Resultater for Limfjordscup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2009 | Udskriftsdato | 31 januar 2009 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Århuspiger 1 | 1995 | Swimteam Aarhus | 2:23.20 | ||||||
Signe Kragelund | 1994 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Cecilie Laursen | 1996 | 42.50 | 1:20.25 | |||||||
Charlotte Thor | 1995 | 33.57 | 1:53.82 | |||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | 29.38 | 2:23.20 | |||||||
2 | Thisted SK | 1995 | Thisted Svømmeklub | 2:25.94 | ||||||
Anna Jessen | 1995 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Helle Kjær | 1994 | 40.04 | 1:20.31 | |||||||
Malene M. Pedersen | 1996 | 34.15 | 1:54.46 | |||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 31.48 | 2:25.94 | |||||||
3 | Team Reurts Returns | 1995 | Struer Svømmeklub | 2:31.08 | ||||||
Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 43.08 | 1:18.28 | |||||||
Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 35.86 | 1:54.14 | |||||||
Anne V Mikkelsen | 1997 | 36.94 | 2:31.08 | |||||||
4 | Hsc Piger | 1995 | Holstebro Svømme Club | 2:31.22 | ||||||
Barbara Bøgh | 1996 | 39.88 | 39.88 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 40.06 | 1:19.94 | |||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 37.64 | 1:57.58 | |||||||
Laura Funch | 1995 | 33.64 | 2:31.22 | |||||||
5 | Swim Team Esbjerg Piger Å | 1995 | Swim Team Esbjerg | 2:31.62 | ||||||
Frederikke Kofoed | 1995 | 42.95 | 42.95 | |||||||
Mette Grauballe | 1995 | 39.32 | 1:22.27 | |||||||
Michelle K. Pelzer | 1995 | 36.87 | 1:59.14 | |||||||
Katharina Madsen | 1995 | 32.48 | 2:31.62 | |||||||
6 | Wildmountain Splashers | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:32.72 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Emma Ø. Nielsen | 1995 | 40.37 | 1:19.62 | |||||||
Pernille Nielsen | 1995 | 38.55 | 1:58.17 | |||||||
Cecilie Christensen | 1995 | 34.55 | 2:32.72 | |||||||
7 | Silkeborg Piger | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:36.76 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 40.28 | 40.28 | |||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 46.56 | 1:26.84 | |||||||
Amalie Klitgaard | 1994 | 36.89 | 2:03.73 | |||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 33.03 | 2:36.76 | |||||||
8 | Århuspiger 2 | 1996 | Swimteam Aarhus | 2:40.64 | ||||||
Camilla Nielsen | 1996 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Christina Mejlgaard | 1994 | 46.58 | 1:29.28 | |||||||
Emilie Søgaard | 1996 | 37.45 | 2:06.73 | |||||||
Trine Dahl Kristensen | 1996 | 33.91 | 2:40.64 | |||||||
9 | Voldelige Hamstere | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 2:47.57 | ||||||
Mai Laurberg | 1996 | 47.66 | 47.66 | |||||||
Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 44.70 | 1:32.36 | |||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 42.69 | 2:15.05 | |||||||
Maria Nielsen | 1991 | 32.52 | 2:47.57 | |||||||
10 | Aarhus 1900 Girls | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:47.95 | ||||||
Rasmine Birn Rydder | 1997 | 47.94 | 47.94 | |||||||
Anne V Weibrecht | 1994 | 42.99 | 1:30.93 | |||||||
Lærke B Pedersen | 1996 | 39.35 | 2:10.28 | |||||||
Katja Grønning Kronborg | 1996 | 37.67 | 2:47.95 | |||||||
11 | Struer Dream Team | 1995 | Struer Svømmeklub | 2:51.01 | ||||||
Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Line Augustesen Obel | 1996 | 47.69 | 1:29.11 | |||||||
Line Hatting | 1996 | 41.68 | 2:10.79 | |||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 40.22 | 2:51.01 | |||||||
12 | Grindsted Piger | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 2:51.77 | ||||||
Magdalena Galazka | 1995 | 46.34 | 46.34 | |||||||
Sofie Grønlund | 1995 | 46.08 | 1:32.42 | |||||||
Nanna Bak Jepsen | 1995 | 44.86 | 2:17.28 | |||||||
Nadja Christiansen | 1995 | 34.49 | 2:51.77 | |||||||
13 | Ikast | 1995 | Ikast Svømmeklub | 3:01.67 | ||||||
Tashia Lundvig | 1996 | 48.58 | 48.58 | |||||||
Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 54.86 | 1:43.44 | |||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 43.64 | 2:27.08 | |||||||
Helene Siggaard | 1995 | 34.59 | 3:01.67 | |||||||
14 | Fars Unger Bsk | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 3:03.20 | ||||||
Sara Benzarti | 1997 | 47.53 | 47.53 | |||||||
Maria Møldrup | 1995 | 50.69 | 1:38.22 | |||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 40.00 | 2:18.22 | |||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 44.98 | 3:03.20 | |||||||
15 | Århuspiger 4 | 1995 | Swimteam Aarhus | 3:18.25 | ||||||
Laura Skovby | 1997 | 56.17 | 56.17 | |||||||
Cecilie Stefansen | 1997 | 48.73 | 1:44.90 | |||||||
Una Møller | 1998 | 50.98 | 2:35.88 | |||||||
Katrine M. Borum | 1996 | 42.37 | 3:18.25 | |||||||
16 | Herning Killerwhales 2 | 1995 | Herning Svømmeklub | 3:21.75 | ||||||
Emma Rohde | 1997 | 55.70 | 55.70 | |||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 57.36 | 1:53.06 | |||||||
Sofie Andersen | 1998 | 47.31 | 2:40.37 | |||||||
Nursena Süzme | 1995 | 41.38 | 3:21.75 | |||||||
17 | Århuspiger 5 | 1998 | Swimteam Aarhus | 3:38.09 | ||||||
Nina Hawar | 1996 | 52.67 | 52.67 | |||||||
Kathrine Baasch | 1995 | 15.87 | 1:08.54 | |||||||
Sidsel Thomsen | 1997 | 50.26 | 1:58.80 | |||||||
Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | 1:39.29 | 3:38.09 | |||||||
- | Herning Killerwhales 1 | 1995 | Herning Svømmeklub | DSQ | 3.sv.retter briller | |||||
Emma Sørensen | 1997 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Swim Team Esbjerg Piger Å | 0 | Swim Team Esbjerg | 2:06.67 | ||||||
Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 33.71 | 1:06.54 | |||||||
Nanna M. Christiansen | 1993 | 31.26 | 1:37.80 | |||||||
Nicole Møller | 1993 | 28.87 | 2:06.67 | |||||||
2 | Lyseng Piger 1 | 1994 | Lyseng IF | 2:15.91 | ||||||
Diana Rank | 1991 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 37.23 | 1:10.80 | |||||||
Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | 34.65 | 1:45.45 | |||||||
Trine Kristensen | 1995 | 30.46 | 2:15.91 | |||||||
3 | Odder Hippopotamus | 1991 | Odder IGF | 2:19.73 | ||||||
Amalie Sørensen | 1994 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Gigi W. Larsen | 1995 | 37.19 | 1:15.03 | |||||||
Line Petersen | 1991 | 32.04 | 1:47.07 | |||||||
Daisy Lannie | 1994 | 32.66 | 2:19.73 | |||||||
4 | Hsc Damer | 1992 | Holstebro Svømme Club | 2:20.62 | ||||||
Mia Duedahl | 1988 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 39.67 | 1:17.84 | |||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 32.14 | 1:49.98 | |||||||
Malene Knudsen | 1993 | 30.64 | 2:20.62 | |||||||
5 | Grindsted Damer | 1991 | Svømmeklubben Grindsted | 2:22.25 | ||||||
Mette Rasmussen | 1994 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Heidi Hollænder | 1991 | 40.72 | 1:16.18 | |||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 33.26 | 1:49.44 | |||||||
Louise Østergaard | 1991 | 32.81 | 2:22.25 | |||||||
6 | Silkeborg Piger | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:24.07 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 42.07 | 1:17.91 | |||||||
Sofie Gøttler | 1995 | 36.38 | 1:54.29 | |||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 29.78 | 2:24.07 | |||||||
7 | Bakkens Piger 2 | 1990 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:26.99 | ||||||
Katrine Iversen | 1993 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Julie Hedegaard | 1996 | |||||||||
Anna Krusell | 1994 | |||||||||
Stephanie Branick | 1993 | 2:26.99 | 2:26.99 | |||||||
8 | Pingvin Piger | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:38.34 | ||||||
Louise Sofie Jensen | 1994 | 40.69 | 40.69 | |||||||
Laura Krogh Christensen | 1994 | 46.26 | 1:26.95 | |||||||
Lise Bak | 1993 | 36.80 | 2:03.75 | |||||||
Anne Mette Bigom | 1993 | 34.59 | 2:38.34 | |||||||
9 | Århuspiger 3 | 1994 | Swimteam Aarhus | 3:07.02 | ||||||
Mathilde Thusgaard | 1996 | 56.50 | 56.50 | |||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 46.44 | 1:42.94 | |||||||
Maj Møller Nielsen | 1995 | 40.60 | 2:23.54 | |||||||
Emma Klitmæs | 1996 | 43.48 | 3:07.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.00 |
Licens til Struer Svømmeklub |