2020-01-18   15:27:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TomteCupen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  11:30   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            18.05   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            18.54   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teresa Shaboyan Kartanian  2004  Nässjö SLS            24.28   
Marie Franklin  2004  Nässjö SLS            28.31   
Marie Franklin  2004  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jelena Tankosic  2005  Nässjö SLS            23.58   
Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            24.84   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            25.05   
Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            25.46   
My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            25.53   
Maja Öijerstedt  2006  Nässjö SLS            26.00   
Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            26.67   
Tess Berntsson  2006  Nässjö SLS            27.41   
Vilma Gillström  2006  Nässjö SLS            28.44   
10  Ella Lindgren  2007  Tranås Simsällskap            29.63   
11  Adla Kurt  2007  Jönköpings Simsällskap            30.21   
12  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            33.64   
13  Nora Öijerstedt  2005  Nässjö SLS            35.75   
14  Lamita Petros  2008  Nässjö SLS            48.74   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  11:30 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  11:31   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            14.89   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            15.60   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Holgersson  2004  Nässjö SLS            25.61   
Yin Eric Le  2003  Tranås Simsällskap            26.13   
Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            26.34   
Ivan Karshakevich  2003  Nässjö SLS            26.53   
Alfons Enell  2004  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            21.23   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            21.82   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            22.17   
Leo Beckman  2005  Nässjö SLS            22.89   
Johan Wall  2005  Hultsfreds Simsällskap            25.39   
Love Lundell Beijer  2006  Nässjö SLS            27.06   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            27.85   
Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            27.87   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            28.57   
10  Sixten Lejon  2008  Nässjö SLS            30.09   
11  Wilgot Olausson  2007  Nässjö SLS            31.80   
12  Liam Casell  2007  Nässjö SLS            34.35   
13  Alex Petros  2006  Nässjö SLS            34.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  11:37   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Engberg  1999  Nässjö SLS            39.19   
Erika Kraft  2000  Nässjö SLS            45.16   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            38.68   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            35.93   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            37.81   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            43.74   
Kim Ekman  2004  Jönköpings Simsällskap            44.84   
Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap            45.41   
Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap            48.63   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            51.18   
Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            51.33   
Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            54.40   
10  Erika Chimplee Helsing  2004  Jönköpings Simsällskap            56.20   
11  Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            58.92   
Ida Hasselqvist  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            44.30   
Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            46.88   
Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            47.72   
Elin Hagelin  2006  Jönköpings Simsällskap            52.72   
Nellie Engdahl  2006  Jönköpings Simsällskap            53.10   
Fiona Vinborg  2005  Jönköpings Simsällskap            54.94   
Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            55.22   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            57.26   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            57.45   
10  Isabella Isomaa  2007  Jönköpings Simsällskap            58.83   
11  Tilde Florin  2006  Jönköpings Simsällskap            1:00.32   
12  Isabelle Ivarsson  2006  Jönköpings Simsällskap            1:02.50   
13  Lina Liljekvist  2006  Jönköpings Simsällskap            1:07.60   
Linn Eyyub  2008  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  11:37 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS            38.98   
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap            53.17   
William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap            1:02.61   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            38.16   
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap            41.03   
Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            46.90   
Liam Jonsson  2004  Jönköpings Simsällskap            48.02   
Sebastian Mörk  2003  Nässjö SLS            48.51   
Mio Jungmalm  2003  Nässjö SLS            49.62   
Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            49.63   
Daniel Kljajic  2003  Nässjö SLS            50.23   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            51.04   
10  Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            52.59   
11  Viktor Zelic  2003  Jönköpings Simsällskap            53.08   
12  Mario Babana  2004  Jönköpings Simsällskap            58.09   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            46.85   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            46.98   
Felix Birgerheim  2005  Jönköpings Simsällskap            47.69   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            53.24   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            53.44   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            53.87   
Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            54.34   
Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            56.07   
Johan Wall  2005  Hultsfreds Simsällskap            58.55   
10  Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            1:05.59   
11  William Johansson  2006  Jönköpings Simsällskap            1:18.04   
Leo Eyyub  2005  Jönköpings Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            17.29   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            17.58   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            17.25   
Teresa Shaboyan Kartanian  2004  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            25.65   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            26.91   
Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            28.09   
Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            30.03   
Adla Kurt  2007  Jönköpings Simsällskap            30.04   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            30.95   
Jelena Tankosic  2005  Nässjö SLS            32.23   
Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            32.73   
Nora Öijerstedt  2005  Nässjö SLS            36.63   
10  Lamita Petros  2008  Nässjö SLS            45.86   
Tess Berntsson  2006  Nässjö SLS            DNS   
Ella Lindgren  2007  Tranås Simsällskap            DSQ   
Maja Öijerstedt  2006  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:04 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            13.75   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            16.03   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap            18.55   
Daniel Kljajic  2003  Nässjö SLS            22.50   
Alfons Enell  2004  Tranås Simsällskap            23.39   
Sebastian Mörk  2003  Nässjö SLS            23.92   
Ivan Karshakevich  2003  Nässjö SLS            25.82   
Victor Holgersson  2004  Nässjö SLS            28.17   
Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            30.15   
Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            DNS   
Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            21.84   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            29.10   
Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            30.08   
Alex Petros  2006  Nässjö SLS            33.51   
Liam Casell  2007  Nässjö SLS            37.08   
Leo Beckman  2005  Nässjö SLS            38.81   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Johan Wall  2005  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Love Lundell Beijer  2006  Nässjö SLS            DSQ   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:07 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:23   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            38.51   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            40.60   
Ebba Engberg  1999  Nässjö SLS            42.27   
Erika Kraft  2000  Nässjö SLS            58.75   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            40.10   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            37.67   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            46.15   
Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap            46.48   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            49.27   
Kim Ekman  2004  Jönköpings Simsällskap            49.66   
Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap            50.08   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            52.89   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            56.19   
Ida Hasselqvist  2004  Jönköpings Simsällskap            57.56   
Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Erika Chimplee Helsing  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            47.09   
Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            52.37   
Elin Hagelin  2006  Jönköpings Simsällskap            54.51   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            56.53   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            56.93   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            57.47   
Fiona Vinborg  2005  Jönköpings Simsällskap            58.71   
Tilde Florin  2006  Jönköpings Simsällskap            1:00.77   
Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            1:02.71   
10  Isabella Isomaa  2007  Jönköpings Simsällskap            1:04.89   
11  Nellie Engdahl  2006  Jönköpings Simsällskap            1:06.80   
12  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            1:07.81   
13  Lina Liljekvist  2006  Jönköpings Simsällskap            1:13.95   
14  Linn Eyyub  2008  Jönköpings Simsällskap            1:20.02   
Isabelle Ivarsson  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:23 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS            45.21   
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap            58.22   
William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap            1:03.10   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap            41.90   
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            45.00   
Alfons Enell  2004  Tranås Simsällskap            51.21   
Mio Jungmalm  2003  Nässjö SLS            52.18   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            55.06   
Viktor Zelic  2003  Jönköpings Simsällskap            55.87   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            1:03.48   
Yin Eric Le  2003  Tranås Simsällskap            1:04.63   
Liam Jonsson  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Mario Babana  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            49.69   
Felix Birgerheim  2005  Jönköpings Simsällskap            53.54   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            53.76   
Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            55.55   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            55.92   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            57.50   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            1:04.48   
William Johansson  2006  Jönköpings Simsällskap            1:16.47   
Leo Eyyub  2005  Jönköpings Simsällskap            DNS   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:54   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Jones  1997  Tranås Simsällskap            14.68   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            15.30   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            15.50   
Alice Andersson  1997  Tranås Simsällskap            15.75   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap            19.42   
Kim Ekman  2004  Jönköpings Simsällskap            20.21   
Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap            21.65   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            22.63   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            25.42   
Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            27.23   
Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            32.27   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            24.13   
Fiona Vinborg  2005  Jönköpings Simsällskap            24.85   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            25.47   
Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            25.88   
Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            26.32   
Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            27.05   
Jelena Tankosic  2005  Nässjö SLS            DSQ   
Maja Öijerstedt  2006  Nässjö SLS            DSQ   
My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            DSQ   
Nora Öijerstedt  2005  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:54 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:56   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            11.38   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            13.75   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Kljajic  2003  Nässjö SLS            20.07   
Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            20.35   
Viktor Zelic  2003  Jönköpings Simsällskap            21.36   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            21.39   
Liam Jonsson  2004  Jönköpings Simsällskap            21.44   
Sebastian Mörk  2003  Nässjö SLS            23.42   
Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            24.09   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            24.75   
Mario Babana  2004  Jönköpings Simsällskap            28.47   
10  Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            34.57   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            19.94   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            19.95   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            20.72   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            22.63   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            24.47   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            25.28   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            26.80   
Felix Birgerheim  2005  Jönköpings Simsällskap            27.57   
Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            28.24   
10  Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            29.68   
11  Alex Petros  2006  Nässjö SLS            35.85   
Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:56 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  13:28   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Engberg  1999  Nässjö SLS            34.97   
Erika Kraft  2000  Nässjö SLS            51.25   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            37.28   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            34.14   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            39.25   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            45.67   
Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            56.86   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            41.00   
Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            46.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  13:28 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  13:34   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            31.08   
Jonathan Sjölander  1985  Tranås Simsällskap            31.12   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS            36.31   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap            38.93   
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            40.64   
Mio Jungmalm  2003  Nässjö SLS            47.83   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            48.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  13:34 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  13:44   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 13, 25m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            14.42   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            14.67   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            19.35   
Teresa Shaboyan Kartanian  2004  Nässjö SLS            21.31   
Marie Franklin  2004  Nässjö SLS            22.89   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            19.23   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            19.47   
Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            22.35   
My Persson Sjölander  2007  Nässjö SLS            22.88   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            23.72   
Jelena Tankosic  2005  Nässjö SLS            24.05   
Vilma Gillström  2006  Nässjö SLS            24.86   
Alina Andersson  2007  Nässjö SLS            27.02   
Adla Kurt  2007  Jönköpings Simsällskap            27.03   
10  Maja Öijerstedt  2006  Nässjö SLS            27.35   
11  Tess Berntsson  2006  Nässjö SLS            27.89   
12  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            29.57   
13  Nora Öijerstedt  2005  Nässjö SLS            30.28   
14  Lamita Petros  2008  Nässjö SLS            40.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  13:44 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  13:48   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 14, 25m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            11.34   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            12.51   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap            14.92   
Victor Holgersson  2004  Nässjö SLS            21.95   
Ivan Karshakevich  2003  Nässjö SLS            23.46   
Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            23.82   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            16.81   
Leo Beckman  2005  Nässjö SLS            18.48   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap            19.55   
Love Lundell Beijer  2006  Nässjö SLS            20.56   
Felix Sandstedt  2007  Nässjö SLS            24.05   
Alex Petros  2006  Nässjö SLS            24.35   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            27.41   
Sixten Lejon  2008  Nässjö SLS            29.99   
Liam Casell  2007  Nässjö SLS            34.12   
10  Wilgot Olausson  2007  Nässjö SLS            41.78   
Johan Wall  2005  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  13:48 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  14:03   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Jones  1997  Tranås Simsällskap            30.48   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            31.07   
Ebba Engberg  1999  Nässjö SLS            31.54   
Alice Andersson  1997  Tranås Simsällskap            31.73   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            32.11   
Erika Kraft  2000  Nässjö SLS            40.34   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            33.14   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            30.81   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            33.71   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            36.36   
Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap            38.66   
Kim Ekman  2004  Jönköpings Simsällskap            38.87   
Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap            41.98   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            42.06   
Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            42.42   
Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            45.29   
10  Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            50.86   
11  Ida Hasselqvist  2004  Jönköpings Simsällskap            55.01   
Erika Chimplee Helsing  2004  Jönköpings Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            36.98   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            41.26   
Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            42.15   
Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            46.38   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            48.12   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap            48.21   
Nellie Engdahl  2006  Jönköpings Simsällskap            50.49   
Elin Hagelin  2006  Jönköpings Simsällskap            53.68   
Tilde Florin  2006  Jönköpings Simsällskap            54.56   
10  Isabella Isomaa  2007  Jönköpings Simsällskap            55.87   
11  Isabelle Ivarsson  2006  Jönköpings Simsällskap            1:01.61   
12  Lina Liljekvist  2006  Jönköpings Simsällskap            1:06.99   
13  Linn Eyyub  2008  Jönköpings Simsällskap            1:12.49   
Fiona Vinborg  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  14:03 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  14:12   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            27.27   
Jonathan Sjölander  1985  Tranås Simsällskap            27.48   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS            33.55   
Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap            42.19   
William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap            48.53   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            31.77   
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap            33.15   
Liam Jonsson  2004  Jönköpings Simsällskap            38.51   
Viktor Zelic  2003  Jönköpings Simsällskap            39.51   
Sebastian Mörk  2003  Nässjö SLS            39.76   
Mio Jungmalm  2003  Nässjö SLS            39.82   
Daniel Kljajic  2003  Nässjö SLS            39.99   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            40.26   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            41.28   
10  Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            41.39   
11  Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            41.92   
12  Alfons Enell  2004  Tranås Simsällskap            45.97   
13  Mario Babana  2004  Jönköpings Simsällskap            49.89   
14  Yin Eric Le  2003  Tranås Simsällskap            1:00.08   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            39.47   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap            40.26   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap            40.82   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            41.34   
Felix Birgerheim  2005  Jönköpings Simsällskap            42.56   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap            47.53   
Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            47.90   
Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            49.51   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            50.15   
10  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            59.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  14:12 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:00   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Andersson  1997  Tranås Simsällskap    37.14        1:21.62   
Ebba Engberg  1999  Nässjö SLS    37.87        1:21.93   
Elin Jones  1997  Tranås Simsällskap    38.20        1:25.27   
Erika Kraft  2000  Nässjö SLS    48.77        1:46.97   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    40.34        1:23.32   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    36.56        1:17.92   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    40.47        1:26.18   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS    44.29        1:35.50   
Ella Åkesson  2003  Jönköpings Simsällskap    47.26        1:36.36   
Kim Ekman  2004  Jönköpings Simsällskap    48.27        1:43.97   
Cajsa Hulusjö  2004  Jönköpings Simsällskap    53.25        1:50.32   
Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap    57.28        1:52.07   
Emelie Landin  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    45.35        1:32.32   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    54.33        1:43.97   
Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS    47.59        1:47.69   
Elin Engqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    56.12        1:52.02   
Emma Bergqvist  2007  Jönköpings Simsällskap    1:02.03        2:02.28   
Fiona Vinborg  2005  Jönköpings Simsällskap    1:00.73        2:02.40   
Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap    59.54        2:03.29   
Ella Jansson  2007  Nässjö SLS    57.20        2:06.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:00 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:09   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    33.89        1:13.22   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS    39.09        1:25.15   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsällskap    42.23        1:25.81   
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS    40.24        1:25.88   
Mio Jungmalm  2003  Nässjö SLS    48.68        1:42.24   
Daniel Kljajic  2003  Nässjö SLS    51.20        1:43.37   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    51.15        1:47.10   
Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS    48.99        1:48.20   
Viktor Zelic  2003  Jönköpings Simsällskap    54.98        1:48.48   
Sebastian Mörk  2003  Nässjö SLS    1:54.69        1:54.69   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap    56.07        1:55.15   
Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            DSQ   
Liam Jonsson  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Mario Babana  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    50.21        1:40.84   
Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    49.69        1:42.61   
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    57.11        1:52.48   
Viggo Stjärnås  2006  Jönköpings Simsällskap    58.54        2:00.63   
Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    1:02.05        2:04.87   
Felix Birgerheim  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Lucas Gerleman  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Philip Rångeby  2006  Nässjö SLS            DSQ   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  TomteCupen 2015    Utskriftsdatum  05 december 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:33   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 december 2015         
 
 
Gren 19, 4X25m Fritt Simsätt Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Nässjö Mix Lag 1 [2003]  2003  Nässjö SLS            1:05.27   
  Thea Jansson  2003                 
  Daniel Kljajic  2003      33.29        33.29   
  Sebastian Mörk  2003                 
  Nellie Myrlander  2003      1:05.27        1:05.27   
                     
Nässjö Mix Lag 2 [2003]  2003  Nässjö SLS            1:09.55   
  Malin Flaa  2004                 
  Hannes Nyström Abrahamsson  2003      34.52        34.52   
  Teresa Shaboyan Kartanian  2004                 
  Jakob Ribe  2004      1:09.55        1:09.55   
                     
Hultsfred Mix Lag 1  2003  Hultsfreds Simsällskap            1:13.36   
  Melwin Axelsson  2005                 
  Ellen Havskog  2005      34.44        34.44   
  Emilia Lundgren  2004                 
  Julia Johansson  2004      1:13.36        1:13.36   
                     
Nässjö Lag 3 Mix [2003]  2003  Nässjö SLS            1:19.06   
  Victor Holgersson  2004                 
  Tess Berntsson  2006      37.40        37.40   
  Felix Sandstedt  2007                 
  Leo Beckman  2005      1:19.06        1:19.06   
                     
Tranås SS Mix [2003]  2003  Tranås Simsällskap            1:21.65   
  Matilda Söderberg  2003                 
  Yin Eric Le  2003      1:21.65        1:21.65   
  Alfons Enell  2004                 
  Wilma Silvander  2003      1:21.65        1:21.65   
                     
Nässjö Lag 5 Mix [2003]  2003  Nässjö SLS            1:33.81   
  Victor Holgersson  2004                 
  Tess Berntsson  2006      52.43        52.43   
  Felix Sandstedt  2007                 
  Leo Beckman  2005      1:33.81        1:33.81   
                     
Nässjö Lag 4 Mix [2003]  2003  Nässjö SLS            1:35.22   
  My Persson Sjölander  2007                 
  Vilma Gillström  2006      1:35.22        1:35.22   
  Phillip Johansson  2002                 
  Jelena Tankosic  2005      1:35.22        1:35.22   
                     
Nässjö Lag 8 Mix  2003  Nässjö SLS            1:44.61   
  Ella Jansson  2007                 
  Alex Petros  2006      46.68        46.68   
  Lamita Petros  2008                 
  Matilda Rångeby  2007      1:44.61        1:44.61   
                     
Hultsfred Mix Lag 3  2003  Hultsfreds Simsällskap            1:52.97   
  Stina Klavins  2007                 
  Molly Ainemo  2007      1:04.10        1:04.10   
  Adrian Rudén  2006                 
  Moa Carlsson  2006      1:52.97        1:52.97   
                     
10  Nässjö Lag 6 Mix [2003]  2003  Nässjö SLS            1:56.57   
  Maja Öijerstedt  2006                 
  Liam Casell  2007      1:07.93        1:07.93   
  Nora Öijerstedt  2005                 
  Ivan Karshakevich  2003      1:56.57        1:56.57   
                     
11  Nässjö Lag 7 Mix [2003]  2003  Nässjö SLS            2:06.09   
  Alina Andersson  2007                 
  Sixten Lejon  2008      51.28        51.28   
  Wilgot Olausson  2007                 
  Love Lundell Beijer  2006      2:06.09        2:06.09   
                     
Hultsfred Mix Lag 2  2003  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
  Jennifer Bogren  2006                 
  Erik Havskog  2007                 
  Ellen Ekström Nelson  2006                 
  Johan Wall  2005              DNS   
                     
Jönköping SS Lag 8  2003  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner