2020-01-24   20:43:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  12:28   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    49.16        1:38.42   
Joanathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    49.92        1:42.13   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    50.57        1:45.61   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby    53.29        1:50.25   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby    54.38        1:51.06   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    57.17        1:52.88   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    53.82        1:53.09   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK    53.87        1:53.29   
Peter Lind-Ellefsen  2006  Kalundborg SK    55.78        1:54.20   
10  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            1:59.68   
11  David Stoklund  2008  Kalundborg SK    1:00.01        2:00.13   
12  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby    57.92        2:03.43   
13  Sofus Rasmussen  2008  Kalundborg SK    1:04.39        2:13.58   
14  Aksel Kobberø  2007  Roskilde Svømning    1:07.85        2:15.91   
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            DSQ  efb ved 25 m 
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            DSQ  efb ved 75 m 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    39.74        1:22.25   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub    40.42        1:23.04   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    43.50        1:27.75   
Lucas Lorentsen  2004  Kalundborg SK    42.45        1:28.42   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    46.47        1:32.86   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    45.94        1:35.52   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub    47.46        1:35.73   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    46.74        1:35.91   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    48.91        1:37.49   
10  Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    47.88        1:37.79   
11  Malthe Foged  2005  Næstved IF    46.87        1:38.17   
12  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    50.40        1:39.57   
13  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    49.53        1:40.09   
14  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub    51.68        1:40.80   
15  Bertram Geisler Knudsen  2004  Dragsholm Svømmeklub    49.19        1:41.64   
16  Frode Sejlø Andersen  2004  Roskilde Svømning    47.88        1:41.83   
17  William Mitchell  2004  Vest-Brøndby    50.50        1:42.06   
18  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            1:42.93   
19  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF    49.63        1:43.86   
20  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby    51.06        1:45.68   
21  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    53.41        1:48.28   
22  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    52.87        1:48.88   
23  Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby    56.65        1:55.20   
24  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    55.96        1:55.97   
25  Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning    1:00.15        2:01.52   
26  Conrad Klyver Vind  2005  Vest-Brøndby    59.58        2:04.41   
27  Madsen Emil  2004  Næstved IF    1:00.03        2:04.60   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning            DNS   
William Hintze  2005  Roskilde Svømning            DNS   
Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  efb ved 25 m 
Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK            DSQ  efb ved 50 m 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    32.90        1:07.91   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    33.42        1:09.19   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    36.15        1:12.83   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub    36.68        1:15.75   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub    37.28        1:17.04   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    37.70        1:17.24   
Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    38.22        1:18.22   
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    38.32        1:19.47   
Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby    40.75        1:22.56   
10  Erik Li  2003  Herlev Svømning    40.66        1:22.58   
11  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    40.83        1:22.99   
12  Harald Franck  2003  Næstved IF    39.95        1:23.48   
13  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub    42.62        1:26.35   
14  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    42.76        1:26.97   
15  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub    42.22        1:27.39   
16  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    43.79        1:29.34   
17  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            1:31.99   
18  Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    45.18        1:33.66   
19  Sammi Anker Andersen  2003  Næstved IF    44.82        1:33.88   
20  Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby    50.97        1:44.03   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  efb ved 50 m 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    30.28        1:01.85   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.11        1:02.36   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub    31.66        1:05.23   
Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning    32.63        1:07.54   
Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    33.63        1:09.66   
Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK    35.80        1:12.90   
Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby    36.16        1:13.43   
Casper Ramsdahl Sørensen  2000  Ringsted Svømme Klub    36.17        1:13.51   
Adar Benli  2001  Herlev Svømning    36.69        1:15.54   
10  Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub    39.24        1:19.82   
11  Matti Andersen  2001  Næstved IF    41.12        1:25.55   
12  Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning    41.62        1:25.73   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Rysgaard  1998  Kalundborg SK    27.23        56.72   
Sebastian Vang  1991  Næstved IF    29.10        1:01.90   
Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK    30.92        1:04.04   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    32.50        1:06.36   
Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    33.75        1:09.07   
Magnus Kingo Sørensen  1999  Dragsholm Svømmeklub    36.29        1:15.11   
Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF    38.01        1:16.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  12:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark