2020-04-07   21:15:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag finaler

Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  27 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:07   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:39.37 2009-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Daniel Skaaning  1993    810  25.43  52.61  1:19.81    1:46.56   
  Swim Team Tåstrup  1:45.47                 
                     
Sebastian Ovesen  1994    807  25.43  52.49  1:19.80    1:46.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:47.43                 
                     
Frans Johannessen  1992    794  24.86  52.50  1:20.16    1:47.31   
  Esbjerg Svømmeklub  1:48.12                 
                     
Nicolas Blanch  1997    772  25.46  52.71  1:20.51    1:48.30   
  Aalborg Svømmeklub  1:48.54                 
                     
Marcus Krøyer Svendsen  1997    767  25.16  52.63  1:20.49    1:48.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:49.32                 
                     
Kevin Witt Christensen  1995    763  25.68  53.50  1:21.52    1:48.71   
  Farum Svømmeklub  1:49.29                 
                     
Jonas Holmström  1992    729  25.08  52.49  1:20.73    1:50.41   
  Helsingør Svømmeklub  1:47.58                 
                     
Magnus Westermann  1995    701  25.85  53.73  1:22.53    1:51.86   
  Herlev Svømning  1:47.03                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    732  26.04  54.01  1:22.26    1:50.26   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.89                 
                     
10  Giano Grillo  1998    719  26.05  54.42  1:22.73    1:50.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:51.78                 
                     
11  Søren Villumsen  1998    710  25.59  53.95  1:22.46    1:51.37   
  Aalborg Svømmeklub  1:58.61                 
                     
12  Jacob Holst  1991    692  26.36  54.63  1:23.28    1:52.31   
  Nyborg Svømmeklub  1:53.24                 
                     
13  Bo Volf Brøchner  1996    691  26.79  55.35  1:23.62    1:52.35   
  Agfs Svømmeafdeling  1:53.00                 
                     
14  Niklas Broch Thielemann  1994    689  26.74  55.36  1:24.24    1:52.50   
  Sigma Swim Birkerød  1:54.53                 
                     
15  Michael Terp Olesen  1999    686  25.91  54.53  1:23.43    1:52.66   
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.79                 
                     
16  Magnus Fallesen  1998    659  26.95  56.57  1:25.59    1:54.15   
  Herning Svømmeklub  1:53.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  27 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  19:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark