Tulokset SUM-SIM Region 3, Södertälje
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1 Lördagen 14 november 2015 kl. 09.00
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim Region 3 | Utskriftsdatum | 14 november 2015 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 november 2015 |
Gren 14, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:04.09 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 28.18 | 58.10 | 58.10 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 29.13 | 1:00.74 | 1:58.84 | ||||||
Hannah Zaalouk | 2001 | 30.90 | 1:06.09 | 3:04.93 | ||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 28.12 | 59.16 | 4:04.09 | ||||||
2 | Järfälla S | 1999 | Järfälla Simsällskap | 4:04.35 | ||||||
Elin Södersten | 2000 | 29.69 | 1:01.02 | 1:01.02 | ||||||
Josefine Almvret | 1999 | 30.50 | 1:02.94 | 2:03.96 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 29.78 | 1:02.25 | 3:06.21 | ||||||
Linnéa Larsson | 2000 | 27.88 | 58.14 | 4:04.35 | ||||||
3 | Spårvägens SF | 1999 | Spårvägen Simförening | 4:04.39 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 28.76 | 1:00.19 | 1:00.19 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 29.24 | 1:01.14 | 2:01.33 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 30.17 | 1:02.74 | 3:04.07 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 28.92 | 1:00.32 | 4:04.39 | ||||||
4 | Stockholms KK | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:07.09 | ||||||
Alma Karlson | 1999 | 28.86 | 1:00.79 | 1:00.79 | ||||||
Saga Skarin | 2000 | 29.31 | 1:02.14 | 2:02.93 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 29.82 | 1:03.30 | 3:06.23 | ||||||
Hanna Reithner | 2000 | 29.54 | 1:00.86 | 4:07.09 | ||||||
5 | SK Neptun | 1999 | Simklubben Neptun | 4:07.71 | ||||||
Nora Jomaa | 1999 | 30.15 | 1:02.86 | 1:02.86 | ||||||
Malin Jansson | 1999 | 29.03 | 1:02.27 | 2:05.13 | ||||||
Rebecka Ehn | 2000 | 29.53 | 1:01.38 | 3:06.51 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 29.27 | 1:01.20 | 4:07.71 | ||||||
6 | Stockholmspolisens IF SF | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 4:07.90 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 29.04 | 1:01.12 | 1:01.12 | ||||||
Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | 28.61 | 1:01.03 | 2:02.15 | ||||||
Hermella Alem | 2000 | 29.52 | 1:02.26 | 3:04.41 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 29.38 | 1:03.49 | 4:07.90 | ||||||
7 | Täby Sim | 1999 | Täby Sim | 4:10.20 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 30.44 | 1:03.32 | 1:03.32 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 28.85 | 1:00.77 | 2:04.09 | ||||||
Alice Sundberg | 1999 | 30.26 | 1:03.67 | 3:07.76 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 29.64 | 1:02.44 | 4:10.20 | ||||||
8 | Tyresö SS | 1999 | Tyresö Simsällskap | 4:10.60 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 29.72 | 1:00.95 | 1:00.95 | ||||||
Frida Björkman | 1999 | 31.29 | 1:05.18 | 2:06.13 | ||||||
Josefin Alm | 2001 | 30.52 | 1:03.75 | 3:09.88 | ||||||
Sara Olsson | 1999 | 28.79 | 1:00.72 | 4:10.60 | ||||||
9 | Södertörns SS | 1999 | Södertörns Simsällskap | 4:11.59 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 30.11 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 28.05 | 58.61 | 2:00.90 | ||||||
Josefin Bering | 1999 | 30.91 | 1:05.43 | 3:06.33 | ||||||
Ayten Abdelkareem | 2000 | 29.94 | 1:05.26 | 4:11.59 | ||||||
10 | Väsby SS | 1999 | Väsby Simsällskap | 4:13.71 | ||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 29.36 | 1:01.25 | 1:01.25 | ||||||
Lo Lindeblad | 2000 | 31.17 | 1:06.13 | 2:07.38 | ||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 30.11 | 1:05.04 | 3:12.42 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 29.20 | 1:01.29 | 4:13.71 | ||||||
11 | SK Neptun Lag 2 | 1999 | Simklubben Neptun | 4:18.81 | ||||||
Tuva Lennér | 2000 | 30.82 | 1:05.22 | 1:05.22 | ||||||
Ella Ericson | 2000 | 32.21 | 1:06.56 | 2:11.78 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 29.83 | 1:03.70 | 3:15.48 | ||||||
Sara Andersson | 2000 | 29.70 | 1:03.33 | 4:18.81 | ||||||
12 | Täby Sim Lag 2 | 1999 | Täby Sim | 4:21.01 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 30.87 | 1:04.65 | 1:04.65 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 31.08 | 1:04.51 | 2:09.16 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 32.37 | 1:07.27 | 3:16.43 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 30.20 | 1:04.58 | 4:21.01 | ||||||
13 | Spårvägens SF Lag 2 | 1999 | Spårvägen Simförening | 4:21.02 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 30.46 | 1:03.93 | 1:03.93 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 30.81 | 1:04.71 | 2:08.64 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 31.91 | 1:07.20 | 3:15.84 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 31.60 | 1:05.18 | 4:21.02 | ||||||
14 | Skuru Ik | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:21.19 | ||||||
Andrea Belin | 2000 | 29.78 | 1:03.99 | 1:03.99 | ||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 30.12 | 1:04.29 | 2:08.28 | ||||||
Tilda Eklund | 2000 | 31.01 | 1:04.62 | 3:12.90 | ||||||
Matilda Högberg-Klang | 2000 | 31.45 | 1:08.29 | 4:21.19 | ||||||
15 | Södertörns SS Lag 2 | 1999 | Södertörns Simsällskap | 4:27.33 | ||||||
Maya Lindhe | 2000 | 31.61 | 1:06.87 | 1:06.87 | ||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 30.31 | 1:05.46 | 2:12.33 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 32.09 | 1:07.16 | 3:19.49 | ||||||
Vinona Bothe | 1999 | 31.53 | 1:07.84 | 4:27.33 | ||||||
- | Södertälje SS | 1999 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 27.51 | 57.41 | 57.41 | ||||||
Emelie Blomberg | 1999 | 31.34 | 1:06.00 | 2:03.41 | ||||||
Solène Arnou | 2000 | 30.90 | 1:04.96 | 3:08.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 14 november 2015 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:03 |