2020-08-13   15:44:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  26 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.93 2013-08-13 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Maria Grandt  1998    726  34.38  1:12.46  1:51.08    2:29.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:33.02                 
                     
Laura Findahl Andersen  2001    706  35.05  1:13.22  1:51.90    2:31.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:33.44                 
                     
Mia Steen Duus  2001    705  34.97  1:13.75  1:52.53    2:31.20   
  Sigma Swim Birkerød  2:33.24                 
                     
Anna Wermuth  1996    704  35.08  1:13.68  1:52.17    2:31.27   
  Odense Svømme Klub  2:29.37                 
                     
Josefine B. Pedersen  1999    699  34.93  1:13.08  1:52.28    2:31.59   
  VAT Copenhagen-MK31  2:32.14                 
                     
Sara Krog Christoffersen  1996    693  34.54  1:13.62  1:52.37    2:32.02   
  Sigma Swim Birkerød  2:31.10                 
                     
Julie D. Hald  1996    691  35.05  1:13.08  1:52.38    2:32.16   
  Herning Svømmeklub  2:28.73                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    681  35.53  1:14.32  1:53.25    2:32.93   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.26                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989    675  35.26  1:14.40  1:54.08    2:33.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.14                 
                     
10  Julie Lundorff Larsen  2000    668  34.84  1:13.50  1:53.21    2:33.87   
  Silkeborg Svømmeklub  2:32.43                 
                     
11  Mathilde Hager  2001    667  34.69  1:13.59  1:53.38    2:33.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.19                 
                     
12  Emma D. Rasmussen  1996    662  34.79  1:13.51  1:53.82    2:34.39   
  Holstebro Svømme Club  2:34.24                 
                     
13  Anne-Sofie Lindblad  1997    661  34.93  1:13.77  1:53.63    2:34.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:33.29                 
                     
14  Matilde Schrøder  1996    655  35.00  1:14.42  1:54.70    2:34.90  Deltager ikke i finalen 
  O.S.L.F.  2:34.47                 
                     
15  Thea Blomsterberg  2002    648  35.79  1:14.78  1:54.88    2:35.48   
  Sigma Swim Birkerød  2:33.19                 
                     
16  Signe Nielsen  1998    634  35.30  1:14.95  1:55.48    2:36.60   
  Ringsted Svømme Klub  2:38.85                 
                     
17  Mathilde Hansen  1998    631  35.02  1:14.10  1:54.74    2:36.88   
  Svømmeklubben Tempo  2:40.79                 
                     
18  Thea Laurberg Simonsen  1997    619  36.00  1:15.85  1:56.46    2:37.87   
  Lyngby Svømmeklub  2:43.13                 
                     
19  Emma Bjørnholdt  2000    619  36.22  1:16.26  1:56.60    2:37.88   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.60                 
                     
20  Tenna Jensen  1998    613  36.28  1:15.97  1:56.76    2:38.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.46                 
                     
21  Anne Sofie Sølvkjær  2000    612  35.58  1:15.55  1:56.77    2:38.47   
  Thisted Svømmeklub  2:38.58                 
                     
22  Sara Fogh Myrup  1997    611  35.96  1:16.56  1:57.31    2:38.53   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.99                 
                     
23  Regitze Gaard  2001    610  36.04  1:16.08  1:57.44    2:38.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:38.03                 
                     
24  Katrine B. Hansen  1999    604  36.03  1:16.08  1:56.99    2:39.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:33.12                 
                     
25  Liva Schmid  2000    601  36.01  1:16.36  1:57.43    2:39.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:38.04                 
                     
26  Simone H. Lauridsen  1999    598  35.34  1:15.41  1:57.19    2:39.65   
  Esbjerg Svømmeklub  2:38.63                 
                     
27  Christina Christensen  2000    585  36.63  1:17.18  1:58.58    2:40.88   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:39.29                 
                     
28  Astrid Ovesen  1999    583  36.61  1:17.33  1:59.15    2:41.08   
  Slagelse Svømmeklub  2:38.26                 
                     
29  Josephine Kruse  2002    580  36.23  1:16.28  1:58.73    2:41.35   
  Sigma Swim Allerød  2:40.01                 
                     
30  Melanie Degner  2000    575  36.24  1:17.12  1:59.06    2:41.80   
  Køge Svømmeklub  2:37.92                 
                     
30  Pernille Jensen  1998    575  37.04  1:18.13  1:59.72    2:41.80   
  Holbæk Svømme Klub  2:43.29                 
                     
32  Kristine Mikkelsen  2000    574  35.70  1:16.68  1:58.99    2:41.86   
  Hvidovre Svømme Klub  2:42.52                 
                     
33  Johanna Berthelsen  2000    574  36.28  1:17.39  1:59.33    2:41.88   
  VAT Copenhagen-MK31  2:41.56                 
                     
34  Josefine Søgaard Andresen  2000    573  36.40  1:17.22  1:58.75    2:41.93   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.07                 
                     
35  Emma Lyngby Larsen  1998    571  37.21  1:18.14  1:59.85    2:42.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:40.19                 
                     
36  Julie Bak  1997    566  36.09  1:16.39  1:58.65    2:42.63   
  Hvidovre Svømme Klub  2:43.79                 
                     
37  Sara Tang-Holbek  2000    565  37.82  1:19.00  2:00.73    2:42.71   
  Lyngby Svømmeklub  2:45.73                 
                     
38  Silke Meyer  1998    564  36.48  1:17.87  2:00.17    2:42.84   
  Gentofte Svømme Klub  2:43.27                 
                     
39  Mikkeline Mentz  2001    564  37.13  1:18.17  2:00.64    2:42.86   
  Holbæk Svømme Klub  2:43.08                 
                     
40  Helene Olesen  2000    559  36.93  1:18.29  2:00.36    2:43.33   
  Svømmeklubben Tempo  2:47.55                 
                     
41  Katrine V. Sørensen  1996    552  37.49  1:19.48  2:01.85    2:44.00   
  Vest-Brøndby  2:47.41                 
                     
42  Merle F. V. Christensen  1998    551  38.03  1:20.38  2:02.42    2:44.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.40                 
                     
43  Sofie Strandby  1999    550  36.51  1:17.36  1:59.90    2:44.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:45.89                 
                     
44  Amalie Fisker Brøchner  1999    549  36.04  1:16.61  1:59.33    2:44.28   
  Agfs Svømmeafdeling  2:44.21                 
                     
45  Asta Blanch  1996    549  37.22  1:19.48  2:01.66    2:44.32   
  Aalborg Svømmeklub  2:42.50                 
                     
46  Isabel Mass  1998    543  37.34  1:18.66  2:01.26    2:44.88   
  Slangerup Svømmeklub  2:43.16                 
                     
47  Kathrine Fog  2000    531  37.11  1:19.67  2:03.08    2:46.12   
  Viborg Svømme Klub  2:42.00                 
                     
48  Silke Mehr  2000    524  36.31  1:18.03  2:01.69    2:46.87   
  Roskilde Svømning  2:51.84                 
                     
49  Natascha Holm Byskov  2000    508  38.55  1:20.56  2:04.11    2:48.62   
  Holstebro Svømme Club  2:48.60                 
                     
50  Celine Termark Brock  2000    501  37.53  1:20.31  2:04.99    2:49.37   
  Herlev Svømning  2:50.39                 
                     
51  Frederikke Asfeldt  1999    496  39.18  1:22.64  2:06.48    2:49.90   
  Herning Svømmeklub  2:49.47                 
                     
52  Rebecca Haahr Pallesen  2000    492  38.16  1:21.82  2:05.95    2:50.37   
  Aalborg Svømmeklub  2:53.91                 
                     
53  Sofie Poulsen  1999    491  37.83  1:21.40  2:06.12    2:50.48   
  Thisted Svømmeklub  2:42.03                 
                     
54  Laura Andersen  1997    490  37.43  1:20.11  2:04.96    2:50.62   
  Ishøj Svømme Klub  2:55.18                 
                     
55  Nadia Nørskov Vogt  2000    466  39.39  1:23.61  2:08.42    2:53.52   
  Esbjerg Svømmeklub  2:51.46                 
                     
56  Freja Nicholas  2000    466  38.39  1:21.75  2:06.56    2:53.54   
  Frem Odense  2:52.74                 
                     
57  Nicole Bennetsen  2000    456  38.10  1:21.55  2:07.77    2:54.73   
  Gentofte Svømme Klub  2:48.76                 
                     
58  Marta Kruse Johansen  2000    452  39.27  1:23.66  2:08.93    2:55.26   
  Helsingør Svømmeklub  2:51.33                 
                     
Laura Mathilde Elkjær  1998              DSQ  fl. fly b. v25 
  Svømmeklubben Tempo  2:36.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  26 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark