Resultater for Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Aalborg kongrescenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | 589 | 30.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | 582 | 30.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 550 | 30.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Bromer | 1995 | 549 | 30.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | 537 | 31.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | 490 | 32.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | 488 | 32.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Mikkel Strand | 1997 | 483 | 32.18 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
9 | Morten Chr. Dam | 1998 | 455 | 32.81 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
10 | Lasse Harde | 1998 | 425 | 33.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Attila Stenberg | 1999 | 366 | 35.27 | ||||||
Drammen Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 362 | 35.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Poulsen | 1997 | 350 | 35.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 327 | 36.62 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Roe | 1997 | 249 | 40.11 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
16 | Angad Adrew Singh Sekhon | 1999 | 204 | 42.85 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Daniel Pallesen | 1998 | DSQ | 2 flyben 25M | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Birk | 1996 | DSQ | Flyben i indslag | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Kjær | 1998 | DSQ | 2 flyben e/start | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Aalborg kongrescenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lawrence Langley | 2001 | 433 | 33.37 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Magnus Gertz | 2000 | 420 | 33.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Thomas Schiby | 2001 | 412 | 33.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andrej Jessen | 2000 | 404 | 34.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads L. Werther | 2000 | 374 | 35.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Vestergaard | 2001 | 344 | 36.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Jensen | 2000 | 339 | 36.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Hovmark | 2001 | 338 | 36.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 322 | 36.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 292 | 38.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Fredrik Bergeli | 2000 | 269 | 39.08 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Mikail Calli | 2001 | 258 | 39.63 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Nicklas Pedersen | 2001 | 220 | 41.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Dahl | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Aalborg kongrescenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 228 | 41.32 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matias Kjær | 2002 | 218 | 41.90 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sander van der Pool | 2002 | 188 | 44.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joost Rijkhoff | 2004 | 187 | 44.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 134 | 49.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 130 | 49.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Tobias Nielsen | 2004 | 122 | 50.83 | Deltager ikke i finalen | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malthe Stahl Olsen | 2004 | 119 | 51.20 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Frederik P Justesen | 2003 | 83 | 57.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Kjær | 2003 | 77 | 59.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Danilo Møller | 2004 | 64 | 1:02.97 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Frederik Laursen | 2005 | 63 | 1:03.29 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sander Møller Jürgensen | 2004 | DSQ | Cr.ben i start | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar Degn | 2004 | DSQ | 2 armt. u/vand | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |