Resultat för Nordea Open 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Tea Gladher | 2000 | 29.15 | 1:00.73 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Amanda Modig | 1999 | 29.96 | 1:02.48 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Linnéa Högberg | 1999 | 30.16 | 1:02.80 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Josefine Bengtsson | 2000 | 30.82 | 1:05.15 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Emma Caufield | 2000 | 31.97 | 1:07.34 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
6 | Sanna Westerberg | 1998 | 31.39 | 1:08.12 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Yara Waked | 1998 | 32.71 | 1:08.29 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 29.07 | 1:00.96 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Ella Simander | 2002 | 30.81 | 1:04.89 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Ljungkranz | 2001 | 31.48 | 1:05.24 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Tove Lindén | 2002 | 31.78 | 1:05.78 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Disa Gladher | 2002 | 31.54 | 1:07.49 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Aurora Nilsson | 2002 | 32.84 | 1:10.54 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Astrid Nyblom | 2002 | 34.15 | 1:12.81 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Astrid Olsson | 2002 | 34.29 | 1:13.76 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Astrid Elmberg | 2002 | 35.34 | 1:15.00 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Annie Thulin | 2003 | 30.80 | 1:03.92 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Tuva Pålsson | 2003 | 30.94 | 1:04.62 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 33.26 | 1:08.39 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 34.02 | 1:10.38 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Nora Björklund | 2003 | 34.76 | 1:12.59 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
6 | Sarah Petersson | 2003 | 34.82 | 1:13.93 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Tindra Åkerblom | 2003 | 35.75 | 1:14.18 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
8 | Sigrid Lundström | 2003 | 34.63 | 1:14.34 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Thea Greco | 2004 | 35.36 | 1:14.70 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Vera Blom | 2003 | 35.95 | 1:15.12 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Johanna Fransson | 2004 | 37.08 | 1:16.97 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
11 | Thea Lindman | 2003 | 36.84 | 1:16.97 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
13 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 36.03 | 1:17.17 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Filippa Hansson | 2004 | 36.74 | 1:18.54 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Lova Lundström | 2003 | 38.46 | 1:21.45 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Alva Tvingsjö | 2004 | 39.12 | 1:21.74 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
17 | Andrea Wollentz | 2004 | 38.46 | 1:21.78 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Meja Hansson | 2003 | 39.31 | 1:21.79 | ||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
19 | Ebba Håkansson | 2003 | 39.96 | 1:22.42 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
20 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 40.40 | 1:25.21 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
21 | Sigrid Argenius | 2003 | 39.46 | 1:25.56 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
22 | Ellen Johansson | 2004 | 41.44 | 1:28.75 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
23 | Tilda Westergren | 2004 | 41.08 | 1:29.67 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Vilma Fransson | 2004 | 43.28 | 1:32.14 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
25 | Ebba Björklund | 2004 | 44.34 | 1:32.55 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Elsa Bergelin | 2004 | 44.35 | 1:32.99 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
27 | Elin Dahl | 2003 | 45.01 | 1:38.06 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
28 | Emilia Svensson | 2004 | 46.93 | 1:40.92 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
29 | Lärke Holm | 2004 | 47.22 | 1:44.86 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Betiel Embaie | 2003 | DSQ | |||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
- | Elinor Henriksson | 2003 | DSQ | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Engla Löfström | 2003 | DSQ | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 32.12 | 1:07.10 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Ellen Gullberg | 2005 | 34.83 | 1:13.19 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Lovisa Nilsson | 2006 | 35.65 | 1:16.18 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 37.33 | 1:18.45 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Melisa Bahtagic | 2005 | 37.64 | 1:22.42 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
6 | Stina Holmqvist | 2006 | 40.80 | 1:24.06 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Liv Axelsson | 2005 | 42.07 | 1:25.48 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Elly Petersson | 2005 | 40.68 | 1:25.58 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Hanna Andersson | 2005 | 42.16 | 1:26.80 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Alice Gulin | 2006 | 41.52 | 1:27.19 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Ida Ekström | 2005 | 40.50 | 1:28.00 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
12 | Isa Persson | 2006 | 41.30 | 1:28.28 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Maja Ljungdahl | 2006 | 40.94 | 1:29.69 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Emma Widerfors | 2005 | 43.31 | 1:29.81 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
15 | Kajsa Auer | 2005 | 41.04 | 1:30.84 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Elicia Allard | 2005 | 41.98 | 1:31.06 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Olivia Laaksonen | 2006 | 44.30 | 1:32.17 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Leia Gustavsson | 2007 | 42.93 | 1:33.65 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Matilda Björkholm | 2005 | 42.67 | 1:34.44 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
20 | Julia Andersson | 2007 | 1:35.01 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
21 | Selma Argenius | 2006 | 45.98 | 1:35.54 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
22 | Alma Larsson | 2006 | 1:35.79 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
23 | Saga Wahlbeck | 2006 | 43.57 | 1:37.34 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Ida Mårtensson | 2006 | 43.31 | 1:37.43 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Novalie Gulin | 2006 | 46.81 | 1:39.60 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
26 | Mischa Herrberth | 2006 | 46.57 | 1:40.81 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
27 | Molly Sandgren | 2005 | 47.20 | 1:40.86 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
28 | Anna Hakobyan | 2006 | 47.02 | 1:41.54 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Johanna Gustafsson | 2005 | 46.77 | 1:42.47 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
30 | Erza Hasani | 2007 | 46.32 | 1:45.63 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
31 | Linn Johansson | 2007 | 49.45 | 1:47.59 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
32 | Alma Jazavac | 2006 | 2:01.93 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Josephine Andersson | 2007 | DNF | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Ana Corluka | 2006 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Herman Johansson | 2000 | 29.12 | 1:01.92 | 1:37.14 | 2:10.42 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Waldo | 1998 | 29.76 | 1:02.40 | 1:36.62 | 2:10.57 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Joel Johnsson | 2000 | 30.29 | 1:03.79 | 1:38.22 | 2:11.59 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Sebastian Karlsson | 1993 | 31.13 | 1:06.21 | 1:42.89 | 2:19.70 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Fabian Sprenger | 2000 | 32.70 | 1:14.49 | 1:59.18 | 2:42.69 | ||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 28.87 | 59.97 | 1:31.71 | 2:02.63 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Marcus Barkrot | 2002 | 30.30 | 1:04.54 | 1:40.80 | 2:15.14 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Pontus Andersson | 2002 | 32.34 | 1:08.37 | 1:46.13 | 2:20.98 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Oliver Pavkovic | 2001 | 32.23 | 1:08.54 | 1:45.82 | 2:21.63 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Harry Petersson | 2002 | 31.60 | 1:07.82 | 1:45.85 | 2:24.05 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Elias Nilsson | 2002 | 31.47 | 1:07.67 | 1:45.61 | 2:24.64 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Kevin Ekman | 2001 | 31.57 | 1:08.70 | 2:30.83 | 2:30.83 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Petter Eriksen | 2002 | 32.94 | 1:12.66 | 2:35.76 | 2:35.76 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
9 | James Nguyen | 2001 | 36.10 | 2:00.18 | 2:43.67 | 2:43.67 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Christoffer Torkelsson | 2002 | 39.49 | 1:25.71 | 2:12.23 | 2:55.94 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
11 | Albin Malmberg | 2002 | 40.49 | 1:28.61 | 2:18.73 | 3:05.05 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | 30.74 | 1:04.85 | 1:39.14 | 2:12.53 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | 32.09 | 1:07.96 | 1:44.53 | 2:20.12 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Henrik Duong | 2003 | 31.12 | 1:06.69 | 1:43.67 | 2:21.21 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Ossian Lagström | 2003 | 32.44 | 1:08.59 | 1:46.06 | 2:23.87 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
5 | Arvid Svensson | 2003 | 33.87 | 1:10.05 | 1:49.02 | 2:25.92 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Tomislav Corluka | 2003 | 33.58 | 1:11.81 | 1:51.16 | 2:29.85 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Leo Spogardh | 2004 | 34.87 | 1:14.31 | 1:55.08 | 2:32.83 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Herman Modig | 2003 | 35.61 | 1:15.33 | 1:55.77 | 2:34.00 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Oscar Bjering | 2004 | 37.34 | 1:18.36 | 2:00.71 | 2:41.28 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Joel Meuller | 2004 | 39.00 | 1:22.96 | 2:08.87 | 2:53.31 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Axel Wahlbeck | 2004 | 39.82 | 1:27.37 | 2:13.97 | 2:57.14 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Oscar Tram | 2004 | 42.84 | 1:32.06 | 2:22.59 | 3:11.80 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Erik Hakopian | 2004 | 41.12 | 1:31.03 | 2:23.75 | 3:16.09 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Emil Wannem | 2006 | 37.69 | 1:19.99 | 2:46.59 | 2:46.59 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Hampus Rosdahl | 2005 | 41.26 | 1:30.27 | 2:20.90 | 3:08.00 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | William Feldt | 2005 | 42.28 | 1:30.35 | 2:21.46 | 3:10.29 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Melvin Carlsson | 2005 | 40.59 | 1:30.50 | 2:23.97 | 3:12.49 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Linus Svensson | 2005 | 46.10 | 1:41.83 | 2:38.19 | 3:34.54 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Petter Bergdahl | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tea Gladher | 2000 | 34.37 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Lisa Palmqvist | 2000 | 34.99 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Yara Waked | 1998 | 40.30 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | 34.76 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Disa Gladher | 2002 | 36.22 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Stina Pernius | 2002 | 37.40 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Tove Lindén | 2002 | 40.44 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Ellen Alvemalm | 2001 | 40.87 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Michelle Nguyen | 2002 | 41.09 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Aurora Nilsson | 2002 | 41.98 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Astrid Elmberg | 2002 | 46.92 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Astrid Nyblom | 2002 | 47.63 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Tufva Alexandersson | 2002 | 48.43 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 39.31 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Sigrid Lundström | 2003 | 39.52 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
3 | Sarah Petersson | 2003 | 40.75 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Thea Lindman | 2003 | 42.21 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
5 | Filippa Hansson | 2004 | 44.10 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Tindra Åkerblom | 2003 | 44.41 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
7 | Liv Persson | 2004 | 46.55 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
8 | Lova Lundström | 2003 | 47.49 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Andrea Wollentz | 2004 | 47.52 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Meja Hansson | 2003 | 47.66 | |||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
11 | Vera Blom | 2003 | 48.42 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 48.85 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Elsa Bergelin | 2004 | 49.24 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Engla Löfström | 2003 | 49.84 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
15 | Elinor Henriksson | 2003 | 49.92 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Ellen Johansson | 2004 | 50.06 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
17 | Thea Greco | 2004 | 50.34 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
18 | Vilma Fransson | 2004 | 50.78 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
19 | Alva Tvingsjö | 2004 | 51.14 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
20 | Emilia Svensson | 2004 | 51.60 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
21 | Tilda Westergren | 2004 | 52.19 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Sigrid Argenius | 2003 | 53.90 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
23 | Ebba Håkansson | 2003 | 56.60 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
24 | Ebba Björklund | 2004 | 57.91 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Lärke Holm | 2004 | 58.97 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
26 | Elin Dahl | 2003 | 1:05.44 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ellen Gullberg | 2005 | 42.69 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Siri Lindén | 2005 | 44.86 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Lovisa Nilsson | 2006 | 45.05 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Alice Gulin | 2006 | 46.35 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Beatrice Andersson | 2005 | 46.64 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Isa Persson | 2006 | 48.71 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Maja Ljungdahl | 2006 | 52.50 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Elicia Allard | 2005 | 53.00 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Mischa Herrberth | 2006 | 53.25 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Ana Corluka | 2006 | 54.18 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Selma Argenius | 2006 | 55.89 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Leia Gustavsson | 2007 | 55.97 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Novalie Gulin | 2006 | 56.49 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Erza Hasani | 2007 | 57.02 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
15 | Ida Ekström | 2005 | 57.04 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
16 | Marie Svensson | 2005 | 57.20 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
17 | Julia Andersson | 2007 | 57.32 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
18 | Axelina Kläfverud | 2007 | 1:00.03 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
19 | Josephine Andersson | 2007 | 1:00.22 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Ida Mårtensson | 2006 | 1:01.94 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Alma Jazavac | 2006 | 1:02.14 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
22 | Emma Hansson | 2006 | 1:03.08 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Alma Larsson | 2006 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Anna Hakobyan | 2006 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Lea Håkansson | 2006 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Linn Johansson | 2007 | DSQ | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
- | Myra Ramström-Andersson | 2005 | DSQ | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | 32.58 | 1:11.76 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Waldo | 1998 | 35.85 | 1:17.88 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Pontus Andersson | 2002 | 39.40 | 1:21.45 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
2 | Oscar Bergelin | 2001 | 38.77 | 1:23.79 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Petter Eriksen | 2002 | 39.67 | 1:23.83 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Erik Löfsved | 2002 | 40.70 | 1:24.72 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
5 | Elias Nilsson | 2002 | 39.74 | 1:26.65 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Erik Kromnow | 2001 | 40.52 | 1:30.17 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Kevin Ekman | 2001 | 42.68 | 1:31.63 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Albin Malmberg | 2002 | 50.91 | 1:48.07 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
9 | Christoffer Torkelsson | 2002 | 51.66 | 1:48.42 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Carl Löfgren | 2003 | 36.44 | 1:17.92 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | 39.21 | 1:23.51 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | William Svensson | 2003 | 40.43 | 1:25.11 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Leo Spogardh | 2004 | 43.69 | 1:32.10 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Tomislav Corluka | 2003 | 44.04 | 1:33.20 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Adrian Spogardh | 2004 | 44.91 | 1:35.68 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Oscar Bjering | 2004 | 46.64 | 1:37.18 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Pontus Fransson | 2003 | 46.96 | 1:39.81 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
9 | Isaac Rasmussen | 2004 | 47.41 | 1:41.26 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Joel Meuller | 2004 | 49.26 | 1:43.95 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Oscar Wallenberg | 2004 | 50.91 | 1:45.48 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
12 | Axel Wahlbeck | 2004 | 52.56 | 1:51.20 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Erik Hakopian | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Wannem | 2006 | 47.77 | 1:40.43 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Axel Gladher | 2006 | 48.73 | 1:43.61 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Petter Bergdahl | 2005 | 50.43 | 1:46.13 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Jacob Glans | 2006 | 50.24 | 1:46.45 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Bence Márkus | 2005 | 50.90 | 1:50.81 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | William Feldt | 2005 | 55.95 | 1:56.40 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Isac Uhre | 2005 | 55.15 | 1:58.58 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Gabriel Ekelund | 2006 | 57.22 | 1:59.60 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Malte Ljunggren | 2006 | 57.72 | 2:01.30 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Linus Svensson | 2005 | 59.50 | 2:06.30 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Ozzy Melin | 2006 | 1:03.44 | 2:14.92 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Melvin Carlsson | 2005 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | 1:15.10 | 2:41.67 | 4:09.85 | 5:26.13 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Ella Simander | 2002 | 1:16.46 | 2:44.82 | 4:22.16 | 5:37.27 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Hanna Olsson | 1999 | 1:15.06 | 2:42.37 | 4:25.56 | 5:45.91 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Michelle Nguyen | 2002 | 1:24.58 | 3:05.09 | 4:46.37 | 6:15.35 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Thea Lindman | 2003 | 1:30.91 | 3:08.40 | 4:54.50 | 6:26.05 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
- | Lisa Palmqvist | 2000 | DSQ | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
- | Tindra Åkerblom | 2003 | DSQ | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Joel Johnsson | 2000 | 31.74 | 1:06.91 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Elias Kromnow | 1999 | 30.31 | 1:07.00 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Gustav Vallbo | 1999 | 31.28 | 1:07.30 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Viktor Carlsson | 2000 | 30.29 | 1:08.53 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Jacob Werner | 2000 | 31.70 | 1:09.63 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Alexander Waldo | 1998 | 32.23 | 1:10.36 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Sebastian Karlsson | 1993 | 32.22 | 1:12.04 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 29.89 | 1:04.68 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Erik Löfsved | 2002 | 33.15 | 1:12.36 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
3 | Oliver Pavkovic | 2001 | 35.89 | 1:18.40 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | 32.31 | 1:09.13 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Henrik Duong | 2003 | 32.07 | 1:09.79 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Carl Löfgren | 2003 | 33.98 | 1:13.76 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Arvid Svensson | 2003 | 35.66 | 1:22.03 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Ossian Lagström | 2003 | 39.85 | 1:26.63 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
6 | Isaac Rasmussen | 2004 | 41.82 | 1:32.14 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Herman Modig | 2003 | 42.54 | 1:34.26 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Fabian Lagström | 2004 | DSQ | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Josefine Bengtsson | 2000 | 34.40 | 1:11.71 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Tea Gladher | 2000 | 35.33 | 1:13.42 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Sanna Westerberg | 1998 | 35.15 | 1:14.17 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Amanda Modig | 1999 | 36.16 | 1:14.25 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Emma Caufield | 2000 | 37.51 | 1:18.27 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 33.37 | 1:08.96 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Stina Pernius | 2002 | 35.57 | 1:13.47 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Ljungkranz | 2001 | 37.22 | 1:14.97 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Tove Lindén | 2002 | 37.68 | 1:16.40 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Aurora Nilsson | 2002 | 40.39 | 1:23.59 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Annie Thulin | 2003 | 34.94 | 1:12.12 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Tuva Pålsson | 2003 | 35.47 | 1:12.95 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 37.68 | 1:16.48 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Nora Björklund | 2003 | 40.16 | 1:22.76 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
5 | Johanna Fransson | 2004 | 41.76 | 1:24.42 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
6 | Sarah Petersson | 2003 | 42.21 | 1:27.54 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 41.81 | 1:27.56 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Sigrid Lundström | 2003 | 43.27 | 1:29.34 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Engla Löfström | 2003 | 43.62 | 1:30.27 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
10 | Freja Hallberg | 2003 | 1:33.00 | 1:33.00 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
11 | Betiel Embaie | 2003 | 44.16 | 1:33.18 | ||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
12 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 46.24 | 1:33.62 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Ebba Håkansson | 2003 | 45.61 | 1:34.84 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Sigrid Argenius | 2003 | 45.63 | 1:36.48 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Tilda Westergren | 2004 | 46.35 | 1:36.85 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Lova Lundström | 2003 | 47.60 | 1:37.26 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
17 | Meja Hansson | 2003 | 48.19 | 1:37.34 | ||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
18 | Andrea Wollentz | 2004 | 48.80 | 1:38.86 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Ellen Johansson | 2004 | 49.13 | 1:42.93 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
20 | Vilma Fransson | 2004 | 1:48.87 | 1:48.87 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
21 | Ebba Björklund | 2004 | 52.16 | 1:49.73 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Elin Dahl | 2003 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 39.50 | 1:21.93 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Ellen Gullberg | 2005 | 42.99 | 1:28.49 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Melisa Bahtagic | 2005 | 44.13 | 1:29.91 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 44.91 | 1:32.20 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Elly Petersson | 2005 | 1:35.67 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Emma Widerfors | 2005 | 48.27 | 1:36.40 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Elicia Allard | 2005 | 1:36.41 | 1:36.41 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Ida Ekström | 2005 | 48.28 | 1:37.94 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
9 | Stina Holmqvist | 2006 | 48.55 | 1:38.58 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Liv Axelsson | 2005 | 50.08 | 1:38.80 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Hanna Andersson | 2005 | 49.50 | 1:39.82 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Matilda Björkholm | 2005 | 48.37 | 1:41.27 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Kajsa Auer | 2005 | 48.72 | 1:41.51 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Saga Wahlbeck | 2006 | 50.47 | 1:43.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Olivia Laaksonen | 2006 | 53.57 | 1:47.38 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Beatrice Andersson | 2005 | 53.31 | 1:49.64 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Selma Argenius | 2006 | 55.04 | 1:50.93 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
18 | Johanna Gustafsson | 2005 | 55.00 | 1:52.63 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
19 | Mischa Herrberth | 2006 | 55.24 | 1:52.70 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
20 | Novalie Gulin | 2006 | 57.71 | 1:55.06 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
21 | Ana Corluka | 2006 | 58.32 | 2:00.77 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
22 | Erza Hasani | 2007 | 58.74 | 2:04.50 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
23 | Alma Jazavac | 2006 | 1:06.34 | 2:13.51 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Isabella Wahlund | 2006 | DNS | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Gustav Vallbo | 1999 | 31.25 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Waldo | 1998 | 32.74 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Viktor Carlsson | 2000 | 33.16 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Sebastian Karlsson | 1993 | 33.44 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Jacob Werner | 2000 | 34.14 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Herman Johansson | 2000 | 34.40 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
7 | Fabian Sprenger | 2000 | 36.67 | |||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Barkrot | 2002 | 32.88 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Erik Löfsved | 2002 | 34.33 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
3 | Harry Petersson | 2002 | 34.64 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Pontus Andersson | 2002 | 35.02 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Oscar Bergelin | 2001 | 35.47 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Erik Kromnow | 2001 | 35.53 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Elias Nilsson | 2002 | 38.09 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | James Nguyen | 2001 | 41.93 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | 32.09 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Leo Spogardh | 2004 | 34.53 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
3 | Hannes Wrenne | 2004 | 36.33 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Adrian Spogardh | 2004 | 37.06 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Edvin Karlsson | 2004 | 37.97 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
6 | Arvid Svensson | 2003 | 38.08 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Pontus Fransson | 2003 | 40.67 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
8 | Axel Wahlbeck | 2004 | 42.19 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Oscar Bjering | 2004 | 42.76 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Fabian Lagström | 2004 | 42.99 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
11 | Joel Meuller | 2004 | 43.30 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Erik Hakopian | 2004 | 46.63 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Felix Jönsson | 2004 | 47.61 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Oscar Tram | 2004 | 49.61 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
15 | Edward Bremer | 2004 | 53.92 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jacob Glans | 2006 | 39.00 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Emil Wannem | 2006 | 39.06 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Axel Gladher | 2006 | 43.39 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Hampus Rosdahl | 2005 | 46.42 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Gabriel Ekelund | 2006 | 50.20 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Bence Márkus | 2005 | 50.36 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Linus Svensson | 2005 | 50.95 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Isac Uhre | 2005 | 51.55 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
9 | William Thurban | 2005 | 52.65 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Malte Ljunggren | 2006 | 53.77 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Ozzy Melin | 2006 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Petter Bergdahl | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 14:13 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linnéa Högberg | 1999 | 34.55 | 1:13.32 | 1:56.12 | 2:40.96 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Sanna Westerberg | 1998 | DNF | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Astrid Olsson | 2002 | 37.29 | 1:25.22 | 2:16.85 | 3:10.00 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 39.77 | 1:30.34 | 2:22.93 | 3:12.53 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 14:13 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 10, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Karlsson | 1993 | 1:07.89 | 2:23.39 | 3:39.61 | 4:57.32 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Ossian Lagström | 2003 | 1:09.57 | 2:27.40 | 3:45.37 | 5:00.24 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Harry Petersson | 2002 | 1:11.42 | 2:29.18 | 3:46.79 | 5:00.92 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Hannes Wrenne | 2004 | 1:12.13 | 2:30.32 | 3:48.13 | 5:04.11 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Tomislav Corluka | 2003 | 1:15.19 | 2:34.08 | 3:54.23 | 5:11.61 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | William Svensson | 2003 | 1:13.09 | 2:32.69 | 3:51.91 | 5:13.51 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Herman Modig | 2003 | 1:15.69 | 2:35.51 | 3:56.62 | 5:14.15 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Arvid Svensson | 2003 | 1:15.45 | 2:37.19 | 3:58.57 | 5:17.82 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
9 | Fabian Sprenger | 2000 | 1:19.39 | 2:48.33 | 4:20.94 | 5:51.67 | ||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Tea Gladher | 2000 | 31.92 | 1:10.75 | 1:53.97 | 2:31.23 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Lisa Palmqvist | 2000 | 32.94 | 1:15.01 | 1:56.89 | 2:34.31 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnéa Högberg | 1999 | 32.96 | 1:15.58 | 2:04.66 | 2:39.77 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Josefine Bengtsson | 2000 | 35.18 | 1:16.05 | 2:04.62 | 2:41.32 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Hanna Olsson | 1999 | 33.18 | 1:14.91 | 2:06.16 | 2:44.59 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Amanda Modig | 1999 | 35.15 | 1:16.90 | 2:08.58 | 2:45.75 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 31.31 | 1:09.03 | 1:53.87 | 2:28.63 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Thilde Lantz | 2001 | 34.71 | 1:17.13 | 1:57.94 | 2:34.65 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Ella Simander | 2002 | 35.22 | 1:16.96 | 2:03.90 | 2:39.49 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Emilia Karlberg | 2002 | 2:45.99 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Michelle Nguyen | 2002 | 37.39 | 1:24.04 | 2:11.75 | 2:51.18 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Aurora Nilsson | 2002 | 36.75 | 1:22.72 | 2:15.44 | 2:54.23 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Astrid Olsson | 2002 | 3:04.33 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Astrid Elmberg | 2002 | 39.93 | 1:29.23 | 2:25.45 | 3:09.76 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Astrid Nyblom | 2002 | 3:11.66 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Tove Lindén | 2002 | DSQ | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Annie Thulin | 2003 | 36.26 | 1:15.02 | 2:02.35 | 2:41.12 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 36.87 | 1:19.28 | 2:06.97 | 2:47.16 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Thea Lindman | 2003 | 39.07 | 1:25.86 | 2:15.83 | 2:58.40 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
4 | Sarah Petersson | 2003 | 39.87 | 1:28.67 | 2:20.58 | 3:02.95 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Sigrid Lundström | 2003 | 41.82 | 1:31.71 | 2:22.55 | 3:07.91 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Betiel Embaie | 2003 | 46.73 | 1:37.64 | 2:33.59 | 3:16.69 | ||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
7 | Johanna Fransson | 2004 | 46.14 | 1:33.40 | 2:35.04 | 3:18.11 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Ebba Håkansson | 2003 | 46.88 | 1:39.30 | 2:42.16 | 3:28.63 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
9 | Sigrid Argenius | 2003 | 52.50 | 1:46.26 | 2:50.86 | 3:39.57 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Freja Hallberg | 2003 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Vilma Fransson | 2004 | DSQ | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 2:57.33 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Ellen Gullberg | 2005 | 3:06.77 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Liv Axelsson | 2005 | 3:31.91 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Elicia Allard | 2005 | 48.93 | 1:40.31 | 2:45.18 | 3:32.84 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Elly Petersson | 2005 | 3:33.53 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Emma Widerfors | 2005 | 52.71 | 1:47.97 | 2:52.08 | 3:40.96 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Matilda Björkholm | 2005 | 53.65 | 1:47.94 | 2:50.03 | 3:42.33 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Kajsa Auer | 2005 | 3:48.37 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Leia Gustavsson | 2007 | 3:54.72 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Hanna Andersson | 2005 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | 31.39 | 1:05.95 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Waldo | 1998 | 32.94 | 1:08.38 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Viktor Carlsson | 2000 | 31.33 | 1:09.16 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Gustav Vallbo | 1999 | 31.49 | 1:10.38 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Joel Johnsson | 2000 | 33.52 | 1:11.06 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Jacob Werner | 2000 | 33.04 | 1:12.55 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Herman Johansson | 2000 | 33.27 | 1:13.31 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Fabian Sprenger | 2000 | 37.36 | 1:25.69 | ||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Pontus Andersson | 2002 | 33.55 | 1:10.69 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
2 | Marcus Barkrot | 2002 | 33.14 | 1:11.90 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Petter Eriksen | 2002 | 34.45 | 1:14.16 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Oliver Pavkovic | 2001 | 35.36 | 1:15.08 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Erik Löfsved | 2002 | 34.27 | 1:15.54 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
6 | Elias Nilsson | 2002 | 35.49 | 1:16.81 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Oscar Bergelin | 2001 | 36.75 | 1:17.90 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Erik Kromnow | 2001 | 36.28 | 1:20.53 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | James Nguyen | 2001 | 40.95 | 1:28.66 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Albin Malmberg | 2002 | 52.15 | 1:43.79 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | 32.29 | 1:09.82 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Henrik Duong | 2003 | 33.58 | 1:12.35 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Hannes Wrenne | 2004 | 35.77 | 1:15.42 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Leo Spogardh | 2004 | 34.45 | 1:16.69 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | William Svensson | 2003 | 37.27 | 1:18.38 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Arvid Svensson | 2003 | 40.83 | 1:24.20 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Oscar Bjering | 2004 | 40.70 | 1:25.37 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Edvin Karlsson | 2004 | 39.84 | 1:25.53 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
9 | Axel Wahlbeck | 2004 | 41.84 | 1:31.80 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Joel Meuller | 2004 | 43.55 | 1:33.17 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Oscar Wallenberg | 2004 | 50.25 | 1:41.12 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
12 | Oscar Tram | 2004 | 51.30 | 1:41.33 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Erik Hakopian | 2004 | 47.24 | 1:41.80 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Edward Bremer | 2004 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Felix Jönsson | 2004 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Pontus Fransson | 2003 | DSQ | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Wannem | 2006 | 39.80 | 1:26.41 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Petter Bergdahl | 2005 | 44.98 | 1:36.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Hampus Rosdahl | 2005 | 45.86 | 1:37.54 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Axel Gladher | 2006 | 44.48 | 1:37.72 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | William Feldt | 2005 | 47.79 | 1:39.21 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Melvin Carlsson | 2005 | 46.38 | 1:41.63 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Gabriel Ekelund | 2006 | 47.93 | 1:45.10 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Bence Márkus | 2005 | 52.46 | 1:45.26 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Isac Uhre | 2005 | 55.42 | 1:51.96 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Linus Svensson | 2005 | 54.29 | 1:57.86 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tea Gladher | 2000 | 27.51 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Linnéa Högberg | 1999 | 29.81 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Amanda Modig | 1999 | 29.86 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Sanna Westerberg | 1998 | 30.50 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Yara Waked | 1998 | 31.41 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Hanna Olsson | 1999 | 31.42 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Emma Caufield | 2000 | 31.65 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Stina Pernius | 2002 | 28.29 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Linn Rosenius | 2002 | 28.52 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Thilde Lantz | 2001 | 29.68 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Emma Ljungkranz | 2001 | 29.73 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Ella Simander | 2002 | 29.81 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Tove Lindén | 2002 | 30.23 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Aurora Nilsson | 2002 | 31.20 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Michelle Nguyen | 2002 | 31.39 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Disa Gladher | 2002 | 31.50 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Astrid Nyblom | 2002 | 33.00 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Tufva Alexandersson | 2002 | 33.29 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Astrid Elmberg | 2002 | 33.36 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tuva Pålsson | 2003 | 29.22 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 32.26 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Nora Björklund | 2003 | 32.42 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Engla Löfström | 2003 | 32.60 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 32.87 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Sigrid Lundström | 2003 | 33.01 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Sarah Petersson | 2003 | 33.48 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Vera Blom | 2003 | 33.72 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Filippa Hansson | 2004 | 33.89 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Elinor Henriksson | 2003 | 34.04 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Andrea Wollentz | 2004 | 34.53 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Thea Lindman | 2003 | 35.15 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
13 | Johanna Fransson | 2004 | 36.09 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Lova Lundström | 2003 | 36.31 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Alva Tvingsjö | 2004 | 36.84 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
16 | Meja Hansson | 2003 | 38.15 | |||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
17 | Ebba Björklund | 2004 | 38.40 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Sigrid Argenius | 2003 | 38.47 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
19 | Ellen Johansson | 2004 | 38.56 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
20 | Tilda Westergren | 2004 | 38.74 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 38.91 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
22 | Ebba Håkansson | 2003 | 39.40 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
23 | Vilma Fransson | 2004 | 41.33 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
24 | Liv Persson | 2004 | 42.03 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
25 | Elsa Bergelin | 2004 | 42.60 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
26 | Elin Dahl | 2003 | 42.79 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
27 | Emilia Svensson | 2004 | 45.19 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
28 | Lärke Holm | 2004 | 46.66 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Thea Greco | 2004 | DSQ | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 31.19 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Ellen Gullberg | 2005 | 33.83 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 35.97 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Alice Gulin | 2006 | 36.20 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Melisa Bahtagic | 2005 | 36.71 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
6 | Maja Ljungdahl | 2006 | 37.23 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Hanna Andersson | 2005 | 37.53 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Stina Holmqvist | 2006 | 37.92 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Isa Persson | 2006 | 38.02 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Liv Axelsson | 2005 | 38.76 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Emma Widerfors | 2005 | 38.85 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Isabella Wahlund | 2006 | 39.08 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Elly Petersson | 2005 | 39.34 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Beatrice Andersson | 2005 | 39.83 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Olivia Laaksonen | 2006 | 39.91 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Ida Ekström | 2005 | 39.94 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
17 | Kajsa Auer | 2005 | 41.28 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
18 | Elicia Allard | 2005 | 41.42 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Leia Gustavsson | 2007 | 41.68 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Matilda Björkholm | 2005 | 41.96 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
21 | Johanna Gustafsson | 2005 | 41.97 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
22 | Julia Andersson | 2007 | 42.08 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
23 | Alma Larsson | 2006 | 42.55 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
24 | Saga Wahlbeck | 2006 | 42.80 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Anna Hakobyan | 2006 | 42.91 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Ida Mårtensson | 2006 | 43.29 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Ana Corluka | 2006 | 44.21 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
28 | Mischa Herrberth | 2006 | 45.05 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
29 | Novalie Gulin | 2006 | 45.47 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
30 | Josephine Andersson | 2007 | 47.42 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Erza Hasani | 2007 | 48.58 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
32 | Axelina Kläfverud | 2007 | 49.53 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
33 | Linn Johansson | 2007 | 49.83 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
34 | Marie Svensson | 2005 | 51.97 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
35 | Alma Jazavac | 2006 | 52.86 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
36 | Emma Hansson | 2006 | 56.36 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
37 | Lea Håkansson | 2006 | 58.05 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Selma Argenius | 2006 | DSQ | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | 34.37 | 1:14.64 | 1:54.34 | 2:32.19 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Waldo | 1998 | 35.96 | 1:18.42 | 2:03.78 | 2:49.07 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 34.43 | 1:12.11 | 1:51.36 | 2:30.53 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Pontus Andersson | 2002 | 39.47 | 1:23.69 | 2:09.21 | 2:53.30 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Oliver Pavkovic | 2001 | 41.52 | 1:29.16 | 2:17.39 | 3:03.85 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Petter Eriksen | 2002 | 42.35 | 1:29.96 | 2:18.89 | 3:06.04 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
5 | Oscar Bergelin | 2001 | 42.41 | 1:32.79 | 2:24.97 | 3:14.56 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Christoffer Torkelsson | 2002 | 51.72 | 1:50.23 | 2:48.76 | 3:45.49 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
7 | Albin Malmberg | 2002 | 52.06 | 1:56.98 | 3:02.25 | 4:04.81 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Carl Löfgren | 2003 | 39.69 | 1:24.27 | 2:08.00 | 2:51.94 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | 41.71 | 1:30.04 | 2:17.78 | 3:03.71 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | William Svensson | 2003 | 42.78 | 1:30.94 | 2:18.87 | 3:06.85 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Josefine Bengtsson | 2000 | 37.23 | 1:17.29 | 1:57.55 | 2:35.88 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Sanna Westerberg | 1998 | 37.27 | 1:18.51 | 2:00.43 | 2:41.07 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Stina Pernius | 2002 | 38.32 | 1:19.23 | 2:01.24 | 2:40.17 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Ljungkranz | 2001 | 37.44 | 1:18.87 | 2:01.17 | 2:42.79 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Emilia Karlberg | 2002 | 40.36 | 1:24.55 | 2:09.60 | 2:54.36 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Annie Thulin | 2003 | 36.50 | 1:16.07 | 1:56.82 | 2:36.22 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 39.23 | 1:21.53 | 2:04.19 | 2:42.89 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Tuva Pålsson | 2003 | 38.90 | 1:21.25 | 2:03.80 | 2:43.02 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Sigrid Argenius | 2003 | 48.53 | 1:44.60 | 2:41.44 | 3:32.90 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ida Ekström | 2005 | 49.00 | 1:41.67 | 2:36.23 | 3:27.52 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Gustav Vallbo | 1999 | 28.90 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Elias Kromnow | 1999 | 29.69 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Joel Johnsson | 2000 | 29.96 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Viktor Carlsson | 2000 | 30.01 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Jacob Werner | 2000 | 31.40 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Sebastian Karlsson | 1993 | 31.61 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Fabian Sprenger | 2000 | 39.84 | |||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Barkrot | 2002 | 30.27 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Erik Löfsved | 2002 | 31.92 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
3 | Petter Eriksen | 2002 | 33.31 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Elias Nilsson | 2002 | 33.61 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Erik Kromnow | 2001 | 37.24 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | James Nguyen | 2001 | 37.85 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Albin Malmberg | 2002 | 54.25 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | 30.81 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Henrik Duong | 2003 | 31.00 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Carl Löfgren | 2003 | 32.90 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Tomislav Corluka | 2003 | 34.61 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | William Svensson | 2003 | 35.71 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Leo Spogardh | 2004 | 35.92 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Adrian Spogardh | 2004 | 36.41 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Arvid Svensson | 2003 | 37.31 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
9 | Ossian Lagström | 2003 | 38.51 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Edvin Karlsson | 2004 | 38.68 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
11 | Isaac Rasmussen | 2004 | 39.41 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Oscar Bjering | 2004 | 39.72 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Herman Modig | 2003 | 40.15 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Pontus Fransson | 2003 | 41.06 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
15 | Axel Wahlbeck | 2004 | 43.22 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Fabian Lagström | 2004 | 43.27 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
17 | Erik Hakopian | 2004 | 47.42 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Oscar Tram | 2004 | 51.35 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Joel Meuller | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Oscar Wallenberg | 2004 | DSQ | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Wannem | 2006 | 38.20 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Melvin Carlsson | 2005 | 45.75 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Axel Gladher | 2006 | 46.56 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Hampus Rosdahl | 2005 | 47.08 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Gabriel Ekelund | 2006 | 47.21 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | William Feldt | 2005 | 47.40 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Bence Márkus | 2005 | 48.25 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Isac Uhre | 2005 | 1:04.45 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 17, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ksls Tjejer Lag 1 | 2002 | 1:56.88 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Amanda Modig | 1999 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Annie Thulin | 2003 | 29.27 | 59.23 | |||||||
Josefine Bengtsson | 2000 | 28.99 | 1:28.22 | |||||||
Linnéa Högberg | 1999 | 28.66 | 1:56.88 | |||||||
2 | Karlskrona Damer 5 | 0 | 1:58.49 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Disa Gladher | 2002 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Tove Lindén | 2002 | 30.56 | 1:01.40 | |||||||
Linn Rosenius | 2002 | 28.18 | 1:29.58 | |||||||
Ella Simander | 2002 | 28.91 | 1:58.49 | |||||||
3 | Karlskrona Damer 4 | 0 | 2:01.36 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Tea Gladher | 2000 | 27.84 | 27.84 | |||||||
Astrid Nyblom | 2002 | 33.38 | 1:01.22 | |||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 29.47 | 1:30.69 | |||||||
Yara Waked | 1998 | 30.67 | 2:01.36 | |||||||
4 | Oskarshamn 1 Damer | 0 | 2:03.11 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Nora Björklund | 2003 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Stina Pernius | 2002 | 28.85 | 1:01.89 | |||||||
Emma Caufield | 2000 | 31.34 | 1:33.23 | |||||||
Lisa Palmqvist | 2000 | 29.88 | 2:03.11 | |||||||
5 | Ksls Tjejer Lag 2 | 2002 | 2:07.80 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Thilde Lantz | 2001 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Michelle Nguyen | 2002 | 32.44 | 1:02.58 | |||||||
Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 31.91 | 1:34.49 | |||||||
Astrid Elmberg | 2002 | 33.31 | 2:07.80 | |||||||
6 | Karlskrona Damer 2 | 0 | 2:10.23 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Emma Ljungkranz | 2001 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Aurora Nilsson | 2002 | 33.01 | 1:03.77 | |||||||
Vera Blom | 2003 | 33.93 | 1:37.70 | |||||||
Tufva Alexandersson | 2002 | 32.53 | 2:10.23 | |||||||
7 | Karlskrona Damer [1917] | 0 | 2:13.65 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Elinor Henriksson | 2003 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Lova Lundström | 2003 | 35.55 | 1:09.16 | |||||||
Sarah Petersson | 2003 | 34.17 | 1:43.33 | |||||||
Tuva Pålsson | 2003 | 30.32 | 2:13.65 | |||||||
8 | Karlskrona Damer 3 | 0 | 2:22.75 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Elsa Bergelin | 2004 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Thea Greco | 2004 | 34.96 | 1:17.34 | |||||||
Filippa Hansson | 2004 | 34.23 | 1:51.57 | |||||||
Siri Lindén | 2005 | 31.18 | 2:22.75 | |||||||
9 | SK Laxen Damer [2001] | 2001 | 2:23.87 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Ellen Gullberg | 2005 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Andrea Wollentz | 2004 | 34.63 | 1:08.75 | |||||||
Elicia Allard | 2005 | 37.33 | 1:46.08 | |||||||
Tilda Westergren | 2004 | 37.79 | 2:23.87 | |||||||
10 | Oskarshamn 2 Damer | 0 | 2:27.48 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Alva Tvingsjö | 2004 | 36.95 | 36.95 | |||||||
Johanna Fransson | 2004 | 35.42 | 1:12.37 | |||||||
Ebba Håkansson | 2003 | 39.15 | 1:51.52 | |||||||
Melisa Bahtagic | 2005 | 35.96 | 2:27.48 | |||||||
11 | Karlshamn Damer Lag 1 | 0 | 2:27.65 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Sigrid Lundström | 2003 | 32.74 | 32.74 | |||||||
Isabel Holst Jonsson | 2003 | 34.24 | 1:06.98 | |||||||
Elin Dahl | 2003 | 43.86 | 1:50.84 | |||||||
Freja Hallberg | 2003 | 36.81 | 2:27.65 | |||||||
12 | Hvetlanda Damer 1 | 0 | 2:29.84 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Liv Persson | 2004 | 41.11 | 41.11 | |||||||
Tindra Åkerblom | 2003 | 34.28 | 1:15.39 | |||||||
Vilma Fransson | 2004 | 40.37 | 1:55.76 | |||||||
Thea Lindman | 2003 | 34.08 | 2:29.84 | |||||||
13 | SK Laxen Damer [2003] 2 | 2003 | 2:41.63 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Ebba Björklund | 2004 | 38.04 | 38.04 | |||||||
Anna Hakobyan | 2006 | 44.22 | 1:22.26 | |||||||
Olivia Laaksonen | 2006 | 40.32 | 2:02.58 | |||||||
Isa Persson | 2006 | 39.05 | 2:41.63 | |||||||
14 | SK Laxen Damer [2003] 3 | 2003 | 2:42.54 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Stina Holmqvist | 2006 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Beatrice Andersson | 2005 | 40.39 | 1:18.10 | |||||||
Leia Gustavsson | 2007 | 40.44 | 1:58.54 | |||||||
Saga Wahlbeck | 2006 | 44.00 | 2:42.54 | |||||||
15 | Karlskrona Damer 6 | 0 | 2:51.24 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Kajsa Auer | 2005 | 41.46 | 41.46 | |||||||
Sigrid Argenius | 2003 | 38.26 | 1:19.72 | |||||||
Selma Argenius | 2006 | 43.97 | 2:03.69 | |||||||
Lärke Holm | 2004 | 47.55 | 2:51.24 | |||||||
16 | Karlshamn Damer Lag 2 | 0 | 3:19.21 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Alma Larsson | 2006 | 42.04 | 42.04 | |||||||
Emma Hansson | 2006 | 56.54 | 1:38.58 | |||||||
Erza Hasani | 2007 | 50.65 | 2:29.23 | |||||||
Axelina Kläfverud | 2007 | 49.98 | 3:19.21 | |||||||
- | Ronneby SS Damer | 2003 | DNS | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 08:35 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Karlskrona Herrar 1 | 0 | 14 | 1:46.81 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Marcus Barkrot | 2002 | 27.31 | 27.31 | |||||||
Alexander Waldo | 1998 | 27.19 | 54.50 | |||||||
Gustav Vallbo | 1999 | 26.13 | 1:20.63 | |||||||
Elias Kromnow | 1999 | 26.18 | 1:46.81 | |||||||
2 | Oskarshamn 1 Herrar | 0 | 10 | 1:52.64 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Herman Johansson | 2000 | 27.10 | 27.10 | |||||||
Viktor Henrysson | 2003 | 27.77 | 54.87 | |||||||
Henrik Duong | 2003 | 28.04 | 1:22.91 | |||||||
Carl Löfgren | 2003 | 29.73 | 1:52.64 | |||||||
3 | Karlskrona Herrar 2 | 0 | 8 | 1:55.04 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Erik Kromnow | 2001 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Jacob Werner | 2000 | 28.77 | 58.74 | |||||||
Elias Nilsson | 2002 | 28.64 | 1:27.38 | |||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 27.66 | 1:55.04 | |||||||
4 | Ksls Herrar | 2001 | 6 | 1:55.89 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Tomislav Corluka | 2003 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Joel Johnsson | 2000 | 28.91 | 58.95 | |||||||
Oliver Pavkovic | 2001 | 30.07 | 1:29.02 | |||||||
Ola Kristofferson | 1988 | 26.87 | 1:55.89 | |||||||
5 | Karlskrona Herrar 3 | 0 | 4 | 2:12.79 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Oscar Bergelin | 2001 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Axel Gladher | 2006 | 41.86 | 1:12.33 | |||||||
Sebastian Karlsson | 1993 | 29.50 | 1:41.83 | |||||||
William Svensson | 2003 | 30.96 | 2:12.79 | |||||||
6 | Oskarshamn 2 Herrar | 0 | 2 | 2:13.78 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Petter Eriksen | 2002 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Ossian Lagström | 2003 | 31.84 | 1:01.75 | |||||||
Edvin Karlsson | 2004 | 34.74 | 1:36.49 | |||||||
Christoffer Torkelsson | 2002 | 37.29 | 2:13.78 | |||||||
7 | SK Laxen Herrar [2003] 2 | 2003 | 2:25.60 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Oscar Bjering | 2004 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Erik Hakopian | 2004 | 35.25 | 1:09.45 | |||||||
Petter Bergdahl | 2005 | 36.92 | 1:46.37 | |||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 39.23 | 2:25.60 | |||||||
8 | SK Laxen Herrar [2003] | 2003 | 2:26.22 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Oscar Bjering | 2004 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Erik Hakopian | 2004 | 40.63 | 1:14.52 | |||||||
Petter Bergdahl | 2005 | 34.82 | 1:49.34 | |||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 36.88 | 2:26.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 08:35 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | 28.17 | 57.93 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Herman Johansson | 2000 | 28.30 | 58.95 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Alexander Waldo | 1998 | 28.47 | 58.98 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Gustav Vallbo | 1999 | 28.24 | 59.35 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Joel Johnsson | 2000 | 29.13 | 1:00.82 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Sebastian Karlsson | 1993 | 30.61 | 1:05.05 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Kim Jonsson | 2000 | 40.63 | 1:27.23 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Fabian Sprenger | 2000 | DSQ | |||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Barkrot | 2002 | 28.62 | 1:00.30 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Pontus Andersson | 2002 | 30.48 | 1:03.18 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Elias Nilsson | 2002 | 29.62 | 1:03.60 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Erik Löfsved | 2002 | 30.65 | 1:03.87 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
5 | Oliver Pavkovic | 2001 | 30.96 | 1:04.23 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Oscar Bergelin | 2001 | 30.74 | 1:04.51 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Harry Petersson | 2002 | 31.15 | 1:05.12 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Kevin Ekman | 2001 | 31.91 | 1:07.58 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Erik Kromnow | 2001 | 32.16 | 1:08.93 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | James Nguyen | 2001 | 33.82 | 1:11.02 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Christoffer Torkelsson | 2002 | 38.07 | 1:19.14 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
12 | Albin Malmberg | 2002 | 38.52 | 1:22.20 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | 29.06 | 1:00.20 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | 30.23 | 1:02.50 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Henrik Duong | 2003 | 29.68 | 1:02.81 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Carl Löfgren | 2003 | 30.58 | 1:03.46 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
5 | William Svensson | 2003 | 31.16 | 1:04.89 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Tomislav Corluka | 2003 | 31.35 | 1:06.21 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Ossian Lagström | 2003 | 32.57 | 1:07.44 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Leo Spogardh | 2004 | 32.39 | 1:07.61 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Arvid Svensson | 2003 | 33.66 | 1:08.31 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
10 | Herman Modig | 2003 | 34.00 | 1:10.67 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Adrian Spogardh | 2004 | 33.80 | 1:11.50 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
12 | Edvin Karlsson | 2004 | 34.84 | 1:13.72 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
13 | Oscar Bjering | 2004 | 36.14 | 1:15.15 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Fabian Lagström | 2004 | 37.69 | 1:17.15 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
15 | Joel Meuller | 2004 | 37.60 | 1:18.78 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Pontus Fransson | 2003 | 36.72 | 1:19.11 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
17 | Isaac Rasmussen | 2004 | 38.56 | 1:22.96 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
18 | Felix Jönsson | 2004 | 39.79 | 1:23.23 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
19 | Oscar Tram | 2004 | 39.65 | 1:23.97 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
20 | Erik Hakopian | 2004 | 39.08 | 1:27.16 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Oscar Wallenberg | 2004 | 45.61 | 1:34.30 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
22 | Edward Bremer | 2004 | 47.60 | 1:43.40 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Wannem | 2006 | 36.25 | 1:16.69 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Jacob Glans | 2006 | 36.83 | 1:19.89 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Petter Bergdahl | 2005 | 38.34 | 1:22.04 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Hampus Rosdahl | 2005 | 39.99 | 1:23.43 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Axel Gladher | 2006 | 39.73 | 1:25.90 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Melvin Carlsson | 2005 | 39.19 | 1:27.26 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Bence Márkus | 2005 | 41.14 | 1:29.51 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Wiktor Hornfelt | 2006 | 43.40 | 1:32.32 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Isac Uhre | 2005 | 1:32.82 | 1:32.82 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Malte Ljunggren | 2006 | 47.37 | 1:40.60 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Linus Svensson | 2005 | 46.56 | 1:40.90 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | William Thurban | 2005 | 51.80 | 1:54.46 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Gabriel Ekelund | 2006 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Ozzy Melin | 2006 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 20, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linnéa Högberg | 1999 | 31.50 | 1:05.32 | 1:39.70 | 2:14.43 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Amanda Modig | 1999 | 31.76 | 1:05.92 | 1:41.71 | 2:17.82 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Lisa Palmqvist | 2000 | 32.27 | 1:07.99 | 1:45.21 | 2:22.36 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Emma Caufield | 2000 | 33.19 | 1:10.51 | 1:49.64 | 2:28.44 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 20, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 30.58 | 1:03.96 | 1:37.87 | 2:11.58 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Ella Simander | 2002 | 31.35 | 1:05.77 | 1:41.98 | 2:18.86 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Ljungkranz | 2001 | 33.13 | 1:10.52 | 1:49.21 | 2:26.16 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Tove Lindén | 2002 | 34.36 | 1:12.87 | 1:52.30 | 2:30.45 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Emilia Karlberg | 2002 | 34.11 | 1:13.33 | 1:54.60 | 2:34.97 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Michelle Nguyen | 2002 | 35.14 | 1:15.51 | 1:57.69 | 2:38.97 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Astrid Elmberg | 2002 | 36.32 | 1:17.95 | 2:01.39 | 2:40.91 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Astrid Olsson | 2002 | 35.86 | 1:17.49 | 2:00.09 | 2:41.51 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 20, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Saga Nyborg | 2003 | 32.00 | 1:07.65 | 1:44.94 | 2:21.15 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Annie Thulin | 2003 | 31.63 | 1:06.52 | 1:44.20 | 2:22.76 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Tuva Pålsson | 2003 | 32.87 | 1:10.63 | 1:50.09 | 2:28.65 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Engla Löfström | 2003 | 35.73 | 1:15.69 | 1:57.82 | 2:38.11 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 34.94 | 1:15.38 | 1:58.70 | 2:39.05 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Thea Lindman | 2003 | 37.37 | 2:05.38 | 2:48.68 | 2:48.68 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
7 | Betiel Embaie | 2003 | 36.69 | 1:20.40 | 2:08.74 | 2:49.69 | ||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
8 | Tindra Åkerblom | 2003 | 39.98 | 1:24.17 | 2:10.06 | 2:52.78 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
9 | Maja Olsson | 2003 | 39.26 | 1:25.11 | 2:11.34 | 2:56.28 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
10 | Alva Tvingsjö | 2004 | 39.69 | 1:24.31 | 2:11.68 | 2:56.76 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
11 | Meja Hansson | 2003 | 40.11 | 1:27.33 | 2:16.50 | 3:00.30 | ||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
12 | Andrea Wollentz | 2004 | 39.53 | 1:26.07 | 2:15.51 | 3:01.18 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Ebba Håkansson | 2003 | 42.25 | 1:29.53 | 2:16.52 | 3:01.80 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Sigrid Argenius | 2003 | 39.60 | 1:28.43 | 2:17.49 | 3:05.59 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Tilda Westergren | 2004 | 40.84 | 1:31.41 | 2:23.44 | 3:14.00 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Ebba Björklund | 2004 | 46.37 | 1:38.20 | 2:32.67 | 3:25.97 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 20, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 34.63 | 1:13.85 | 1:54.31 | 2:32.72 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Melisa Bahtagic | 2005 | 38.56 | 1:23.90 | 2:11.32 | 2:58.88 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Elly Petersson | 2005 | 41.67 | 1:30.00 | 2:18.76 | 3:08.33 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Hanna Andersson | 2005 | 43.92 | 1:32.66 | 2:22.57 | 3:08.92 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Elicia Allard | 2005 | 42.04 | 1:30.32 | 2:22.58 | 3:09.35 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Liv Axelsson | 2005 | 41.91 | 1:30.93 | 2:19.08 | 3:13.40 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Emma Widerfors | 2005 | 43.97 | 1:37.37 | 2:33.73 | 3:28.28 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Matilda Björkholm | 2005 | 46.60 | 1:42.03 | 2:39.64 | 3:33.92 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Jansson | 1992 | 29.45 | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Elias Kromnow | 1999 | 31.79 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Alexander Waldo | 1998 | 35.05 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Kim Jonsson | 2000 | 45.24 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Oscar Bergelin | 2001 | 37.45 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Erik Kromnow | 2001 | 39.98 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Elias Nilsson | 2002 | 40.20 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Kevin Ekman | 2001 | 42.53 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | James Nguyen | 2001 | 42.66 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Christoffer Torkelsson | 2002 | 48.39 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
7 | Albin Malmberg | 2002 | 48.74 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
- | Erik Löfsved | 2002 | DSQ | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Carl Löfgren | 2003 | 36.46 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | 37.60 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Henrik Duong | 2003 | 37.77 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | William Svensson | 2003 | 39.95 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Leo Spogardh | 2004 | 42.56 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Arvid Svensson | 2003 | 43.44 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Pontus Fransson | 2003 | 45.22 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
8 | Oscar Bjering | 2004 | 45.91 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Axel Wahlbeck | 2004 | 48.45 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Erik Hakopian | 2004 | 48.72 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Oscar Wallenberg | 2004 | 48.78 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
12 | Joel Meuller | 2004 | 49.27 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Felix Jönsson | 2004 | 51.45 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Oscar Tram | 2004 | 53.16 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
15 | Edward Bremer | 2004 | 57.15 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Wannem | 2006 | 46.99 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Axel Gladher | 2006 | 48.07 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Petter Bergdahl | 2005 | 48.63 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Bence Márkus | 2005 | 49.38 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Jacob Glans | 2006 | 50.53 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Hampus Rosdahl | 2005 | 51.37 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Isac Uhre | 2005 | 55.44 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Malte Ljunggren | 2006 | 56.62 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Gabriel Ekelund | 2006 | 57.52 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Wiktor Hornfelt | 2006 | 59.68 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
11 | Ozzy Melin | 2006 | 1:02.36 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Tea Gladher | 2000 | 35.06 | 1:14.22 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Lisa Palmqvist | 2000 | 35.92 | 1:14.92 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | 35.13 | 1:14.47 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Disa Gladher | 2002 | 39.03 | 1:24.04 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Tove Lindén | 2002 | 42.28 | 1:29.85 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Tufva Alexandersson | 2002 | 49.12 | 1:45.37 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 39.76 | 1:25.42 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Sarah Petersson | 2003 | 41.14 | 1:28.13 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Sigrid Lundström | 2003 | 40.43 | 1:28.40 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Maja Olsson | 2003 | 42.97 | 1:30.65 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Thea Lindman | 2003 | 43.26 | 1:32.21 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
6 | Filippa Hansson | 2004 | 46.01 | 1:38.42 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Tindra Åkerblom | 2003 | 47.32 | 1:38.71 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
8 | Betiel Embaie | 2003 | 46.70 | 1:39.81 | ||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
9 | Lova Lundström | 2003 | 48.33 | 1:42.19 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Andrea Wollentz | 2004 | 48.33 | 1:42.75 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Meja Hansson | 2003 | 49.29 | 1:43.10 | ||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
12 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 49.71 | 1:44.29 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Elsa Bergelin | 2004 | 50.04 | 1:44.72 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Liv Persson | 2004 | 48.90 | 1:45.17 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
15 | Vilma Fransson | 2004 | 52.21 | 1:53.10 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
16 | Sigrid Argenius | 2003 | 53.59 | 1:55.05 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
17 | Ebba Håkansson | 2003 | 56.16 | 2:00.01 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ellen Gullberg | 2005 | 44.22 | 1:34.24 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 47.16 | 1:40.89 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Beatrice Andersson | 2005 | 48.21 | 1:41.52 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Elly Petersson | 2005 | 47.99 | 1:42.25 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Isa Persson | 2006 | 49.52 | 1:43.88 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Alice Gulin | 2006 | 48.14 | 1:45.73 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Molly Sandgren | 2005 | 53.18 | 1:51.26 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Maja Ljungdahl | 2006 | 52.58 | 1:52.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Matilda Björkholm | 2005 | 54.39 | 1:53.17 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Emina Bolin | 2005 | 53.55 | 1:53.27 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Emma Widerfors | 2005 | 53.82 | 1:53.56 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Ana Corluka | 2006 | 53.98 | 1:54.17 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Ida Ekström | 2005 | 55.06 | 1:55.82 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Isabella Wahlund | 2006 | 52.18 | 1:57.47 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
15 | Olivia Laaksonen | 2006 | 56.18 | 1:57.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Mischa Herrberth | 2006 | 56.23 | 1:59.00 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
17 | Selma Argenius | 2006 | 56.04 | 1:59.74 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
18 | Novalie Gulin | 2006 | 56.22 | 2:00.86 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
19 | Leia Gustavsson | 2007 | 55.48 | 2:02.53 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Erza Hasani | 2007 | 56.48 | 2:04.22 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
21 | Marie Svensson | 2005 | 1:00.83 | 2:06.83 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
22 | Ellie Petersson | 2005 | 1:02.49 | 2:10.61 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
23 | Ida Mårtensson | 2006 | 1:00.37 | 2:13.59 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Aisha Bolin | 2005 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Alma Jazavac | 2006 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Hanna Andersson | 2005 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Linn Johansson | 2007 | DSQ | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 23, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 1:06.27 | 2:24.58 | 3:48.71 | 4:57.56 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Joel Johnsson | 2000 | 1:08.78 | 2:36.90 | 4:11.33 | 5:22.96 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Oliver Pavkovic | 2001 | 1:22.11 | 2:49.75 | 4:30.28 | 5:49.89 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 30.25 | 1:04.51 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Linnéa Högberg | 1999 | 33.57 | 1:11.99 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Hanna Olsson | 1999 | 33.28 | 1:12.50 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Sanna Westerberg | 1998 | 32.77 | 1:15.93 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Yara Waked | 1998 | 35.57 | 1:19.46 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Amanda Modig | 1999 | 35.94 | 1:20.35 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 30.87 | 1:06.11 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Thilde Lantz | 2001 | 34.39 | 1:13.88 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Ella Simander | 2002 | 34.70 | 1:15.35 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Emma Ljungkranz | 2001 | 34.84 | 1:15.59 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Aurora Nilsson | 2002 | 36.49 | 1:20.37 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Michelle Nguyen | 2002 | 36.81 | 1:20.41 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Emilia Karlberg | 2002 | 35.40 | 1:20.57 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Astrid Olsson | 2002 | 36.56 | 1:23.42 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Astrid Elmberg | 2002 | 39.37 | 1:29.36 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Saga Nyborg | 2003 | 32.85 | 1:10.45 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 36.92 | 1:22.64 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 38.05 | 1:25.04 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Thea Lindman | 2003 | 39.36 | 1:28.70 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
5 | Sarah Petersson | 2003 | 41.30 | 1:33.66 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Maja Olsson | 2003 | 42.10 | 1:35.30 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Johanna Fransson | 2004 | 44.06 | 1:38.13 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 38.69 | 1:25.06 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Elicia Allard | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Gustav Vallbo | 1999 | 33.54 | 1:09.33 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Waldo | 1998 | 33.82 | 1:09.50 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Fabian Sprenger | 2000 | 40.56 | 1:20.88 | ||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
4 | Kim Jonsson | 2000 | 50.29 | 1:45.73 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Barkrot | 2002 | 34.58 | 1:11.21 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Harry Petersson | 2002 | 35.18 | 1:12.47 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Elias Nilsson | 2002 | 38.73 | 1:20.23 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Erik Kromnow | 2001 | 38.38 | 1:20.40 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | 33.14 | 1:08.14 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Henrik Duong | 2003 | 35.35 | 1:14.13 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Leo Spogardh | 2004 | 36.47 | 1:14.55 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Tomislav Corluka | 2003 | 37.41 | 1:16.68 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | William Svensson | 2003 | 37.89 | 1:18.78 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Hannes Wrenne | 2004 | 38.05 | 1:19.30 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Adrian Spogardh | 2004 | 38.27 | 1:20.55 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Herman Modig | 2003 | 41.02 | 1:23.33 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Edvin Karlsson | 2004 | 42.31 | 1:24.08 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Axel Wahlbeck | 2004 | 1:28.74 | 1:28.74 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Pontus Fransson | 2003 | 44.25 | 1:30.53 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
12 | Isaac Rasmussen | 2004 | 44.55 | 1:30.65 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Joel Meuller | 2004 | 45.96 | 1:32.86 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Fabian Lagström | 2004 | 46.13 | 1:34.08 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
15 | Felix Jönsson | 2004 | 48.21 | 1:39.45 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Edward Bremer | 2004 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jacob Glans | 2006 | 42.07 | 1:28.72 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Petter Bergdahl | 2005 | 45.14 | 1:35.28 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Axel Gladher | 2006 | 46.56 | 1:37.23 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Hampus Rosdahl | 2005 | 46.72 | 1:38.94 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Melvin Carlsson | 2005 | 48.98 | 1:41.81 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Wiktor Hornfelt | 2006 | 50.79 | 1:42.74 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Isac Uhre | 2005 | 53.63 | 1:48.07 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Linus Svensson | 2005 | 52.69 | 1:48.34 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Gabriel Ekelund | 2006 | 52.77 | 1:48.84 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Malte Ljunggren | 2006 | 54.33 | 1:54.39 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Ozzy Melin | 2006 | 59.14 | 2:00.69 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | William Thurban | 2005 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 31.00 | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Tea Gladher | 2000 | 33.16 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Sanna Westerberg | 1998 | 33.97 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Emma Caufield | 2000 | 36.66 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
5 | Hanna Olsson | 1999 | 36.85 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 32.78 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Stina Pernius | 2002 | 33.26 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Ljungkranz | 2001 | 33.40 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Tove Lindén | 2002 | 35.90 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Aurora Nilsson | 2002 | 37.22 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Disa Gladher | 2002 | 38.42 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Tufva Alexandersson | 2002 | 41.94 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Annie Thulin | 2003 | 33.03 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Tuva Pålsson | 2003 | 33.69 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Nora Björklund | 2003 | 37.25 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Sigrid Lundström | 2003 | 39.67 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 40.35 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Engla Löfström | 2003 | 40.38 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Johanna Fransson | 2004 | 40.45 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Sarah Petersson | 2003 | 40.47 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Maja Olsson | 2003 | 42.66 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
10 | Tindra Åkerblom | 2003 | 43.08 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
11 | Lova Lundström | 2003 | 43.18 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Meja Hansson | 2003 | 43.19 | |||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
13 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 43.24 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Sigrid Argenius | 2003 | 43.36 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Filippa Hansson | 2004 | 43.55 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Tilda Westergren | 2004 | 44.50 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Ebba Håkansson | 2003 | 45.95 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
18 | Ebba Björklund | 2004 | 48.21 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Elsa Bergelin | 2004 | 48.67 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
20 | Vilma Fransson | 2004 | 48.70 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
21 | Lärke Holm | 2004 | 49.15 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
22 | Liv Persson | 2004 | 49.71 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
23 | Elin Dahl | 2003 | 51.20 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 36.80 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Ellen Gullberg | 2005 | 39.94 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Isabella Wahlund | 2006 | 42.63 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Elicia Allard | 2005 | 43.31 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 44.43 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Saga Wahlbeck | 2006 | 46.32 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Ida Ekström | 2005 | 46.36 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Emina Bolin | 2005 | 46.58 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Maja Ljungdahl | 2006 | 46.75 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Alice Gulin | 2006 | 47.12 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Johanna Gustafsson | 2005 | 48.46 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Selma Argenius | 2006 | 49.63 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
13 | Olivia Laaksonen | 2006 | 50.22 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Aisha Bolin | 2005 | 50.42 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
15 | Isa Persson | 2006 | 50.79 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Beatrice Andersson | 2005 | 50.83 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Mischa Herrberth | 2006 | 51.35 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
18 | Anna Hakobyan | 2006 | 51.49 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Novalie Gulin | 2006 | 51.74 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
20 | Leia Gustavsson | 2007 | 51.98 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Ida Mårtensson | 2006 | 53.32 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Ana Corluka | 2006 | 55.31 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
23 | Alma Larsson | 2006 | 55.62 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
24 | Axelina Kläfverud | 2007 | 56.95 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
25 | Josephine Andersson | 2007 | 57.19 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Linn Johansson | 2007 | 58.83 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
27 | Erza Hasani | 2007 | 59.07 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
28 | Alma Jazavac | 2006 | 1:00.57 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
29 | Ellie Petersson | 2005 | 1:01.50 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
30 | Lea Håkansson | 2006 | 1:04.52 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
31 | Emma Hansson | 2006 | 1:07.02 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
32 | Marie Svensson | 2005 | 1:07.50 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 27, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Karlsson | 1993 | 33.87 | 1:14.90 | 2:02.87 | 2:52.01 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 27, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Carl Löfgren | 2003 | 37.37 | 1:20.19 | 2:03.95 | 2:46.05 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 28, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ella Simander | 2002 | 1:06.91 | 2:18.90 | 3:31.81 | 4:43.92 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Amanda Modig | 1999 | 1:06.78 | 2:19.49 | 3:33.27 | 4:46.46 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Thilde Lantz | 2001 | 1:08.47 | 2:21.61 | 3:36.09 | 4:50.67 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Saga Nyborg | 2003 | 1:10.21 | 2:27.69 | 3:46.37 | 5:03.85 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Annie Thulin | 2003 | 1:14.88 | 2:33.03 | 3:50.87 | 5:07.88 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 1:13.08 | 2:32.53 | 3:52.85 | 5:11.83 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Emma Caufield | 2000 | 1:13.44 | 2:34.68 | 3:55.83 | 5:13.89 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Tove Lindén | 2002 | 1:13.85 | 2:34.08 | 3:50.87 | 5:16.14 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Nora Björklund | 2003 | 1:20.49 | 2:49.19 | 4:12.34 | 5:34.17 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Astrid Olsson | 2002 | 1:19.31 | 2:45.86 | 4:13.69 | 5:39.62 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Michelle Nguyen | 2002 | 1:17.91 | 2:46.03 | 4:15.06 | 5:39.89 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Astrid Elmberg | 2002 | 1:21.45 | 2:50.95 | 4:20.40 | 5:48.14 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 29, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | 29.11 | 1:08.82 | 1:48.33 | 2:23.20 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Joel Johnsson | 2000 | 30.65 | 1:11.85 | 1:57.01 | 2:30.36 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Alexander Waldo | 1998 | 32.31 | 1:13.55 | 1:56.30 | 2:31.24 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Kim Jonsson | 2000 | 45.93 | 1:46.90 | 2:47.50 | 3:43.94 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 29, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 29.86 | 1:05.52 | 1:44.44 | 2:16.95 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Pontus Andersson | 2002 | 34.40 | 1:15.28 | 2:00.64 | 2:36.28 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Oliver Pavkovic | 2001 | 35.43 | 1:16.59 | 2:04.01 | 2:41.80 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | James Nguyen | 2001 | 39.81 | 1:30.03 | 2:30.47 | 3:15.45 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Harry Petersson | 2002 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 29, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | 33.30 | 1:10.24 | 1:55.57 | 2:29.78 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Henrik Duong | 2003 | 33.21 | 1:13.01 | 1:59.32 | 2:35.85 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Carl Löfgren | 2003 | 34.96 | 1:17.21 | 2:01.25 | 2:37.11 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Hannes Wrenne | 2004 | 35.66 | 1:18.53 | 2:04.64 | 2:41.06 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | William Svensson | 2003 | 36.54 | 1:20.06 | 2:06.80 | 2:43.97 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Leo Spogardh | 2004 | 35.42 | 1:16.18 | 2:07.26 | 2:47.60 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Arvid Svensson | 2003 | 37.90 | 1:20.84 | 2:13.11 | 2:49.20 | ||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
8 | Tomislav Corluka | 2003 | 36.50 | 1:20.65 | 2:12.43 | 2:51.37 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Oscar Bjering | 2004 | 40.97 | 1:28.47 | 2:19.58 | 3:01.26 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Edvin Karlsson | 2004 | 42.66 | 1:28.12 | 2:20.79 | 3:01.80 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
11 | Isaac Rasmussen | 2004 | 43.06 | 1:31.97 | 2:28.18 | 3:14.37 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Pontus Fransson | 2003 | 44.58 | 1:34.98 | 2:34.81 | 3:18.35 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
- | Axel Wahlbeck | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 29, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Jacob Glans | 2006 | 43.38 | 1:31.97 | 2:30.20 | 3:17.15 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Melvin Carlsson | 2005 | 50.51 | 1:44.80 | 2:55.44 | 3:47.27 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 30, 100m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 30.06 | 1:06.52 | ||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Tea Gladher | 2000 | 32.33 | 1:09.44 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnéa Högberg | 1999 | 33.97 | 1:14.42 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Sanna Westerberg | 1998 | 32.98 | 1:15.53 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Hanna Olsson | 1999 | 34.10 | 1:16.12 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Yara Waked | 1998 | 36.80 | 1:19.68 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 30, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 32.13 | 1:09.67 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Stina Pernius | 2002 | 33.21 | 1:12.92 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Aurora Nilsson | 2002 | 35.21 | 1:17.43 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Tove Lindén | 2002 | 37.18 | 1:20.31 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Tufva Alexandersson | 2002 | 41.58 | 1:30.24 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 30, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Tuva Pålsson | 2003 | 34.70 | 1:17.23 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Thea Lindman | 2003 | 38.18 | 1:22.49 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
3 | Maja Olsson | 2003 | 39.80 | 1:23.65 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Sarah Petersson | 2003 | 39.60 | 1:24.38 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Engla Löfström | 2003 | 38.37 | 1:26.45 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Tindra Åkerblom | 2003 | 41.79 | 1:27.05 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
7 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 38.78 | 1:27.19 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Filippa Hansson | 2004 | 40.58 | 1:28.79 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Andrea Wollentz | 2004 | 41.05 | 1:29.70 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Johanna Fransson | 2004 | 41.78 | 1:30.87 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
11 | Elinor Henriksson | 2003 | 41.89 | 1:31.32 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Betiel Embaie | 2003 | 42.70 | 1:32.29 | ||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
13 | Freja Hallberg | 2003 | 43.59 | 1:32.42 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Lova Lundström | 2003 | 44.93 | 1:35.49 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 46.38 | 1:35.52 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
16 | Tilda Westergren | 2004 | 43.01 | 1:35.60 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Meja Hansson | 2003 | 45.83 | 1:36.81 | ||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
18 | Ebba Björklund | 2004 | 49.73 | 1:42.98 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Ebba Håkansson | 2003 | 50.58 | 1:43.36 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
20 | Lärke Holm | 2004 | 48.00 | 1:49.21 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
21 | Vilma Fransson | 2004 | 49.72 | 1:49.40 | ||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
- | Elin Dahl | 2003 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 30, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 36.31 | 1:19.91 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Ellen Gullberg | 2005 | 38.49 | 1:24.62 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 41.33 | 1:27.57 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Melisa Bahtagic | 2005 | 41.44 | 1:34.15 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
5 | Alice Gulin | 2006 | 43.98 | 1:34.71 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Liv Axelsson | 2005 | 44.90 | 1:35.30 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Isabella Wahlund | 2006 | 44.17 | 1:36.35 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Elly Petersson | 2005 | 46.46 | 1:36.74 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Isa Persson | 2006 | 47.97 | 1:39.98 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Matilda Björkholm | 2005 | 46.34 | 1:40.36 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | Ida Ekström | 2005 | 46.45 | 1:40.38 | ||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
12 | Emma Widerfors | 2005 | 48.44 | 1:42.09 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Olivia Laaksonen | 2006 | 49.58 | 1:42.18 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Maja Ljungdahl | 2006 | 48.37 | 1:43.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Leia Gustavsson | 2007 | 50.78 | 1:44.93 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Ana Corluka | 2006 | 52.41 | 1:47.38 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
17 | Novalie Gulin | 2006 | 52.22 | 1:49.34 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
18 | Ida Mårtensson | 2006 | 48.27 | 1:50.50 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Emina Bolin | 2005 | 55.28 | 1:51.47 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
20 | Mischa Herrberth | 2006 | 55.84 | 1:53.92 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
21 | Alma Larsson | 2006 | 56.33 | 2:01.32 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
22 | Ellie Petersson | 2005 | 1:02.70 | 2:09.76 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Beatrice Andersson | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Emma Hansson | 2006 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Erza Hasani | 2007 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Hanna Andersson | 2005 | DSQ | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Jansson | 1992 | 24.91 | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Elias Kromnow | 1999 | 25.85 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Gustav Vallbo | 1999 | 26.27 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Herman Johansson | 2000 | 27.41 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
5 | Alexander Waldo | 1998 | 27.47 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Joel Johnsson | 2000 | 28.57 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Sebastian Karlsson | 1993 | 29.16 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Fabian Sprenger | 2000 | 30.79 | |||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 26.18 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Marcus Barkrot | 2002 | 26.57 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Elias Nilsson | 2002 | 27.96 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Pontus Andersson | 2002 | 28.68 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Oliver Pavkovic | 2001 | 30.21 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Erik Kromnow | 2001 | 30.24 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Kevin Ekman | 2001 | 30.79 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | James Nguyen | 2001 | 32.63 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Christoffer Torkelsson | 2002 | 35.14 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Albin Malmberg | 2002 | 36.08 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | 28.02 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Henrik Duong | 2003 | 28.41 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Hannes Wrenne | 2004 | 29.28 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | William Svensson | 2003 | 30.51 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Arvid Svensson | 2003 | 30.74 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Leo Spogardh | 2004 | 30.81 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Adrian Spogardh | 2004 | 31.65 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Ossian Lagström | 2003 | 31.74 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
9 | Edvin Karlsson | 2004 | 33.88 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Oscar Bjering | 2004 | 33.95 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Herman Modig | 2003 | 34.37 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Pontus Fransson | 2003 | 34.88 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
13 | Axel Wahlbeck | 2004 | 35.02 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Joel Meuller | 2004 | 35.34 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Fabian Lagström | 2004 | 36.23 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
16 | Felix Jönsson | 2004 | 36.37 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
17 | Erik Hakopian | 2004 | 37.41 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Oscar Tram | 2004 | 37.41 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
19 | Isaac Rasmussen | 2004 | 37.55 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
20 | Oscar Wallenberg | 2004 | 43.92 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
21 | Edward Bremer | 2004 | 44.52 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emil Wannem | 2006 | 33.71 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Jacob Glans | 2006 | 35.52 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Petter Bergdahl | 2005 | 35.61 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Hampus Rosdahl | 2005 | 37.22 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Axel Gladher | 2006 | 37.41 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Melvin Carlsson | 2005 | 38.55 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Bence Márkus | 2005 | 38.87 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Isac Uhre | 2005 | 40.80 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
9 | Gabriel Ekelund | 2006 | 40.95 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Linus Svensson | 2005 | 44.75 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
11 | William Thurban | 2005 | 44.87 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Malte Ljunggren | 2006 | 45.31 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Ozzy Melin | 2006 | 50.55 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Lisa Palmqvist | 2000 | 36.15 | 1:16.55 | 1:57.74 | 2:39.51 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Tea Gladher | 2000 | 35.95 | 1:17.41 | 2:00.99 | 2:48.93 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | 38.17 | 1:20.16 | 2:02.63 | 2:44.25 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Linn Rosenius | 2002 | 39.43 | 1:23.03 | 2:06.89 | 2:51.53 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Disa Gladher | 2002 | 40.67 | 1:27.48 | 2:15.13 | 3:01.68 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Emilia Karlberg | 2002 | 40.94 | 1:27.53 | 2:16.10 | 3:04.25 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Michelle Nguyen | 2002 | 44.19 | 1:33.81 | 2:23.89 | 3:14.23 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Annie Thulin | 2003 | 40.89 | 1:26.42 | 2:13.42 | 2:59.50 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 41.31 | 1:26.94 | 2:13.72 | 3:01.05 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Sigrid Lundström | 2003 | 41.59 | 1:29.99 | 2:21.65 | 3:12.83 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Thea Lindman | 2003 | 44.60 | 1:33.87 | 2:24.29 | 3:13.94 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
5 | Sarah Petersson | 2003 | 43.57 | 1:33.51 | 2:24.42 | 3:14.99 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Maja Olsson | 2003 | 45.95 | 1:38.79 | 2:32.45 | 3:21.74 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Tindra Åkerblom | 2003 | 48.96 | 1:43.20 | 2:35.39 | 3:25.91 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
8 | Betiel Embaie | 2003 | 48.74 | 1:45.41 | 2:41.83 | 3:36.70 | ||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
9 | Meja Hansson | 2003 | 51.38 | 1:48.23 | 2:45.40 | 3:40.30 | ||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
10 | Vilma Fransson | 2004 | 58.20 | 2:06.47 | 3:15.45 | 4:23.88 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Isa Persson | 2006 | 50.38 | 1:47.98 | 2:47.31 | 3:45.89 | ||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Erza Hasani | 2007 | 57.92 | 2:05.76 | 3:15.25 | 4:26.85 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Alexander Waldo | 1998 | 35.73 | 1:15.95 | 1:58.18 | 2:39.44 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Sebastian Karlsson | 1993 | 37.69 | 1:18.11 | 1:59.96 | 2:41.94 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Fabian Sprenger | 2000 | 42.34 | 1:27.41 | 2:12.99 | 2:55.22 | ||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Harry Petersson | 2002 | 37.06 | 1:17.13 | 1:57.84 | 2:37.87 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Erik Kromnow | 2001 | 39.41 | 1:21.13 | 2:04.06 | 2:45.67 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Elias Nilsson | 2002 | 40.02 | 1:24.47 | 2:09.11 | 2:52.40 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | 33.73 | 1:10.88 | 1:49.07 | 2:26.60 | ||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Tomislav Corluka | 2003 | 39.29 | 1:21.55 | 2:04.24 | 2:45.59 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Leo Spogardh | 2004 | 39.15 | 1:22.74 | 2:06.35 | 2:48.59 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Herman Modig | 2003 | 42.64 | 1:27.95 | 2:13.46 | 2:58.03 | ||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 28.63 | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Tea Gladher | 2000 | 30.35 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Sanna Westerberg | 1998 | 31.79 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Linnéa Högberg | 1999 | 32.07 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Hanna Olsson | 1999 | 33.50 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Amanda Modig | 1999 | 34.13 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 30.57 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Stina Pernius | 2002 | 30.87 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Ljungkranz | 2001 | 32.21 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Ella Simander | 2002 | 33.02 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Aurora Nilsson | 2002 | 33.40 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Astrid Olsson | 2002 | 35.38 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Tove Lindén | 2002 | 36.05 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Disa Gladher | 2002 | 37.12 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Astrid Elmberg | 2002 | 37.73 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Tufva Alexandersson | 2002 | 40.83 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Saga Nyborg | 2003 | 31.11 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Tuva Pålsson | 2003 | 33.83 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Nora Björklund | 2003 | 35.23 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
4 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 36.44 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Engla Löfström | 2003 | 36.63 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Sigrid Lundström | 2003 | 38.91 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Maja Olsson | 2003 | 39.07 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Sarah Petersson | 2003 | 39.41 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Thea Lindman | 2003 | 39.77 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
10 | Andrea Wollentz | 2004 | 40.53 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Elinor Henriksson | 2003 | 40.89 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Filippa Hansson | 2004 | 41.13 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
13 | Johanna Fransson | 2004 | 43.92 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Tindra Åkerblom | 2003 | 44.06 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
15 | Lova Lundström | 2003 | 45.37 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Freja Hallberg | 2003 | 45.79 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
17 | Meja Hansson | 2003 | 47.91 | |||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
18 | Betiel Embaie | 2003 | 48.01 | |||||||
Emmaboda Simsällskap | ||||||||||
19 | Ebba Håkansson | 2003 | 50.71 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
20 | Lärke Holm | 2004 | 50.92 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
21 | Vilma Fransson | 2004 | 52.67 | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
22 | Ebba Björklund | 2004 | 52.91 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 34.90 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Elicia Allard | 2005 | 40.16 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Alice Gulin | 2006 | 40.20 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 40.61 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Melisa Bahtagic | 2005 | 42.27 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
6 | Liv Axelsson | 2005 | 42.31 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Isabella Wahlund | 2006 | 44.07 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Elly Petersson | 2005 | 47.25 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Leia Gustavsson | 2007 | 47.54 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Maja Ljungdahl | 2006 | 49.91 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Hanna Andersson | 2005 | 50.01 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Beatrice Andersson | 2005 | 50.21 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Emma Widerfors | 2005 | 50.23 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Olivia Laaksonen | 2006 | 50.69 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Matilda Björkholm | 2005 | 50.84 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
16 | Ana Corluka | 2006 | 53.29 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
17 | Johanna Gustafsson | 2005 | 55.82 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
18 | Alma Larsson | 2006 | 1:00.22 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
19 | Emina Bolin | 2005 | 1:07.53 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Emma Hansson | 2006 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 35, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Karlskrona Herrar 1 | 0 | 2:01.43 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Sebastian Karlsson | 1993 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Elias Kromnow | 1999 | 31.08 | 1:05.02 | |||||||
Gustav Vallbo | 1999 | 28.64 | 1:33.66 | |||||||
Elias Nilsson | 2002 | 27.77 | 2:01.43 | |||||||
2 | Oskarshamn 1 Herrar | 0 | 2:05.13 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Viktor Henrysson | 2003 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Carl Löfgren | 2003 | 35.77 | 1:08.04 | |||||||
Henrik Duong | 2003 | 30.26 | 1:38.30 | |||||||
Herman Johansson | 2000 | 26.83 | 2:05.13 | |||||||
3 | Ksls Herrar | 2001 | 2:07.34 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Harry Petersson | 2002 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Ola Kristofferson | 1988 | 33.07 | 1:08.21 | |||||||
Joel Johnsson | 2000 | 29.82 | 1:38.03 | |||||||
Oliver Pavkovic | 2001 | 29.31 | 2:07.34 | |||||||
4 | Karlskrona Herrar 2 | 0 | 2:07.72 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Erik Kromnow | 2001 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Alexander Waldo | 1998 | 34.04 | 1:09.23 | |||||||
Marcus Barkrot | 2002 | 28.96 | 1:38.19 | |||||||
William Svensson | 2003 | 29.53 | 2:07.72 | |||||||
5 | Karlshamn Herrar Lag 1 | 0 | 2:26.90 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Adrian Spogardh | 2004 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Kim Jonsson | 2000 | 45.19 | 1:20.84 | |||||||
Leo Spogardh | 2004 | 34.94 | 1:55.78 | |||||||
Kevin Ekman | 2001 | 31.12 | 2:26.90 | |||||||
6 | SK Laxen Herrar [2003] 2 | 2003 | 2:46.96 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Axel Wahlbeck | 2004 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Joel Meuller | 2004 | 47.29 | 1:28.03 | |||||||
Emil Wannem | 2006 | 39.27 | 2:07.30 | |||||||
Bence Márkus | 2005 | 39.66 | 2:46.96 | |||||||
7 | SK Laxen Herrar [2003] | 2003 | 2:48.26 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Erik Hakopian | 2004 | 45.64 | 45.64 | |||||||
Petter Bergdahl | 2005 | 47.80 | 1:33.44 | |||||||
Oscar Bjering | 2004 | 38.76 | 2:12.20 | |||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 36.06 | 2:48.26 | |||||||
8 | Oskarshamn 2 Herrar | 0 | 2:53.86 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Edvin Karlsson | 2004 | 38.70 | 38.70 | |||||||
Oscar Wallenberg | 2004 | 50.80 | 1:29.50 | |||||||
Fabian Lagström | 2004 | 42.07 | 2:11.57 | |||||||
Isac Uhre | 2005 | 42.29 | 2:53.86 | |||||||
- | Ronneby SS Herrar | 2002 | DNS | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nordea Open 2016 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Karlshamn | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | Karlshamns simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 oktober 2016 |
Gren 36, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ksls Tjejer Lag 1 | 2002 | 2:06.63 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Annie Thulin | 2003 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Thilde Lantz | 2001 | 34.25 | 1:07.15 | |||||||
Saga Nyborg | 2003 | 31.17 | 1:38.32 | |||||||
Linnéa Högberg | 1999 | 28.31 | 2:06.63 | |||||||
2 | Karlskrona Damer 4 | 0 | 2:08.73 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Emma Ljungkranz | 2001 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Tea Gladher | 2000 | 33.99 | 1:07.32 | |||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 31.54 | 1:38.86 | |||||||
Tove Lindén | 2002 | 29.87 | 2:08.73 | |||||||
3 | Karlskrona Damer 5 | 0 | 2:10.36 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Tuva Pålsson | 2003 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Disa Gladher | 2002 | 36.95 | 1:11.21 | |||||||
Linn Rosenius | 2002 | 30.28 | 1:41.49 | |||||||
Ella Simander | 2002 | 28.87 | 2:10.36 | |||||||
4 | Oskarshamn 1 Damer | 0 | 2:14.84 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Emma Caufield | 2000 | 36.53 | 36.53 | |||||||
Lisa Palmqvist | 2000 | 34.76 | 1:11.29 | |||||||
Stina Pernius | 2002 | 30.97 | 1:42.26 | |||||||
Nora Björklund | 2003 | 32.58 | 2:14.84 | |||||||
5 | Ksls Tjejer Lag 2 | 2002 | 2:26.13 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Amanda Modig | 1999 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 39.89 | 1:15.49 | |||||||
Astrid Elmberg | 2002 | 37.08 | 1:52.57 | |||||||
Michelle Nguyen | 2002 | 33.56 | 2:26.13 | |||||||
6 | Karlskrona Damer 2 | 0 | 2:35.43 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Aurora Nilsson | 2002 | 37.57 | 37.57 | |||||||
Tufva Alexandersson | 2002 | 47.36 | 1:24.93 | |||||||
Siri Lindén | 2005 | 35.33 | 2:00.26 | |||||||
Filippa Hansson | 2004 | 35.17 | 2:35.43 | |||||||
7 | SK Laxen Damer [2003] 3 | 2003 | 2:42.62 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Tilda Westergren | 2004 | 44.17 | 44.17 | |||||||
Andrea Wollentz | 2004 | 45.82 | 1:29.99 | |||||||
Elicia Allard | 2005 | 40.63 | 2:10.62 | |||||||
Ellen Gullberg | 2005 | 32.00 | 2:42.62 | |||||||
8 | Karlshamn Damer Lag 1 | 0 | 2:43.52 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Isabel Holst Jonsson | 2003 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Sigrid Lundström | 2003 | 40.17 | 1:20.06 | |||||||
Maja Olsson | 2003 | 40.71 | 2:00.77 | |||||||
Elin Dahl | 2003 | 42.75 | 2:43.52 | |||||||
9 | Karlskrona Damer 3 | 0 | 2:48.24 | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Lärke Holm | 2004 | 49.82 | 49.82 | |||||||
Lova Lundström | 2003 | 47.80 | 1:37.62 | |||||||
Sarah Petersson | 2003 | 38.96 | 2:16.58 | |||||||
Yara Waked | 1998 | 31.66 | 2:48.24 | |||||||
10 | Karlshamn Damer Lag 2 | 0 | 2:57.54 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Axelina Kläfverud | 2007 | 57.68 | 57.68 | |||||||
Erza Hasani | 2007 | 1:01.20 | 1:58.88 | |||||||
Alma Larsson | 2006 | 25.92 | 2:24.80 | |||||||
Emma Hansson | 2006 | 32.74 | 2:57.54 | |||||||
11 | Oskarshamn 2 Damer | 0 | 2:59.90 | |||||||
Oskarshamns Simsällskap | ||||||||||
Ida Ekström | 2005 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Alva Tvingsjö | 2004 | 50.83 | 1:36.48 | |||||||
Ebba Håkansson | 2003 | 47.29 | 2:23.77 | |||||||
Melisa Bahtagic | 2005 | 36.13 | 2:59.90 | |||||||
12 | SK Laxen Damer [2003] 2 | 2003 | 3:10.58 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Ida Mårtensson | 2006 | 50.16 | 50.16 | |||||||
Isa Persson | 2006 | 49.95 | 1:40.11 | |||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 51.22 | 2:31.33 | |||||||
Ebba Björklund | 2004 | 39.25 | 3:10.58 | |||||||
- | SK Laxen Damer [2001] | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 09 oktober 2016 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb | Utskriftstid | 18:19 |