2020-04-02   11:22:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  27 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:30   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 15, 800m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 7:29.17 2012-11-12 
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 7:36.24 2011-12-17 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid      500m  600m  700m       











 
Andreas Mårtensson  1997      57.68  1:58.96  3:00.98  4:03.91  8:11.85   
  Sigma Swim Allerød  8:31.52      5:06.27  6:08.96  7:11.24       
                     
Jonas Gram-Lange  1999      1:00.12  2:03.84  3:08.34  4:13.26  8:23.89   
  Svømmeklubben Syd  8:37.82      5:15.95  6:19.81  7:23.60       
                     
Jonas Hørslev Sørensen  1999      1:00.02  2:03.40  3:07.79  4:12.92  8:24.04   
  Agfs Svømmeafdeling  8:30.55      5:16.93  6:20.82  7:23.96       
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999      59.32  2:02.78  3:06.95  4:11.51  8:32.14   
  Swim Team Tåstrup  8:48.66      5:16.60  6:22.20  7:28.17       
                     
Peter Mandrup Madsen  1997      59.97  2:04.38  3:09.49  4:14.71  8:32.14   
  Agfs Svømmeafdeling  8:29.98      5:18.85  6:22.93  7:27.96       
                     
Mikkel B. Høgild  1998      58.41  2:01.80  3:06.54  4:11.51  8:32.35   
  Herning Svømmeklub  8:41.97      5:16.84  6:22.41  7:28.75       
                     
Rasmus Larsen  1997      1:00.45  2:04.76  3:09.94  4:15.94  8:38.92   
  Esbjerg Svømmeklub  8:40.17      5:21.98  6:28.01  7:34.04       
                     
Valdemar Mariegaard  1999      1:00.70  2:06.50  3:13.18  4:19.91  8:44.59   
  Vallensbæk IF Af 1939  8:41.00      5:27.39  6:34.68  7:40.77       
                     
Tobias Alstrup Kjær  1998      1:00.16  2:04.48  3:10.23  4:16.45  8:45.33   
  Viborg Svømme Klub  8:40.28      5:23.26  6:31.23  7:39.07       
                     
10  Dan Izhar-Larsen  1999      1:00.58  2:05.98  3:12.60  4:19.87  8:47.09   
  IHF Svømning  8:46.34      5:26.72  6:34.21  7:41.02       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  27 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  10:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark