Results for Vestkyst Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | 534 | 35.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.00 | |||||||||
2 | Sille Ibsen | 2001 | 486 | 36.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | 474 | 36.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.62 | |||||||||
4 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 434 | 38.02 | ||||||
DeltaSwim | 36.96 | |||||||||
5 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 431 | 38.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
6 | Freja Winkler | 2001 | 426 | 38.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | 424 | 38.33 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 38.34 | |||||||||
8 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 387 | 39.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.82 | |||||||||
9 | Christine Rasmussen | 2001 | 384 | 39.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.01 | |||||||||
10 | Klea Christensen | 2001 | 347 | 40.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
11 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 327 | 41.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
12 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 323 | 41.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.83 | |||||||||
13 | Sandra Kristensen | 1999 | 320 | 42.10 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 44.15 | |||||||||
14 | Mia Schou Brock | 2000 | 307 | 42.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.47 | |||||||||
15 | Janni S Hansen | 2001 | 306 | 42.72 | ||||||
DeltaSwim | 41.01 | |||||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 300 | 42.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.15 | |||||||||
17 | Anna Vestergaard | 2001 | 260 | 45.09 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 49.33 | |||||||||
18 | Sofie Astrup | 2001 | 255 | 45.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | 45.06 | |||||||||
19 | Kristina Liv Jensen | 2001 | 234 | 46.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 55.26 | |||||||||
20 | Lærke Wittenberg | 2001 | 201 | 49.09 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.35 | |||||||||
21 | Anna Pedersen | 2001 | 187 | 50.35 | ||||||
Struer Svømmeklub | 50.64 | |||||||||
22 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 172 | 51.74 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 50.42 | |||||||||
23 | Mathilde Bang Madsen | 2001 | 128 | 57.11 | ||||||
DeltaSwim | 56.42 | |||||||||
- | Line J. V. Hededal | 2001 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.04 | |||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 430 | 38.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.74 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 414 | 38.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.86 | |||||||||
3 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 403 | 38.99 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.57 | |||||||||
4 | Ella Christiansen | 2003 | 374 | 39.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | 369 | 40.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.10 | |||||||||
6 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 350 | 40.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.69 | |||||||||
7 | Cecilie Christensen | 2002 | 346 | 40.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.58 | |||||||||
8 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 342 | 41.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
9 | Anna Bull Kramer | 2003 | 335 | 41.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.68 | |||||||||
10 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 312 | 42.44 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 44.14 | |||||||||
11 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 309 | 42.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 42.91 | |||||||||
12 | Laura Damgaard | 2002 | 280 | 43.98 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 43.99 | |||||||||
13 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 265 | 44.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | 46.05 | |||||||||
14 | Camilla S Mortensen | 2003 | 257 | 45.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | 44.67 | |||||||||
15 | Natasja Muncrief | 2002 | 253 | 45.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 45.90 | |||||||||
16 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 243 | 46.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.04 | |||||||||
17 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 233 | 46.75 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 46.45 | |||||||||
18 | Emma Karlsson | 2003 | 232 | 46.82 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.87 | |||||||||
19 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 230 | 46.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.97 | |||||||||
20 | Ida Marie Hansen | 2003 | 226 | 47.24 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 48.03 | |||||||||
21 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 213 | 48.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 48.07 | |||||||||
22 | Amalie Antonsen | 2003 | 204 | 48.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.79 | |||||||||
23 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 199 | 49.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.54 | |||||||||
24 | Emma Thinggaard | 2002 | 196 | 49.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 50.61 | |||||||||
25 | Maria Hall | 2003 | 190 | 50.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.84 | |||||||||
26 | Selma Rubenius | 2002 | 186 | 50.44 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.41 | |||||||||
27 | Marie Jæger | 2003 | 178 | 51.18 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 54.14 | |||||||||
28 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | 156 | 53.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 54.16 | |||||||||
- | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 48.97 | |||||||||
- | Camilla Djørup Jepsen | 2003 | DSQ | ej sam ber. v 25 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 370 | 40.11 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.67 | |||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 265 | 44.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.07 | |||||||||
3 | Rose Pernille Simon | 2004 | 238 | 46.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.09 | |||||||||
4 | Ida Hovmark | 2005 | 234 | 46.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 47.11 | |||||||||
5 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 232 | 46.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.77 | |||||||||
6 | Flora Rubenius | 2005 | 212 | 48.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 50.46 | |||||||||
7 | Emma Phaff Steen | 2005 | 202 | 49.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 50.37 | |||||||||
8 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 202 | 49.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.45 | |||||||||
9 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 185 | 50.51 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 54.28 | |||||||||
10 | Johanne Heilmann | 2005 | 181 | 50.91 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 50.66 | |||||||||
11 | Isabell Rothgordt | 2005 | 173 | 51.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.79 | |||||||||
12 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 164 | 52.53 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 55.99 | |||||||||
13 | Luna Holm Møller | 2004 | 158 | 53.21 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 57.90 | |||||||||
14 | Katrine Anthonsen | 2005 | 155 | 53.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.51 | |||||||||
15 | Emilie Moberg | 2005 | 155 | 53.57 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 55.47 | |||||||||
16 | Isabel Karlskov | 2005 | 150 | 54.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.15 | |||||||||
17 | Marie Jensen | 2005 | 149 | 54.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.88 | |||||||||
18 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 142 | 55.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 56.03 | |||||||||
19 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | 128 | 57.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.51 | |||||||||
20 | Lærke Lucia Lehmann | 2005 | 120 | 58.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.36 | |||||||||
21 | Ida Jul Christensen | 2004 | 120 | 58.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 58.18 | |||||||||
22 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | 89 | 1:04.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Bertelsen | 2005 | 51 | 1:17.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.25 | |||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.76 | |||||||||
- | Cecilie Linnet | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.82 | |||||||||
- | Rosa Emilie Hansen | 2005 | DSQ | f. mange armtag u v. | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 53.74 | |||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Keratech Wheels |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 157 | 53.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 54.11 | |||||||||
2 | Karoline Anthonsen | 2006 | 154 | 53.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 53.21 | |||||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 144 | 54.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
4 | Sofie A. Wolf | 2006 | 116 | 58.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.19 | |||||||||
- | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | DSQ | 1 hånd v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |