2020-02-18   04:30:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  26 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:24   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Markus Deibler (1990) 50.66 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 52.51 2012-12-15 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Marco Loughran  1989    746  24.68        55.85  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  57.83                 
                     
Magnus Fallesen  1998    708  25.83        56.82   
  Herning Svømmeklub  59.14                 
                     
Christian V. Rasmussen  1996    699  26.58        57.06   
  Odense Svømme Klub  56.17                 
                     
Ömer Faruk Benli  1993    690  26.69        57.31   
  Helsingør Svømmeklub  57.20                 
                     
Johan Bragason  1999    684  26.33        57.48   
  Vallensbæk IF Af 1939  59.31                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    683  26.88        57.51   
  Lyngby Svømmeklub  57.46                 
                     
Jonas Vibsig Berding  1996    671  26.52        57.84   
  Gladsaxe Idræts Forening  58.52                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    669  26.67        57.91   
  Gladsaxe Idræts Forening  58.98                 
                     
Magnus Andersen  1995    659  26.80        58.21   
  Roskilde Svømning  59.59                 
                     
10  Emil Kamuk Frederiksen  1995    658  26.89        58.24   
  Vejle Svømmeklub Triton  59.44                 
                     
11  Morten Børre  1996    654  26.50        58.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.60                 
                     
12  Magnus B. Høgild  1999    640  26.85        58.76   
  Herning Svømmeklub  1:00.60                 
                     
13  Jonathan Kristensen  1998    637  26.64        58.85   
  Odder Svømmeklub  1:00.10                 
                     
14  Oliver Huban  1996    637  27.10        58.87   
  Vest-Brøndby  58.95                 
                     
15  Peter Birk  1996    633  27.40        59.00  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub  1:00.89                 
                     
15  Tobias Andersen  1998    633  27.47        59.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.72                 
                     
17  Alexander Eggers  1999    632  27.60        59.01   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.07                 
                     
18  Anton Olsen  1998    620  27.30        59.40   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:02.19                 
                     
19  Michael Terp Olesen  1999    616  26.62        59.51   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.63                 
                     
20  Rasmus Hasemann  1996    615  27.07        59.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.70                 
                     
21  Lasse Dall  1997    614  25.62        59.58   
  Odder Svømmeklub  1:00.26                 
                     
22  Simon B. Jeppesen  1997    611  27.07        59.70   
  Herning Svømmeklub  1:00.12                 
                     
23  Magnus Yde  1996    606  27.40        59.85   
  Svømmeklubben S 68  1:00.88                 
                     
23  Simon Lundby Pedersen  1998    606  27.70        59.85   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.95                 
                     
25  Emil Klingberg  1987    598  28.50        1:00.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.23                 
                     
26  Thomas Bech  1998    595  26.90        1:00.22   
  Farum Svømmeklub  1:00.48                 
                     
27  Rasmus Jørgensen  1996    585  27.77        1:00.55   
  Viborg Svømme Klub  1:00.36                 
                     
28  Magnus Høvsgaard  1997    585  27.49        1:00.57   
  Odense Svømme Klub  1:00.54                 
                     
29  Oliver Vang  1994    581  27.71        1:00.68   
  Næstved IF  1:02.16                 
                     
30  Lasse Kammer  1995    580  28.09        1:00.73   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.19                 
                     
31  Marcus Brandborg  1997    576  28.25        1:00.87   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.00                 
                     
32  Morten Due Nielsen  1999    575  28.28        1:00.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.20                 
                     
33  Oliver Christiansen  1999    569  28.05        1:01.11   
  Helsinge Svømmeklub  1:02.44                 
                     
34  André Goldberg Ballerini  1999    566  28.54        1:01.21   
  Frederikssund Svømmeklub  1:03.31                 
                     
35  Jonas Rohwedder  1998    561  28.14        1:01.40   
  Haderslev Svømme Klub  1:01.93                 
                     
36  Marcus Rappenborg  1999    548  28.12        1:01.88   
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.98                 
                     
37  Daniel Haahr Pallesen  1998    546  29.13        1:01.97   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.36                 
                     
38  Julian Kressner Læbel  1992    538  29.10        1:02.25   
  Vest-Brøndby  1:06.58                 
                     
39  Markus Joensen  1996    537  27.71        1:02.31   
  Swim Team Tåstrup  58.30                 
                     
40  Jacob F. Frederiksen  1999    535  29.40        1:02.37   
  Silkeborg Svømmeklub  1:03.95                 
                     
41  Victor Kristensen  1999    521  29.60        1:02.92   
  Haderslev Svømme Klub  1:03.25                 
                     
42  Mikkel Samsøe Borch  1997    521  29.65        1:02.95   
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.25                 
                     
43  Johan Wentorf  1999    511  28.00        1:03.34   
  Frederikssund Svømmeklub  1:04.44                 
                     
44  Mads Hauge Sørensen  1997    499  28.51        1:03.86   
  Køge Svømmeklub  1:07.45                 
                     
45  Lars Thor Sørensen  1999    496  28.42        1:03.99   
  Vest-Brøndby  1:06.58                 
                     
Jakob Petersen  1999              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.58                 
                     
Martin Wagner  1991                Akut syg 
  Farum Svømmeklub  1:01.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  26 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark