2020-02-27   15:11:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Joanathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    47.36  1:41.75  2:35.27    3:26.95   
Valdemar Granic  2006  Roskilde Svømning    49.37  1:48.66  2:52.24    3:50.88   
Peter Lind-Ellefsen  2006  Kalundborg SK    47.39  1:48.99  2:53.68    3:55.19   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning    35.72  1:14.28  1:52.70    2:30.02   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    35.18  1:14.54  1:54.95    2:33.32   
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    35.23  1:15.41  1:57.12    2:35.03   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    36.95  1:19.31  2:03.87    2:47.38   
Lucas Lorentsen  2004  Kalundborg SK    37.31  1:21.09  2:06.68    2:50.61   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.19  1:23.81  2:08.58    2:52.14   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    39.39  1:23.52  2:08.41    2:53.66   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    37.86  1:21.98  2:09.01    2:54.97   
Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK    39.96  1:29.05  2:18.81    3:07.66   
10  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    43.07  1:33.71  2:24.98    3:11.05   
11  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    43.51  1:33.35  2:23.21    3:11.35   
12  Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    42.33  1:31.58  2:22.33    3:11.51   
13  Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub    42.85  1:32.26  2:22.75    3:12.60   
14  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub    42.45  1:30.48  2:17.02    3:13.72   
15  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    44.40  1:35.28  2:27.31    3:20.06   
16  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    45.13    2:35.95    3:26.00   
17  Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub    45.44  1:38.50  2:34.26    3:28.37   
18  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    47.36  1:43.51  2:38.83    3:31.60   
19  Frode Sejlø Andersen  2004  Roskilde Svømning    43.75  1:38.90  2:34.63    3:37.79   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning            DNS   
Madsen Emil  2004  Næstved IF            DNF   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    29.85  1:03.80  1:37.82    2:10.68   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub    30.86  1:05.31  1:38.71    2:12.38   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    30.15  1:04.37  1:39.75    2:15.12   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    32.24  1:07.13  1:42.72    2:17.52   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    33.41  1:09.58  1:46.70    2:22.74   
Alessandro de Castro  2002  Vest-Brøndby    33.30  1:10.94  1:48.18    2:22.77   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    33.58  1:10.92  1:48.30    2:24.59   
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    33.78  1:11.33  1:50.24    2:27.23   
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning    34.65  1:13.77  1:53.42    2:31.95   
10  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning    33.68  1:11.59  1:51.03    2:32.77   
11  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning    34.69  1:15.15  1:55.57    2:33.19   
12  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub    34.44  1:12.61  1:53.27    2:34.17   
13  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    35.61  1:15.16  1:55.81    2:35.04   
14  Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby    34.88  1:15.38  1:56.76    2:36.38   
15  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    36.17  1:17.37  2:00.34    2:40.46   
16  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    37.83  1:18.27  1:59.50    2:41.26   
17  Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby    36.23  1:18.29  2:00.08    2:41.74   
18  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    36.94  1:19.21  2:02.09    2:42.21   
19  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    37.85  1:21.58  2:05.59    2:46.60   
20  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning    39.46  1:22.94  2:06.81    2:47.19   
21  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    38.06  1:22.03  2:06.50    2:49.51   
22  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    38.34  1:22.29  2:09.72    2:57.37   
23  Silas Lykke  2003  Ringsted Svømme Klub    36.73  1:21.52  2:07.98    3:10.68   
Christian Bjørn Hvilsom  2002  TVS Tårnborg IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    28.58  59.46  1:30.51    2:00.75   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.81  1:02.15  1:34.26    2:05.63   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub    28.98  1:01.75  1:33.43    2:05.72   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    29.86  1:02.97  1:34.87    2:06.34   
Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub    29.29  1:01.99  1:35.24    2:07.16   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    29.75  1:02.21  1:35.28    2:07.52   
Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.64  1:02.33  1:35.95    2:07.59   
Mads Møller  2000  Kalundborg SK    29.14  1:01.84  1:35.07    2:07.62   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    29.49  1:02.26  1:36.18    2:07.86   
10  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    30.21  1:03.34  1:37.42    2:11.10   
11  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.66  1:04.22  1:40.02    2:15.64   
12  Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning    30.44  1:05.17  1:41.33    2:17.76   
13  Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK    31.69  1:06.72  1:43.54    2:17.83   
14  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning    29.99  1:06.21  1:43.29    2:19.56   
15  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub    32.60  1:09.17  1:46.62    2:22.73   
16  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    32.67  1:09.33  1:47.40    2:22.75   
17  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning    33.56  1:11.12  1:49.29    2:25.51   
18  Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    33.04  1:11.24  1:50.79    2:29.40   
19  Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub    33.25  1:11.76  1:52.98    2:31.06   
20  Matti Andersen  2001  Næstved IF    34.59  1:13.37  1:53.50    2:34.16   
21  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    36.16  1:16.23  1:57.21    2:34.28   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Rysgaard  1998  Kalundborg SK    27.36  56.11  1:25.41    1:55.40   
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    28.42  59.22  1:30.47    2:01.56   
Mikkel H. Andersen  1991  Kalundborg SK    28.53  59.96  1:31.90    2:03.81   
Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    28.99  1:00.81  1:33.52    2:06.63   
Jonas B. Sørensen  1993  Roskilde Svømning    31.17  1:02.70  1:35.35    2:08.89   
Oliver Vang  1994  Næstved IF      1:01.84  1:36.33    2:13.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  11:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark