2020-02-25   10:57:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag finaler

Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  28 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 26, 200m Butterfly Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 1:59.61 2014-12-03 
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 
Dansk Rekord Junior: Trine Kjøngerskov (2000) 2:13.20 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Christina Munkholm  1996    755  30.22  1:03.13  1:36.50    2:11.31   
  Køge Svømmeklub  2:11.88                 
                     
Caroline Erichsen  1998    723  29.88  1:03.63  1:37.89    2:13.22   
  Sigma Swim Birkerød  2:15.67                 
                     
Isabella K. Sørensen  1994    702  30.10  1:04.19  1:38.74    2:14.55   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.21                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    699  29.43  1:03.11  1:38.30    2:14.77   
  Sigma Swim Allerød  2:17.28                 
                     
Trine Kjøngerskov  2000    692  30.50  1:04.05  1:38.95    2:15.21   
  Herning Svømmeklub  2:14.79                 
                     
Cecilie F. Jensen  1998    660  30.89  1:05.48  1:40.66    2:17.34   
  Herlev Svømning  2:13.39                 
                     
Cecilie Wiuff  2000    656  31.00  1:06.26  1:42.12    2:17.59   
  Herlev Svømning  2:19.29                 
                     
Camilla Dufour  1996    612  30.83  1:05.81  1:42.40    2:20.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:16.66                 
                     
Regitze Gaard  2001    678  30.70  1:05.40  1:40.79    2:16.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.88                 
                     
10  Helena Rosendahl Bach  2000    661  31.07  1:05.93  1:41.21    2:17.27   
  Holstebro Svømme Club  2:15.62                 
                     
11  Amalie Bærentsen  2000    636  31.11  1:06.23  1:42.20    2:19.03   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.89                 
                     
12  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    633  31.65  1:07.19  1:42.49    2:19.24   
  Sigma Swim Allerød  2:19.19                 
                     
13  Lisa Schøn  1999    633  30.93  1:06.15  1:41.87    2:19.29   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.60                 
                     
14  Ingrid Bo Andersen  2001    624  31.46  1:06.74  1:43.14    2:19.95   
  Roskilde Svømning  2:21.32                 
                     
15  Sofie Thunø Rasmussen  2000    616  32.28  1:08.29  1:44.21    2:20.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.68                 
                     
16  Thea Lund Petersen  1998    599  31.65  1:07.21  1:43.78    2:21.83   
  Nyborg Svømmeklub  2:25.40                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  28 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  17:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark