | 1:30.33 | |||||
65 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 41.67 | 1:31.09 | |||||
66 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Greve Svømmeklub | 45.36 | 1:31.69 | |||||
67 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.75 | 1:31.93 | |||||
68 | Lasse Thulstrup | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 44.07 | 1:31.96 | |||||
69 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.02 | 1:32.32 | |||||
70 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.07 | 1:32.66 | |||||
71 | Mikkel Mosegaard | 2004 | TVS Tårnborg IF | 43.87 | 1:33.27 | |||||
72 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.94 | 1:33.47 | |||||
73 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 43.46 | 1:33.67 | |||||
74 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.19 | 1:34.16 | |||||
75 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 42.88 | 1:35.55 | |||||
76 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.46 | 1:36.45 | |||||
77 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.53 | 1:36.96 | |||||
78 | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.50 | 1:40.18 | |||||
79 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.43 | 1:40.96 | |||||
80 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 47.21 | 1:44.33 | |||||
81 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 50.10 | 1:46.00 | |||||
82 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 53.28 | 1:46.31 | |||||
83 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 50.14 | 1:49.21 | |||||
84 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 53.30 | 1:51.85 | |||||
- | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ESB v/75m | |||||
- | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | DSQ | Ej ryglig v/50m | |||||
- | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Ej ryglig v/50m | |||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | DSQ | Tyvsart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.97 | 1:13.76 | |||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.42 | 1:14.67 | |||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 37.00 | 1:16.14 | |||||
4 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.94 | 1:16.57 | |||||
5 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 37.52 | 1:17.06 | |||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.29 | 1:17.32 | |||||
7 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.08 | 1:19.78 | |||||
8 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.08 | 1:19.86 | |||||
9 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.69 | 1:20.40 | |||||
10 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 39.24 | 1:20.72 | |||||
11 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 39.45 | 1:21.79 | |||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.31 | 1:21.87 | |||||
13 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.39 | 1:21.90 | |||||
14 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.88 | 1:22.00 | |||||
15 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 41.38 | 1:22.18 | |||||
16 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 40.75 | 1:22.86 | |||||
17 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.63 | 1:23.14 | |||||
18 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.75 | 1:23.57 | |||||
19 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.30 | 1:23.93 | |||||
20 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.25 | 1:24.79 | |||||
21 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.43 | 1:25.32 | |||||
22 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.31 | 1:25.38 | |||||
23 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.98 | 1:25.89 | |||||
24 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 42.18 | 1:25.91 | |||||
25 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 42.10 | 1:26.09 | |||||
26 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.78 | 1:27.08 | |||||
27 | Esther Hek Hansen | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 43.24 | 1:27.23 | |||||
28 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.33 | 1:27.49 | |||||
29 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 43.54 | 1:28.07 | |||||
30 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.79 | 1:28.14 | |||||
31 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.11 | 1:28.20 | |||||
32 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.64 | 1:28.22 | |||||
33 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.06 | 1:28.37 | |||||
34 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 43.32 | 1:28.51 | |||||
35 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 43.03 | 1:28.69 | |||||
36 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 43.02 | 1:29.05 | |||||
37 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 44.39 | 1:29.27 | |||||
38 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.17 | 1:29.33 | |||||
39 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 43.52 | 1:29.67 | |||||
40 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.41 | 1:30.20 | |||||
41 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.60 | 1:30.70 | |||||
41 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:30.70 | ||||||
43 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 44.96 | 1:30.98 | |||||
44 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.36 | 1:31.00 | |||||
45 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.88 | 1:31.63 | |||||
46 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.13 | 1:33.29 | |||||
47 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.16 | 1:33.56 | |||||
48 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.30 | 1:33.69 | |||||
49 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.48 | 1:33.88 | |||||
50 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 46.36 | 1:34.27 | |||||
51 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.60 | 1:34.33 | |||||
52 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 45.78 | 1:35.29 | |||||
53 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.52 | 1:35.84 | |||||
54 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.52 | 1:36.21 | |||||
55 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | Greve Svømmeklub | 46.33 | 1:36.25 | |||||
56 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 47.34 | 1:36.35 | |||||
57 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.60 | 1:36.67 | |||||
58 | Clara Hillerup | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.45 | 1:37.21 | |||||
59 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.05 | 1:38.68 | |||||
60 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 47.85 | 1:38.69 | |||||
61 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.74 | 1:39.16 | |||||
62 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.22 | 1:39.37 | |||||
63 | Isabella Jacobsen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 48.67 | 1:39.84 | |||||
64 | Ida Mørk | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.87 | 1:40.16 | |||||
65 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.82 | 1:40.26 | |||||
66 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.62 | 1:40.38 | |||||
67 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.68 | 1:40.62 | |||||
68 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 48.26 | 1:40.68 | |||||
69 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 48.59 | 1:40.71 | |||||
70 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.13 | 1:40.79 | |||||
71 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 49.56 | 1:40.86 | |||||
72 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 49.53 | 1:42.10 | |||||
73 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.32 | 1:42.13 | |||||
74 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 49.76 | 1:42.30 | |||||
75 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 49.92 | 1:42.51 | |||||
76 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 51.00 | 1:42.56 | |||||
77 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 49.85 | 1:42.57 | |||||
78 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.73 | 1:42.82 | |||||
79 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 49.77 | 1:42.91 | |||||
80 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.74 | 1:43.31 | |||||
81 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 50.77 | 1:43.35 | |||||
82 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 50.66 | 1:43.38 | |||||
83 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:44.17 | ||||||
83 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.79 | 1:44.17 | |||||
85 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.83 | 1:44.23 | |||||
86 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 51.37 | 1:44.40 | |||||
87 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 54.08 | 1:45.03 | |||||
88 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.13 | 1:45.11 | |||||
89 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.50 | 1:45.54 | |||||
90 | Mathilde Emilia Schmidt | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.61 | 1:45.58 | |||||
91 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.41 | 1:45.74 | |||||
92 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 51.99 | 1:45.90 | |||||
93 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 53.59 | 1:46.80 | |||||
94 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.59 | 1:46.88 | |||||
95 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.22 | 1:47.59 | |||||
96 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.64 | 1:48.19 | |||||
97 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 53.16 | 1:48.29 | |||||
98 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 52.63 | 1:48.36 | |||||
99 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 51.48 | 1:48.50 | |||||
100 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 52.81 | 1:48.87 | |||||
101 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.94 | 1:49.02 | |||||
102 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | Greve Svømmeklub | 52.61 | 1:49.07 | |||||
103 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.51 | 1:49.41 | |||||
104 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 52.74 | 1:49.93 | |||||
105 | Caroline Mei Jensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.39 | 1:50.19 | |||||
106 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.23 | ||||||
107 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 54.24 | 1:51.73 | |||||
108 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.77 | 1:52.07 | |||||
109 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 55.61 | 1:52.11 | |||||
110 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 55.35 | 1:52.28 | |||||
111 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 56.04 | 1:54.80 | |||||
112 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.12 | 1:55.32 | |||||
113 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:01.23 | 1:56.43 | |||||
114 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.29 | 1:56.70 | |||||
115 | Semine Brandt | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 57.53 | 1:57.79 | |||||
116 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 59.56 | 1:57.89 | |||||
117 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 59.75 | 1:59.36 | |||||
118 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:03.22 | 2:02.89 | |||||
119 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 59.00 | 2:03.15 | |||||
120 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.09 | 2:03.36 | |||||
121 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:02.26 | 2:03.95 | |||||
122 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 1:01.13 | 2:06.08 | |||||
123 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:00.56 | 2:06.49 | |||||
124 | Emilie Olsen Bendixen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 59.23 | 2:07.76 | |||||
- | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | Akut syg | ||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | Rettidigt afmeldt | ||||||
- | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | DSQ | EFB v/50m | |||||
- | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Freja Olsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | EFBv/25m | |||||
- | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | EFB v/50m | |||||
- | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DSQ | EFB v/50m | |||||
- | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Sv på mave v/73m | |||||
- | Majse Mandrup Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | EFB v/50m | |||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | EFB v/ 75m | |||||
- | Smilla Askvig | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 31.18 | 1:05.71 | |||||
2 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.74 | 1:09.23 | |||||
3 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.93 | 1:10.03 | |||||
4 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.07 | 1:11.81 | |||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.24 | 1:13.25 | |||||
6 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.16 | 1:13.46 | |||||
7 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.87 | 1:13.79 | |||||
8 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.00 | 1:13.90 | |||||
9 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.48 | 1:15.44 | |||||
10 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 36.91 | 1:15.99 | |||||
11 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.45 | 1:16.01 | |||||
12 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.95 | 1:16.14 | |||||
13 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.71 | 1:16.38 | |||||
14 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.04 | 1:17.06 | |||||
15 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.72 | 1:17.36 | |||||
16 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.73 | 1:17.84 | |||||
17 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 39.63 | 1:17.88 | |||||
18 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.24 | 1:18.19 | |||||
19 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.95 | 1:18.25 | |||||
20 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.87 | 1:18.56 | |||||
21 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.99 | 1:18.86 | |||||
22 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.09 | 1:19.09 | |||||
23 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 39.13 | 1:19.56 | |||||
24 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.02 | 1:19.96 | |||||
25 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 39.38 | 1:20.35 | |||||
26 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.44 | 1:21.34 | |||||
27 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.17 | 1:21.41 | |||||
28 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.25 | 1:21.47 | |||||
29 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.61 | 1:21.68 | |||||
30 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.78 | 1:21.73 | |||||
31 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.62 | 1:22.20 | |||||
32 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.23 | 1:22.25 | |||||
33 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.39 | 1:22.29 | |||||
34 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.42 | 1:22.44 | |||||
35 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 40.37 | 1:22.63 | |||||
36 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 40.31 | 1:23.48 | |||||
37 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.29 | 1:23.64 | |||||
38 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.57 | 1:24.87 | |||||
39 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 40.67 | 1:24.91 | |||||
40 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.88 | 1:24.97 | |||||
41 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.18 | 1:25.68 | |||||
41 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 41.73 | 1:25.68 | |||||
43 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 40.90 | 1:25.69 | |||||
44 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 42.46 | 1:25.80 | |||||
45 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.33 | 1:26.16 | |||||
46 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.50 | 1:26.25 | |||||
47 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.55 | 1:26.35 | |||||
48 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.23 | 1:26.85 | |||||
49 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.53 | 1:28.39 | |||||
50 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.06 | 1:28.55 | |||||
51 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.84 | 1:29.41 | |||||
52 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.42 | 1:29.80 | |||||
53 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.51 | 1:29.82 | |||||
54 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.07 | 1:30.02 | |||||
55 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 45.15 | 1:30.05 | |||||
56 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 43.95 | 1:30.56 | |||||
57 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 44.80 | 1:30.62 | |||||
58 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 45.41 | 1:31.53 | |||||
59 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.70 | 1:31.67 | |||||
60 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 45.09 | 1:31.85 | |||||
61 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.26 | 1:31.91 | |||||
62 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.09 | 1:32.46 | |||||
63 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 45.45 | 1:32.53 | |||||
64 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.61 | 1:33.02 | |||||
65 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.13 | 1:33.06 | |||||
66 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.80 | 1:33.14 | |||||
67 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 45.33 | 1:33.22 | |||||
68 | Matias Buus Hansen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.75 | 1:33.63 | |||||
69 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 45.11 | 1:34.04 | |||||
70 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 45.26 | 1:34.56 | |||||
71 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 46.23 | 1:34.75 | |||||
72 | Anton Knudsen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 47.18 | 1:34.84 | |||||
73 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 47.25 | 1:35.75 | |||||
74 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 47.21 | 1:38.87 | |||||
75 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 49.43 | 1:39.09 | |||||
76 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.99 | 1:41.04 | |||||
77 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 48.53 | 1:41.20 | |||||
78 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 48.74 | 1:41.41 | |||||
79 | Sigurd Bach Thune | 2004 | Greve Svømmeklub | 49.26 | 1:42.87 | |||||
80 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 49.75 | 1:44.13 | |||||
81 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 51.53 | 1:46.56 | |||||
82 | Cilas Madsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 55.41 | 1:47.83 | |||||
83 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 53.53 | 1:50.51 | |||||
84 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 54.47 | 1:52.70 | |||||
85 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 55.91 | 1:56.01 | |||||
- | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Svøm på mave v/48m | |||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | DSQ | Svøm på mave v/23m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:11.32 | 2:29.90 | 3:49.64 | 5:03.79 | |||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.59 | 2:32.30 | 3:52.44 | 5:08.47 | |||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 1:12.55 | 2:33.57 | 3:53.50 | 5:12.20 | |||
4 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.23 | 2:33.43 | 3:55.21 | 5:14.37 | |||
5 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.75 | 2:35.53 | 3:59.95 | 5:25.41 | |||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:15.44 | 2:39.79 | 4:04.81 | 5:27.59 | |||
7 | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | 1:31.69 | 3:04.40 | 4:38.00 | 6:12.43 | |||
8 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 1:30.27 | 3:12.46 | 4:54.60 | 6:28.91 | |||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.97 | 2:34.02 | 3:55.07 | 5:13.83 | |||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:15.17 | 2:38.42 | 4:00.68 | 5:19.67 | |||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.38 | 2:39.38 | 4:01.47 | 5:19.89 | |||
4 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.98 | 2:40.49 | 4:03.40 | 5:24.40 | |||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:16.85 | 2:41.31 | 4:07.28 | 5:28.97 | |||
6 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.43 | 2:48.44 | 4:16.45 | 5:39.20 | |||
7 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.32 | 2:50.45 | 4:17.26 | 5:42.92 | |||
8 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.84 | 2:51.62 | 4:20.08 | 5:43.36 | |||
9 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.33 | 2:51.93 | 4:19.26 | 5:44.24 | |||
10 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:23.92 | 2:55.03 | 4:25.53 | 5:51.05 | |||
11 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.36 | 2:42.68 | 4:18.09 | 5:51.55 | |||
12 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:25.33 | 2:57.35 | 4:28.25 | 5:55.26 | |||
13 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.32 | 2:54.47 | 4:27.36 | 5:59.16 | |||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.59 | 2:57.51 | 4:31.87 | 6:01.36 | |||
15 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:30.54 | 3:04.69 | 4:36.41 | 6:07.70 | |||
16 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:29.70 | 3:06.64 | 4:42.09 | 6:13.70 | |||
17 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:39.52 | 3:24.84 | 5:12.88 | 7:01.70 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:05 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.69 | 2:20.25 | 3:34.58 | 4:47.41 | |||
2 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:08.52 | 2:22.42 | 3:38.55 | 4:50.68 | |||
3 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:11.52 | 2:28.48 | 3:44.10 | 4:57.50 | |||
4 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 1:08.50 | 2:27.73 | 3:45.91 | 4:58.03 | |||
5 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.16 | 2:27.38 | 3:46.00 | 5:03.31 | |||
6 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:11.93 | 2:30.82 | 3:48.58 | 5:03.58 | |||
7 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.68 | 2:35.46 | 3:56.09 | 5:14.09 | |||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.08 | 2:13.17 | 3:23.61 | 4:31.51 | |||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.82 | 2:22.67 | 3:39.05 | 4:54.68 | |||
3 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:13.29 | 2:30.64 | 3:49.28 | 5:04.44 | |||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.20 | 2:30.06 | 3:48.65 | 5:04.58 | |||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:11.87 | 2:31.03 | 3:49.84 | 5:05.54 | |||
6 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:17.05 | 2:40.15 | 4:02.55 | 5:23.21 | |||
7 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.65 | 2:44.88 | 4:10.49 | 5:28.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 25, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:05.51 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 30.42 | 1:01.16 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 31.73 | 1:32.89 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 32.62 | 2:05.51 | |||||||
2 | Hovedstaden Piger 1 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.16 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 31.80 | 1:04.85 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 33.56 | 1:38.41 | |||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 31.75 | 2:10.16 | |||||||
3 | Gti 2004 Piger | 2004 | GTI | 2:10.17 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Semine Brandt | 2005 | 31.43 | 1:04.51 | |||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 33.63 | 1:38.14 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 32.03 | 2:10.17 | |||||||
4 | Gti 2003 Piger | 2003 | GTI | 2:10.40 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Julie Wolter | 2003 | 33.74 | 1:06.07 | |||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 34.14 | 1:40.21 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 30.19 | 2:10.40 | |||||||
5 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:11.78 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 32.59 | 1:05.09 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 33.16 | 1:38.25 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 33.53 | 2:11.78 | |||||||
6 | Hg Piger 04 | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:12.64 | ||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 35.07 | 1:08.16 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 34.41 | 1:42.57 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 30.07 | 2:12.64 | |||||||
7 | Hvidover Piger 1 | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.37 | ||||||
Emma Bruhn | 2003 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 31.66 | 1:06.12 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 35.13 | 1:41.25 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 33.12 | 2:14.37 | |||||||
8 | Hovedstaden Piger 2 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.62 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 33.75 | 1:07.90 | |||||||
Rebecca Hoeck | 2004 | 33.63 | 1:41.53 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 33.09 | 2:14.62 | |||||||
9 | Girls From The Block | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:16.68 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 31.32 | 1:07.18 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 34.74 | 1:41.92 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 34.76 | 2:16.68 | |||||||
10 | Haslev P1 | 2003 | Haslev Svømmeklub | 2:17.21 | ||||||
Olivia Møller | 2004 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Mikka Holm | 2003 | 21.50 | 56.51 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 44.85 | 1:41.36 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 35.85 | 2:17.21 | |||||||
11 | Stv Piger 1 | 2003 | Swim Team Vestsjælland | 2:17.68 | ||||||
Elida Thornsen | 2005 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 31.08 | 1:06.92 | |||||||
Maja Nykjær | 2003 | 35.01 | 1:41.93 | |||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 35.75 | 2:17.68 | |||||||
12 | Rønne Piger 1 | 2003 | Rønne Svømme Klub | 2:25.33 | ||||||
Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Mille Bergmann | 2004 | 35.48 | 1:09.12 | |||||||
Alberte Stoltz | 2004 | 39.42 | 1:48.54 | |||||||
Rebecca Andersen | 2003 | 36.79 | 2:25.33 | |||||||
13 | Piger Tvs 1 | 2004 | TVS Tårnborg IF | 2:29.02 | ||||||
Isabella Jacobsen | 2004 | 39.26 | 39.26 | |||||||
Emma Simonsen | 2004 | 37.68 | 1:16.94 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 38.24 | 1:55.18 | |||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 33.84 | 2:29.02 | |||||||
14 | Piger 2 Haslev | 2004 | Haslev Svømmeklub | 2:38.28 | ||||||
Nanna Lauritsen | 2004 | 40.16 | 40.16 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 36.95 | 1:17.11 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 43.31 | 2:00.42 | |||||||
Lærke Sander Vestergaard | 2005 | 37.86 | 2:38.28 | |||||||
15 | Stv Piger 2 | 2003 | Swim Team Vestsjælland | 2:42.56 | ||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Katrine Langholm Jensen | 2004 | 38.05 | 1:14.16 | |||||||
Majse Mandrup Jensen | 2004 | 42.81 | 1:56.97 | |||||||
Camilla Gjermandsen | 2004 | 45.59 | 2:42.56 | |||||||
16 | Hvidover Piger 3 | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:56.66 | ||||||
Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 45.10 | 45.10 | |||||||
Gaia Kruse | 2005 | 45.05 | 1:30.15 | |||||||
Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 43.48 | 2:13.63 | |||||||
Amalie Jensen | 2005 | 43.03 | 2:56.66 | |||||||
17 | Stt Piger | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:57.85 | ||||||
Helena Fogh Kronborg | 2005 | 46.74 | 46.74 | |||||||
Sofie Korczak | 2004 | 46.49 | 1:33.23 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 40.84 | 2:14.07 | |||||||
Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 43.78 | 2:57.85 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 26, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gti 2002 Drenge | 2002 | GTI | 1:53.03 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 28.40 | 57.67 | |||||||
Mads Karise Væhrens | 2002 | 28.81 | 1:26.48 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 26.55 | 1:53.03 | |||||||
2 | Boys From The Hood | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:55.72 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 26.27 | 55.98 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 29.80 | 1:25.78 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 29.94 | 1:55.72 | |||||||
3 | Hovedstaden Drenge 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.06 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 29.47 | 59.15 | |||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 29.62 | 1:28.77 | |||||||
Kristoffer Sandfeld | 2003 | 30.29 | 1:59.06 | |||||||
4 | Hvidovre Drenge 1 | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:59.77 | ||||||
Mathias Berner Jensen | 2002 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Anders Skousen | 2002 | 28.82 | 59.30 | |||||||
Tor Ejrnæs | 2002 | 30.23 | 1:29.53 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 30.24 | 1:59.77 | |||||||
5 | Køge Drenge 1 | 2002 | Køge Svømmeklub | 2:00.70 | ||||||
August Ryom | 2002 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 29.93 | 59.19 | |||||||
Victor Lund | 2002 | 30.59 | 1:29.78 | |||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 30.92 | 2:00.70 | |||||||
6 | Stv Drenge 1 | 2003 | Swim Team Vestsjælland | 2:02.55 | ||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 29.99 | 29.99 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | 27.86 | 57.85 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 32.34 | 1:30.19 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 32.36 | 2:02.55 | |||||||
7 | Hovedstaden Drenge 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.16 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 30.52 | 1:01.67 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 30.88 | 1:32.55 | |||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 32.61 | 2:05.16 | |||||||
8 | Gti 2003 Drenge | 2003 | GTI | 2:06.13 | ||||||
Marco Knudsen | 2003 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 31.53 | 1:01.54 | |||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 32.06 | 1:33.60 | |||||||
Marius Bugge | 2003 | 32.53 | 2:06.13 | |||||||
9 | Gti 2004 Drenge | 2004 | GTI | 2:13.35 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 34.44 | 1:08.16 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 31.70 | 1:39.86 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 33.49 | 2:13.35 | |||||||
10 | Stv Drenge 2 | 2003 | Swim Team Vestsjælland | 2:15.46 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Nicolai Quist | 2003 | 35.14 | 1:09.11 | |||||||
Frederik Madsen | 2002 | 32.63 | 1:41.74 | |||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 33.72 | 2:15.46 | |||||||
11 | Køge Drenge 2 | 2002 | Køge Svømmeklub | 2:19.80 | ||||||
August Østerholdt | 2002 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 33.42 | 1:05.83 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 35.29 | 1:41.12 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 38.68 | 2:19.80 | |||||||
12 | Drenge Rønne 1 | 2002 | Rønne Svømme Klub | 2:21.43 | ||||||
Phillip Quist | 2003 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Anton Knudsen | 2003 | 36.11 | 1:09.65 | |||||||
William Studsgaard | 2004 | 36.15 | 1:45.80 | |||||||
Malte Rasch | 2004 | 35.63 | 2:21.43 | |||||||
13 | Stt Drenge | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:24.65 | ||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 35.81 | 1:10.10 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 35.50 | 1:45.60 | |||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 39.05 | 2:24.65 | |||||||
14 | Hvidovre Drenge 3 | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:32.45 | ||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 36.15 | 1:11.68 | |||||||
Bertram T. Aunsholm | 2004 | 44.14 | 1:55.82 | |||||||
Xander Pontoppidan | 2003 | 36.63 | 2:32.45 | |||||||
15 | Stt Drenge2 | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:45.27 | ||||||
Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 39.57 | 39.57 | |||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 42.31 | 1:21.88 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 40.53 | 2:02.41 | |||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 42.86 | 2:45.27 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:44 |