2020-04-07   01:48:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  27 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:39.37 2009-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sebastian Ovesen  1994    773  25.28  52.46  1:20.46    1:48.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:47.43                 
                     
Nicolas Blanch  1997    765  25.19  52.44  1:20.54    1:48.65   
  Aalborg Svømmeklub  1:48.54                 
                     
Daniel Skaaning  1993    762  25.49  53.39  1:21.33    1:48.79   
  Swim Team Tåstrup  1:45.47                 
                     
Frans Johannessen  1992    758  25.33  53.44  1:21.83    1:48.96   
  Esbjerg Svømmeklub  1:48.12                 
                     
Magnus Westermann  1995    756  26.01  53.41  1:21.37    1:49.04   
  Herlev Svømning  1:47.03                 
                     
Marcus Krøyer Svendsen  1997    755  25.52  53.13  1:20.93    1:49.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:49.32                 
                     
Kevin Witt Christensen  1995    750  25.65  53.68  1:22.02    1:49.34   
  Farum Svømmeklub  1:49.29                 
                     
Jonas Holmström  1992    747  25.32  52.92  1:21.17    1:49.47   
  Helsingør Svømmeklub  1:47.58                 
                     
Giano Grillo  1998    746  25.75  53.62  1:21.60    1:49.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:51.78                 
                     
10  Anton Bromer  1995    729  25.78  53.70  1:22.01    1:50.38  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  1:52.32                 
                     
11  Jakob Kornmaaler  1995    711  25.91  54.36  1:22.98    1:51.33  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  1:53.18                 
                     
12  Jacob Holst  1991    710  26.32  54.40  1:22.58    1:51.37   
  Nyborg Svømmeklub  1:53.24                 
                     
13  Mikkel-Emil Rosenbom  1999    705  26.20  54.22  1:23.11    1:51.65   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.89                 
                     
14  Bo Volf Brøchner  1996    698  26.34  54.38  1:23.07    1:51.98   
  Agfs Svømmeafdeling  1:53.00                 
                     
15  Michael Terp Olesen  1999    697  26.21  54.55  1:23.59    1:52.03   
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.79                 
                     
16  Niklas Broch Thielemann  1994    696  26.99  55.47  1:23.79    1:52.08   
  Sigma Swim Birkerød  1:54.53                 
                     
17  Johan Bragason  1999    694  25.77  54.04  1:23.33    1:52.20  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:53.90                 
                     
18  Søren Villumsen  1998    694  25.85  54.48  1:23.59    1:52.22   
  Aalborg Svømmeklub  1:58.61                 
                     
19  Andreas Mårtensson  1997    688  26.11  54.69  1:23.76    1:52.52  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  1:56.14                 
                     
20  Magnus Fallesen  1998    686  25.33  53.35  1:23.00    1:52.64   
  Herning Svømmeklub  1:53.14                 
                     
21  Anton Borring Andersen  1999    683  26.47  54.93  1:23.89    1:52.82   
  Sigma Swim Allerød  1:56.23                 
                     
22  Christian Holm Jørgensen  1999    682  26.10  54.65  1:23.57    1:52.85  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.53                 
                     
23  Frederik Dalhøj Paulsen  1998    680  26.06  54.70  1:23.96    1:52.95   
  Sigma Swim Birkerød  1:53.77                 
                     
24  Magnus Lundgren  1996    679  26.62  55.06  1:24.23    1:53.02   
  Køge Svømmeklub  1:53.75                 
                     
25  Viktor Holm  1996    676  26.53  55.38  1:24.38    1:53.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:53.91                 
                     
26  Jens Bach  1997    675  26.03  54.32  1:24.06    1:53.24   
  Aalborg Svømmeklub  1:52.89                 
                     
27  Andreas Vestergaard  1999    673  26.48  55.44  1:24.67    1:53.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:57.75                 
                     
28  Magnus Sloth Poulsen  1995    668  26.13  54.86  1:24.46    1:53.64  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning  1:51.92                 
                     
29  Oskar Jørgensen  1998    662  26.67  55.60  1:24.91    1:53.99   
  Odder Svømmeklub  1:54.83                 
                     
30  Gustav Bækgaard  1997    658  26.42  55.76  1:24.79    1:54.19   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:57.24                 
                     
31  Jonas Nervil Kistorp  1997    652  25.03  52.88  1:23.01    1:54.57   
  Lyngby Svømmeklub  1:52.08                 
                     
32  Simon Vingolf Larsen  1998    651  26.46  55.48  1:24.96    1:54.61   
  Esbjerg Svømmeklub  1:55.26                 
                     
33  Mads Steen Petersen  1997    650  26.65  55.56  1:25.14    1:54.69   
  Helsinge Svømmeklub  1:56.83                 
                     
34  Jonas Gadegaard Hansen  1998    645  26.98  56.28  1:26.11    1:54.97   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:57.69                 
                     
35  Johan Müller  1998    643  26.70  55.50  1:25.22    1:55.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:56.03                 
                     
36  Hannibal Steenfos  1996    642  26.69  55.90  1:25.78    1:55.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.75                 
                     
37  Oliver Marcus Meng  1997    639  26.49  55.50  1:25.61    1:55.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:56.59                 
                     
38  Jesper Jensen  1996    636  26.84  55.93  1:25.63    1:55.49   
  Agfs Svømmeafdeling  1:58.15                 
                     
39  Magnus B. Høgild  1999    636  27.18  57.41  1:26.70    1:55.51   
  Herning Svømmeklub  1:56.49                 
                     
40  Nikolai Skelsager  1996    634  26.14  54.34  1:24.49    1:55.63   
  Slangerup Svømmeklub  1:55.37                 
                     
41  Marcus Dan Hansen  1999    629  27.07  56.69  1:27.15    1:55.94   
  VAT Copenhagen-MK31  1:56.64                 
                     
42  Marius Rasmussen  1999    626  26.67  56.24  1:26.25    1:56.15   
  Svømmeklubben Syd  1:55.00                 
                     
43  Jens Sørensen  2001    624  26.98  56.80  1:26.99    1:56.23   
  Herning Svømmeklub  1:57.27                 
                     
44  Martin Nielsen  1997    624  26.75  56.11  1:26.41    1:56.28   
  Vest-Brøndby  1:57.14                 
                     
45  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    619  26.69  55.64  1:25.76    1:56.54   
  Esbjerg Svømmeklub  1:56.51                 
                     
46  Gustav Westerlin Larsen  1999    618  26.43  56.07  1:25.74    1:56.63   
  Svendborg Svømme Klub  1:58.96                 
                     
46  Joakim Brønnum  1997    618  27.23  57.07  1:27.09    1:56.63   
  Holbæk Svømme Klub  1:59.39                 
                     
48  Frederik Nerving  1997    616  26.75  56.08  1:26.20    1:56.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:55.05                 
                     
49  Marius Møldrup  1999    613  27.41  57.17  1:26.77    1:56.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:00.34                 
                     
50  Andreas Sehested  1996    612  27.19  56.43  1:25.89    1:56.99   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:57.20                 
                     
51  Lukas Storm  1999    611  27.01  56.72  1:27.32    1:57.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:56.25                 
                     
51  Mads Ørsted Nielsen  1999    611  27.46  57.12  1:26.72    1:57.05   
  Swim Team Tåstrup  1:58.35                 
                     
53  William Matras  1998    611  26.96  56.89  1:27.34    1:57.09   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:59.03                 
                     
54  Magnus Stender Berg  1999    609  27.44  57.04  1:26.82    1:57.17   
  Haderslev Svømme Klub  1:57.43                 
                     
55  Victor Drevskich  1996    609  26.96  56.58  1:27.31    1:57.23   
  VAT Copenhagen-MK31  1:56.15                 
                     
56  Mads Holm  1998    607  27.34  57.05  1:26.78    1:57.36   
  Nakskov Svømme Klub  1:55.00                 
                     
57  Mads Midtbøll  1998    606  27.36  57.25  1:27.65    1:57.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:57.59                 
                     
58  Mathias Nielsen  1999    602  27.09  56.33  1:26.64    1:57.65   
  Køge Svømmeklub  1:54.01                 
                     
59  Steffen Skipper Petersen  1996    601  26.32  55.98  1:26.97    1:57.74   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:56.35                 
                     
60  Mathias Immerkjær  1999    595  26.86  56.12  1:26.05    1:58.12   
  Swim Team Tåstrup  1:56.80                 
                     
61  Jonas Rohwedder  1998    593  27.74  58.10  1:28.77    1:58.27   
  Haderslev Svømme Klub  1:59.40                 
                     
62  Søren B. Jeppesen  1999    588  27.68  57.89  1:28.27    1:58.56   
  Herning Svømmeklub  2:00.74                 
                     
63  Valdemar Mariegaard  1999    588  27.05  57.55  1:28.86    1:58.59   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:01.36                 
                     
64  Jonas B. Jørgensen  1998    585  26.92  56.48  1:26.99    1:58.76   
  Agfs Svømmeafdeling  1:57.37                 
                     
65  Emil Hedegaard  1999    585  27.92  57.89  1:28.46    1:58.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:59.02                 
                     
66  Tais Andkjær Kristensen  1999    583  27.56  57.43  1:28.28    1:58.92   
  Nyborg Svømmeklub  2:01.72                 
                     
67  Emil Toft  1998    582  27.52  57.33  1:28.24    1:58.97   
  Holbæk Svømme Klub  1:59.04                 
                     
68  August Stamp Kirkeby  1999    581  27.65  57.42  1:28.21    1:59.05   
  Agfs Svømmeafdeling  2:00.07                 
                     
69  Markus Bøjsen  1999    579  27.68  57.47  1:28.03    1:59.19   
  Holbæk Svømme Klub  2:01.05                 
                     
70  Andreas Noer Sejrskild  1998    575  26.50  56.09  1:27.52    1:59.49   
  Hillerød Svømmeklub  2:03.02                 
                     
71  Christian Andersen  1999    574  27.86  58.20  1:29.08    1:59.50   
  Søllerød Svømmeklub  2:00.62                 
                     
72  Mads Rishøj  1999    564  28.39  59.13  1:29.88    2:00.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:01.31                 
                     
73  Mads Lünell Bruhn  1998    558  27.43  58.24  1:29.48    2:00.68   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:59.60                 
                     
74  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    558  27.54  57.77  1:28.96    2:00.69   
  Herning Svømmeklub  2:00.81                 
                     
75  Alexander Fenger  1999    553  27.98  58.69  1:29.90    2:01.02   
  Horsens Svømmeklub  2:03.55                 
                     
76  Mikkel Henriksen  1999    550  27.25  57.58  1:28.95    2:01.28   
  Holbæk Svømme Klub  2:01.99                 
                     
77  Mikkel H. Andersen  1991    539  27.75  58.38  1:30.03    2:02.08   
  Kalundborg SK  1:59.69                 
                     
78  Lasse Winther Andersen  1994    537  27.97  58.56  1:30.38    2:02.24   
  Holbæk Svømme Klub  2:02.57                 
                     
79  Morten Baxter  1996    532  28.51  59.36  1:31.08    2:02.61   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:01.93                 
                     
80  Simon Krøyer Svendsen  1999    525  28.08  59.16  1:30.89    2:03.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:01.59                 
                     
81  Mikkel Møller-Jensen  1995    515  28.53  59.85  1:31.78    2:03.95   
  Hvidovre Svømme Klub  2:05.48                 
                     
82  Matthias Spring Granhøj  1999    507  27.86  59.33  1:32.30    2:04.56   
  Helsinge Svømmeklub  2:05.17                 
                     
83  Frederik Jessen  1998    496  27.86  59.68  1:32.84    2:05.52   
  Thisted Svømmeklub  1:59.71                 
                     
84  Mark Jensby Madsen  1999    482  29.22  1:00.82  1:33.14    2:06.69   
  Thisted Svømmeklub  2:06.66                 
                     
85  Steffen Vesterø Uldal  1999    482  28.45  1:00.62  1:33.56    2:06.70   
  Haderslev Svømme Klub  2:19.26                 
                     
86  Mathias Rysgaard  1998    449  26.29  55.40  1:27.38    2:09.71  Deltager ikke i finalen 
  Kalundborg SK  1:53.41                 
                     
87  Thomas Christiansen  1999    420  28.70  1:01.65  1:36.91    2:12.64   
  Haderslev Svømme Klub  2:09.67                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  27 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark