2020-04-05   14:39:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  26 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:24   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 56.70 2014-12-05 
Nordisk Rekord Senior: THerese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mie Ø. Nielsen  1996    796  27.65        1:01.16   
  Aalborg Svømmeklub  59.84                 
                     
Maja Nielsen  1996    726  30.01        1:03.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:03.31                 
                     
Caroline Erichsen  1998    705  28.79        1:03.68   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.44                 
                     
Amalie Mikkelsen  1997    698  28.96        1:03.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.90                 
                     
Emma H. Christiansen  1999    691  29.23        1:04.13   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.31                 
                     
Karoline Barrett  2002    684  28.99        1:04.34   
  Greve Svømmeklub  1:06.74                 
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    679  29.36        1:04.48   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.57                 
                     
Ida Schütt  1996    671  30.54        1:04.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.83                 
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    670  29.34        1:04.79   
  Sigma Swim Allerød  1:04.77                 
                     
10  Mathilde Hager  2001    660  31.16        1:05.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.12                 
                     
11  Anne-Sofie Lindblad  1997    657  30.19        1:05.19  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:05.24                 
                     
12  Katrine Bukh Villesen  2000    654  29.32        1:05.30   
  Thisted Svømmeklub  1:06.22                 
                     
13  Jessica Yu Mortensen  2000    653  30.05        1:05.35   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.63                 
                     
14  Merete Toft Jensen  1999    651  30.29        1:05.40   
  Holstebro Svømme Club  1:07.58                 
                     
15  Matilde Schrøder  1996    640  31.33        1:05.77   
  O.S.L.F.  1:05.96                 
                     
16  Johanna Berthelsen  2000    619  31.77        1:06.51   
  VAT Copenhagen-MK31  1:07.22                 
                     
17  Emma Bjørnholdt  2000    617  31.48        1:06.58   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.43                 
                     
18  Sophie Amalie Schøn  1999    614  29.55        1:06.69   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.09                 
                     
19  Vera Staun Hansen  1999    612  30.93        1:06.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.51                 
                     
20  Marie-Louise Stentved  2000    608  30.23        1:06.90   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:06.88                 
                     
20  Sabrina Wielsøe  1990    608  30.26        1:06.90   
  Køge Svømmeklub  1:05.05                 
                     
22  Anna Brandt Nielsen  1998    607  29.98        1:06.95   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.18                 
                     
23  Cecilie Wiuff  2000    605  30.68        1:07.02   
  Herlev Svømning  1:10.02                 
                     
24  Camilla Rask  1999    603  31.29        1:07.10   
  Odense Svømme Klub  1:08.50                 
                     
25  Cecilie F. Jensen  1998    596  30.20        1:07.35   
  Herlev Svømning  1:05.34                 
                     
26  Eva Olsen  2000    592  31.22        1:07.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.79                 
                     
26  Josefine B. Pedersen  1999    592  32.09        1:07.49   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.00                 
                     
28  Emma Maagøe  1999    592  30.20        1:07.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.24                 
                     
29  Sofie Brøgger  2000    592  30.45        1:07.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.50                 
                     
30  Amanda Duus  2000    586  31.27        1:07.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:08.10                 
                     
31  Kristine Mikkelsen  2000    580  31.84        1:07.97   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.28                 
                     
32  Caroline Hørlykke  2000    577  32.03        1:08.07   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.22                 
                     
33  Helena V. Ellling  2000    572  30.91        1:08.27   
  Silkeborg Svømmeklub  1:09.32                 
                     
34  Helene Olesen  2000    572  32.19        1:08.29   
  Svømmeklubben Tempo  1:08.51                 
                     
35  Lisa Schøn  1999    567  31.21        1:08.48   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.90                 
                     
36  Elina Lynge Wagner  1996    565  31.26        1:08.56   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.91                 
                     
36  Lise Norgil Damgaard  1997    565  31.65        1:08.56   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.07                 
                     
38  Sara Tang-Holbek  2000    557  31.52        1:08.90   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.16                 
                     
39  Sofie Thunø Rasmussen  2000    554  31.10        1:09.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.89                 
                     
40  Luna Donde Feilberg  2000    550  32.09        1:09.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.80                 
                     
41  Anna Emilie Hansen  1999    541  31.55        1:09.57   
  Svømmeklubben Tempo  1:07.70                 
                     
42  Katrine Tetzschner Madsen  2000    539  31.60        1:09.65   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:09.67                 
                     
43  Mira Mass  2000    539  32.33        1:09.66   
  A6  1:09.90                 
                     
44  Marina Nissen Jakobsen  2000    504  32.89        1:11.23   
  Hørsholm Svømmeforening  1:13.66                 
                     
45  Emilie Falbe-Hansen  1999    447  32.14        1:14.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  26 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  13:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark