2018-07-23   13:46:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2016, Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:43   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lærke Rask Sander  2002    528          28.75   
  VAT Copenhagen-MK31  28.90                 
Stine Saaby Schmidt  2002    500          29.28   
  Farum Svømmeklub  28.57                 
Clara Rybak-Andersen  2003    499          29.29   
  Gentofte Svømme Klub  30.91                 
Ida Gelineck Padborg  2002    479          29.69   
  Lyngby Svømmeklub  28.68                 
Lærke Schelde-Mollerup  2003    470          29.87   
  A6  29.98                 
Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    453          30.25   
  Irb Iceland  30.00                 
Anna Wrist-Elkjær  2003    435          30.66   
  Swim Team Tåstrup  30.08                 
Amalie Kruse Enemærke  2003    412          31.22   
  Glostrup Svømme Klub  31.38                 
Birna Hilmarsdóttir  2002    412          31.22   
  Irb Iceland  30.84                 
10  Maria Hagen  2003    407          31.35   
  Lyngby Svømmeklub  32.08                 
11  Anne Marie S. Hansen  2002    395          31.67   
  Svømmeklubben Opnør  32.66                 
11  Isabella Rosenberg  2003    395          31.67   
  VAT Copenhagen-MK31  32.81                 
13  Anna Aabak Kristoffersen  2002    386          31.90   
  VAT Copenhagen-MK31  31.02                 
14  Thippe de Neergaard  2003    383          31.98   
  VAT Copenhagen-MK31  31.13                 
15  Maja Marie Elmgreen  2003    378          32.13   
  Frederiksværk Svømmeklub  31.65                 
16  Louise Dahl  2003    375          32.21   
  A6  32.41                 
17  Kolbrún Eva Pálmadóttir  2002    372          32.31   
  Irb Iceland  31.41                 
18  Mathilde Nielsen  2003    369          32.38   
  Holbæk Svømme Klub  31.95                 
19  Viola Demuth Andersen  2003    366          32.48   
  Gentofte Svømme Klub  33.05                 
20  Mia Krüger  2002    365          32.50   
  Farum Svømmeklub  31.93                 
21  Josephine B. U. Danielsen  2003    359          32.67   
  Swim Team Tåstrup  32.04                 
22  Nynne Nørlem  2002    354          32.84   
  Holbæk Svømme Klub  34.37                 
23  Karoline Kortbæk  2003    336          33.41   
  Lyngby Svømmeklub  34.15                 
24  Astrid Permin  2003    307          34.42   
  Gentofte Svømme Klub  34.46                 
25  Annika Lundin Brockdorff  2003    305          34.50   
  Lyngby Svømmeklub  33.22                 
26  Lucca Piel Høybye  2003    292          35.01   
  Lyngby Svømmeklub  35.56                 
27  Matilda Colley  2003    286          35.25   
  A6  35.00                 
28  Lotte Dyndgaard  2003    261          36.32   
  VAT Copenhagen-MK31  36.90                 
29  Ida Lund Järund  2003    163          42.53   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.70                 
Biborka Jakab  2003              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  37.06                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Bruun Høvring  2004    423          30.95   
  VAT Copenhagen-MK31  30.94                 
Laura Borre Jacobsen  2004    394          31.68   
  Lyngby Svømmeklub  32.18                 
Emma Thorsen  2004    381          32.04   
  VAT Copenhagen-MK31  31.38                 
Anna Maria Madsen  2004    357          32.74   
  Swim Team Tåstrup  35.26                 
Schastine Skifter Tabor  2005    356          32.78   
  Swim Team Tåstrup  32.03                 
Frederikke Falk-List  2004    352          32.90   
  Gentofte Svømme Klub  32.43                 
Laura L. Hørning  2004    350          32.95   
  Glostrup Svømme Klub  33.57                 
Viktoria Freja Sørensen  2004    337          33.38   
  Swim Team Tåstrup  34.68                 
Maria Bebe Hansen  2004    331          33.58   
  Nyborg Svømmeklub  32.85                 
10  Anastasia Smirnov  2004    326          33.74   
  Lyngby Svømmeklub  33.57                 
11  Liva Søby  2004    320          33.97   
  VAT Copenhagen-MK31  33.21                 
12  Fionia Andrea Have  2004    318          34.02   
  Lyngby Svømmeklub  36.28                 
13  Emilia C. R. Olsen  2004    316          34.10   
  VAT Copenhagen-MK31  34.72                 
14  Helga Bak  2004    309          34.37   
  Nyborg Svømmeklub  33.98                 
15  Astrid Høffer  2004    304          34.56   
  Swim Team Tåstrup  33.78                 
16  Nønne Christensen  2004    303          34.60   
  VAT Copenhagen-MK31  35.06                 
17  Emily Maack  2004    294          34.94   
  Lyngby Svømmeklub  35.97                 
18  Mathilde Mathiesen  2004    293          34.96   
  VAT Copenhagen  35.79                 
19  Julie Dahl  2004    276          35.68   
  Glostrup Svømme Klub  37.17                 
20  Emma Kjer Rasmussen  2004    276          35.69   
  VAT Copenhagen-MK31  37.77                 
21  Kajsa Salomonsen  2005    272          35.83   
  VAT Copenhagen-MK31  37.48                 
22  Hannah B. Pedersen  2005    260          36.40   
  VAT Copenhagen-MK31  37.83                 
23  Filippa Eiler  2005    258          36.49   
  VAT Copenhagen-MK31  38.07                 
24  Maja Hallberg Langkilde  2004    240          37.36   
  Frederiksværk Svømmeklub  39.21                 
25  Laura Møller Sørensen  2004    239          37.44   
  Lyngby Svømmeklub  38.27                 
26  Sille Sondt-Marcussen  2005    226          38.14   
  Lyngby Svømmeklub  39.44                 
27  Mathilde Severs  2006    209          39.12   
  Lyngby Svømmeklub  39.07                 
28  Maya Fenger  2004    204          39.43   
  Lyngby Svømmeklub  36.57                 
29  Asta Højberg  2005    198          39.86   
  Lyngby Svømmeklub  42.07                 
30  Victoria Wiingaard  2006    196          40.00   
  Lyngby Svømmeklub  43.51                 
31  Frederikke Elster  2004    194          40.08   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
32  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004    174          41.57   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
33  Kaisa Falkenberg Lending  2005    167          42.12   
  Lyngby Svømmeklub  41.22                 
34  Laura Cecilie Salling  2006    145          44.15   
  Lyngby Svømmeklub  48.12                 
35  Laura Bjerregaard Withen  2004    140          44.71   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.63                 
36  Stella Stamov  2005    138          44.94   
  Lyngby Svømmeklub  45.68                 
37  Julie Dahl Busch  2007    111          48.33   
  Lyngby Svømmeklub  47.31                 
38  Marie Elster  2006    109          48.61   
  Lyngby Svømmeklub                   
39  Sara Ewe  2007    100          50.04   
  Lyngby Svømmeklub  47.79                 
40  Celine van Breugel  2007    66          57.33   
  Lyngby Svømmeklub  55.87                 
Alpha Pitzner Liljegren  2006              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  48.61                 
Luna Trojlsgaard  2004              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  36.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark