2020-09-24   07:38:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM, Skellefteå

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling      Utskriftsdatum  17 oktober 2015   
  Tävlingsort      Utskriftstid  12:21   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 augusti 2015         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap            31.77   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            34.78   
Felicia Nilsson  1997  Skellefteå Simklubb            35.49   
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning            35.56   
Karoline Lundgren  2001  IKSU Simning            37.40   
Lisa Drugge  2001  Umeå Simsällskap            37.50   
Nicolina Heed  2001  Härnösands Simsällskap            38.34   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb            39.06   
Martina Dahlbom  1998  Härnösands Simsällskap            39.30   
10  Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            39.34   
11  Märta Lindström  2002  Skellefteå Simklubb            40.01   
12  Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare            40.41   
13  Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            40.77   
14  Erika Lindström  2000  Burträsk Simpolare            40.94   
15  Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap            41.29   
16  Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            41.59   
17  Sanja Lind  2002  IKSU Simning            41.64   
18  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            41.66   
19  Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            42.13   
20  Astrid Lövgren  2002  Skellefteå Simklubb            42.27   
21  Hannah Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap            42.67   
22  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap            43.52   
23  Ellen Larsson  2001  Skellefteå Simklubb            44.37   
24  Tilde Nilsson  2002  Skellefteå Simklubb            44.94   
25  Emelie Ohlin  2003  Umeå Simsällskap            45.18   
26  Ruth Risberg  2002  Skellefteå Simklubb            46.24   
27  Clara Rantzow  2005  Skellefteå Simklubb            46.39   
28  Agnes Bäckström  2003  Byske Simklubb            46.58   
29  Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            48.64   
30  Olivia Lundberg  2005  Skellefteå Simklubb            48.70   
31  Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning            50.08   
32  Vilma Fagerström  2005  IKSU Simning            50.26   
33  Alice Berglund  2004  Skellefteå Simklubb            51.18   
34  Elma Lundström  2006  Skellefteå Simklubb            53.35   
35  Emmy Olofsson  2003  Burträsk Simpolare            54.18   
36  Marilyn Devismes  2006  Skellefteå Simklubb            1:00.21   
37  Selma Westerlund  2004  Skellefteå Simklubb            1:00.43   
38  Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb            1:03.66   
Julia Forsgren  1998  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap            31.77   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            34.78   
Felicia Nilsson  1997  Skellefteå Simklubb            35.49   
Emmy Sandberg  1999  IKSU Simning            35.56   
Karoline Lundgren  2001  IKSU Simning            37.40   
Lisa Drugge  2001  Umeå Simsällskap            37.50   
Nicolina Heed  2001  Härnösands Simsällskap            38.34   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb            39.06   
Martina Dahlbom  1998  Härnösands Simsällskap            39.30   
10  Elina Gullehag  2002  IKSU Simning            39.34   
11  Märta Lindström  2002  Skellefteå Simklubb            40.01   
12  Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare            40.41   
13  Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            40.77   
14  Erika Lindström  2000  Burträsk Simpolare            40.94   
15  Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap            41.29   
16  Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            41.59   
17  Sanja Lind  2002  IKSU Simning            41.64   
18  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            41.66   
19  Nellie Karppinen  2002  IKSU Simning            42.13   
20  Astrid Lövgren  2002  Skellefteå Simklubb            42.27   
21  Hannah Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap            42.67   
22  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap            43.52   
23  Ellen Larsson  2001  Skellefteå Simklubb            44.37   
24  Tilde Nilsson  2002  Skellefteå Simklubb            44.94   
25  Emelie Ohlin  2003  Umeå Simsällskap            45.18   
26  Ruth Risberg  2002  Skellefteå Simklubb            46.24   
27  Clara Rantzow  2005  Skellefteå Simklubb            46.39   
28  Agnes Bäckström  2003  Byske Simklubb            46.58   
29  Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            48.64   
30  Olivia Lundberg  2005  Skellefteå Simklubb            48.70   
31  Edit Fahlgren  2004  IKSU Simning            50.08   
32  Vilma Fagerström  2005  IKSU Simning            50.26   
33  Alice Berglund  2004  Skellefteå Simklubb            51.18   
34  Elma Lundström  2006  Skellefteå Simklubb            53.35   
35  Emmy Olofsson  2003  Burträsk Simpolare            54.18   
36  Marilyn Devismes  2006  Skellefteå Simklubb            1:00.21   
37  Selma Westerlund  2004  Skellefteå Simklubb            1:00.43   
38  Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb            1:03.66   
Julia Forsgren  1998  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  17 oktober 2015 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  12:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner