Tulokset Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Bach | 1997 | 604 | 24.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 573 | 24.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Birk | 1996 | 533 | 25.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Gadsbøll | 1993 | 506 | 25.46 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Andreas Vestergaard | 1999 | 484 | 25.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 481 | 25.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren Villumsen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lawrence Langley | 2001 | 466 | 26.17 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 454 | 26.41 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Haakon Nerland | 2000 | 449 | 26.51 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Anders Vestergaard | 2001 | 423 | 27.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 421 | 27.08 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 410 | 27.31 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 385 | 27.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 419 | 27.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 414 | 27.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 410 | 27.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 344 | 28.95 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 318 | 29.71 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolai Sander | 2003 | 310 | 29.99 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 302 | 30.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:16 |