2020-04-06   23:45:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indledende

Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  29 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:21   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 37, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Gregorio Paltrinirri (1994) 14:16.10 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Niklas Broch Thielemann  1994      59.41  2:02.28  3:05.13  4:07.56  15:46.31   
  Sigma Swim Birkerød  16:21.52      5:10.31  6:12.94  7:16.07  8:19.19     
          9:22.33  10:26.12  11:29.78  12:33.97     
          13:38.47  14:42.99         
                     
Christian Rasmussen  1998      1:02.52  2:07.98  3:13.03  4:18.64  16:08.47   
  Holstebro Svømme Club  16:17.26      5:23.94  6:28.59  7:33.16  8:37.60     
          9:42.30  10:47.08  11:51.11  12:55.21     
          13:59.61  15:04.04         
                     
Mads Midtbøll  1998      59.91  2:03.73  3:08.87  4:14.34  16:10.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  16:17.10      5:19.35  6:25.02  7:29.69  8:34.92     
          9:39.92  10:45.50  11:51.10  12:56.29     
          14:02.31  15:07.44         
                     
Peter Mandrup Madsen  1997      1:01.81  2:07.90  3:13.57  4:18.88  16:16.82   
  Agfs Svømmeafdeling  16:12.93      5:24.11  6:27.84  7:32.57  8:37.81     
          9:43.20  10:48.81  11:54.11  13:00.14     
          14:06.01  15:12.31         
                     
Jonas Hørslev Sørensen  1999      1:02.56  2:08.40  3:14.29  4:20.52  16:23.49   
  Agfs Svømmeafdeling  16:19.98      5:26.56  6:32.17  7:37.90  8:43.87     
          9:50.04  10:56.24  12:02.25  13:08.14     
          14:13.95  15:19.46         
                     
Magnus Koch Sonnenborg  1997      1:01.84  2:07.51  3:13.35  4:19.27  16:27.45   
  Sigma Swim Allerød  16:25.09      5:25.05  6:30.48  7:36.57  8:42.56     
          9:49.40  10:56.56  12:02.99  13:09.49     
          14:16.33  15:23.55         
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999      1:00.48  2:04.73  3:10.33  4:15.97  16:27.65   
  Swim Team Tåstrup  16:18.98      5:21.94  6:28.09  7:34.80  8:41.83     
          9:47.89  10:54.61  12:01.04  13:07.59     
          14:14.83  15:22.03         
                     
Rasmus Larsen  1997      1:01.21  2:06.78  3:12.28  4:18.25  16:28.04   
  Esbjerg Svømmeklub  16:20.80      5:24.22  6:30.05  7:36.71  8:43.63     
          9:50.23  10:56.63  12:03.28  13:10.03     
          14:16.93  15:24.20         
                     
Emil Hedegaard  1999      1:01.24  2:06.97  3:13.00  4:19.74  16:32.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  16:52.96      5:26.17  6:32.85  7:40.01  8:47.09     
          9:54.41  11:01.87  12:08.40  13:15.78     
          14:22.04  15:28.50         
                     
10  Tobias Alstrup Kjær  1998      1:02.07  2:08.24  3:15.26  4:21.83  16:36.30   
  Viborg Svømme Klub  16:31.44      5:28.19  6:34.90  7:41.49  8:48.20     
          9:54.92  11:02.08  12:09.29  13:16.93     
          14:23.97  15:31.44         
                     
11  Mads Rishøj  1999      1:02.51  2:09.83  3:17.64  4:24.97  16:44.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  16:47.61      5:33.36  6:41.44  7:49.85  8:57.76     
          10:05.59  11:12.88  12:19.83  13:26.55     
          14:33.16  15:39.74         
                     
12  Dan Izhar-Larsen  1999      1:01.84  2:08.79  3:15.12  4:22.32  16:52.08   
  IHF Svømning  16:44.63      5:28.95  6:36.75  7:44.82  8:52.28     
          10:00.54  11:08.92  12:17.83  13:26.04     
          14:34.94  15:44.83         
                     
13  Valdemar Mariegaard  1999      1:02.03  2:09.00  3:16.52  4:23.47  17:12.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  16:44.17      5:31.90  6:40.01  7:49.36  8:58.85     
          10:09.41  11:17.02  12:26.18  13:37.13     
          14:49.85  16:02.23         
                     
14  Alexander Fenger  1999      1:03.01  2:10.98  3:19.62  4:28.78  17:12.77   
  Horsens Svømmeklub  16:58.00      5:38.64  6:48.66  7:58.44  9:08.38     
          10:18.83  11:28.56  12:38.53  13:48.46     
          14:58.63  16:07.40         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  29 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  10:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark