2020-02-21   03:48:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  17:46   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lyngby Piger 1  Lyngby Svømmeklub            2:07.94   
  Claudia Sperling  2002      32.95        32.95   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      35.29        1:08.24   
  Maria Borre Jacobsen  2001      30.76        1:39.00   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      28.94        2:07.94   
                     
Hg Piger Ældste  1998  Herlufsholm Svømmeklub            2:13.50   
  Emma Bækgaard  2002      34.89        34.89   
  Anika Bryde  2000      36.99        1:11.88   
  Wilma Anker  2004      33.41        1:45.29   
  Amalie W. Olsen  2001      28.21        2:13.50   
                     
Kalundborg Piger  1990  Kalundborg SK            2:15.60   
  Nicole Kristensen  1999      33.67        33.67   
  Marie Uglebjerg  2002      37.71        1:11.38   
  Frida Bang Stanelt  2004      36.85        1:48.23   
  Laura Holm Junge  1998      27.37        2:15.60   
                     
Næstved Piger 1  Næstved IF            2:18.79   
  Juliane Løndahl Bjerre  1999      36.34        36.34   
  Amalie Bonnesen  1999      37.96        1:14.30   
  Cecilie Elizabeth Jensen  1998      34.42        1:48.72   
  Victoria Bæts Kristensen  2002      30.07        2:18.79   
                     
Lyngby Es3 Piger 1  Lyngby Svømmeklub            2:22.54   
  Ella Stenholt  2003      34.45        34.45   
  Anna Myhre Rottensten  2003      42.62        1:17.07   
  Lærke Vinneck Hansen  2004      34.98        1:52.05   
  Sofia Norre Bendt  2003      30.49        2:22.54   
                     
Tvs Piger 1  1999  TVS Tårnborg IF            2:23.03   
  Julie Høegh-Jørgensen  2000      38.79        38.79   
  Therese Jetsmark Geiker  2001      37.67        1:16.46   
  Nikoline Laura Rasmussen  2000      35.88        1:52.34   
  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999      30.69        2:23.03   
                     
Vest Årgangspiger  2001  Vest-Brøndby            2:23.12   
  Sasia Lundhus  2002      38.69        38.69   
  Amalie V. Sørensen  2002      37.79        1:16.48   
  Anna Højerslev Eriksen  2004      35.11        1:51.59   
  Isabel Abcell  2001      31.53        2:23.12   
                     
Kalundborg Piger  1996  Kalundborg SK            2:27.38   
  Caroline Holm  2004      38.31        38.31   
  Nicoline Strandberg  2002      45.28        1:23.59   
  Annika Møller-Kristensen  2000      31.81        1:55.40   
  Engeline Scheby Petersen  2002      31.98        2:27.38   
                     
Herlev Piger 2  2001  Herlev Svømning            2:38.66   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      41.92        41.92   
  Anja Xin Andersen  2004      45.74        1:27.66   
  Josephine Thomsen  2005      37.20        2:04.86   
  Helene Jensen  2003      33.80        2:38.66   
                     
10  Tvs Piger 2  1990  TVS Tårnborg IF            2:58.25   
  Caroline Bjørn Hvilsom  2005      45.37        45.37   
  Isabella Jacobsen  2004      50.25        1:35.62   
  Lucca Rademakers  2004      45.12        2:20.74   
  Emma Simonsen  2004      37.51        2:58.25   
                     
11  Ringsted Piger 2  Ringsted Svømme Klub            3:18.55   
  Astrid Nørret Schmidt  2002      49.38        49.38   
  Lara W. S. Olsen  2006      59.96        1:49.34   
  Emmeline S. Bertelsen  2005      52.09        2:41.43   
  Emma Olsen  2003      37.12        3:18.55   
                     
Næstved Piger 2  Næstved IF            DNS   
  Freja Zerbst Hansen  2001                 
  Nikoline Skovly Larsen  2003                 
  Mette Foldager Donstrup  1999                 
  Anne-Sofie P. Clausen  2002              DNS   
                     
Hg Piger 1 Yngste  2001  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Josefine Krumbak  2004      37.25        37.25   
                     
Ringsted Piger 1  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Maria Heiberg Larsen  1998      36.31        36.31   
  Signe Nielsen  1998      33.84        1:10.15   
                     
Vest Talent Piger  2005  Vest-Brøndby            DSQ  Tyvstart 
  Ida Jacobsen  2005      50.08        50.08   
  Kathrine Holm  2005      59.84        1:49.92   
  Caroline Svane  2005      50.02        2:39.94   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  17:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark