Resultat för SUM-SIM Region 3, Södertälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 3 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
16:51 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 november 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
36.80 |
1:16.79 |
1:58.46 |
|
2:41.00 |
|
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.74 |
1:19.12 |
2:00.46 |
|
2:41.27 |
|
3 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.50 |
1:19.19 |
2:02.41 |
|
2:46.54 |
|
4 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
38.86 |
1:21.73 |
2:04.31 |
|
2:47.05 |
|
5 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
37.13 |
1:20.01 |
2:04.23 |
|
2:47.79 |
|
6 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.59 |
1:21.55 |
2:05.29 |
|
2:49.75 |
|
7 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.78 |
1:21.33 |
2:05.82 |
|
2:49.82 |
|
8 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
39.27 |
1:23.07 |
2:07.92 |
|
2:53.18 |
|
9 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
39.80 |
1:24.05 |
2:09.54 |
|
2:53.89 |
|
10 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
38.68 |
1:23.78 |
2:09.77 |
|
2:57.25 |
|
11 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
40.73 |
1:26.33 |
2:13.27 |
|
3:01.46 |
|
12 |
Henrietta Mossop |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.57 |
1:28.28 |
2:17.01 |
|
3:03.38 |
|
13 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.60 |
1:27.98 |
2:16.79 |
|
3:04.69 |
|
14 |
Gunnel Sköld |
2000 |
Täby Sim |
|
43.78 |
1:31.90 |
2:20.56 |
|
3:08.61 |
|
15 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
43.34 |
1:32.41 |
2:22.84 |
|
3:13.10 |
|
16 |
Saga Gustafsson |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.11 |
1:33.14 |
2:25.21 |
|
3:16.39 |
|
17 |
Manjiri Bhat |
2000 |
Danderyds Sim |
|
43.83 |
1:33.85 |
2:25.08 |
|
3:16.47 |
|
18 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.38 |
1:33.83 |
2:26.31 |
|
3:19.10 |
|
19 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
43.54 |
1:34.54 |
2:27.30 |
|
3:21.79 |
|
- |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
14 november 2015 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
16:51 |
|