2020-02-18   05:29:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  26 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 55.03 2014-12-04 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mie Ø. Nielsen  1996    774  29.63        59.92   
  Aalborg Svømmeklub  56.62                 
                     
Kristina Thomsen  1991    727  28.79        1:01.18   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:01.89                 
                     
Victoria Bierre  2000    703  30.09        1:01.88   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:02.33                 
                     
Emilie Falbe-Hansen  1999    693  30.30        1:02.16   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.03                 
                     
Isabella K. Sørensen  1994    686  30.28        1:02.39   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.03                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    678  30.53        1:02.64   
  Viborg Svømme Klub  1:02.93                 
                     
Julie Oxenvad  1997    669  30.37        1:02.90   
  Haderslev Svømme Klub  1:04.59                 
                     
Hannah Strunge Nissen  1997    657  30.81        1:03.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.93                 
                     
Sophie Amalie Schøn  1999    654  30.67        1:03.38   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.54                 
                     
10  Stine Raaby Jensen  1995    651  30.39        1:03.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:02.29                 
                     
11  Anna Brandt Nielsen  1998    634  30.47        1:04.03   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.96                 
                     
11  Sara Sylvest  2000    634  31.51        1:04.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.38                 
                     
13  Cecilie Lykke Hansen  1999    631  31.35        1:04.14   
  Odder Svømmeklub  1:05.87                 
                     
14  Katharina Nekhorochko  2000    631  31.06        1:04.15   
  Sigma Swim Allerød  1:03.97                 
                     
15  Cecilie F. Jensen  1998    611  31.59        1:04.82   
  Herlev Svømning  1:06.17                 
                     
16  Julie Lunau  1995    607  31.81        1:04.99  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:05.41                 
                     
17  Stine Knudsen  1999    601  31.08        1:05.18   
  Vejle Svømmeklub Triton  1:05.94                 
                     
18  Emma Anne Ljungstrøm  1999    600  31.42        1:05.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:04.73                 
                     
19  Caroline Amalie Duus  1998    599  31.81        1:05.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:05.67                 
                     
20  Mette Flaskager  1999    596  31.93        1:05.39   
  Herning Svømmeklub  1:06.87                 
                     
21  Katrine Bukh Villesen  2000    593  31.91        1:05.47   
  Thisted Svømmeklub  1:06.98                 
                     
22  Emma Maagøe  1999    590  31.80        1:05.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.52                 
                     
22  Johanne Skovgaard Terp  1999    590  31.61        1:05.59   
  Odder Svømmeklub  1:05.36                 
                     
24  Sofie Rasmussen  1999    575  32.11        1:06.14   
  Svømmeklubben S 68  1:05.80                 
                     
25  Sabrina Wielsøe  1990    574  31.86        1:06.19   
  Køge Svømmeklub  1:05.35                 
                     
26  Katrine Stampe  2000    566  32.28        1:06.50   
  Sigma Swim Allerød  1:07.01                 
                     
27  Louise Sørensen  2000    561  32.25        1:06.70   
  Thisted Svømmeklub  1:07.45                 
                     
28  Frederikke Jensen  2000    556  32.42        1:06.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:08.65                 
                     
29  Celia Erikstad  1999    555  32.30        1:06.96   
  Silkeborg Svømmeklub  1:07.62                 
                     
30  Sarah Sannung  1996    550  32.11        1:07.14   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:06.52                 
                     
31  Camille Erichsen  2001    550  33.04        1:07.15   
  Sigma Swim Birkerød  1:05.28                 
                     
32  Frederikke Houen  1998    542  32.66        1:07.48   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.57                 
                     
33  Nina Toft  2000    540  32.95        1:07.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.24                 
                     
34  Marie-Louise Stentved  2000    535  32.74        1:07.75   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:06.22                 
                     
35  Trine Guldberg  1999    529  32.91        1:08.02   
  Herning Svømmeklub  1:08.66                 
                     
36  Sofie Kornbek  2000    525  33.47        1:08.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.41                 
                     
37  Natascha Alexandra Green  2000    522  33.22        1:08.34   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.74                 
                     
38  Sofie Witthøft  1997    520  32.45        1:08.40   
  Kalundborg SK  1:06.19                 
                     
39  Nina Leisted Bertelsen  2000    520  32.45        1:08.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.67                 
                     
40  Isa Hovmand  2000    511  22.79        1:08.79   
  Svømmeklubben Syd  1:08.22                 
                     
41  Maria M. Porsmose  2000    508  33.55        1:08.95   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.46                 
                     
42  Frederikke Arentoft  2000    441  34.68        1:12.28   
  Hørsholm Svømmeforening  1:09.65                 
                     
43  Camilla Taylor  2000    429  34.71        1:12.92   
  Sigma Swim Allerød  1:09.34                 
                     
44  Emma A Andersen  2000    421  35.76        1:13.39   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.18                 
                     
Anna Emilie Hansen  1999              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Tempo  1:05.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  26 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark