2020-01-28   20:48:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    44.80  1:38.42  2:33.35    3:24.95   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    43.99  1:36.59  2:32.44    3:26.23   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    59.94  2:08.12      4:19.83   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.06  1:12.06  1:50.35    2:27.55   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub    36.53  1:15.41  1:55.43    2:35.09   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    35.99  1:15.23  1:55.18    2:35.45   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    36.11  1:16.24  1:58.45    2:37.69   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    36.72  1:19.11  2:03.61    2:46.13   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    40.21  1:23.36  2:07.05    2:50.36   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.50  1:23.21  2:08.83    2:51.51   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.49  1:22.84  2:08.90    2:51.90   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    40.96  1:25.61  2:11.26    2:52.35   
10  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF    40.51  1:25.83  2:12.75    2:54.71   
11  Mathilde Bennetzen  2004  Vest-Brøndby    39.48  1:24.72  2:10.75    2:55.85   
12  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.37  1:29.84  2:17.90    3:04.08   
13  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    43.38  1:33.18  2:21.86    3:08.61   
14  Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    40.23  1:30.57  2:21.47    3:10.37   
15  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub    40.15  1:28.09  2:19.94    3:11.15   
16  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub    43.59  1:32.29  2:22.75    3:13.30   
17  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.79  1:29.65  2:24.31    3:17.69   
18  Julie Nelkop  2004  Roskilde Svømning    42.27  1:35.25  2:29.98    3:20.14   
19  Ulrika Paaske  2004  Roskilde Svømning    43.09  1:35.78  2:30.01    3:20.33   
20  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    44.83  1:35.84      3:23.91   
21  Juliane Andersen  2005  Roskilde Svømning    44.54    2:37.47    3:32.79   
22  Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning    51.23  1:46.98  2:42.62    3:36.60   
23  Sille Møller  2004  Kalundborg SK    45.15  1:43.53  2:43.22    3:42.77   
24  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    47.95  1:45.03  2:45.96    3:44.65   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    32.15  1:07.96  1:42.70    2:16.93   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    31.61  1:06.65  1:42.54    2:18.03   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    32.45  1:07.82  1:43.96    2:19.74   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    33.08  1:09.11  1:46.58    2:23.40   
Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub    33.18  1:09.98  1:47.49    2:23.57   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    33.97  1:11.28  1:49.62    2:25.00   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    33.58  1:11.66  1:50.39    2:28.00   
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    35.46  1:13.71  1:52.19    2:28.52   
Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK    35.44  1:13.22  1:53.91    2:34.55   
10  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    35.55  1:15.65  1:57.26    2:35.06   
11  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    34.93  1:15.08  1:55.52    2:35.56   
12  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    36.30  1:15.93  1:56.91    2:35.85   
13  Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.81  1:13.23  1:54.84    2:36.54   
14  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.62  1:14.79  1:57.05    2:36.62   
15  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    36.02  1:16.32  1:58.17    2:37.78   
16  Katrine Duus  2003  Næstved IF    36.13  1:16.66  1:58.48    2:38.62   
17  Josefine M. Kristiansen  2002  Næstved IF    36.93  1:18.01  1:59.66    2:39.21   
18  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF    36.61  1:17.55  2:00.67    2:42.66   
19  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    37.22  1:18.86  2:01.74    2:43.22   
20  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    37.63  1:19.51  2:02.76    2:46.21   
21  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.38  1:18.84  2:03.86    2:47.50   
22  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub    35.78  1:19.84  2:06.44    2:51.28   
23  Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    39.47  1:23.52  2:08.68    2:52.60   
24  Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby    39.53  1:25.47  2:14.66    3:01.71   
25  Sidse Andersen  2003  Dragsholm Svømmeklub    39.48  1:25.69  2:14.88    3:03.35   
26  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning    39.78  1:27.08  2:17.64    3:06.60   
27  Caroline Kingo Sørensen  2003  Dragsholm Svømmeklub    42.53  1:37.36  2:35.06    3:31.27   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning    30.09  1:03.21  1:36.54    2:09.49   
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    31.48  1:06.13  1:41.77    2:16.13   
Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning    32.29  1:07.11  1:42.39    2:17.98   
Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub    32.89  1:08.84  1:45.63    2:21.75   
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK    32.53  1:08.35  1:45.88    2:23.48   
Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub    32.77  1:10.18  1:48.97    2:27.83   
Isabel Abcell  2001  Vest-Brøndby    34.34  1:13.00  1:52.25    2:30.07   
Cecilie Kaas Olsen  2001  Odsherred Svømmeklub    42.58  1:29.37  2:18.45    3:06.51   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub    30.99  1:04.44  1:37.88    2:10.50   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    31.87  1:05.07  1:38.11    2:10.59   
Signe Nielsen  1998  Ringsted Svømme Klub    31.87  1:04.87  1:38.43    2:11.94   
Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning    31.24  1:04.83  1:39.73    2:14.49   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    31.89  1:06.88  1:42.12    2:17.72   
Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning    31.87  1:06.90  1:42.43    2:18.04   
Maria Heiberg Larsen  1998  Ringsted Svømme Klub    32.04  1:06.87  1:42.81    2:18.25   
Josefine Boisen  1996  Roskilde Svømning    32.91  1:09.22  1:45.44    2:20.06   
Louise Nicolaisen  1998  Kalundborg SK    34.61  1:11.53  1:50.06    2:28.50   
10  Stine Boe Gad  1997  Roskilde Svømning    34.25  1:11.31  1:50.24    2:28.76   
11  Annasofie Halling Olesen  1997  Roskilde Svømning    35.14  1:14.33  1:53.93    2:33.80   
12  Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF    35.27  1:15.51  1:56.91    2:39.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  11:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark