2020-01-24   20:53:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kalundborg Swim Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    44.80  1:38.42  2:33.35    3:24.95   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    43.99  1:36.59  2:32.44    3:26.23   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    59.94  2:08.12      4:19.83   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.06  1:12.06  1:50.35    2:27.55   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub    36.53  1:15.41  1:55.43    2:35.09   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    35.99  1:15.23  1:55.18    2:35.45   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    36.11  1:16.24  1:58.45    2:37.69   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    36.72  1:19.11  2:03.61    2:46.13   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    40.21  1:23.36  2:07.05    2:50.36   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.50  1:23.21  2:08.83    2:51.51   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.49  1:22.84  2:08.90    2:51.90   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    40.96  1:25.61  2:11.26    2:52.35   
10  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF    40.51  1:25.83  2:12.75    2:54.71   
11  Mathilde Bennetzen  2004  Vest-Brøndby    39.48  1:24.72  2:10.75    2:55.85   
12  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.37  1:29.84  2:17.90    3:04.08   
13  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    43.38  1:33.18  2:21.86    3:08.61   
14  Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    40.23  1:30.57  2:21.47    3:10.37   
15  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub    40.15  1:28.09  2:19.94    3:11.15   
16  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub    43.59  1:32.29  2:22.75    3:13.30   
17  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.79  1:29.65  2:24.31    3:17.69   
18  Julie Nelkop  2004  Roskilde Svømning    42.27  1:35.25  2:29.98    3:20.14   
19  Ulrika Paaske  2004  Roskilde Svømning    43.09  1:35.78  2:30.01    3:20.33   
20  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    44.83  1:35.84      3:23.91   
21  Juliane Andersen  2005  Roskilde Svømning    44.54    2:37.47    3:32.79   
22  Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning    51.23  1:46.98  2:42.62    3:36.60   
23  Sille Møller  2004  Kalundborg SK    45.15  1:43.53  2:43.22    3:42.77   
24  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    47.95  1:45.03  2:45.96    3:44.65   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    32.15  1:07.96  1:42.70    2:16.93   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    31.61  1:06.65  1:42.54    2:18.03   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    32.45  1:07.82  1:43.96    2:19.74   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    33.08  1:09.11  1:46.58    2:23.40   
Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub    33.18  1:09.98  1:47.49    2:23.57   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    33.97  1:11.28  1:49.62    2:25.00   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    33.58  1:11.66  1:50.39    2:28.00   
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    35.46  1:13.71  1:52.19    2:28.52   
Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK    35.44  1:13.22  1:53.91    2:34.55   
10  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    35.55  1:15.65  1:57.26    2:35.06   
11  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    34.93  1:15.08  1:55.52    2:35.56   
12  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    36.30  1:15.93  1:56.91    2:35.85   
13  Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.81  1:13.23  1:54.84    2:36.54   
14  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.62  1:14.79  1:57.05    2:36.62   
15  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    36.02  1:16.32  1:58.17    2:37.78   
16  Katrine Duus  2003  Næstved IF    36.13  1:16.66  1:58.48    2:38.62   
17  Josefine M. Kristiansen  2002  Næstved IF    36.93  1:18.01  1:59.66    2:39.21   
18  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF    36.61  1:17.55  2:00.67    2:42.66   
19  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    37.22  1:18.86  2:01.74    2:43.22   
20  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    37.63  1:19.51  2:02.76    2:46.21   
21  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.38  1:18.84  2:03.86    2:47.50   
22  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub    35.78  1:19.84  2:06.44    2:51.28   
23  Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    39.47  1:23.52  2:08.68    2:52.60   
24  Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby    39.53  1:25.47  2:14.66    3:01.71   
25  Sidse Andersen  2003  Dragsholm Svømmeklub    39.48  1:25.69  2:14.88    3:03.35   
26  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning    39.78  1:27.08  2:17.64    3:06.60   
27  Caroline Kingo Sørensen  2003  Dragsholm Svømmeklub    42.53  1:37.36  2:35.06    3:31.27   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning    30.09  1:03.21  1:36.54    2:09.49   
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    31.48  1:06.13  1:41.77    2:16.13   
Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning    32.29  1:07.11  1:42.39    2:17.98   
Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub    32.89  1:08.84  1:45.63    2:21.75   
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK    32.53  1:08.35  1:45.88    2:23.48   
Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub    32.77  1:10.18  1:48.97    2:27.83   
Isabel Abcell  2001  Vest-Brøndby    34.34  1:13.00  1:52.25    2:30.07   
Cecilie Kaas Olsen  2001  Odsherred Svømmeklub    42.58  1:29.37  2:18.45    3:06.51   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub    30.99  1:04.44  1:37.88    2:10.50   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    31.87  1:05.07  1:38.11    2:10.59   
Signe Nielsen  1998  Ringsted Svømme Klub    31.87  1:04.87  1:38.43    2:11.94   
Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning    31.24  1:04.83  1:39.73    2:14.49   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    31.89  1:06.88  1:42.12    2:17.72   
Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning    31.87  1:06.90  1:42.43    2:18.04   
Maria Heiberg Larsen  1998  Ringsted Svømme Klub    32.04  1:06.87  1:42.81    2:18.25   
Josefine Boisen  1996  Roskilde Svømning    32.91  1:09.22  1:45.44    2:20.06   
Louise Nicolaisen  1998  Kalundborg SK    34.61  1:11.53  1:50.06    2:28.50   
10  Stine Boe Gad  1997  Roskilde Svømning    34.25  1:11.31  1:50.24    2:28.76   
11  Annasofie Halling Olesen  1997  Roskilde Svømning    35.14  1:14.33  1:53.93    2:33.80   
12  Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF    35.27  1:15.51  1:56.91    2:39.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Joanathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    47.36  1:41.75  2:35.27    3:26.95   
Valdemar Granic  2006  Roskilde Svømning    49.37  1:48.66  2:52.24    3:50.88   
Peter Lind-Ellefsen  2006  Kalundborg SK    47.39  1:48.99  2:53.68    3:55.19   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning    35.72  1:14.28  1:52.70    2:30.02   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    35.18  1:14.54  1:54.95    2:33.32   
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    35.23  1:15.41  1:57.12    2:35.03   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    36.95  1:19.31  2:03.87    2:47.38   
Lucas Lorentsen  2004  Kalundborg SK    37.31  1:21.09  2:06.68    2:50.61   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.19  1:23.81  2:08.58    2:52.14   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    39.39  1:23.52  2:08.41    2:53.66   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    37.86  1:21.98  2:09.01    2:54.97   
Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK    39.96  1:29.05  2:18.81    3:07.66   
10  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    43.07  1:33.71  2:24.98    3:11.05   
11  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    43.51  1:33.35  2:23.21    3:11.35   
12  Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    42.33  1:31.58  2:22.33    3:11.51   
13  Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub    42.85  1:32.26  2:22.75    3:12.60   
14  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub    42.45  1:30.48  2:17.02    3:13.72   
15  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    44.40  1:35.28  2:27.31    3:20.06   
16  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    45.13    2:35.95    3:26.00   
17  Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub    45.44  1:38.50  2:34.26    3:28.37   
18  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    47.36  1:43.51  2:38.83    3:31.60   
19  Frode Sejlø Andersen  2004  Roskilde Svømning    43.75  1:38.90  2:34.63    3:37.79   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning            DNS   
Madsen Emil  2004  Næstved IF            DNF   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    29.85  1:03.80  1:37.82    2:10.68   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub    30.86  1:05.31  1:38.71    2:12.38   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    30.15  1:04.37  1:39.75    2:15.12   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    32.24  1:07.13  1:42.72    2:17.52   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    33.41  1:09.58  1:46.70    2:22.74   
Alessandro de Castro  2002  Vest-Brøndby    33.30  1:10.94  1:48.18    2:22.77   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    33.58  1:10.92  1:48.30    2:24.59   
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    33.78  1:11.33  1:50.24    2:27.23   
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning    34.65  1:13.77  1:53.42    2:31.95   
10  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning    33.68  1:11.59  1:51.03    2:32.77   
11  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning    34.69  1:15.15  1:55.57    2:33.19   
12  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub    34.44  1:12.61  1:53.27    2:34.17   
13  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    35.61  1:15.16  1:55.81    2:35.04   
14  Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby    34.88  1:15.38  1:56.76    2:36.38   
15  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    36.17  1:17.37  2:00.34    2:40.46   
16  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    37.83  1:18.27  1:59.50    2:41.26   
17  Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby    36.23  1:18.29  2:00.08    2:41.74   
18  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    36.94  1:19.21  2:02.09    2:42.21   
19  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    37.85  1:21.58  2:05.59    2:46.60   
20  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning    39.46  1:22.94  2:06.81    2:47.19   
21  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    38.06  1:22.03  2:06.50    2:49.51   
22  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    38.34  1:22.29  2:09.72    2:57.37   
23  Silas Lykke  2003  Ringsted Svømme Klub    36.73  1:21.52  2:07.98    3:10.68   
Christian Bjørn Hvilsom  2002  TVS Tårnborg IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    28.58  59.46  1:30.51    2:00.75   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.81  1:02.15  1:34.26    2:05.63   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub    28.98  1:01.75  1:33.43    2:05.72   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    29.86  1:02.97  1:34.87    2:06.34   
Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub    29.29  1:01.99  1:35.24    2:07.16   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    29.75  1:02.21  1:35.28    2:07.52   
Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.64  1:02.33  1:35.95    2:07.59   
Mads Møller  2000  Kalundborg SK    29.14  1:01.84  1:35.07    2:07.62   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    29.49  1:02.26  1:36.18    2:07.86   
10  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    30.21  1:03.34  1:37.42    2:11.10   
11  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.66  1:04.22  1:40.02    2:15.64   
12  Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning    30.44  1:05.17  1:41.33    2:17.76   
13  Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK    31.69  1:06.72  1:43.54    2:17.83   
14  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning    29.99  1:06.21  1:43.29    2:19.56   
15  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub    32.60  1:09.17  1:46.62    2:22.73   
16  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    32.67  1:09.33  1:47.40    2:22.75   
17  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning    33.56  1:11.12  1:49.29    2:25.51   
18  Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    33.04  1:11.24  1:50.79    2:29.40   
19  Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub    33.25  1:11.76  1:52.98    2:31.06   
20  Matti Andersen  2001  Næstved IF    34.59  1:13.37  1:53.50    2:34.16   
21  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    36.16  1:16.23  1:57.21    2:34.28   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Rysgaard  1998  Kalundborg SK    27.36  56.11  1:25.41    1:55.40   
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    28.42  59.22  1:30.47    2:01.56   
Mikkel H. Andersen  1991  Kalundborg SK    28.53  59.96  1:31.90    2:03.81   
Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    28.99  1:00.81  1:33.52    2:06.63   
Jonas B. Sørensen  1993  Roskilde Svømning    31.17  1:02.70  1:35.35    2:08.89   
Oliver Vang  1994  Næstved IF      1:01.84  1:36.33    2:13.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Juul  2006  Næstved IF    48.17        1:36.83   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    48.80        1:38.65   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    48.76        1:41.10   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    53.47        1:49.43   
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby    54.36        1:49.94   
Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby    54.75        1:54.02   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby    55.72        1:57.88   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    57.16        1:57.98   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby    58.70        1:59.80   
10  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby    58.43        2:04.68   
11  Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby    1:01.81        2:07.21   
12  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF    1:01.53        2:09.60   
13  Liva Mayland  2006  Næstved IF    1:05.34        2:09.70   
14  Sofia Broskov Pedersen  2007  Ringsted Svømme Klub    1:03.87        2:11.10   
15  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby    1:05.89        2:19.41   
16  Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby    1:08.89        2:25.58   
Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            DSQ  EFB ved 25 meter 
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            DSQ  EFB v 50 meter 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    37.30        1:17.08   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.66        1:17.18   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    38.79        1:18.43   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    41.27        1:22.64   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    40.25        1:23.09   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    41.74        1:24.42   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    41.20        1:24.73   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    42.06        1:26.25   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.56        1:27.80   
10  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    43.36        1:31.43   
11  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    45.63        1:31.97   
12  Mathilde Bennetzen  2004  Vest-Brøndby    46.12        1:33.56   
13  Lykke Gøttrup Jensen  2004  Vest-Brøndby    46.28        1:34.14   
14  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    48.07        1:35.49   
15  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub    46.23        1:35.67   
16  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            1:39.06   
17  Julie Nelkop  2004  Roskilde Svømning    47.74        1:39.16   
18  Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub    46.68        1:40.80   
19  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    49.58        1:43.09   
20  Ulrika Paaske  2004  Roskilde Svømning    50.40        1:43.76   
21  Juliane Andersen  2005  Roskilde Svømning    50.68        1:45.42   
22  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub    51.46        1:46.11   
23  Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby    54.76        1:48.03   
24  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    52.48        1:49.25   
25  Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub    53.39        1:50.54   
26  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    54.52        1:51.87   
27  Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby    55.45        1:54.08   
28  Sille Møller  2004  Kalundborg SK            1:59.66   
29  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    59.28        2:03.09   
30  Kathrine Holm  2005  Vest-Brøndby    1:05.80        2:14.24   
Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  efb ved 75 m 
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  efb ved 25 m 
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning            DSQ  EFB ved 50 meter 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    32.63        1:06.96   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    34.52        1:11.19   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub    35.38        1:13.63   
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    35.91        1:14.37   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.33        1:14.40   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    36.70        1:14.54   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    37.60        1:14.93   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.94        1:15.40   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub    36.02        1:16.03   
10  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    37.47        1:17.08   
11  Engeline Scheby Petersen  2002  Kalundborg SK    37.30        1:18.59   
12  Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    38.39        1:19.32   
13  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning    38.68        1:19.48   
14  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub    38.61        1:19.59   
15  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub    38.24        1:19.74   
16  Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub    39.57        1:20.88   
17  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub    38.72        1:21.28   
18  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK    40.58        1:21.71   
19  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    39.18        1:21.88   
20  Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub    42.28        1:26.34   
21  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    42.21        1:26.43   
22  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    41.95        1:26.61   
23  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    42.95        1:26.75   
24  Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub    42.56        1:27.10   
25  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF    43.96        1:29.64   
26  Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    43.47        1:29.77   
27  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning    44.21        1:30.21   
28  Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby    44.38        1:32.19   
29  Miamaja Skytt Knudsen  2003  Næstved IF    45.26        1:34.73   
30  Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby    47.83        1:36.00   
31  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    46.29        1:36.08   
32  Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub    45.01        1:36.53   
33  Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub    47.60        1:38.48   
34  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    48.96        1:42.48   
Linea Christiansen  2003  Odsherred Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bevægelse 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning    34.36        1:09.80   
Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning    34.88        1:11.19   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub    36.31        1:15.44   
Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    36.90        1:15.66   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub    36.55        1:16.04   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    37.52        1:16.91   
Thea Krøll  2000  Ringsted Svømme Klub    37.50        1:17.47   
Isabel Abcell  2001  Vest-Brøndby    38.81        1:18.20   
Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    41.25        1:24.11   
10  Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF    40.24        1:24.54   
Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            DSQ  efb ved 25m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Witthøft  1997  Kalundborg SK    31.74        1:06.33   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    34.96        1:12.10   
Maria Heiberg Larsen  1998  Ringsted Svømme Klub    37.84        1:16.57   
Juliane Løndahl Bjerre  1999  Næstved IF    37.13        1:18.79   
Caroline Strandberg  1998  Kalundborg SK    37.40        1:19.21   
Anna-Laura Dalsø Larsen  1999  TVS Tårnborg IF            1:25.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  12:05 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  12:28   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    49.16        1:38.42   
Joanathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    49.92        1:42.13   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    50.57        1:45.61   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby    53.29        1:50.25   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby    54.38        1:51.06   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    57.17        1:52.88   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    53.82        1:53.09   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK    53.87        1:53.29   
Peter Lind-Ellefsen  2006  Kalundborg SK    55.78        1:54.20   
10  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            1:59.68   
11  David Stoklund  2008  Kalundborg SK    1:00.01        2:00.13   
12  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby    57.92        2:03.43   
13  Sofus Rasmussen  2008  Kalundborg SK    1:04.39        2:13.58   
14  Aksel Kobberø  2007  Roskilde Svømning    1:07.85        2:15.91   
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            DSQ  efb ved 25 m 
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            DSQ  efb ved 75 m 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    39.74        1:22.25   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub    40.42        1:23.04   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    43.50        1:27.75   
Lucas Lorentsen  2004  Kalundborg SK    42.45        1:28.42   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    46.47        1:32.86   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    45.94        1:35.52   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub    47.46        1:35.73   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    46.74        1:35.91   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    48.91        1:37.49   
10  Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    47.88        1:37.79   
11  Malthe Foged  2005  Næstved IF    46.87        1:38.17   
12  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    50.40        1:39.57   
13  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    49.53        1:40.09   
14  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub    51.68        1:40.80   
15  Bertram Geisler Knudsen  2004  Dragsholm Svømmeklub    49.19        1:41.64   
16  Frode Sejlø Andersen  2004  Roskilde Svømning    47.88        1:41.83   
17  William Mitchell  2004  Vest-Brøndby    50.50        1:42.06   
18  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            1:42.93   
19  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF    49.63        1:43.86   
20  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby    51.06        1:45.68   
21  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    53.41        1:48.28   
22  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    52.87        1:48.88   
23  Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby    56.65        1:55.20   
24  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    55.96        1:55.97   
25  Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning    1:00.15        2:01.52   
26  Conrad Klyver Vind  2005  Vest-Brøndby    59.58        2:04.41   
27  Madsen Emil  2004  Næstved IF    1:00.03        2:04.60   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning            DNS   
William Hintze  2005  Roskilde Svømning            DNS   
Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  efb ved 25 m 
Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK            DSQ  efb ved 50 m 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    32.90        1:07.91   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    33.42        1:09.19   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    36.15        1:12.83   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub    36.68        1:15.75   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub    37.28        1:17.04   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    37.70        1:17.24   
Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    38.22        1:18.22   
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    38.32        1:19.47   
Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby    40.75        1:22.56   
10  Erik Li  2003  Herlev Svømning    40.66        1:22.58   
11  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    40.83        1:22.99   
12  Harald Franck  2003  Næstved IF    39.95        1:23.48   
13  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub    42.62        1:26.35   
14  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    42.76        1:26.97   
15  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub    42.22        1:27.39   
16  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    43.79        1:29.34   
17  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            1:31.99   
18  Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    45.18        1:33.66   
19  Sammi Anker Andersen  2003  Næstved IF    44.82        1:33.88   
20  Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby    50.97        1:44.03   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  efb ved 50 m 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    30.28        1:01.85   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.11        1:02.36   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub    31.66        1:05.23   
Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning    32.63        1:07.54   
Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    33.63        1:09.66   
Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK    35.80        1:12.90   
Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby    36.16        1:13.43   
Casper Ramsdahl Sørensen  2000  Ringsted Svømme Klub    36.17        1:13.51   
Adar Benli  2001  Herlev Svømning    36.69        1:15.54   
10  Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub    39.24        1:19.82   
11  Matti Andersen  2001  Næstved IF    41.12        1:25.55   
12  Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning    41.62        1:25.73   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Rysgaard  1998  Kalundborg SK    27.23        56.72   
Sebastian Vang  1991  Næstved IF    29.10        1:01.90   
Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK    30.92        1:04.04   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    32.50        1:06.36   
Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    33.75        1:09.07   
Magnus Kingo Sørensen  1999  Dragsholm Svømmeklub    36.29        1:15.11   
Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF    38.01        1:16.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  12:28 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            52.42   
Freja Juul  2006  Næstved IF            52.96   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            54.41   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            55.15   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            55.65   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            1:00.09   
Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby            1:02.34   
Dicte Maar  2006  Næstved IF            1:04.63   
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            1:05.53   
10  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF            1:05.79   
11  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK            1:06.59   
12  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            1:09.08   
13  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            1:13.18   
14  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            1:15.41   
15  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby            1:15.45   
16  Liva Mayland  2006  Næstved IF            1:17.76   
17  Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            1:19.77   
18  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            1:22.01   
19  Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby            1:31.54   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            DSQ  1 hånd i ved v 25 
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            42.99   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub            43.37   
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            45.81   
Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF            45.98   
Emma Simonsen  2004  TVS Tårnborg IF            47.65   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            48.79   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            49.75   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            50.58   
Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            50.87   
10  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            51.48   
11  Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub            52.22   
12  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            52.46   
13  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            52.63   
14  Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            52.83   
15  Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby            52.91   
16  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            53.03   
17  Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub            53.85   
18  Julie Astrup  2005  Dragsholm Svømmeklub            54.11   
19  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            54.98   
20  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            55.69   
21  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            56.21   
22  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            57.16   
23  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            57.20   
24  Kathrine Holm  2005  Vest-Brøndby            58.08   
25  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            1:01.98   
26  Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby            1:02.86   
27  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            1:09.79   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK            DSQ  crawlben i start 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning            36.42   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning            38.95   
Nicoline Elmquist  2002  Herlufsholm Svømmeklub            41.48   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub            41.85   
Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub            43.98   
Josefine M. Kristiansen  2002  Næstved IF            44.03   
Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub            44.45   
Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            44.55   
Miamaja Skytt Knudsen  2003  Næstved IF            44.88   
10  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub            45.80   
11  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub            45.84   
12  Sofie Flæshøj Jensen  2003  Dragsholm Svømmeklub            50.89   
13  Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub            54.87   
14  Sidse Andersen  2003  Dragsholm Svømmeklub            55.83   
15  Caroline Kingo Sørensen  2003  Dragsholm Svømmeklub            57.46   
16  Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub            59.57   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  1 hånd ved afs 
Linea Christiansen  2003  Odsherred Svømmeklub            DSQ  ej synkron v start 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning            35.49   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            36.11   
Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub            38.29   
Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            38.63   
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            39.54   
Cecilie Zachariassen  2001  Næstved IF            40.41   
Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            42.24   
Sabine Storm Nielsen  2000  Dragsholm Svømmeklub            49.04   
Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning            37.28   
Amalie Bonnesen  1999  Næstved IF            37.62   
Cecilie Elizabeth Jensen  1998  Næstved IF            39.86   
Cecilie Kristiansen  1990  Ringsted Svømme Klub            1:24.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  14:10 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            56.39   
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            56.91   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            1:05.94   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            1:06.93   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            1:10.05   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            1:11.11   
Valdemar Granic  2006  Roskilde Svømning            1:11.79   
David Stoklund  2008  Kalundborg SK            1:15.37   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            1:15.51   
10  Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            1:20.99   
11  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            1:24.81   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            DNS   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            DSQ  tyvstart 
Sofus Rasmussen  2008  Kalundborg SK            DSQ  crawl ben i start 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            43.69   
Alexander Lind-Ellefsen  2004  Kalundborg SK            44.05   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            45.39   
Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK            48.46   
Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF            49.58   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            52.05   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF            52.21   
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            53.98   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            54.04   
10  Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub            54.44   
11  William Mitchell  2004  Vest-Brøndby            59.57   
12  Felix Diem  2005  Ringsted Svømme Klub            1:01.48   
13  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby            1:02.01   
14  Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning            1:02.69   
15  Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby            1:03.12   
16  Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub            1:03.21   
17  Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:03.45   
18  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK            1:07.94   
19  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            1:11.40   
Conrad Klyver Vind  2005  Vest-Brøndby            DSQ  fl benspark ved star 
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  crawlben efter ven 
Madsen Emil  2004  Næstved IF            DSQ  ej samt berør ved sl 
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            34.75   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            39.65   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            40.38   
Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            41.24   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            41.51   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            42.22   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            42.36   
Silas Lykke  2003  Ringsted Svømme Klub            43.34   
Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF            45.10   
10  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub            46.69   
11  Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            49.46   
12  Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby            52.11   
13  Gustav Hartig-Larsen  2003  TVS Tårnborg IF            52.78   
14  Erik Li  2003  Herlev Svømning            53.72   
15  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF            56.40   
16  Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            56.43   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            33.57   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            34.13   
Casper Ramsdahl Sørensen  2000  Ringsted Svømme Klub            35.79   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            36.71   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            38.09   
Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning            38.91   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            30.61   
Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK            30.79   
Oliver Vang  1994  Næstved IF            32.14   
Riyan Salem  1998  Roskilde Svømning            32.22   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub            32.33   
Jonas B. Sørensen  1993  Roskilde Svømning            33.84   
Anders Engtorp Olesen  1999  Roskilde Svømning            34.54   
Gustav Petersen  1996  Odsherred Svømmeklub            40.10   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  14:10 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    36.15  1:19.59  2:11.32    2:50.64   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.57  1:20.32  2:12.97    2:52.76   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub    36.86  1:23.80  2:15.41    2:54.97   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    40.05  1:24.02  2:14.25    2:55.79   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    41.44  1:30.08  2:24.88    3:03.37   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    39.42  1:28.94  2:24.61    3:04.87   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    41.61  1:31.17  2:26.84    3:08.91   
Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub    44.68  1:33.04  2:30.04    3:12.02   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    46.86  1:35.62  2:33.15    3:13.52   
10  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    45.37  1:33.52  2:28.48    3:13.54   
11  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF    48.48  1:40.20  2:36.76    3:20.93   
12  Mathilde Bennetzen  2004  Vest-Brøndby    47.80  1:38.23  2:37.58    3:22.08   
13  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    50.00  1:44.60  2:40.45    3:26.47   
14  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub    46.82  1:41.09  2:45.56    3:33.77   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    34.35  1:13.90  2:00.92    2:36.94   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    33.84  1:13.98  2:00.81    2:38.01   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    37.19  1:18.57  2:05.15    2:40.77   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    35.66  1:17.32  2:03.73    2:43.07   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    37.36  1:20.09  2:08.00    2:45.01   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    38.36  1:19.51  2:07.85    2:45.38   
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    37.93  1:21.13  2:09.38    2:46.78   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    40.14  1:25.57  2:15.32    2:54.92   
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    40.41  1:23.23  2:17.29    2:55.26   
10  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub    40.76  1:23.12  2:16.36    2:56.68   
11  Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    41.23  1:28.60  2:20.18    2:57.74   
12  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    41.14  1:28.62  2:19.18    2:58.28   
13  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub    39.64  1:23.49  2:18.43    2:59.54   
14  Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby    40.04  1:28.24  2:19.50    3:00.57   
15  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub    42.76  1:25.91  2:21.41    3:02.58   
16  Katrine Duus  2003  Næstved IF    44.16  1:31.18  2:24.02    3:04.19   
17  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    43.49  1:30.86  2:22.75    3:04.40   
18  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    39.26  1:27.35  2:22.93    3:04.73   
19  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    42.69  1:31.66  2:29.88    3:08.93   
20  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    42.78  1:33.63  2:28.18    3:08.99   
21  Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    43.06  1:32.24  2:28.04    3:11.76   
22  Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby    43.49  1:35.86  2:31.97    3:16.46   
23  Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby    45.68  1:34.48  2:32.64    3:20.73   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF            DSQ  tyvstart 
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning    31.40  1:09.21  1:53.55    2:26.89   
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning    31.66  1:10.15  1:57.43    2:32.63   
Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning    33.59  1:12.54  1:59.70    2:33.82   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub    32.90  1:14.23  1:58.66    2:36.21   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub    34.45  1:19.88  2:01.63    2:42.64   
Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub    34.73  1:16.94  2:06.10    2:42.71   
Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub    35.06  1:17.96  2:07.14    2:49.01   
Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub    35.64  1:18.27  2:12.71    2:51.50   
Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF    37.15  1:24.03  2:21.86    3:03.26   
10  Cecilie Zachariassen  2001  Næstved IF    43.44  1:32.06  2:25.32    3:05.15   
Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            DNS   
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Witthøft  1997  Kalundborg SK    32.28  1:08.42  1:52.14    2:27.72   
Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning    33.96  1:14.60  2:01.06    2:35.65   
Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning    33.65  1:16.70  2:01.30    2:38.45   
Caroline Strandberg  1998  Kalundborg SK    36.57  1:21.16  2:15.06    2:56.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    38.97  1:20.87  2:15.38    2:54.32   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub    40.77  1:27.38  2:17.88    2:55.67   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning    39.68  1:25.68  2:17.25    2:55.86   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    34.04  1:10.92  1:53.50    2:27.09   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub    33.11  1:12.68  1:56.52    2:30.35   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    31.94  1:12.39  1:56.12    2:32.34   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    30.74  1:10.82  2:00.22    2:36.99   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub    37.40  1:19.15  2:07.91    2:44.57   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    38.34  1:20.23  2:10.01    2:47.89   
Harald Franck  2003  Næstved IF    38.00  1:22.78  2:13.59    2:52.26   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    40.19  1:25.82  2:16.64    2:53.26   
Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    38.47  1:23.26  2:15.00    2:53.79   
10  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    38.91  1:23.44  2:16.60    2:54.34   
11  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning    38.33  1:24.93  2:18.16    2:55.28   
12  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    40.62  1:28.17  2:16.43    2:56.32   
13  Mikkel Hemmingsen  2002  Vest-Brøndby    41.04  1:25.73  2:19.19    2:57.79   
14  Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby    39.18  1:25.40  2:17.96    2:57.84   
15  Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    38.97  1:24.94  2:21.27    3:00.82   
16  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    41.88  1:27.95  2:24.26    3:08.61   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    29.17  1:03.19  1:41.05    2:11.38   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    31.69  1:05.86  1:49.60    2:22.18   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    31.93  1:10.22  1:52.91    2:23.96   
Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    31.11  1:10.66  1:50.88    2:24.02   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub    32.40  1:08.60  1:52.20    2:24.09   
Mads Møller  2000  Kalundborg SK    30.90  1:08.65  1:51.84    2:24.11   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub    32.50  1:10.36  1:54.19    2:27.50   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    31.67  1:11.75  1:56.05    2:28.18   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    31.85  1:11.14  1:56.95    2:29.65   
10  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.35  1:09.63  1:57.50    2:33.65   
11  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub    33.72  1:14.54  1:57.58    2:34.23   
12  Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby    34.86  1:14.16  1:58.28    2:35.01   
13  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning    34.19  1:14.15  2:02.53    2:37.00   
14  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    34.61  1:16.60  2:07.25    2:42.93   
15  Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    37.66  1:18.38  2:12.73    2:51.79   
16  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning    37.71  1:22.76  2:14.83    2:52.68   
17  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    39.09  1:22.19  2:16.73    2:54.03   
18  Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning    41.74  1:28.08  2:27.38    3:12.94   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    29.49  1:03.84  1:43.17    2:15.12   
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    31.25  1:08.32  1:51.25    2:22.53   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    32.84  1:09.71  1:57.37    2:32.34   
Magnus Kingo Sørensen  1999  Dragsholm Svømmeklub    34.61  1:16.03  2:06.77    2:42.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  14:37 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  15:39   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.24        1:12.66   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    40.60        1:24.78   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    38.23        1:24.92   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    39.08        1:25.42   
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    38.00        1:25.47   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    39.31        1:25.98   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.25        1:27.18   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.24        1:31.48   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    50.50        1:52.71   
10  Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning    55.21        2:02.78   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    33.24        1:09.99   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    34.14        1:11.71   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    34.74        1:12.94   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    33.64        1:13.27   
Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning    35.13        1:15.57   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.66        1:16.60   
Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    37.25        1:20.26   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub    37.03        1:22.67   
Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    35.91        1:24.40   
10  Engeline Scheby Petersen  2002  Kalundborg SK    38.70        1:26.74   
11  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    38.69        1:29.67   
12  Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby    41.39        1:30.49   
13  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub    41.90        1:31.74   
14  Clara Kongsfelt  2003  Herlev Svømning    44.22        1:37.26   
15  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    44.91        1:37.38   
16  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning    45.33        1:38.01   
17  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub    42.46        1:43.02   
18  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    50.36        1:47.31   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning    31.05        1:05.09   
Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning    33.42        1:10.59   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub    34.25        1:13.81   
Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning    37.23        1:21.33   
Nikoline V Hansen  2001  TVS Tårnborg IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    32.18        1:08.08   
Signe Nielsen  1998  Ringsted Svømme Klub    32.52        1:08.30   
Josefine Boisen  1996  Roskilde Svømning    33.61        1:11.35   
Cecilie Elizabeth Jensen  1998  Næstved IF    35.79        1:21.06   
Stine Boe Gad  1997  Roskilde Svømning    38.01        1:23.17   
Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF    39.33        1:27.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  15:39 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  15:39   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    43.28        1:35.83   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    45.72        1:40.15   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    44.77        1:40.67   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    46.14        1:42.10   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    48.66        1:46.13   
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    32.02        1:09.72   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub    33.77        1:10.44   
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    34.33        1:14.14   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    35.98        1:17.43   
Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning    37.02        1:21.06   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    37.86        1:22.07   
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning    38.25        1:25.05   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    39.24        1:26.53   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub    39.50        1:26.67   
10  Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby    41.14        1:29.95   
11  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    40.56        1:32.03   
12  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    43.07        1:34.64   
13  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    43.23        1:34.92   
14  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    42.75        1:35.75   
15  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    46.60        1:44.81   
16  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub    45.17        1:44.92   
Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF            DSQ  asynkron arme v 25 m 
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    28.05        59.34   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.24        1:05.31   
Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF    32.03        1:07.67   
Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub    32.22        1:08.01   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    31.96        1:08.07   
Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning    32.25        1:08.56   
Boas Olesen  2000  Odsherred Svømmeklub    32.42        1:10.52   
Adar Benli  2001  Herlev Svømning    34.32        1:15.64   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    34.75        1:15.64   
10  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    34.35        1:16.51   
11  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    38.48        1:21.67   
12  Matti Andersen  2001  Næstved IF    42.84        1:36.32   
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Rysgaard  1998  Kalundborg SK    27.63        58.28   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    27.51        58.89   
Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK    28.52        1:01.49   
Mikkel H. Andersen  1991  Kalundborg SK    29.54        1:03.79   
Sebastian Vang  1991  Næstved IF            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  15:39 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  16:18   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Juul  2006  Næstved IF            38.92   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            42.96   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            42.99   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            43.51   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            44.62   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            45.69   
Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby            47.43   
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            48.05   
Dicte Maar  2006  Næstved IF            48.50   
10  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            48.53   
11  Liva Mayland  2006  Næstved IF            49.39   
12  Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            53.54   
13  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            55.35   
14  Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            55.61   
15  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby            56.00   
16  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            56.23   
17  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            56.80   
18  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK            57.85   
19  Sofia Broskov Pedersen  2007  Ringsted Svømme Klub            58.33   
20  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF            58.61   
21  Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby            1:00.32   
22  Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            1:02.95   
23  Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            1:13.61   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub            31.43   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            33.11   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK            33.56   
Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            33.72   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            34.04   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            34.95   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub            35.31   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF            35.35   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            35.42   
10  Anna Larsen  2004  Kalundborg SK            35.52   
11  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            35.87   
12  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF            35.88   
13  Laura Rasmussen  2004  Kalundborg SK            36.28   
14  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            36.43   
15  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub            37.05   
16  Emma Simonsen  2004  TVS Tårnborg IF            37.49   
17  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            38.27   
18  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF            38.31   
19  Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub            38.36   
20  Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            38.86   
21  Julie Nelkop  2004  Roskilde Svømning            38.96   
22  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning            39.51   
23  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            39.68   
24  Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub            40.33   
25  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK            41.09   
26  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            41.96   
27  Julie Astrup  2005  Dragsholm Svømmeklub            42.02   
28  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            42.16   
29  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            42.83   
30  Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby            43.66   
31  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            44.75   
32  Rose Dysted  2004  Ringsted Svømme Klub            45.39   
33  Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby            45.52   
34  Sille Møller  2004  Kalundborg SK            46.75   
35  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            46.97   
36  Kathrine Holm  2005  Vest-Brøndby            47.21   
37  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            48.05   
38  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            54.15   
Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning            29.83   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            30.00   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            30.05   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            30.24   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub            30.45   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            30.76   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub            31.01   
Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub            31.13   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            31.16   
10  Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub            31.17   
11  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            31.59   
12  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF            32.14   
13  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            32.17   
14  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            32.18   
15  Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub            32.25   
16  Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            32.51   
17  Engeline Scheby Petersen  2002  Kalundborg SK            32.63   
18  Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            32.86   
19  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            32.89   
20  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            32.93   
21  Nicoline Elmquist  2002  Herlufsholm Svømmeklub            33.00   
22  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            33.16   
23  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            33.33   
24  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub            33.44   
25  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK            33.46   
26  Miamaja Skytt Knudsen  2003  Næstved IF            33.51   
27  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            33.69   
28  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            34.15   
29  Katrine Duus  2003  Næstved IF            34.19   
30  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF            34.25   
31  Sofie Flæshøj Jensen  2003  Dragsholm Svømmeklub            35.16   
32  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF            35.26   
33  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub            35.56   
34  Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            37.04   
35  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            37.19   
36  Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub            37.22   
37  Sidse Andersen  2003  Dragsholm Svømmeklub            37.65   
38  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            37.74   
39  Linea Christiansen  2003  Odsherred Svømmeklub            38.16   
40  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning            38.75   
41  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF            38.81   
42  Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub            40.38   
43  Caroline Kingo Sørensen  2003  Dragsholm Svømmeklub            40.47   
44  Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub            42.91   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            28.56   
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            29.13   
Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning            30.04   
Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF            30.15   
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK            30.67   
Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub            31.19   
Isabel Abcell  2001  Vest-Brøndby            31.29   
Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            31.39   
Thea Krøll  2000  Ringsted Svømme Klub            31.39   
10  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF            31.41   
11  Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub            31.62   
12  Cecilie Zachariassen  2001  Næstved IF            32.45   
13  Nikoline Laura Rasmussen  2000  TVS Tårnborg IF            32.64   
14  Sabine Storm Nielsen  2000  Dragsholm Svømmeklub            33.69   
15  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF            34.12   
16  Cecilie Kaas Olsen  2001  Odsherred Svømmeklub            38.31   
17  Caroline Christensen  2000  TVS Tårnborg IF            42.06   
Ida Koefoed  2001  TVS Tårnborg IF            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK            28.36   
Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning            28.60   
Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning            29.01   
Maria Heiberg Larsen  1998  Ringsted Svømme Klub            29.19   
Signe Nielsen  1998  Ringsted Svømme Klub            29.32   
Josefine Boisen  1996  Roskilde Svømning            29.41   
Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning            29.88   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK            29.89   
Cecilie Elizabeth Jensen  1998  Næstved IF            30.22   
10  Juliane Løndahl Bjerre  1999  Næstved IF            31.26   
11  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999  TVS Tårnborg IF            31.36   
12  Stine Boe Gad  1997  Roskilde Svømning            32.54   
13  Annasofie Halling Olesen  1997  Roskilde Svømning            33.03   
14  Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF            35.64   
15  Cecilie Kristiansen  1990  Ringsted Svømme Klub            1:04.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  16:18 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  16:21   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            39.81   
Joanathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            43.50   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            44.51   
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            45.10   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            45.65   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            45.76   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            46.21   
Valdemar Granic  2006  Roskilde Svømning            47.96   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            49.49   
10  Aksel Kobberø  2007  Roskilde Svømning            49.73   
11  Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            50.38   
12  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            51.44   
13  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            52.58   
14  David Stoklund  2008  Kalundborg SK            52.64   
15  Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            55.78   
Peter Lind-Ellefsen  2006  Kalundborg SK            DSQ  tyvstart 
Sofus Rasmussen  2008  Kalundborg SK            DSQ  tyvstart 
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DSQ  ejberøring v vend 
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning            32.37   
Alexander Lind-Ellefsen  2004  Kalundborg SK            33.11   
Lucas Lorentsen  2004  Kalundborg SK            34.98   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            35.17   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub            35.83   
Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF            35.95   
Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub            36.12   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub            36.43   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            36.43   
10  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF            37.23   
11  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            37.29   
12  Bertram Geisler Knudsen  2004  Dragsholm Svømmeklub            37.80   
13  Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK            37.86   
14  Malthe Foged  2005  Næstved IF            37.99   
15  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            38.58   
16  Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub            39.57   
17  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            39.58   
18  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            39.84   
19  Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK            39.95   
20  Frode Sejlø Andersen  2004  Roskilde Svømning            41.14   
21  Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub            41.23   
22  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            41.83   
23  Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub            42.14   
24  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            42.35   
25  Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub            43.00   
26  William Mitchell  2004  Vest-Brøndby            43.57   
27  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby            43.67   
28  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            46.10   
29  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            46.45   
30  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK            46.74   
31  Madsen Emil  2004  Næstved IF            46.87   
32  Sebastian Møller-Munkøe  2005  Roskilde Svømning            47.05   
33  Felix Diem  2005  Ringsted Svømme Klub            47.92   
34  Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby            49.36   
35  Conrad Klyver Vind  2005  Vest-Brøndby            52.84   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            26.99   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            28.67   
Alessandro de Castro  2002  Vest-Brøndby            28.72   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            31.17   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            31.22   
Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            31.49   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            31.86   
Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning            32.04   
Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub            32.31   
10  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            32.34   
11  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub            32.64   
12  Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub            32.87   
13  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            32.89   
14  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            33.21   
15  Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            33.26   
16  Erik Li  2003  Herlev Svømning            33.64   
17  Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            34.72   
18  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            35.67   
19  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF            35.76   
20  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub            36.36   
21  Sammi Anker Andersen  2003  Næstved IF            37.30   
22  Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby            42.81   
23  Gustav Hartig-Larsen  2003  TVS Tårnborg IF            44.25   
24  Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            44.43   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            25.28   
Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub            26.01   
Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            26.30   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            26.40   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            27.23   
Casper Ramsdahl Sørensen  2000  Ringsted Svømme Klub            27.25   
Mads Møller  2000  Kalundborg SK            27.66   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            27.66   
Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning            27.73   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK            27.73   
11  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            28.02   
12  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub            28.48   
13  Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK            28.87   
14  Emil Mosegaard  2001  TVS Tårnborg IF            28.98   
15  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning            29.37   
16  Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            30.46   
17  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            30.70   
18  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub            30.85   
19  Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning            34.41   
Boas Olesen  2000  Odsherred Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Vang  1994  Næstved IF            24.61   
Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            25.48   
Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK            25.68   
Jonas B. Sørensen  1993  Roskilde Svømning            25.97   
Mikkel H. Andersen  1991  Kalundborg SK            26.17   
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub            27.07   
Karsten Olesen  1970  Ringsted Svømme Klub            27.35   
Riyan Salem  1998  Roskilde Svømning            27.53   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub            27.58   
10  Anders Engtorp Olesen  1999  Roskilde Svømning            27.99   
11  Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF            29.54   
12  Magnus Kingo Sørensen  1999  Dragsholm Svømmeklub            29.59   
13  Gustav Petersen  1996  Odsherred Svømmeklub            29.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  16:21 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    55.42  1:57.34  3:00.53    4:01.80   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            4:10.95   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    44.32  1:34.01  2:24.34    3:14.63   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    45.49  1:37.12  2:30.01    3:21.69   
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub    47.70  1:41.24  2:34.20    3:26.76   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    47.37  1:41.55  2:35.30    3:28.27   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub    48.38  1:42.32  2:36.44    3:28.86   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            3:31.15   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby            3:35.14   
Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    51.87  1:47.77  2:44.30    3:40.50   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    50.19  1:46.40  2:44.86    3:42.94   
10  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub            3:44.03   
11  Isabella Jacobsen  2004  TVS Tårnborg IF    50.72  1:49.67  2:50.83    3:48.29   
12  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            3:48.41   
13  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            3:56.21   
14  Lykke Gøttrup Jensen  2004  Vest-Brøndby    53.91  1:54.91  2:57.13    3:56.57   
15  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    57.42  1:59.17  2:59.58    3:59.61   
16  Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub    55.17  1:56.41  2:59.36    3:59.99   
17  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning            4:09.13   
18  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            4:09.91   
19  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    58.32  2:03.22  3:08.54    4:11.45   
20  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    55.69  2:00.65  3:08.25    4:11.90   
21  Juliane Andersen  2005  Roskilde Svømning    58.32  2:03.38  3:11.06    4:15.79   
22  Ulrika Paaske  2004  Roskilde Svømning    1:01.87  2:06.93  3:12.76    4:17.27   
23  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    1:01.04  2:09.19  3:18.65    4:22.42   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    40.60  1:24.42  2:08.20    2:51.85   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    40.64  1:26.16  2:11.63    2:57.32   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    41.84  1:27.95  2:14.15    2:57.67   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    40.49  1:25.85  2:11.97    2:58.28   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    44.53  1:30.14  2:17.43    3:04.14   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    46.43  1:36.39  2:27.13    3:18.02   
Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub    46.51  1:37.71  2:29.65    3:19.59   
Josefine M. Kristiansen  2002  Næstved IF    46.31  1:36.84  2:28.20    3:19.71   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    48.59  1:40.06  2:33.62    3:24.88   
10  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            3:29.25   
11  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning            3:30.55   
12  Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    48.71  1:43.98  2:39.68    3:32.78   
13  Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby            3:38.03   
14  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    51.47  1:48.47  2:45.93    3:42.90   
15  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    53.90  1:52.08  2:52.86    3:51.71   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            DNS   
Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby            DSQ  1 hånd i vend 175 m 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning    37.39  1:19.69  2:03.18    2:46.86   
Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    39.10  1:22.27  2:08.05    2:54.34   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    49.18  1:44.68  2:40.14    3:33.51   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Bonnesen  1999  Næstved IF    40.31  1:24.50  2:09.34    2:53.08   
Louise Nicolaisen  1998  Kalundborg SK    44.94  1:35.41  2:27.87    3:19.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  08 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  05:44   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning    47.36  1:39.21  2:31.59    3:23.54   
Alexander Lind-Ellefsen  2004  Kalundborg SK    47.63  1:40.76  2:34.65    3:25.86   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    51.05  1:47.21  2:43.44    3:36.29   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    52.85  1:48.36  2:43.95    3:37.10   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    51.51  1:46.40  2:45.32    3:43.06   
Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    55.48  1:58.34  2:59.18    3:58.94   
Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    1:00.51  2:10.08  3:21.19    4:30.03   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    37.93  1:20.17  2:03.06    2:46.00   
Alessandro de Castro  2002  Vest-Brøndby    42.03  1:27.83  2:14.03    2:58.97   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub    41.10  1:28.70  2:17.83    3:03.06   
Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    42.51  1:30.39  2:18.79    3:07.07   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    43.79  1:33.59  2:22.86    3:10.20   
Martin Jacobsen  2002  Vest-Brøndby    44.13  1:33.51  2:23.76    3:11.77   
Harald Franck  2003  Næstved IF    42.90  1:33.29  2:23.90    3:13.81   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    44.65  1:34.34  2:25.01    3:15.52   
Silas Lykke  2003  Ringsted Svømme Klub    44.62  1:36.30  2:30.24    3:23.16   
10  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    47.47  1:40.78  2:35.49    3:28.19   
11  Christian Bjørn Hvilsom  2002  TVS Tårnborg IF    49.48  1:45.64  2:42.91    3:37.35   
12  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub    50.64  1:47.65  2:46.41    3:44.87   
13  Sammi Anker Andersen  2003  Næstved IF    53.60  1:54.20  2:53.44    3:51.45   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    37.19  1:19.90  2:03.71    2:47.91   
Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning    40.53  1:25.74  2:10.92    2:55.03   
Adar Benli  2001  Herlev Svømning    43.50  1:31.67  2:22.17    3:11.80   
Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby            DNS   
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    34.20  1:12.00  1:50.26    2:28.71   
Riyan Salem  1998  Roskilde Svømning    34.29  1:13.85  1:54.31    2:34.77   
Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub    34.21  1:14.03  1:54.82    2:36.25   
Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    35.76  1:16.38  1:58.20    2:40.03   
Jonas Uglebjerg  1997  Kalundborg SK    38.94  1:22.01  2:06.34    2:50.93   
Alexander Kragesand  1999  TVS Tårnborg IF    41.98  1:27.74  2:14.00    2:59.73   
Gustav Petersen  1996  Odsherred Svømmeklub    43.32  1:33.48  2:25.53    3:15.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  08 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  05:44 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  17:46   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lyngby Piger 1  Lyngby Svømmeklub            2:07.94   
  Claudia Sperling  2002      32.95        32.95   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      35.29        1:08.24   
  Maria Borre Jacobsen  2001      30.76        1:39.00   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      28.94        2:07.94   
                     
Hg Piger Ældste  1998  Herlufsholm Svømmeklub            2:13.50   
  Emma Bækgaard  2002      34.89        34.89   
  Anika Bryde  2000      36.99        1:11.88   
  Wilma Anker  2004      33.41        1:45.29   
  Amalie W. Olsen  2001      28.21        2:13.50   
                     
Kalundborg Piger  1990  Kalundborg SK            2:15.60   
  Nicole Kristensen  1999      33.67        33.67   
  Marie Uglebjerg  2002      37.71        1:11.38   
  Frida Bang Stanelt  2004      36.85        1:48.23   
  Laura Holm Junge  1998      27.37        2:15.60   
                     
Næstved Piger 1  Næstved IF            2:18.79   
  Juliane Løndahl Bjerre  1999      36.34        36.34   
  Amalie Bonnesen  1999      37.96        1:14.30   
  Cecilie Elizabeth Jensen  1998      34.42        1:48.72   
  Victoria Bæts Kristensen  2002      30.07        2:18.79   
                     
Lyngby Es3 Piger 1  Lyngby Svømmeklub            2:22.54   
  Ella Stenholt  2003      34.45        34.45   
  Anna Myhre Rottensten  2003      42.62        1:17.07   
  Lærke Vinneck Hansen  2004      34.98        1:52.05   
  Sofia Norre Bendt  2003      30.49        2:22.54   
                     
Tvs Piger 1  1999  TVS Tårnborg IF            2:23.03   
  Julie Høegh-Jørgensen  2000      38.79        38.79   
  Therese Jetsmark Geiker  2001      37.67        1:16.46   
  Nikoline Laura Rasmussen  2000      35.88        1:52.34   
  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999      30.69        2:23.03   
                     
Vest Årgangspiger  2001  Vest-Brøndby            2:23.12   
  Sasia Lundhus  2002      38.69        38.69   
  Amalie V. Sørensen  2002      37.79        1:16.48   
  Anna Højerslev Eriksen  2004      35.11        1:51.59   
  Isabel Abcell  2001      31.53        2:23.12   
                     
Kalundborg Piger  1996  Kalundborg SK            2:27.38   
  Caroline Holm  2004      38.31        38.31   
  Nicoline Strandberg  2002      45.28        1:23.59   
  Annika Møller-Kristensen  2000      31.81        1:55.40   
  Engeline Scheby Petersen  2002      31.98        2:27.38   
                     
Herlev Piger 2  2001  Herlev Svømning            2:38.66   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      41.92        41.92   
  Anja Xin Andersen  2004      45.74        1:27.66   
  Josephine Thomsen  2005      37.20        2:04.86   
  Helene Jensen  2003      33.80        2:38.66   
                     
10  Tvs Piger 2  1990  TVS Tårnborg IF            2:58.25   
  Caroline Bjørn Hvilsom  2005      45.37        45.37   
  Isabella Jacobsen  2004      50.25        1:35.62   
  Lucca Rademakers  2004      45.12        2:20.74   
  Emma Simonsen  2004      37.51        2:58.25   
                     
11  Ringsted Piger 2  Ringsted Svømme Klub            3:18.55   
  Astrid Nørret Schmidt  2002      49.38        49.38   
  Lara W. S. Olsen  2006      59.96        1:49.34   
  Emmeline S. Bertelsen  2005      52.09        2:41.43   
  Emma Olsen  2003      37.12        3:18.55   
                     
Næstved Piger 2  Næstved IF            DNS   
  Freja Zerbst Hansen  2001                 
  Nikoline Skovly Larsen  2003                 
  Mette Foldager Donstrup  1999                 
  Anne-Sofie P. Clausen  2002              DNS   
                     
Hg Piger 1 Yngste  2001  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Josefine Krumbak  2004      37.25        37.25   
                     
Ringsted Piger 1  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Maria Heiberg Larsen  1998      36.31        36.31   
  Signe Nielsen  1998      33.84        1:10.15   
                     
Vest Talent Piger  2005  Vest-Brøndby            DSQ  Tyvstart 
  Ida Jacobsen  2005      50.08        50.08   
  Kathrine Holm  2005      59.84        1:49.92   
  Caroline Svane  2005      50.02        2:39.94   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  17:46 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  07 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  17:46   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kalundborg Junior  1997  Kalundborg SK            1:48.67   
  Mathias Rysgaard  1998      26.59        26.59   
  Sebastian H. Andersen  1997      29.80        56.39   
  Oliver H. Andersen  1999      27.22        1:23.61   
  Mikkel H. Andersen  1991      25.06        1:48.67   
                     
Næstved Drenge 1  Næstved IF            1:53.70   
  Sebastian Vang  1991      28.77        28.77   
  Mads Ingeman Hansen  1997      29.91        58.68   
  Oliver Vang  1994      26.60        1:25.28   
  Christian Andersen  1993      28.42        1:53.70   
                     
Ringsted Drenge 1  Ringsted Svømme Klub            1:53.78   
  Claus Hansen  1995      29.61        29.61   
  Magnus Carstensen  1999      31.57        1:01.18   
  Martin Szokody  1999      27.54        1:28.72   
  Daniel Schytte  2000      25.06        1:53.78   
                     
Lyngby Drenge 1  Lyngby Svømmeklub            1:56.30   
  Jeppe Mathiassen  2000      30.48        30.48   
  Bror Textor-Broch  2003      33.19        1:03.67   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      27.14        1:30.81   
  Anders Blix Mogensen  2000      25.49        1:56.30   
                     
Hg Drenge Ældste  1996  Herlufsholm Svømmeklub            1:57.59   
  Filip Bækgaard  2000      29.09        29.09   
  Nicolai Yung Hansen  2000      34.61        1:03.70   
  Karl Bryde  2000      28.32        1:32.02   
  Mads Lünell Bruhn  1998      25.57        1:57.59   
                     
Kalundborg Drenge  1990  Kalundborg SK            2:02.16   
  Mads Witthøft  2000      30.62        30.62   
  Jonas Uglebjerg  1997      34.31        1:04.93   
  Mads Møller  2000      29.07        1:34.00   
  Jakob H. Andersen  1993      28.16        2:02.16   
                     
Vest Årgangsdrenge  2000  Vest-Brøndby            2:05.38   
  Frederik Borg  2000      32.77        32.77   
  Albert Voldum Krog  2001      35.69        1:08.46   
  Andreas Thybo Ganzhorn  2001      29.12        1:37.58   
  Alessandro de Castro  2002      27.80        2:05.38   
                     
Hg Drenge Yngste  1999  Herlufsholm Svømmeklub            2:18.89   
  Rasmus Løwenstein  2001      37.65        37.65   
  Alfred Nissen  2002      40.79        1:18.44   
  Gustav Nissen  2001      33.50        1:51.94   
  Magnus Løhr  2001      26.95        2:18.89   
                     
Lyngby Es3 Drenge 1  Lyngby Svømmeklub            2:21.63   
  Kasper Aagaard Jeppesen  2003      35.31        35.31   
  Mikkel Quaade  2003      37.80        1:13.11   
  Lucas Reüter  2002      37.56        1:50.67   
  Christoffer W Frederiksen  2003      30.96        2:21.63   
                     
10  Næstved Drenge 2  Næstved IF            2:30.02   
  Jacob Meisner Hansen  2003      38.96        38.96   
  Harald Franck  2003      38.71        1:17.67   
  Matti Andersen  2001      40.95        1:58.62   
  Lucas Jul Pedersen  2003      31.40        2:30.02   
                     
11  Ringsted Drenge 2  Ringsted Svømme Klub            2:55.42   
  Jakob Stærmose  2005      50.15        50.15   
  Magnus Guul  2005      52.26        1:42.41   
  Joakim Mortensen  2002      36.08        2:18.49   
  Silas Lykke  2003      36.93        2:55.42   
                     
Herlev Drenge 1  2001  Herlev Svømning            DSQ  Tyvstart 
  Adar Benli  2001      35.91        35.91   
  Gustav Bendix Beiter  2003      40.88        1:16.79   
                     
Vest Talent Drenge  2004  Vest-Brøndby            DSQ  Tyvstart 
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      44.42        44.42   
  William Mitchell  2004      56.13        1:40.55   
  Thorbjørn Bjerrum  2004      51.62        2:32.17   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  07 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  17:46 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  08 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  10:44   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    43.91        1:32.87   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    44.12        1:33.18   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    44.29        1:33.58   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby    51.81        1:48.30   
Caroline Rasmussen  2006  Slagelse Svømmeklub    50.33        1:49.12   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    51.78        1:49.66   
Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby    50.60        1:51.21   
Leonora Franck  2006  Næstved IF    49.08        1:51.91   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    57.31        1:55.98   
10  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    54.71        1:56.83   
11  Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub    54.16        1:59.18   
12  Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby    57.63        2:02.31   
13  Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby    58.15        2:09.15   
14  Sofia Broskov Pedersen  2007  Ringsted Svømme Klub    1:01.56        2:12.19   
15  Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK    1:00.20        2:14.80   
16  Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby    1:03.27        2:19.05   
17  Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby    1:05.65        2:24.51   
18  Silje Hylleberg  2007  Roskilde Svømning    1:08.02        2:28.99   
19  Julie Elise  2007  Roskilde Svømning    1:10.31        2:33.96   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    32.58        1:07.51   
Anna Højerslev Eriksen  2004  Vest-Brøndby    33.27        1:09.24   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    33.24        1:09.77   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub    34.28        1:10.93   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    34.68        1:11.44   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    34.62        1:11.66   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    34.67        1:11.89   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    34.52        1:12.63   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    35.67        1:14.12   
10  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub    35.84        1:15.37   
11  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    36.78        1:16.10   
12  Sofie Ølgaard Hansen  2004  TVS Tårnborg IF    37.40        1:16.88   
13  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.76        1:16.90   
14  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    37.67        1:17.07   
15  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.16        1:18.68   
16  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.59        1:18.91   
17  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub    37.27        1:19.88   
18  Lucca Rademakers  2004  TVS Tårnborg IF    38.61        1:20.00   
19  Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    38.36        1:20.23   
20  Mathilde Bennetzen  2004  Vest-Brøndby    38.64        1:20.70   
21  Laura Rasmussen  2004  Kalundborg SK    38.01        1:21.18   
22  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    39.44        1:22.74   
23  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.78        1:23.47   
24  Emma Simonsen  2004  TVS Tårnborg IF    39.46        1:23.69   
25  Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    42.52        1:24.31   
26  Lykke Gøttrup Jensen  2004  Vest-Brøndby    41.26        1:24.77   
27  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  TVS Tårnborg IF    40.83        1:25.65   
28  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub    40.72        1:26.61   
29  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    41.89        1:26.84   
30  Ulrika Paaske  2004  Roskilde Svømning    41.41        1:26.97   
31  Silke Bruun Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    41.88        1:27.32   
32  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub    42.62        1:27.78   
33  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub    40.61        1:27.83   
34  Freja Arentsen  2005  Næstved IF    43.10        1:27.96   
35  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    41.38        1:28.50   
36  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    42.33        1:29.27   
37  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.67        1:29.30   
38  Julie Nelkop  2004  Roskilde Svømning    41.59        1:31.17   
39  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    45.73        1:32.94   
40  Juliane Andersen  2005  Roskilde Svømning    44.07        1:33.59   
41  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    43.53        1:34.39   
42  Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby    46.56        1:35.24   
43  Tilde-Sofie Quist  2005  Slagelse Svømmeklub    45.22        1:35.40   
44  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    43.78        1:35.77   
45  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    47.78        1:38.28   
46  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub    47.38        1:39.00   
47  Rose Dysted  2004  Ringsted Svømme Klub    49.23        1:44.01   
48  Sille Møller  2004  Kalundborg SK    46.62        1:44.02   
49  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    49.06        1:44.52   
50  Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby    51.59        1:47.57   
51  Kathrine Holm  2005  Vest-Brøndby    51.48        1:50.98   
52  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    55.62        2:05.13   
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    29.91        1:03.12   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    31.43        1:05.48   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    32.18        1:06.23   
Astrid Katrine Andersen  2002  Odsherred Svømmeklub    31.77        1:07.20   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    31.76        1:07.21   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    32.05        1:07.28   
Zara Wendel  2002  Odsherred Svømmeklub    31.67        1:07.28   
Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby    31.69        1:07.34   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    32.52        1:07.59   
10  Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.70        1:08.04   
11  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning    32.26        1:08.41   
12  Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub    32.05        1:08.49   
13  Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    33.66        1:09.40   
14  Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    33.49        1:09.45   
15  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK    33.84        1:09.63   
16  Victoria Christoffersen  2002  TVS Tårnborg IF    34.95        1:09.94   
17  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    32.99        1:09.97   
18  Signe T. Pedersen  2002  Ringsted Svømme Klub    34.09        1:10.66   
19  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub    33.96        1:11.63   
20  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub    33.74        1:11.97   
21  Nicoline Elmquist  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.26        1:12.26   
22  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.09        1:12.74   
23  Engeline Scheby Petersen  2002  Kalundborg SK    34.81        1:12.81   
24  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    34.76        1:12.94   
25  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    35.33        1:12.96   
26  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    34.97        1:13.82   
27  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub    35.01        1:14.52   
28  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub    36.02        1:14.83   
29  Line With Nielsen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.16        1:16.04   
30  Sofie Flæshøj Jensen  2003  Dragsholm Svømmeklub    36.68        1:16.52   
31  Amalie V. Sørensen  2002  Vest-Brøndby    36.53        1:16.73   
32  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    36.92        1:17.52   
33  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub    37.33        1:18.14   
34  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    37.94        1:19.70   
35  Annika Egenhardt  2003  Vest-Brøndby    38.51        1:19.96   
36  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning    39.37        1:20.42   
37  Clara Kongsfelt  2003  Herlev Svømning    38.08        1:20.88   
38  Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub    38.47        1:22.44   
39  Karla Banke Mathisen  2003  Vest-Brøndby    38.49        1:22.55   
40  Emma Olsen  2003  Ringsted Svømme Klub    38.16        1:22.58   
41  Amalie Nissov-Johannsen  2003  Vest-Brøndby    38.18        1:22.71   
42  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning    39.87        1:24.54   
43  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    39.79        1:25.31   
44  Caroline Kingo Sørensen  2003  Dragsholm Svømmeklub    44.16        1:38.20   
Maja Wiegaard Hansen  2002  TVS Tårnborg IF            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    29.74        1:01.70   
Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning    31.07        1:04.07   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub    31.17        1:04.51   
Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub    31.75        1:05.74   
Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    31.25        1:06.03   
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK    32.03        1:06.81   
Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning    32.18        1:07.54   
Karla Sejling  2001  Ringsted Svømme Klub    32.35        1:08.41   
Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub    33.16        1:09.30   
10  Julie Høegh-Jørgensen  2000  TVS Tårnborg IF    33.56        1:10.08   
10  Thea Krøll  2000  Ringsted Svømme Klub    33.71        1:10.08   
12  Line Aarkrogh Steen  2001  Næstved IF    33.47        1:10.36   
13  Isabel Abcell  2001  Vest-Brøndby    33.70        1:10.41   
14  Sabine Storm Nielsen  2000  Dragsholm Svømmeklub    35.70        1:14.98   
15  Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    35.81        1:15.16   
16  Cecilie Kaas Olsen  2001  Odsherred Svømmeklub    40.99        1:25.54   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    29.50        1:00.79   
Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning    29.55        1:01.04   
Maria Heiberg Larsen  1998  Ringsted Svømme Klub    30.30        1:02.89   
Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning    30.48        1:03.64   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    30.55        1:03.74   
Josefine Boisen  1996  Roskilde Svømning    30.99        1:04.21   
Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning    30.71        1:04.76   
Amalie Bonnesen  1999  Næstved IF    31.93        1:06.11   
Stine Boe Gad  1997  Roskilde Svømning    32.39        1:07.66   
10  Louise Nicolaisen  1998  Kalundborg SK    32.93        1:08.07   
11  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999  TVS Tårnborg IF    33.57        1:08.43   
12  Annasofie Halling Olesen  1997  Roskilde Svømning    34.25        1:10.55   
13  Mette Foldager Donstrup  1999  Næstved IF    35.26        1:13.06   
14  Cecilie Kristiansen  1990  Ringsted Svømme Klub    1:06.24        2:16.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  08 november 2015 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  10:44 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2015    Udskriftsdato  08 november 2015   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  Kalundborg SK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 november 2015         
 
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby    43.41        1:33.40   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby    47.08        1:40.18   
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    48.94        1:42.19   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    46.21        1:43.76   
Peter Lind-Ellefsen  2006  Kalundborg SK    50.13        1:44.90   
Valdemar Granic  2006  Roskilde Svømning    51.03        1:49.00   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    52.45        1:51.00   
Nikolaj Li Nissen  2006  Slagelse Svømmeklub            1:53.69   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    52.19        1:54.02   
10  Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK    52.96        1:54.04   
11  Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    51.25        1:56.04   
12  Sofus Rasmussen  2008  Kalundborg SK    55.07        1:57.54   
13  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby    52.38        1:57.65   
14  David Stoklund  2008  Kalundborg SK    56.98        2:01.65   
15  Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    54.34        2:03.79   
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    34.23        1:09.99   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning    34.71        1:11.11   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub    33.66        1:11.42   
Alexander Lind-Ellefsen  2004  Kalundborg SK    34.80        1:11.94   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    36.53        1:16.99   
Lucas Lorentsen  2004  Kalundborg SK    36.89        1:18.87   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.72        1:19.03   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    38.07        1:19.50   
Mikkel Lyngbye Nybroe  2004  Vest-Brøndby    37.24        1:19.71   
10  Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    38.22        1:19.89   
11  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    38.39        1:20.10   
12  Mikkel Mosegaard  2004  TVS Tårnborg IF    38.17        1:20.48   
13  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub    39.15        1:20.82   
14  Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub    38.74        1:21.75   
15  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    38.90        1:21.78   
16  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    39.39        1:22.21   
17  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005  Næstved IF    39.68        1:24.18   
18  Bertram Geisler Knudsen  2004  Dragsholm Svømmeklub    40.08        1:25.38   
19  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    40.89        1:26.39   
20  Magnus Guul  2005  Ringsted Svømme Klub    41.38        1:26.53   
21  Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK    40.45        1:27.35   
22  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    42.05        1:27.56   
23  Anton Larsen  2005  Roskilde Svømning    42.57        1:28.23   
24  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    41.12        1:28.37   
25  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby    41.00        1:28.92   
26  Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    42.92        1:30.38   
27  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    42.78        1:31.74   
28  Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    42.68        1:31.77   
29  Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    45.15        1:33.15   
30  Tobias Askhøj Petersen  2005  Ringsted Svømme Klub    42.93        1:34.18   
31  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby    44.07        1:35.02   
32  William Mitchell  2004  Vest-Brøndby    46.08        1:36.03   
33  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:36.07   
34