Tulokset Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 31.18 | 1:05.71 | |||||
2 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.74 | 1:09.23 | |||||
3 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.93 | 1:10.03 | |||||
4 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.07 | 1:11.81 | |||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.24 | 1:13.25 | |||||
6 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.16 | 1:13.46 | |||||
7 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.87 | 1:13.79 | |||||
8 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.00 | 1:13.90 | |||||
9 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.48 | 1:15.44 | |||||
10 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 36.91 | 1:15.99 | |||||
11 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.45 | 1:16.01 | |||||
12 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.95 | 1:16.14 | |||||
13 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.71 | 1:16.38 | |||||
14 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.04 | 1:17.06 | |||||
15 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.72 | 1:17.36 | |||||
16 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.73 | 1:17.84 | |||||
17 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 39.63 | 1:17.88 | |||||
18 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.24 | 1:18.19 | |||||
19 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.95 | 1:18.25 | |||||
20 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.87 | 1:18.56 | |||||
21 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.99 | 1:18.86 | |||||
22 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.09 | 1:19.09 | |||||
23 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 39.13 | 1:19.56 | |||||
24 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.02 | 1:19.96 | |||||
25 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 39.38 | 1:20.35 | |||||
26 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.44 | 1:21.34 | |||||
27 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.17 | 1:21.41 | |||||
28 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.25 | 1:21.47 | |||||
29 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.61 | 1:21.68 | |||||
30 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.78 | 1:21.73 | |||||
31 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.62 | 1:22.20 | |||||
32 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.23 | 1:22.25 | |||||
33 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.39 | 1:22.29 | |||||
34 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.42 | 1:22.44 | |||||
35 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 40.37 | 1:22.63 | |||||
36 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 40.31 | 1:23.48 | |||||
37 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.29 | 1:23.64 | |||||
38 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.57 | 1:24.87 | |||||
39 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 40.67 | 1:24.91 | |||||
40 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.88 | 1:24.97 | |||||
41 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.18 | 1:25.68 | |||||
41 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 41.73 | 1:25.68 | |||||
43 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 40.90 | 1:25.69 | |||||
44 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 42.46 | 1:25.80 | |||||
45 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.33 | 1:26.16 | |||||
46 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.50 | 1:26.25 | |||||
47 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.55 | 1:26.35 | |||||
48 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.23 | 1:26.85 | |||||
49 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.53 | 1:28.39 | |||||
50 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.06 | 1:28.55 | |||||
51 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.84 | 1:29.41 | |||||
52 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.42 | 1:29.80 | |||||
53 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.51 | 1:29.82 | |||||
54 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.07 | 1:30.02 | |||||
55 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 45.15 | 1:30.05 | |||||
56 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 43.95 | 1:30.56 | |||||
57 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 44.80 | 1:30.62 | |||||
58 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 45.41 | 1:31.53 | |||||
59 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.70 | 1:31.67 | |||||
60 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 45.09 | 1:31.85 | |||||
61 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.26 | 1:31.91 | |||||
62 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.09 | 1:32.46 | |||||
63 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 45.45 | 1:32.53 | |||||
64 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.61 | 1:33.02 | |||||
65 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.13 | 1:33.06 | |||||
66 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.80 | 1:33.14 | |||||
67 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 45.33 | 1:33.22 | |||||
68 | Matias Buus Hansen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.75 | 1:33.63 | |||||
69 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 45.11 | 1:34.04 | |||||
70 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 45.26 | 1:34.56 | |||||
71 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 46.23 | 1:34.75 | |||||
72 | Anton Knudsen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 47.18 | 1:34.84 | |||||
73 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 47.25 | 1:35.75 | |||||
74 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 47.21 | 1:38.87 | |||||
75 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 49.43 | 1:39.09 | |||||
76 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.99 | 1:41.04 | |||||
77 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 48.53 | 1:41.20 | |||||
78 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 48.74 | 1:41.41 | |||||
79 | Sigurd Bach Thune | 2004 | Greve Svømmeklub | 49.26 | 1:42.87 | |||||
80 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 49.75 | 1:44.13 | |||||
81 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 51.53 | 1:46.56 | |||||
82 | Cilas Madsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 55.41 | 1:47.83 | |||||
83 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 53.53 | 1:50.51 | |||||
84 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 54.47 | 1:52.70 | |||||
85 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 55.91 | 1:56.01 | |||||
- | Samuel Risager | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Svøm på mave v/48m | |||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | DSQ | Svøm på mave v/23m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:10 |