Resultat för Arena Lyngby Open 2016, Trongården
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:43 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 528 | 28.75 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.90 | |||||||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 500 | 29.28 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.57 | |||||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 499 | 29.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.91 | |||||||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 479 | 29.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 470 | 29.87 | ||||||
A6 | 29.98 | |||||||||
6 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 453 | 30.25 | ||||||
Irb Iceland | 30.00 | |||||||||
7 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 435 | 30.66 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 30.08 | |||||||||
8 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 412 | 31.22 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 31.38 | |||||||||
8 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 412 | 31.22 | ||||||
Irb Iceland | 30.84 | |||||||||
10 | Maria Hagen | 2003 | 407 | 31.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
11 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 395 | 31.67 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 32.66 | |||||||||
11 | Isabella Rosenberg | 2003 | 395 | 31.67 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.81 | |||||||||
13 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 386 | 31.90 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.02 | |||||||||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | 383 | 31.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.13 | |||||||||
15 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 378 | 32.13 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
16 | Louise Dahl | 2003 | 375 | 32.21 | ||||||
A6 | 32.41 | |||||||||
17 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 372 | 32.31 | ||||||
Irb Iceland | 31.41 | |||||||||
18 | Mathilde Nielsen | 2003 | 369 | 32.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.95 | |||||||||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 366 | 32.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.05 | |||||||||
20 | Mia Krüger | 2002 | 365 | 32.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.93 | |||||||||
21 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 359 | 32.67 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 32.04 | |||||||||
22 | Nynne Nørlem | 2002 | 354 | 32.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.37 | |||||||||
23 | Karoline Kortbæk | 2003 | 336 | 33.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.15 | |||||||||
24 | Astrid Permin | 2003 | 307 | 34.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.46 | |||||||||
25 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 305 | 34.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
26 | Lucca Piel Høybye | 2003 | 292 | 35.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
27 | Matilda Colley | 2003 | 286 | 35.25 | ||||||
A6 | 35.00 | |||||||||
28 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 261 | 36.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.90 | |||||||||
29 | Ida Lund Järund | 2003 | 163 | 42.53 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 41.70 | |||||||||
- | Biborka Jakab | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.06 | |||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 423 | 30.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.94 | |||||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 394 | 31.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
3 | Emma Thorsen | 2004 | 381 | 32.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.38 | |||||||||
4 | Anna Maria Madsen | 2004 | 357 | 32.74 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 35.26 | |||||||||
5 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 356 | 32.78 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 32.03 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 352 | 32.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.43 | |||||||||
7 | Laura L. Hørning | 2004 | 350 | 32.95 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 33.57 | |||||||||
8 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 337 | 33.38 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 34.68 | |||||||||
9 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 331 | 33.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
10 | Anastasia Smirnov | 2004 | 326 | 33.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
11 | Liva Søby | 2004 | 320 | 33.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.21 | |||||||||
12 | Fionia Andrea Have | 2004 | 318 | 34.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
13 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 316 | 34.10 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.72 | |||||||||
14 | Helga Bak | 2004 | 309 | 34.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
15 | Astrid Høffer | 2004 | 304 | 34.56 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 33.78 | |||||||||
16 | Nønne Christensen | 2004 | 303 | 34.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.06 | |||||||||
17 | Emily Maack | 2004 | 294 | 34.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
18 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 293 | 34.96 | ||||||
VAT Copenhagen | 35.79 | |||||||||
19 | Julie Dahl | 2004 | 276 | 35.68 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 37.17 | |||||||||
20 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 276 | 35.69 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.77 | |||||||||
21 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 272 | 35.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.48 | |||||||||
22 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 260 | 36.40 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.83 | |||||||||
23 | Filippa Eiler | 2005 | 258 | 36.49 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.07 | |||||||||
24 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 240 | 37.36 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 39.21 | |||||||||
25 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 239 | 37.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.27 | |||||||||
26 | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | 226 | 38.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.44 | |||||||||
27 | Mathilde Severs | 2006 | 209 | 39.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.07 | |||||||||
28 | Maya Fenger | 2004 | 204 | 39.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.57 | |||||||||
29 | Asta Højberg | 2005 | 198 | 39.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.07 | |||||||||
30 | Victoria Wiingaard | 2006 | 196 | 40.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.51 | |||||||||
31 | Frederikke Elster | 2004 | 194 | 40.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
32 | Sofie Wilhjelm Tobberup | 2004 | 174 | 41.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
33 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 167 | 42.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.22 | |||||||||
34 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 145 | 44.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.12 | |||||||||
35 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 140 | 44.71 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
36 | Stella Stamov | 2005 | 138 | 44.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.68 | |||||||||
37 | Julie Dahl Busch | 2007 | 111 | 48.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.31 | |||||||||
38 | Marie Elster | 2006 | 109 | 48.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sara Ewe | 2007 | 100 | 50.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.79 | |||||||||
40 | Celine van Breugel | 2007 | 66 | 57.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.87 | |||||||||
- | Alpha Pitzner Liljegren | 2006 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.61 | |||||||||
- | Luna Trojlsgaard | 2004 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 36.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:43 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 463 | 26.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.36 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 443 | 26.56 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 26.15 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 386 | 27.82 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 27.30 | |||||||||
4 | Malthe Letting | 2001 | 380 | 27.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.97 | |||||||||
5 | Frederik Bojesen | 2002 | 374 | 28.11 | ||||||
A6 | 28.09 | |||||||||
6 | Christian Ong Hansen | 2001 | 367 | 28.28 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.89 | |||||||||
7 | Jannick Hagensen | 2001 | 358 | 28.52 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 28.59 | |||||||||
8 | Nicklas Andersen | 2001 | 355 | 28.61 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 29.34 | |||||||||
9 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 352 | 28.68 | ||||||
A6 | 29.50 | |||||||||
10 | Albert Frydensberg | 2001 | 346 | 28.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | 341 | 28.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.84 | |||||||||
12 | Rasmus Thilleman | 2001 | 337 | 29.11 | ||||||
A6 | 30.32 | |||||||||
13 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 334 | 29.19 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 29.58 | |||||||||
14 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 315 | 29.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.55 | |||||||||
15 | William Kristiansen | 2001 | 314 | 29.79 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.66 | |||||||||
16 | Christopher H. Brown | 2002 | 310 | 29.92 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.06 | |||||||||
17 | Mingus Okkerholm | 2002 | 309 | 29.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
18 | Thomas Langvad | 2002 | 306 | 30.06 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 31.06 | |||||||||
19 | Silas Bøjsen | 2002 | 305 | 30.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.16 | |||||||||
20 | Christian Skinhøj | 2001 | 294 | 30.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.98 | |||||||||
21 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 290 | 30.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 30.96 | |||||||||
22 | Theodor Palmø | 2002 | 276 | 31.10 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.49 | |||||||||
23 | Michael Elliks | 2002 | 274 | 31.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.16 | |||||||||
24 | Lucas Reüter | 2002 | 273 | 31.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
25 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 270 | 31.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
26 | Hjalte Andersen | 2002 | 269 | 31.36 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 30.76 | |||||||||
27 | Frederik Pedersen | 2002 | 268 | 31.42 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.21 | |||||||||
28 | Oskar Skov Grell | 2002 | 266 | 31.48 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 31.80 | |||||||||
29 | Simon Bergendorff | 2002 | 258 | 31.80 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.33 | |||||||||
30 | Oliver Skadhauge | 2002 | 243 | 32.46 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 33.43 | |||||||||
31 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 242 | 32.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.24 | |||||||||
32 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 229 | 33.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
33 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 220 | 33.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.09 | |||||||||
34 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 210 | 34.04 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 35.33 | |||||||||
35 | Tom Hoflic | 2002 | 170 | 36.57 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 38.89 | |||||||||
- | August Becktor | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.28 | |||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 455 | 26.33 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.13 | |||||||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 325 | 29.45 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.96 | |||||||||
3 | Mikkel Quaade | 2003 | 312 | 29.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.37 | |||||||||
4 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 298 | 30.30 | ||||||
A6 | 30.54 | |||||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | 282 | 30.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
6 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 263 | 31.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 244 | 32.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
8 | Harald Riisager | 2003 | 236 | 32.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.01 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 235 | 32.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.20 | |||||||||
10 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 233 | 32.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
11 | Jeppe Wagner | 2003 | 228 | 33.14 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 32.49 | |||||||||
12 | Michael Halck | 2004 | 214 | 33.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
13 | Andreas Pedersen | 2003 | 211 | 34.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.51 | |||||||||
14 | Niels Døssing | 2003 | 208 | 34.17 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 35.09 | |||||||||
15 | Andreas Hoffmann | 2003 | 200 | 34.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.26 | |||||||||
16 | Asger Johansen | 2003 | 200 | 34.64 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 34.50 | |||||||||
17 | Malte Hjalholt | 2003 | 199 | 34.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 36.01 | |||||||||
18 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 183 | 35.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
19 | Johannes Schick | 2003 | 140 | 38.97 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 41.43 | |||||||||
20 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 139 | 39.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.16 | |||||||||
21 | Melvin Bonderup | 2006 | 120 | 41.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
22 | Asger Dahl Busch | 2005 | 119 | 41.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.59 | |||||||||
23 | Alexander Asmussen | 2004 | 117 | 41.33 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
24 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 115 | 41.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.95 | |||||||||
25 | Adam Saxkjær | 2006 | 67 | 49.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.32 | |||||||||
26 | Christian Kjær Bollesen | 2005 | 56 | 52.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.31 | |||||||||
- | Frederik Holkmann Olsen | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Christoffer Frederiksen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 494 | 30.82 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.72 | |||||||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | 482 | 31.09 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.44 | |||||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 420 | 32.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.12 | |||||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 419 | 32.58 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
5 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 406 | 32.91 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 32.64 | |||||||||
6 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 399 | 33.09 | ||||||
Irb Iceland | 32.29 | |||||||||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 392 | 33.31 | ||||||
A6 | 31.88 | |||||||||
7 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 392 | 33.31 | ||||||
A6 | 34.23 | |||||||||
9 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 383 | 33.57 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.55 | |||||||||
10 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 366 | 34.06 | ||||||
A6 | 34.08 | |||||||||
11 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 346 | 34.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.33 | |||||||||
12 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 335 | 35.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.52 | |||||||||
13 | Maria Hagen | 2003 | 325 | 35.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.82 | |||||||||
14 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 309 | 36.03 | ||||||
Irb Iceland | 34.45 | |||||||||
15 | Christine Henriksen | 2003 | 296 | 36.58 | ||||||
A6 | 41.21 | |||||||||
16 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 293 | 36.68 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 39.05 | |||||||||
16 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 293 | 36.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.56 | |||||||||
18 | Mie Mørkedal | 2003 | 267 | 37.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.70 | |||||||||
19 | Barbara Ammentorp | 2003 | 190 | 42.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.59 | |||||||||
20 | Mathilde Laustsen | 2003 | 188 | 42.50 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 42.53 | |||||||||
21 | Astrid Permin | 2003 | 185 | 42.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.86 | |||||||||
- | Biborka Jakab | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 380 | 33.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 378 | 33.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.50 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 357 | 34.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.95 | |||||||||
4 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 315 | 35.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.27 | |||||||||
5 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 252 | 38.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 37.61 | |||||||||
6 | Anastasia Smirnov | 2004 | 223 | 40.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.21 | |||||||||
7 | Jenni Dinh | 2005 | 184 | 42.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.13 | |||||||||
8 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 184 | 42.86 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 45.83 | |||||||||
9 | Fionia Andrea Have | 2004 | 182 | 42.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.64 | |||||||||
10 | Liva Søby | 2004 | 178 | 43.26 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.58 | |||||||||
11 | Emily Maack | 2004 | 158 | 45.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.27 | |||||||||
12 | Alma Olivarius | 2005 | 152 | 45.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.35 | |||||||||
13 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 126 | 48.60 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 48.50 | |||||||||
14 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 126 | 48.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.12 | |||||||||
15 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 117 | 49.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.92 | |||||||||
16 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 109 | 51.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.44 | |||||||||
17 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 82 | 55.90 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:08.62 | |||||||||
18 | Emily Reuter | 2006 | 82 | 55.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.59 | |||||||||
19 | Victoria Wiingaard | 2006 | 78 | 57.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.99 | |||||||||
20 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 67 | 1:00.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Alpha Pitzner Liljegren | 2006 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.29 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.76 | |||||||||
- | Maya Fenger | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 444 | 28.57 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 28.17 | |||||||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 388 | 29.87 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 30.31 | |||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 379 | 30.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
4 | Christian Ong Hansen | 2001 | 366 | 30.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 366 | 30.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.65 | |||||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | 358 | 30.69 | ||||||
A6 | 31.66 | |||||||||
7 | Nicklas Andersen | 2001 | 312 | 32.11 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.39 | |||||||||
8 | Jannick Hagensen | 2001 | 310 | 32.21 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 33.65 | |||||||||
9 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 293 | 32.80 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 36.32 | |||||||||
10 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 286 | 33.07 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 33.00 | |||||||||
11 | Morten Østergaard | 2002 | 276 | 33.46 | ||||||
A6 | 35.05 | |||||||||
12 | Theodor Palmø | 2002 | 271 | 33.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.09 | |||||||||
13 | William Kristiansen | 2001 | 264 | 33.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.27 | |||||||||
14 | Oskar Skov Grell | 2002 | 252 | 34.48 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 33.74 | |||||||||
15 | Oliver Skadhauge | 2002 | 241 | 35.00 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 35.18 | |||||||||
16 | Sebastian Bonde | 2002 | 238 | 35.16 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.29 | |||||||||
17 | Simon Bergendorff | 2002 | 213 | 36.46 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.51 | |||||||||
18 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 203 | 37.04 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.87 | |||||||||
19 | Anders Hvidt | 2002 | 180 | 38.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.03 | |||||||||
20 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 169 | 39.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.31 | |||||||||
21 | Hjalte Andersen | 2002 | 162 | 39.96 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 47.81 | |||||||||
22 | Tom Hoflic | 2002 | 121 | 43.98 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 48.17 | |||||||||
23 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 96 | 47.45 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 48.13 | |||||||||
- | Marcus Dessau | 2002 | DNF | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.99 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 434 | 28.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.69 | |||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 285 | 33.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.93 | |||||||||
3 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 252 | 34.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.44 | |||||||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 246 | 34.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.28 | |||||||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | 245 | 34.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
6 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 198 | 37.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.09 | |||||||||
7 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 190 | 37.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.06 | |||||||||
8 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 163 | 39.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.49 | |||||||||
9 | Oliver Madsen | 2003 | 163 | 39.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.41 | |||||||||
10 | Ikaros Volianitis | 2004 | 144 | 41.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.43 | |||||||||
11 | Niels Døssing | 2003 | 134 | 42.52 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 43.71 | |||||||||
12 | Kasper Thorn | 2004 | 98 | 47.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.36 | |||||||||
13 | Alexander Asmussen | 2004 | 70 | 52.72 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 53.61 | |||||||||
14 | Johannes Schick | 2003 | 56 | 56.84 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:00.00 | |||||||||
15 | Asger Dahl Busch | 2005 | 40 | 1:03.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.09 | |||||||||
- | Oskar Philbert Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 492 | 32.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.30 | |||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 471 | 32.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.49 | |||||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 468 | 33.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.38 | |||||||||
4 | Julie Laugesen | 2003 | 465 | 33.13 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.92 | |||||||||
5 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 422 | 34.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.47 | |||||||||
6 | Ella Stenholt | 2003 | 414 | 34.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
7 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 387 | 35.20 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
8 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 382 | 35.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.16 | |||||||||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 377 | 35.52 | ||||||
A6 | 35.10 | |||||||||
10 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 368 | 35.80 | ||||||
Irb Iceland | 34.78 | |||||||||
11 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 345 | 36.58 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 38.70 | |||||||||
12 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 314 | 37.75 | ||||||
Irb Iceland | 37.66 | |||||||||
13 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 307 | 38.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 37.50 | |||||||||
14 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 295 | 38.52 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 38.17 | |||||||||
15 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 287 | 38.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.90 | |||||||||
16 | Mathilde Nielsen | 2003 | 285 | 38.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.26 | |||||||||
17 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 281 | 39.17 | ||||||
Irb Iceland | 38.50 | |||||||||
18 | Louise Dahl | 2003 | 268 | 39.79 | ||||||
A6 | 40.34 | |||||||||
19 | Thippe de Neergaard | 2003 | 264 | 39.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.96 | |||||||||
20 | Mie Mørkedal | 2003 | 223 | 42.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 41.18 | |||||||||
21 | Matilda Colley | 2003 | 208 | 43.31 | ||||||
A6 | 42.43 | |||||||||
22 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 206 | 43.44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.41 | |||||||||
23 | Ida Lund Järund | 2003 | 138 | 49.61 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 48.52 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | 374 | 35.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.91 | |||||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 353 | 36.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.20 | |||||||||
3 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 315 | 37.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.67 | |||||||||
4 | Emma Thorsen | 2004 | 312 | 37.81 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.56 | |||||||||
5 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 307 | 38.02 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 37.08 | |||||||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 304 | 38.14 | ||||||
VAT Copenhagen | 38.10 | |||||||||
7 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 282 | 39.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
8 | Julie Dahl | 2004 | 237 | 41.48 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 43.83 | |||||||||
9 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 229 | 41.91 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.21 | |||||||||
10 | Alma Olivarius | 2005 | 225 | 42.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.26 | |||||||||
11 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 221 | 42.43 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.78 | |||||||||
12 | Astrid Høffer | 2004 | 216 | 42.78 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 44.51 | |||||||||
13 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 214 | 42.86 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
14 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 209 | 43.23 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.89 | |||||||||
15 | Sofie Kaysen | 2004 | 204 | 43.60 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.60 | |||||||||
16 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 202 | 43.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.25 | |||||||||
17 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 195 | 44.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.44 | |||||||||
18 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 194 | 44.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.17 | |||||||||
19 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 175 | 45.84 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 47.33 | |||||||||
20 | Asta Højberg | 2005 | 172 | 46.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
21 | Filippa Eiler | 2005 | 168 | 46.44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 49.52 | |||||||||
22 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 157 | 47.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.39 | |||||||||
23 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 151 | 48.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.13 | |||||||||
24 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 137 | 49.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.31 | |||||||||
25 | Frederikke Elster | 2004 | 127 | 51.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
26 | Marie Elster | 2006 | 82 | 58.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofie Wilhjelm Tobberup | 2004 | 77 | 1:00.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
28 | Celine van Breugel | 2007 | 68 | 1:02.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Ong Hansen | 2001 | 334 | 32.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 317 | 32.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.26 | |||||||||
3 | August Becktor | 2001 | 311 | 32.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.49 | |||||||||
4 | Marcus Dessau | 2002 | 284 | 33.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.54 | |||||||||
5 | Jannick Hagensen | 2001 | 275 | 34.13 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 41.99 | |||||||||
6 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 233 | 36.10 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 42.09 | |||||||||
7 | Hjalte Andersen | 2002 | 231 | 36.20 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 35.96 | |||||||||
8 | Frederik Pedersen | 2002 | 225 | 36.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.43 | |||||||||
9 | Thomas Langvad | 2002 | 223 | 36.61 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 34.43 | |||||||||
10 | Christopher H. Brown | 2002 | 216 | 37.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.16 | |||||||||
11 | Sebastian Bonde | 2002 | 196 | 38.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 44.50 | |||||||||
12 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 195 | 38.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.10 | |||||||||
13 | Michael Elliks | 2002 | 170 | 40.10 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.07 | |||||||||
14 | Anders Hvidt | 2002 | 158 | 41.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.89 | |||||||||
15 | Tom Hoflic | 2002 | 140 | 42.75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 42.06 | |||||||||
16 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 129 | 43.96 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 55.40 | |||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DSQ | fodballe i skvulpere | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.84 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 261 | 34.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 240 | 35.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.44 | |||||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 217 | 36.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.69 | |||||||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 216 | 37.02 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.18 | |||||||||
5 | Bror Textor-Broch | 2003 | 208 | 37.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.74 | |||||||||
6 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 203 | 37.76 | ||||||
A6 | 42.25 | |||||||||
7 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 201 | 37.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.39 | |||||||||
8 | Oliver Sperling | 2004 | 199 | 38.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.66 | |||||||||
9 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 184 | 39.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.57 | |||||||||
10 | Jeppe Wagner | 2003 | 175 | 39.70 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 41.09 | |||||||||
11 | Oliver Madsen | 2003 | 171 | 40.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.24 | |||||||||
12 | Michael Halck | 2004 | 171 | 40.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.33 | |||||||||
13 | Niels Døssing | 2003 | 157 | 41.11 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 42.44 | |||||||||
14 | Malte Hjalholt | 2003 | 128 | 44.09 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 45.85 | |||||||||
15 | Kasper Thorn | 2004 | 90 | 49.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.33 | |||||||||
16 | Melvin Bonderup | 2006 | 87 | 49.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
17 | Adam Saxkjær | 2006 | 63 | 55.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.50 | |||||||||
18 | Alexander Asmussen | 2004 | 56 | 57.88 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 57.12 | |||||||||
- | Frederik Holkmann Olsen | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Jan Zhurbenko | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Christian Kjær Bollesen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.58 | |||||||||
- | Johannes Schick | 2003 | DSQ | ej fortsat bevægelse | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 50.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:49 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 456 | 37.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.00 | |||||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 425 | 38.28 | ||||||
A6 | 37.76 | |||||||||
3 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 390 | 39.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.89 | |||||||||
4 | Nynne Nørlem | 2002 | 347 | 40.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 42.47 | |||||||||
5 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 334 | 41.50 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 40.72 | |||||||||
6 | Mia Krüger | 2002 | 321 | 42.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | 42.35 | |||||||||
7 | Christine Henriksen | 2003 | 302 | 42.91 | ||||||
A6 | 44.53 | |||||||||
8 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 279 | 44.05 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 46.94 | |||||||||
9 | Ella Stenholt | 2003 | 279 | 44.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.36 | |||||||||
10 | Karoline Kortbæk | 2003 | 211 | 48.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.04 | |||||||||
11 | Lucca Piel Høybye | 2003 | 206 | 48.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.80 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anna Maria Madsen | 2004 | 316 | 42.26 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 49.71 | |||||||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | 314 | 42.36 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 46.97 | |||||||||
3 | Nønne Christensen | 2004 | 291 | 43.45 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.74 | |||||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 285 | 43.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 278 | 44.11 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.24 | |||||||||
6 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 258 | 45.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.56 | |||||||||
7 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 247 | 45.85 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 46.25 | |||||||||
8 | Liva Søby | 2004 | 198 | 49.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 46.47 | |||||||||
9 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 184 | 50.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.48 | |||||||||
10 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 169 | 52.08 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 54.40 | |||||||||
11 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 166 | 52.35 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 52.36 | |||||||||
12 | Bolette Nimskov | 2005 | 164 | 52.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.47 | |||||||||
13 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 159 | 53.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.46 | |||||||||
14 | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | 154 | 53.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.03 | |||||||||
15 | Jenni Dinh | 2005 | 146 | 54.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.82 | |||||||||
16 | Sofie Kaysen | 2004 | 146 | 54.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.54 | |||||||||
17 | Stella Stamov | 2005 | 142 | 55.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.23 | |||||||||
18 | Mathilde Severs | 2006 | 141 | 55.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
19 | Emily Reuter | 2006 | 134 | 56.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.83 | |||||||||
20 | Sofie Wilhjelm Tobberup | 2004 | 131 | 56.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
21 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 128 | 57.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
22 | Frederikke Elster | 2004 | 121 | 58.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
23 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 120 | 58.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.55 | |||||||||
24 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 112 | 59.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.19 | |||||||||
25 | Sara Ewe | 2007 | 68 | 1:10.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.83 | |||||||||
26 | Julie Dahl Busch | 2007 | 58 | 1:14.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:49 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:46 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 418 | 33.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.16 | |||||||||
2 | Carl Terp Larsen | 2001 | 409 | 34.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.03 | |||||||||
3 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 343 | 36.04 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 36.47 | |||||||||
4 | Mingus Okkerholm | 2002 | 339 | 36.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.06 | |||||||||
5 | Rasmus Thilleman | 2001 | 333 | 36.42 | ||||||
A6 | 37.12 | |||||||||
6 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 319 | 36.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.32 | |||||||||
7 | Christian Skinhøj | 2001 | 310 | 37.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.03 | |||||||||
8 | Morten Østergaard | 2002 | 303 | 37.58 | ||||||
A6 | 36.30 | |||||||||
9 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 287 | 38.25 | ||||||
A6 | 38.05 | |||||||||
10 | Christian Ong Hansen | 2001 | 282 | 38.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | 40.45 | |||||||||
11 | Malthe Letting | 2001 | 281 | 38.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | 36.25 | |||||||||
12 | Lucas Reüter | 2002 | 273 | 38.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.65 | |||||||||
13 | Silas Bøjsen | 2002 | 266 | 39.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 39.39 | |||||||||
14 | Jannick Hagensen | 2001 | 236 | 40.81 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 43.95 | |||||||||
15 | Hjalte Andersen | 2002 | 141 | 48.45 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 55.39 | |||||||||
16 | Tom Hoflic | 2002 | 139 | 48.63 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 48.95 | |||||||||
17 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 122 | 50.80 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 53.09 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 226 | 41.40 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 41.60 | |||||||||
2 | Harald Riisager | 2003 | 226 | 41.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.08 | |||||||||
3 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 208 | 42.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.99 | |||||||||
4 | Bror Textor-Broch | 2003 | 208 | 42.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.38 | |||||||||
5 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 205 | 42.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.31 | |||||||||
6 | Oliver Sperling | 2004 | 198 | 43.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.69 | |||||||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 182 | 44.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.78 | |||||||||
8 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 149 | 47.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.44 | |||||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | 143 | 48.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.63 | |||||||||
10 | Niels Døssing | 2003 | 139 | 48.69 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 49.41 | |||||||||
11 | Andreas Pedersen | 2003 | 133 | 49.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.18 | |||||||||
12 | Johannes Schick | 2003 | 93 | 55.55 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 56.51 | |||||||||
13 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 83 | 57.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.71 | |||||||||
14 | Ikaros Volianitis | 2004 | 81 | 58.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
15 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 57 | 1:05.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 22 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:46 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 496 | 1:09.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.08 | |||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 496 | 1:09.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.08 | |||||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 495 | 1:09.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.45 | |||||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 495 | 1:09.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.45 | |||||||||
5 | Julie Laugesen | 2003 | 477 | 1:10.40 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.80 | |||||||||
5 | Julie Laugesen | 2003 | 477 | 1:10.40 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.80 | |||||||||
7 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 448 | 1:11.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.42 | |||||||||
7 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 448 | 1:11.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.42 | |||||||||
9 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 401 | 1:14.57 | ||||||
Irb Iceland | 1:13.23 | |||||||||
9 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 401 | 1:14.57 | ||||||
Irb Iceland | 1:13.23 | |||||||||
11 | Ella Stenholt | 2003 | 393 | 1:15.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.63 | |||||||||
11 | Ella Stenholt | 2003 | 393 | 1:15.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.63 | |||||||||
13 | Isabella Rosenberg | 2003 | 368 | 1:16.75 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.50 | |||||||||
13 | Isabella Rosenberg | 2003 | 368 | 1:16.75 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.50 | |||||||||
15 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 367 | 1:16.81 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
15 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 367 | 1:16.81 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
17 | Karoline Kortbæk | 2003 | 365 | 1:16.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
17 | Karoline Kortbæk | 2003 | 365 | 1:16.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
19 | Maria Hagen | 2003 | 349 | 1:18.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.76 | |||||||||
19 | Maria Hagen | 2003 | 349 | 1:18.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.76 | |||||||||
21 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 325 | 1:20.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.98 | |||||||||
21 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 325 | 1:20.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.98 | |||||||||
23 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 320 | 1:20.41 | ||||||
Irb Iceland | 1:20.92 | |||||||||
23 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 320 | 1:20.41 | ||||||
Irb Iceland | 1:20.92 | |||||||||
25 | Christine Henriksen | 2003 | 314 | 1:20.92 | ||||||
A6 | 1:27.73 | |||||||||
25 | Christine Henriksen | 2003 | 314 | 1:20.92 | ||||||
A6 | 1:27.73 | |||||||||
27 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 313 | 1:21.03 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:25.01 | |||||||||
27 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 313 | 1:21.03 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:25.01 | |||||||||
29 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 301 | 1:22.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.28 | |||||||||
29 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 301 | 1:22.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.28 | |||||||||
31 | Mathilde Nielsen | 2003 | 300 | 1:22.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:22.07 | |||||||||
31 | Mathilde Nielsen | 2003 | 300 | 1:22.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:22.07 | |||||||||
33 | Louise Dahl | 2003 | 273 | 1:24.82 | ||||||
A6 | 1:25.35 | |||||||||
33 | Louise Dahl | 2003 | 273 | 1:24.82 | ||||||
A6 | 1:25.35 | |||||||||
35 | Norah Szczepanski | 2003 | 258 | 1:26.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.30 | |||||||||
35 | Norah Szczepanski | 2003 | 258 | 1:26.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.30 | |||||||||
37 | Astrid Permin | 2003 | 247 | 1:27.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.82 | |||||||||
37 | Astrid Permin | 2003 | 247 | 1:27.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.82 | |||||||||
39 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 244 | 1:28.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.97 | |||||||||
39 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 244 | 1:28.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.97 | |||||||||
41 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 180 | 1:37.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.87 | |||||||||
41 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 180 | 1:37.32 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.87 | |||||||||
43 | Ida Lund Järund | 2003 | 132 | 1:47.96 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.47 | |||||||||
43 | Ida Lund Järund | 2003 | 132 | 1:47.96 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.47 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 354 | 1:17.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 354 | 1:17.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | 348 | 1:18.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.03 | |||||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | 348 | 1:18.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.03 | |||||||||
5 | Clara Toft | 2004 | 343 | 1:18.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.71 | |||||||||
5 | Clara Toft | 2004 | 343 | 1:18.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.71 | |||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 333 | 1:19.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.06 | |||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 333 | 1:19.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.06 | |||||||||
9 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 310 | 1:21.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.24 | |||||||||
9 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 310 | 1:21.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.24 | |||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 304 | 1:21.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 304 | 1:21.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 293 | 1:22.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.50 | |||||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 293 | 1:22.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.50 | |||||||||
15 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 287 | 1:23.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.45 | |||||||||
15 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 287 | 1:23.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.45 | |||||||||
17 | Anne Sofie Evald | 2004 | 281 | 1:23.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.87 | |||||||||
17 | Anne Sofie Evald | 2004 | 281 | 1:23.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.87 | |||||||||
19 | Emily Maack | 2004 | 274 | 1:24.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.84 | |||||||||
19 | Emily Maack | 2004 | 274 | 1:24.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.84 | |||||||||
21 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 266 | 1:25.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.66 | |||||||||
21 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 266 | 1:25.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.66 | |||||||||
23 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 243 | 1:28.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.13 | |||||||||
23 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 243 | 1:28.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.13 | |||||||||
25 | Anastasia Smirnov | 2004 | 240 | 1:28.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.79 | |||||||||
25 | Anastasia Smirnov | 2004 | 240 | 1:28.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.79 | |||||||||
27 | Alma Olivarius | 2005 | 231 | 1:29.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.43 | |||||||||
27 | Alma Olivarius | 2005 | 231 | 1:29.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.43 | |||||||||
29 | Amanda Christensen | 2004 | 229 | 1:29.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.93 | |||||||||
29 | Amanda Christensen | 2004 | 229 | 1:29.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.93 | |||||||||
31 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 229 | 1:29.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:03.76 | |||||||||
31 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 229 | 1:29.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:03.76 | |||||||||
33 | Fionia Andrea Have | 2004 | 221 | 1:31.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.16 | |||||||||
33 | Fionia Andrea Have | 2004 | 221 | 1:31.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.16 | |||||||||
35 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 213 | 1:32.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.67 | |||||||||
35 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 213 | 1:32.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.67 | |||||||||
37 | Liva Søby | 2004 | 213 | 1:32.11 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.89 | |||||||||
37 | Liva Søby | 2004 | 213 | 1:32.11 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.89 | |||||||||
39 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 200 | 1:34.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.45 | |||||||||
39 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 200 | 1:34.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.45 | |||||||||
41 | Maya Fenger | 2004 | 180 | 1:37.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.76 | |||||||||
41 | Maya Fenger | 2004 | 180 | 1:37.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.76 | |||||||||
43 | Asta Højberg | 2005 | 178 | 1:37.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.06 | |||||||||
43 | Asta Højberg | 2005 | 178 | 1:37.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.06 | |||||||||
45 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 173 | 1:38.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:43.09 | |||||||||
45 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 173 | 1:38.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:43.09 | |||||||||
47 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 160 | 1:41.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:46.11 | |||||||||
47 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 160 | 1:41.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:46.11 | |||||||||
49 | Filippa Eiler | 2005 | 150 | 1:43.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.79 | |||||||||
49 | Filippa Eiler | 2005 | 150 | 1:43.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.79 | |||||||||
51 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 148 | 1:43.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
51 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 148 | 1:43.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
53 | Emily Reuter | 2006 | 144 | 1:44.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
53 | Emily Reuter | 2006 | 144 | 1:44.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
55 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 142 | 1:45.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
55 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 142 | 1:45.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
57 | Jenni Dinh | 2005 | 138 | 1:46.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:55.69 | |||||||||
57 | Jenni Dinh | 2005 | 138 | 1:46.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:55.69 | |||||||||
59 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 138 | 1:46.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
59 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 138 | 1:46.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
61 | Frederikke Elster | 2004 | 124 | 1:50.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
61 | Frederikke Elster | 2004 | 124 | 1:50.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
63 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 123 | 1:50.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.07 | |||||||||
63 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 123 | 1:50.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.07 | |||||||||
65 | Stella Stamov | 2005 | 116 | 1:52.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
65 | Stella Stamov | 2005 | 116 | 1:52.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
67 | Julie Dahl Busch | 2007 | 112 | 1:53.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
67 | Julie Dahl Busch | 2007 | 112 | 1:53.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
69 | Sara Ewe | 2007 | 104 | 1:56.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
69 | Sara Ewe | 2007 | 104 | 1:56.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
71 | Marie Elster | 2006 | 80 | 2:07.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
71 | Marie Elster | 2006 | 80 | 2:07.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
73 | Celine van Breugel | 2007 | 67 | 2:15.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
73 | Celine van Breugel | 2007 | 67 | 2:15.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.82 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.82 | |||||||||
- | Emma Thorsen | 2004 | DSQ | 2 armtag ved 75 m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.86 | |||||||||
- | Emma Thorsen | 2004 | DSQ | 2 armtag ved 75 m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 487 | 1:02.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.62 | |||||||||
2 | Malthe Letting | 2001 | 416 | 1:05.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 396 | 1:06.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | 382 | 1:07.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.06 | |||||||||
5 | August Becktor | 2001 | 381 | 1:07.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.42 | |||||||||
6 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 370 | 1:08.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.06 | |||||||||
7 | David Arneskov | 2002 | 353 | 1:09.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.24 | |||||||||
8 | Christian Ong Hansen | 2001 | 351 | 1:09.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:10.17 | |||||||||
9 | Gustav Fabiansen | 2002 | 346 | 1:09.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.11 | |||||||||
10 | Marcus Dessau | 2002 | 337 | 1:10.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.44 | |||||||||
11 | Nicklas Andersen | 2001 | 336 | 1:10.34 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:09.40 | |||||||||
12 | Jannick Hagensen | 2001 | 332 | 1:10.64 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:12.34 | |||||||||
13 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 299 | 1:13.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.77 | |||||||||
14 | Christian Skinhøj | 2001 | 288 | 1:14.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.25 | |||||||||
15 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 280 | 1:14.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.01 | |||||||||
16 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 273 | 1:15.42 | ||||||
A6 | 1:19.74 | |||||||||
17 | Frederik Pedersen | 2002 | 270 | 1:15.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.70 | |||||||||
18 | Hjalte Andersen | 2002 | 267 | 1:15.93 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:19.38 | |||||||||
19 | Silas Bøjsen | 2002 | 255 | 1:17.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.44 | |||||||||
20 | Mingus Okkerholm | 2002 | 241 | 1:18.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.40 | |||||||||
21 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 235 | 1:19.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.56 | |||||||||
22 | Michael Elliks | 2002 | 209 | 1:22.34 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.64 | |||||||||
23 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 207 | 1:22.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
24 | Tom Hoflic | 2002 | 184 | 1:26.04 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:31.53 | |||||||||
25 | Simon Bergendorff | 2002 | 168 | 1:28.58 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.00 | |||||||||
26 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 147 | 1:32.59 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:39.50 | |||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | DSQ | ej fortsat bev v 25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.66 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 301 | 1:12.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 266 | 1:16.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.71 | |||||||||
3 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 264 | 1:16.23 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.09 | |||||||||
4 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 235 | 1:19.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.78 | |||||||||
5 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 218 | 1:21.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
6 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 211 | 1:22.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.23 | |||||||||
7 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 208 | 1:22.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.98 | |||||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | 201 | 1:23.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.97 | |||||||||
9 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 195 | 1:24.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.02 | |||||||||
10 | Oliver Sperling | 2004 | 194 | 1:24.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.04 | |||||||||
11 | Niels Døssing | 2003 | 193 | 1:24.62 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:28.05 | |||||||||
12 | Oliver Madsen | 2003 | 178 | 1:26.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.11 | |||||||||
13 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 175 | 1:27.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.49 | |||||||||
14 | Michael Halck | 2004 | 162 | 1:29.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.86 | |||||||||
15 | Penghao Ji | 2003 | 155 | 1:31.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.22 | |||||||||
16 | Ikaros Volianitis | 2004 | 145 | 1:33.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.80 | |||||||||
17 | Johannes Schick | 2003 | 107 | 1:43.04 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:50.00 | |||||||||
18 | Asger Dahl Busch | 2005 | 105 | 1:43.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.16 | |||||||||
19 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 86 | 1:50.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
20 | Adam Saxkjær | 2006 | 72 | 1:57.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
- | Christian Kjær Bollesen | 2005 | DSQ | ej ryg efter 25 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Melvin Bonderup | 2006 | DSQ | afsl på mave | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 498 | 1:08.86 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.36 | |||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 473 | 1:10.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.47 | |||||||||
3 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 417 | 1:13.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.81 | |||||||||
4 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 407 | 1:13.63 | ||||||
Irb Iceland | 1:12.05 | |||||||||
5 | Claudia Sperling | 2002 | 384 | 1:15.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.07 | |||||||||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 369 | 1:16.09 | ||||||
A6 | 1:14.73 | |||||||||
7 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 360 | 1:16.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.96 | |||||||||
8 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 352 | 1:17.32 | ||||||
A6 | 1:18.42 | |||||||||
9 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 333 | 1:18.73 | ||||||
Irb Iceland | 1:15.19 | |||||||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 324 | 1:19.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.41 | |||||||||
11 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 317 | 1:20.05 | ||||||
A6 | 1:15.96 | |||||||||
12 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 307 | 1:20.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.52 | |||||||||
13 | Mathilde van der Linden | 2002 | 283 | 1:23.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.53 | |||||||||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | 279 | 1:23.50 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.24 | |||||||||
15 | Nynne Nørlem | 2002 | 263 | 1:25.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:31.25 | |||||||||
16 | Mie Mørkedal | 2003 | 262 | 1:25.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:25.45 | |||||||||
17 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 251 | 1:26.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.40 | |||||||||
18 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 243 | 1:27.48 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:31.60 | |||||||||
19 | Matilda Colley | 2003 | 232 | 1:28.81 | ||||||
A6 | 1:33.46 | |||||||||
20 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 211 | 1:31.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.13 | |||||||||
21 | Norah Szczepanski | 2003 | 195 | 1:34.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.77 | |||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 372 | 1:15.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.90 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 279 | 1:23.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.11 | |||||||||
3 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 129 | 1:48.02 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:15.50 | |||||||||
- | Emilia C. R. Olsen | 2004 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.84 | |||||||||
- | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | DSQ | asynkrone ben | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:54.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | William Textor Broch | 2001 | 385 | 1:06.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.61 | |||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 370 | 1:07.44 | ||||||
A6 | 1:07.85 | |||||||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 341 | 1:09.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.23 | |||||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | 340 | 1:09.40 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.38 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 316 | 1:11.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
6 | Christian Ong Hansen | 2001 | 311 | 1:11.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:11.74 | |||||||||
7 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 287 | 1:13.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.12 | |||||||||
8 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 285 | 1:13.59 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:22.86 | |||||||||
9 | Christopher H. Brown | 2002 | 262 | 1:15.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.01 | |||||||||
10 | Theodor Palmø | 2002 | 259 | 1:15.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.01 | |||||||||
11 | Jannick Hagensen | 2001 | 250 | 1:16.80 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:19.68 | |||||||||
12 | William Kristiansen | 2001 | 248 | 1:17.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:13.16 | |||||||||
13 | Christian Skinhøj | 2001 | 233 | 1:18.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.09 | |||||||||
14 | Marcus Dessau | 2002 | 232 | 1:18.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.04 | |||||||||
15 | Sebastian Bonde | 2002 | 182 | 1:25.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:29.28 | |||||||||
16 | Hjalte Andersen | 2002 | 156 | 1:29.92 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:36.96 | |||||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.05 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 467 | 1:02.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.33 | |||||||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 256 | 1:16.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.40 | |||||||||
3 | Bror Textor-Broch | 2003 | 221 | 1:20.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.66 | |||||||||
4 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 215 | 1:20.75 | ||||||
A6 | 1:26.55 | |||||||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | 204 | 1:22.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.67 | |||||||||
6 | Karl August B. Balle | 2003 | 189 | 1:24.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.90 | |||||||||
7 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 145 | 1:32.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.31 | |||||||||
8 | Niels Døssing | 2003 | 119 | 1:38.39 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:46.81 | |||||||||
9 | Kasper Thorn | 2004 | 76 | 1:54.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Alexander Asmussen | 2004 | DSQ | asynkrone arme | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:00.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 510 | 1:10.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.97 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 503 | 1:11.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
3 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 500 | 1:11.42 | ||||||
A6 | 1:10.77 | |||||||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | 487 | 1:12.03 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.84 | |||||||||
5 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 432 | 1:15.00 | ||||||
Irb Iceland | 1:13.09 | |||||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 417 | 1:15.86 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:15.74 | |||||||||
7 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 415 | 1:15.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
8 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 413 | 1:16.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
9 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 412 | 1:16.14 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:17.20 | |||||||||
10 | Mathilde van der Linden | 2002 | 381 | 1:18.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.60 | |||||||||
11 | Maria Hagen | 2003 | 360 | 1:19.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
12 | Isabella Rosenberg | 2003 | 357 | 1:19.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.23 | |||||||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 350 | 1:20.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
14 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 346 | 1:20.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.76 | |||||||||
15 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 346 | 1:20.75 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:20.01 | |||||||||
16 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 345 | 1:20.79 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:20.54 | |||||||||
17 | Nynne Nørlem | 2002 | 343 | 1:20.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.90 | |||||||||
18 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 341 | 1:21.10 | ||||||
Irb Iceland | 1:17.00 | |||||||||
19 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 333 | 1:21.77 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:21.81 | |||||||||
20 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 330 | 1:22.04 | ||||||
Irb Iceland | 1:19.51 | |||||||||
21 | Louise Dahl | 2003 | 328 | 1:22.16 | ||||||
A6 | 1:24.93 | |||||||||
22 | Karoline Kortbæk | 2003 | 323 | 1:22.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.97 | |||||||||
23 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 318 | 1:23.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
24 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 295 | 1:25.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.75 | |||||||||
25 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 287 | 1:25.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.01 | |||||||||
26 | Mie Mørkedal | 2003 | 275 | 1:27.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:28.30 | |||||||||
27 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 259 | 1:28.84 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.72 | |||||||||
28 | Astrid Permin | 2003 | 251 | 1:29.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.20 | |||||||||
29 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 246 | 1:30.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.81 | |||||||||
30 | Barbara Ammentorp | 2003 | 239 | 1:31.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.78 | |||||||||
31 | Mathilde Laustsen | 2003 | 238 | 1:31.47 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.62 | |||||||||
32 | Ida Lund Järund | 2003 | 139 | 1:49.44 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:52.57 | |||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 388 | 1:17.69 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.10 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 384 | 1:17.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.80 | |||||||||
3 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 363 | 1:19.45 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:20.44 | |||||||||
4 | Anna Maria Madsen | 2004 | 353 | 1:20.20 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:26.53 | |||||||||
5 | Anne Sofie Evald | 2004 | 348 | 1:20.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.94 | |||||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 344 | 1:20.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.54 | |||||||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 336 | 1:21.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.29 | |||||||||
8 | Laura L. Hørning | 2004 | 318 | 1:22.99 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:23.19 | |||||||||
9 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 316 | 1:23.21 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:23.92 | |||||||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | 309 | 1:23.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.67 | |||||||||
11 | Clara Toft | 2004 | 307 | 1:23.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.34 | |||||||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 305 | 1:24.15 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:21.49 | |||||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 296 | 1:24.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.53 | |||||||||
14 | Nønne Christensen | 2004 | 294 | 1:25.20 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.45 | |||||||||
15 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 293 | 1:25.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
16 | Astrid Høffer | 2004 | 281 | 1:26.50 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:32.23 | |||||||||
17 | Emily Maack | 2004 | 273 | 1:27.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.74 | |||||||||
18 | Julie Dahl | 2004 | 271 | 1:27.52 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:32.09 | |||||||||
19 | Anastasia Smirnov | 2004 | 265 | 1:28.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.00 | |||||||||
20 | Helga Bak | 2004 | 261 | 1:28.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.14 | |||||||||
21 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 259 | 1:28.90 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.79 | |||||||||
22 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 257 | 1:29.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.98 | |||||||||
23 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 249 | 1:30.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.17 | |||||||||
24 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 237 | 1:31.61 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.00 | |||||||||
25 | Fionia Andrea Have | 2004 | 219 | 1:33.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.12 | |||||||||
26 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 216 | 1:34.47 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.68 | |||||||||
27 | Alma Olivarius | 2005 | 213 | 1:34.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.07 | |||||||||
28 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 210 | 1:35.29 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:39.42 | |||||||||
29 | Sofie Kaysen | 2004 | 208 | 1:35.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.34 | |||||||||
30 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 204 | 1:36.18 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.96 | |||||||||
31 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 202 | 1:36.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:42.08 | |||||||||
32 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 197 | 1:37.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.83 | |||||||||
33 | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | 188 | 1:38.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.68 | |||||||||
34 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 185 | 1:39.36 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.13 | |||||||||
35 | Asta Højberg | 2005 | 156 | 1:45.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:43.37 | |||||||||
36 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 152 | 1:46.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:09.48 | |||||||||
37 | Mathilde Severs | 2006 | 151 | 1:46.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
38 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 144 | 1:47.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:53.25 | |||||||||
39 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 135 | 1:50.37 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:53.93 | |||||||||
40 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 132 | 1:51.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:47.38 | |||||||||
41 | Emily Reuter | 2006 | 129 | 1:52.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.98 | |||||||||
42 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 115 | 1:56.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.21 | |||||||||
43 | Sara Ewe | 2007 | 87 | 2:07.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:17.53 | |||||||||
44 | Marie Elster | 2006 | 85 | 2:08.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
45 | Julie Dahl Busch | 2007 | 78 | 2:12.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:17.40 | |||||||||
46 | Celine van Breugel | 2007 | 56 | 2:27.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.22 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:38.92 | |||||||||
- | Amanda Christensen | 2004 | DSQ | bryst ben før 1.arm | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:37.95 | |||||||||
- | Ida Lerche Sloth | 2004 | DSQ | ej afsl. på ryg v 50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:47.44 | |||||||||
- | Victoria Wiingaard | 2006 | DSQ | ej afsl på ryg v 50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:48.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 578 | 1:00.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 482 | 1:04.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.18 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 457 | 1:05.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.63 | |||||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 452 | 1:05.97 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:06.62 | |||||||||
5 | Malthe Letting | 2001 | 402 | 1:08.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:11.03 | |||||||||
6 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 398 | 1:08.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.11 | |||||||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | 395 | 1:09.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
8 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 391 | 1:09.23 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.68 | |||||||||
9 | Rasmus Thilleman | 2001 | 386 | 1:09.55 | ||||||
A6 | 1:11.24 | |||||||||
10 | August Becktor | 2001 | 367 | 1:10.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.42 | |||||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | 365 | 1:10.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.59 | |||||||||
12 | Marcus Munkholm | 2001 | 357 | 1:11.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.22 | |||||||||
13 | Morten Østergaard | 2002 | 351 | 1:11.77 | ||||||
A6 | 1:11.66 | |||||||||
14 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 337 | 1:12.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:13.72 | |||||||||
15 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 335 | 1:12.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.16 | |||||||||
16 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 325 | 1:13.68 | ||||||
A6 | 1:16.72 | |||||||||
17 | Silas Bøjsen | 2002 | 317 | 1:14.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:17.46 | |||||||||
18 | Mingus Okkerholm | 2002 | 316 | 1:14.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.30 | |||||||||
19 | Jannick Hagensen | 2001 | 315 | 1:14.43 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:13.82 | |||||||||
20 | Lucas Reüter | 2002 | 311 | 1:14.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.20 | |||||||||
21 | Thomas Langvad | 2002 | 295 | 1:16.02 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:14.90 | |||||||||
22 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 294 | 1:16.15 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:17.45 | |||||||||
23 | Oliver Skadhauge | 2002 | 289 | 1:16.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:16.63 | |||||||||
24 | Christopher H. Brown | 2002 | 287 | 1:16.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.69 | |||||||||
25 | Oskar Skov Grell | 2002 | 278 | 1:17.54 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:16.91 | |||||||||
26 | Frederik Pedersen | 2002 | 264 | 1:18.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:24.39 | |||||||||
27 | Michael Elliks | 2002 | 263 | 1:18.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.95 | |||||||||
28 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 256 | 1:19.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.42 | |||||||||
29 | Sebastian Bonde | 2002 | 253 | 1:20.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:24.45 | |||||||||
30 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 244 | 1:21.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.00 | |||||||||
31 | Simon Bergendorff | 2002 | 223 | 1:23.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.10 | |||||||||
32 | Hjalte Andersen | 2002 | 213 | 1:24.75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:23.93 | |||||||||
33 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 188 | 1:28.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.48 | |||||||||
34 | Tom Hoflic | 2002 | 169 | 1:31.55 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:35.46 | |||||||||
35 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 147 | 1:35.86 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:39.93 | |||||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.64 | |||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | DSQ | afsl. på mave v 50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.43 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 425 | 1:07.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.36 | |||||||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 311 | 1:14.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.80 | |||||||||
3 | Mikkel Quaade | 2003 | 308 | 1:15.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.57 | |||||||||
4 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 298 | 1:15.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | 270 | 1:18.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.40 | |||||||||
6 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 268 | 1:18.55 | ||||||
A6 | 1:19.83 | |||||||||
7 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 268 | 1:18.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.76 | |||||||||
8 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 262 | 1:19.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.89 | |||||||||
9 | Bror Textor-Broch | 2003 | 248 | 1:20.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
10 | Oliver Sperling | 2004 | 230 | 1:22.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.80 | |||||||||
11 | Karl August B. Balle | 2003 | 227 | 1:23.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.59 | |||||||||
12 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 225 | 1:23.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.91 | |||||||||
13 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 224 | 1:23.31 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.46 | |||||||||
14 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 219 | 1:23.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.27 | |||||||||
15 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 218 | 1:24.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.38 | |||||||||
16 | Asger Johansen | 2003 | 212 | 1:24.90 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:24.90 | |||||||||
17 | Jeppe Wagner | 2003 | 211 | 1:25.08 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:22.92 | |||||||||
18 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 191 | 1:27.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.05 | |||||||||
19 | Oliver Madsen | 2003 | 190 | 1:28.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.40 | |||||||||
20 | Andreas Pedersen | 2003 | 184 | 1:28.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.59 | |||||||||
21 | Niels Døssing | 2003 | 184 | 1:28.96 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:30.61 | |||||||||
22 | Malte Hjalholt | 2003 | 180 | 1:29.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:35.65 | |||||||||
23 | Michael Halck | 2004 | 178 | 1:30.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.87 | |||||||||
24 | Penghao Ji | 2003 | 177 | 1:30.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.69 | |||||||||
25 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 168 | 1:31.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.45 | |||||||||
26 | Ikaros Volianitis | 2004 | 138 | 1:37.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.74 | |||||||||
27 | Johannes Schick | 2003 | 107 | 1:46.47 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:00.00 | |||||||||
28 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 101 | 1:48.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.94 | |||||||||
29 | Asger Dahl Busch | 2005 | 92 | 1:52.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.15 | |||||||||
30 | Alexander Asmussen | 2004 | 81 | 1:56.62 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:03.86 | |||||||||
31 | Adam Saxkjær | 2006 | 71 | 2:02.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.93 | |||||||||
- | Frederik Holkmann Olsen | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Jan Zhurbenko | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Oskar Philbert Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.65 | |||||||||
- | Christian Kjær Bollesen | 2005 | DNF | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 535 | 2:16.45 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.71 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 510 | 2:18.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.78 | |||||||||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 504 | 2:19.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.93 | |||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 504 | 2:19.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.49 | |||||||||
5 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 462 | 2:23.29 | ||||||
Irb Iceland | 2:17.18 | |||||||||
6 | Claudia Sperling | 2002 | 456 | 2:23.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.63 | |||||||||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 439 | 2:25.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.75 | |||||||||
8 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 438 | 2:25.83 | ||||||
A6 | 2:34.68 | |||||||||
9 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 433 | 2:26.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.91 | |||||||||
10 | Mathilde Nielsen | 2003 | 432 | 2:26.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:32.22 | |||||||||
11 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 429 | 2:26.80 | ||||||
Irb Iceland | 2:27.05 | |||||||||
12 | Mia Krüger | 2002 | 427 | 2:27.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:33.04 | |||||||||
13 | Thippe de Neergaard | 2003 | 414 | 2:28.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.60 | |||||||||
14 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 395 | 2:30.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.30 | |||||||||
15 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 383 | 2:32.45 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:39.33 | |||||||||
16 | Isabella Rosenberg | 2003 | 380 | 2:32.90 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:47.62 | |||||||||
17 | Mathilde van der Linden | 2002 | 366 | 2:34.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.24 | |||||||||
18 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 346 | 2:37.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.81 | |||||||||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 346 | 2:37.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.06 | |||||||||
20 | Norah Szczepanski | 2003 | 336 | 2:39.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.25 | |||||||||
21 | Astrid Permin | 2003 | 306 | 2:44.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.79 | |||||||||
22 | Matilda Colley | 2003 | 295 | 2:46.26 | ||||||
A6 | 2:47.09 | |||||||||
- | Biborka Jakab | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 426 | 2:27.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.55 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 384 | 2:32.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.91 | |||||||||
3 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 380 | 2:32.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.09 | |||||||||
4 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 324 | 2:41.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.12 | |||||||||
5 | Emma Thorsen | 2004 | 317 | 2:42.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:49.83 | |||||||||
6 | Helga Bak | 2004 | 305 | 2:44.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:41.51 | |||||||||
7 | Liva Søby | 2004 | 284 | 2:48.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:43.69 | |||||||||
8 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 261 | 2:53.16 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:41.51 | |||||||||
9 | Filippa Eiler | 2005 | 256 | 2:54.44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:03.30 | |||||||||
10 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 229 | 3:01.06 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:18.37 | |||||||||
11 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 218 | 3:04.04 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:09.54 | |||||||||
12 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 196 | 3:10.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.31 | |||||||||
13 | Sofie Kaysen | 2004 | 195 | 3:10.77 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:10.75 | |||||||||
- | Frederikke Falk-List | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.70 | |||||||||
- | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:12.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Toft | 2001 | 521 | 2:03.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:02.15 | |||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 495 | 2:05.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:04.84 | |||||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | 456 | 2:09.01 | ||||||
A6 | 2:11.49 | |||||||||
4 | David Arneskov | 2002 | 435 | 2:11.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:10.29 | |||||||||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 424 | 2:12.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.68 | |||||||||
6 | Gustav Fabiansen | 2002 | 418 | 2:12.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.38 | |||||||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | 414 | 2:13.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.86 | |||||||||
8 | William Kristiansen | 2001 | 399 | 2:14.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:12.65 | |||||||||
9 | Jannick Hagensen | 2001 | 397 | 2:15.20 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:26.67 | |||||||||
10 | Nicklas Andersen | 2001 | 389 | 2:16.10 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:11.91 | |||||||||
11 | Marcus Dessau | 2002 | 372 | 2:18.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.91 | |||||||||
12 | Theodor Palmø | 2002 | 358 | 2:19.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.03 | |||||||||
13 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 353 | 2:20.57 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:36.02 | |||||||||
14 | Christopher H. Brown | 2002 | 351 | 2:20.79 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:31.40 | |||||||||
15 | Albert Frydensberg | 2001 | 338 | 2:22.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:17.85 | |||||||||
16 | Mingus Okkerholm | 2002 | 338 | 2:22.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:33.42 | |||||||||
17 | Sebastian Bonde | 2002 | 308 | 2:27.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:38.01 | |||||||||
18 | Hjalte Andersen | 2002 | 308 | 2:27.08 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:25.70 | |||||||||
19 | Christian Skinhøj | 2001 | 306 | 2:27.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.15 | |||||||||
20 | Frederik Pedersen | 2002 | 286 | 2:30.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:30.53 | |||||||||
21 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 268 | 2:33.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.46 | |||||||||
22 | Anders Hvidt | 2002 | 265 | 2:34.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.10 | |||||||||
23 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 165 | 3:01.01 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:07.11 | |||||||||
24 | Tom Hoflic | 2002 | 160 | 3:02.96 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:17.84 | |||||||||
- | August Becktor | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.49 | |||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 264 | 2:34.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.33 | |||||||||
2 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 249 | 2:37.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.90 | |||||||||
3 | Oliver Madsen | 2003 | 246 | 2:38.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.66 | |||||||||
4 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 235 | 2:40.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.34 | |||||||||
5 | Niels Døssing | 2003 | 230 | 2:42.13 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:48.90 | |||||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | 228 | 2:42.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.48 | |||||||||
7 | Penghao Ji | 2003 | 184 | 2:54.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.74 | |||||||||
8 | Kasper Thorn | 2004 | 134 | 3:14.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.45 | |||||||||
9 | Melvin Bonderup | 2006 | 127 | 3:17.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
10 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 119 | 3:21.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
11 | Johannes Schick | 2003 | 107 | 3:29.28 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:45.91 | |||||||||
12 | Alexander Asmussen | 2004 | 102 | 3:32.50 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:09.08 | |||||||||
13 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 83 | 3:47.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:48.61 | |||||||||
- | Oliver Pauli Gunderskov | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
- | Oskar Philbert Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 538 | 2:45.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.03 | |||||||||
2 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 412 | 3:00.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.18 | |||||||||
3 | Nynne Nørlem | 2002 | 378 | 3:06.10 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:01.91 | |||||||||
4 | Christine Henriksen | 2003 | 359 | 3:09.29 | ||||||
A6 | 3:26.36 | |||||||||
5 | Ella Stenholt | 2003 | 348 | 3:11.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:09.38 | |||||||||
6 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 347 | 3:11.33 | ||||||
A6 | 3:27.11 | |||||||||
7 | Barbara Ammentorp | 2003 | 314 | 3:17.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:25.64 | |||||||||
8 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 294 | 3:22.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:13.07 | |||||||||
9 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 276 | 3:26.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:36.99 | |||||||||
10 | Mathilde Laustsen | 2003 | 222 | 3:42.08 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:54.17 | |||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Sofie Evald | 2004 | 380 | 3:05.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.72 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 362 | 3:08.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:00.58 | |||||||||
3 | Nønne Christensen | 2004 | 333 | 3:13.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:20.95 | |||||||||
4 | Emily Maack | 2004 | 273 | 3:27.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:26.76 | |||||||||
5 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 213 | 3:45.04 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:52.05 | |||||||||
6 | Maya Fenger | 2004 | 184 | 3:56.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:56.21 | |||||||||
7 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 162 | 4:06.44 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:08.53 | |||||||||
8 | Victoria Wiingaard | 2006 | 156 | 4:09.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
9 | Jenni Dinh | 2005 | 151 | 4:12.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
10 | Stella Stamov | 2005 | 150 | 4:12.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
11 | Sofie Wilhjelm Tobberup | 2004 | 118 | 4:33.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
- | Alpha Pitzner Liljegren | 2006 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
- | Marie Juul-Olsen | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
- | Sarah Trier Abel | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 449 | 2:37.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.96 | |||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 390 | 2:44.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.76 | |||||||||
3 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 379 | 2:46.41 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:51.12 | |||||||||
4 | Rasmus Thilleman | 2001 | 373 | 2:47.28 | ||||||
A6 | 3:02.85 | |||||||||
5 | Morten Østergaard | 2002 | 332 | 2:53.88 | ||||||
A6 | 3:05.99 | |||||||||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | 314 | 2:57.16 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:00.46 | |||||||||
7 | Lucas Reüter | 2002 | 299 | 2:59.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:01.20 | |||||||||
8 | Gustav Fabiansen | 2002 | 296 | 3:00.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.75 | |||||||||
9 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 235 | 3:14.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.39 | |||||||||
- | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | DSQ | 2 flyben v 175m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.08 | |||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Karl August B. Balle | 2003 | 289 | 3:02.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.69 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 207 | 3:23.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:26.32 | |||||||||
3 | Andreas Pedersen | 2003 | 150 | 3:46.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:13.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 532 | 1:02.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.14 | |||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 525 | 1:03.20 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.94 | |||||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | 514 | 1:03.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.67 | |||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 514 | 1:03.66 | ||||||
A6 | 1:06.00 | |||||||||
5 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 502 | 1:04.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.20 | |||||||||
6 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 500 | 1:04.25 | ||||||
A6 | 1:05.99 | |||||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | 496 | 1:04.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.50 | |||||||||
8 | Julie Laugesen | 2003 | 487 | 1:04.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.53 | |||||||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 485 | 1:04.92 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:03.82 | |||||||||
10 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 473 | 1:05.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.57 | |||||||||
11 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 464 | 1:05.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.21 | |||||||||
12 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 457 | 1:06.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
13 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 434 | 1:07.37 | ||||||
Irb Iceland | 1:05.49 | |||||||||
14 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 431 | 1:07.50 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:08.12 | |||||||||
15 | Mia Krüger | 2002 | 425 | 1:07.84 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:09.86 | |||||||||
15 | Thippe de Neergaard | 2003 | 425 | 1:07.84 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.06 | |||||||||
17 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 418 | 1:08.17 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.17 | |||||||||
18 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 413 | 1:08.45 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:10.41 | |||||||||
19 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 408 | 1:08.76 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:10.02 | |||||||||
20 | Louise Dahl | 2003 | 407 | 1:08.79 | ||||||
A6 | 1:10.36 | |||||||||
21 | Mathilde van der Linden | 2002 | 403 | 1:09.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.92 | |||||||||
22 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 402 | 1:09.07 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:10.46 | |||||||||
23 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 393 | 1:09.63 | ||||||
Irb Iceland | 1:09.14 | |||||||||
24 | Maria Hagen | 2003 | 386 | 1:10.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.56 | |||||||||
25 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 382 | 1:10.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.93 | |||||||||
26 | Mathilde Nielsen | 2003 | 380 | 1:10.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.76 | |||||||||
27 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 369 | 1:11.08 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.66 | |||||||||
28 | Mie Mørkedal | 2003 | 360 | 1:11.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.22 | |||||||||
29 | Christine Henriksen | 2003 | 350 | 1:12.33 | ||||||
A6 | 1:15.62 | |||||||||
30 | Norah Szczepanski | 2003 | 326 | 1:14.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.93 | |||||||||
31 | Astrid Permin | 2003 | 318 | 1:14.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.75 | |||||||||
32 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 316 | 1:14.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.75 | |||||||||
33 | Mathilde Laustsen | 2003 | 264 | 1:19.47 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.37 | |||||||||
- | Biborka Jakab | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.87 | |||||||||
- | Barbara Ammentorp | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
- | Sofia Norre Bendt | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 405 | 1:08.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.35 | |||||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 391 | 1:09.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
3 | Laura L. Hørning | 2004 | 389 | 1:09.87 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:13.37 | |||||||||
4 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 382 | 1:10.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.93 | |||||||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 376 | 1:10.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 368 | 1:11.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:12.08 | |||||||||
7 | Anna Maria Madsen | 2004 | 364 | 1:11.39 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:17.86 | |||||||||
8 | Frederikke Falk-List | 2004 | 345 | 1:12.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.39 | |||||||||
9 | Emma Thorsen | 2004 | 344 | 1:12.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.35 | |||||||||
10 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 340 | 1:13.03 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:11.33 | |||||||||
11 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 328 | 1:13.91 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.84 | |||||||||
12 | Astrid Høffer | 2004 | 319 | 1:14.60 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:15.17 | |||||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 311 | 1:15.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.92 | |||||||||
14 | Liva Søby | 2004 | 310 | 1:15.34 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.50 | |||||||||
15 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 309 | 1:15.41 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:14.87 | |||||||||
16 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 288 | 1:17.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.30 | |||||||||
17 | Fionia Andrea Have | 2004 | 285 | 1:17.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.81 | |||||||||
18 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 275 | 1:18.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.07 | |||||||||
19 | Amanda Christensen | 2004 | 271 | 1:18.74 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
20 | Julie Dahl | 2004 | 263 | 1:19.58 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:23.58 | |||||||||
21 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 250 | 1:20.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.00 | |||||||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | 230 | 1:23.17 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.08 | |||||||||
23 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 215 | 1:25.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.83 | |||||||||
24 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 213 | 1:25.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.80 | |||||||||
25 | Sofie Kaysen | 2004 | 211 | 1:25.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.03 | |||||||||
26 | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | 208 | 1:25.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.88 | |||||||||
27 | Asta Højberg | 2005 | 176 | 1:31.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.78 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:30 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:49 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 535 | 55.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.53 | |||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 511 | 56.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.41 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 452 | 58.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 452 | 58.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 57.03 | |||||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 418 | 1:00.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.92 | |||||||||
6 | David Arneskov | 2002 | 407 | 1:00.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.57 | |||||||||
7 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 406 | 1:00.69 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 59.30 | |||||||||
8 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 401 | 1:00.92 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:00.09 | |||||||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | 401 | 1:00.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.99 | |||||||||
10 | Nicklas Andersen | 2001 | 391 | 1:01.44 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:00.43 | |||||||||
11 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 380 | 1:02.02 | ||||||
A6 | 1:03.95 | |||||||||
11 | Christian Ong Hansen | 2001 | 380 | 1:02.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:04.00 | |||||||||
13 | Marcus Munkholm | 2001 | 380 | 1:02.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.72 | |||||||||
14 | William Kristiansen | 2001 | 375 | 1:02.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.43 | |||||||||
15 | Jannick Hagensen | 2001 | 373 | 1:02.39 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:03.58 | |||||||||
16 | Carl Terp Larsen | 2001 | 371 | 1:02.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.62 | |||||||||
17 | August Becktor | 2001 | 365 | 1:02.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.85 | |||||||||
18 | Albert Frydensberg | 2001 | 360 | 1:03.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.57 | |||||||||
19 | Mingus Okkerholm | 2002 | 353 | 1:03.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.71 | |||||||||
20 | Marcus Dessau | 2002 | 347 | 1:03.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.21 | |||||||||
21 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 345 | 1:04.04 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:04.64 | |||||||||
22 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 336 | 1:04.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.42 | |||||||||
23 | Thomas Langvad | 2002 | 334 | 1:04.71 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:02.50 | |||||||||
24 | Christian Skinhøj | 2001 | 317 | 1:05.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.83 | |||||||||
25 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 307 | 1:06.61 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.13 | |||||||||
26 | Christopher H. Brown | 2002 | 306 | 1:06.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.59 | |||||||||
27 | Oskar Skov Grell | 2002 | 295 | 1:07.46 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:08.75 | |||||||||
27 | Sebastian Bonde | 2002 | 295 | 1:07.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.51 | |||||||||
29 | Michael Elliks | 2002 | 294 | 1:07.55 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.88 | |||||||||
30 | Hjalte Andersen | 2002 | 293 | 1:07.60 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:07.82 | |||||||||
31 | Frederik Pedersen | 2002 | 283 | 1:08.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.46 | |||||||||
32 | Oliver Skadhauge | 2002 | 272 | 1:09.32 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:11.12 | |||||||||
33 | Simon Bergendorff | 2002 | 266 | 1:09.85 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.39 | |||||||||
34 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 261 | 1:10.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.61 | |||||||||
35 | Anders Hvidt | 2002 | 258 | 1:10.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.29 | |||||||||
36 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 238 | 1:12.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.00 | |||||||||
37 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 171 | 1:20.81 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:24.28 | |||||||||
38 | Tom Hoflic | 2002 | 152 | 1:24.10 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:26.45 | |||||||||
- | Theodor Palmø | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.22 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 422 | 59.91 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 56.63 | |||||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | 338 | 1:04.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.11 | |||||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 332 | 1:04.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.15 | |||||||||
4 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 298 | 1:07.26 | ||||||
A6 | 1:07.35 | |||||||||
5 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 297 | 1:07.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.09 | |||||||||
6 | Christopher G. Trandum | 2003 | 286 | 1:08.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.86 | |||||||||
7 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 280 | 1:08.67 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.98 | |||||||||
8 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 254 | 1:10.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.50 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 245 | 1:11.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.89 | |||||||||
10 | Jeppe Wagner | 2003 | 241 | 1:12.21 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:11.18 | |||||||||
11 | Harald Riisager | 2003 | 239 | 1:12.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.95 | |||||||||
12 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 238 | 1:12.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.80 | |||||||||
13 | Oliver Madsen | 2003 | 229 | 1:13.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.98 | |||||||||
14 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 228 | 1:13.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.69 | |||||||||
15 | Michael Halck | 2004 | 220 | 1:14.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.93 | |||||||||
16 | Niels Døssing | 2003 | 214 | 1:15.10 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:17.34 | |||||||||
17 | Malte Hjalholt | 2003 | 214 | 1:15.11 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:16.00 | |||||||||
18 | Karl August B. Balle | 2003 | 210 | 1:15.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.80 | |||||||||
19 | Andreas Pedersen | 2003 | 210 | 1:15.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.65 | |||||||||
20 | Asger Johansen | 2003 | 192 | 1:17.79 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:24.46 | |||||||||
21 | Ikaros Volianitis | 2004 | 176 | 1:20.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
22 | Penghao Ji | 2003 | 168 | 1:21.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.11 | |||||||||
23 | Johannes Schick | 2003 | 112 | 1:33.04 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:39.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:49 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 469 | 1:20.21 | ||||||
A6 | 1:22.32 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 432 | 1:22.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.31 | |||||||||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 386 | 1:25.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.01 | |||||||||
4 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 368 | 1:26.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.55 | |||||||||
5 | Nynne Nørlem | 2002 | 365 | 1:27.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:27.15 | |||||||||
6 | Isabella Rosenberg | 2003 | 353 | 1:28.18 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.22 | |||||||||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 339 | 1:29.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.11 | |||||||||
8 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 299 | 1:33.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.00 | |||||||||
9 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 286 | 1:34.57 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.20 | |||||||||
10 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 273 | 1:36.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.32 | |||||||||
11 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 268 | 1:36.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.11 | |||||||||
12 | Norah Szczepanski | 2003 | 237 | 1:40.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.66 | |||||||||
- | Biborka Jakab | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Sofie Evald | 2004 | 358 | 1:27.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.97 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 322 | 1:30.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.84 | |||||||||
3 | Clara Toft | 2004 | 312 | 1:31.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.65 | |||||||||
4 | Nønne Christensen | 2004 | 305 | 1:32.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:33.91 | |||||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | 292 | 1:33.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.91 | |||||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 279 | 1:35.37 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:47.52 | |||||||||
7 | Emily Maack | 2004 | 263 | 1:37.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.40 | |||||||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 244 | 1:39.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.89 | |||||||||
9 | Anastasia Smirnov | 2004 | 242 | 1:40.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:44.44 | |||||||||
10 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 223 | 1:42.79 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:45.66 | |||||||||
11 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 215 | 1:43.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.05 | |||||||||
12 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 170 | 1:52.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.35 | |||||||||
13 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 156 | 1:55.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:59.38 | |||||||||
14 | Asta Højberg | 2005 | 148 | 1:57.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:51.78 | |||||||||
15 | Sofie Kaysen | 2004 | 126 | 2:04.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:03.34 | |||||||||
16 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 97 | 2:15.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:25.60 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 460 | 1:12.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
2 | Carl Terp Larsen | 2001 | 406 | 1:15.09 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.99 | |||||||||
3 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 386 | 1:16.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.41 | |||||||||
4 | Mingus Okkerholm | 2002 | 384 | 1:16.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
5 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 361 | 1:18.06 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:18.39 | |||||||||
6 | Rasmus Thilleman | 2001 | 351 | 1:18.78 | Eft. omsvømning | |||||
A6 | 1:18.48 | |||||||||
7 | Morten Østergaard | 2002 | 351 | 1:18.78 | Eft. omsvømning | |||||
A6 | 1:19.89 | |||||||||
8 | Malthe Letting | 2001 | 333 | 1:20.20 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:21.27 | |||||||||
9 | Christian Skinhøj | 2001 | 323 | 1:21.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.02 | |||||||||
10 | Alfred Højberg | 2002 | 309 | 1:22.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.28 | |||||||||
11 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 303 | 1:22.73 | ||||||
A6 | 1:23.05 | |||||||||
12 | Lucas Reüter | 2002 | 292 | 1:23.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
13 | Gustav Fabiansen | 2002 | 291 | 1:23.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
14 | Silas Bøjsen | 2002 | 275 | 1:25.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:27.06 | |||||||||
15 | Hjalte Andersen | 2002 | 140 | 1:47.06 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:42.98 | |||||||||
16 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 126 | 1:50.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:51.00 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 279 | 1:25.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.68 | |||||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | 259 | 1:27.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.37 | |||||||||
3 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 252 | 1:27.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.75 | |||||||||
4 | Harald Riisager | 2003 | 219 | 1:32.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.05 | |||||||||
5 | Oliver Sperling | 2004 | 213 | 1:32.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.74 | |||||||||
6 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 210 | 1:33.41 | ||||||
A6 | 1:35.29 | |||||||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 208 | 1:33.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.21 | |||||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 170 | 1:40.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.06 | |||||||||
9 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 166 | 1:41.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:47.77 | |||||||||
10 | Johannes Schick | 2003 | 100 | 1:59.80 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:59.40 | |||||||||
- | Andreas Pedersen | 2003 | DSQ | 2 armt u vand | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:03.52 | |||||||||
- | Bror Textor-Broch | 2003 | DSQ | ej samt berøring 50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 507 | 2:29.50 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.08 | |||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 484 | 2:31.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.15 | |||||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | 460 | 2:34.45 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.28 | |||||||||
4 | Mathilde van der Linden | 2002 | 389 | 2:43.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.01 | |||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 384 | 2:44.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.02 | |||||||||
6 | Karoline Kortbæk | 2003 | 363 | 2:47.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.46 | |||||||||
7 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 348 | 2:49.37 | ||||||
Irb Iceland | 2:46.22 | |||||||||
8 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 339 | 2:50.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.12 | |||||||||
9 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 329 | 2:52.67 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:08.63 | |||||||||
10 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 327 | 2:52.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:06.48 | |||||||||
11 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 324 | 2:53.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.02 | |||||||||
12 | Louise Dahl | 2003 | 292 | 2:59.55 | ||||||
A6 | 3:02.69 | |||||||||
13 | Nynne Nørlem | 2002 | 286 | 3:00.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:10.81 | |||||||||
14 | Matilda Colley | 2003 | 251 | 3:08.94 | ||||||
A6 | 3:12.19 | |||||||||
15 | Norah Szczepanski | 2003 | 250 | 3:09.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:22.76 | |||||||||
- | Astrid Permin | 2003 | DSQ | ej forts bev 175m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.41 | |||||||||
- | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | DSQ | ej forts bev v 75m | ||||||
Irb Iceland | 2:34.58 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Clara Toft | 2004 | 357 | 2:48.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.14 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 328 | 2:52.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.17 | |||||||||
3 | Emma Thorsen | 2004 | 316 | 2:54.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:56.02 | |||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 299 | 2:58.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.08 | |||||||||
5 | Helga Bak | 2004 | 285 | 3:01.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:58.59 | |||||||||
6 | Amanda Christensen | 2004 | 260 | 3:06.65 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:14.51 | |||||||||
7 | Alma Olivarius | 2005 | 255 | 3:08.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:17.88 | |||||||||
8 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 232 | 3:13.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:12.25 | |||||||||
9 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 206 | 3:21.65 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:44.92 | |||||||||
- | Maya Fenger | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:32.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 478 | 2:15.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.79 | |||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 410 | 2:22.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.40 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 396 | 2:24.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.56 | |||||||||
4 | Christian Ong Hansen | 2001 | 382 | 2:26.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:31.12 | |||||||||
5 | Frederik Bojesen | 2002 | 380 | 2:26.37 | ||||||
A6 | 2:40.12 | |||||||||
6 | David Arneskov | 2002 | 374 | 2:27.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:28.94 | |||||||||
7 | August Becktor | 2001 | 374 | 2:27.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.92 | |||||||||
8 | Marcus Dessau | 2002 | 358 | 2:29.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.03 | |||||||||
9 | Nicklas Andersen | 2001 | 342 | 2:31.68 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:32.68 | |||||||||
10 | Gustav Fabiansen | 2002 | 337 | 2:32.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:56.97 | |||||||||
11 | Christopher H. Brown | 2002 | 294 | 2:39.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:43.46 | |||||||||
12 | Frederik Pedersen | 2002 | 293 | 2:39.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:45.39 | |||||||||
13 | Hjalte Andersen | 2002 | 272 | 2:43.61 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:50.89 | |||||||||
14 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 245 | 2:49.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:51.20 | |||||||||
15 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 235 | 2:51.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.00 | |||||||||
16 | Anders Hvidt | 2002 | 189 | 3:04.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.03 | |||||||||
17 | Tom Hoflic | 2002 | 183 | 3:06.57 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:21.64 | |||||||||
18 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 142 | 3:22.95 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 4:01.79 | |||||||||
- | Jannick Hagensen | 2001 | DSQ | ej forts bev 125m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:42.80 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 380 | 2:26.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:26.71 | |||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 266 | 2:44.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.48 | |||||||||
3 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 256 | 2:47.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.06 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 233 | 2:52.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.94 | |||||||||
5 | Harald Riisager | 2003 | 222 | 2:55.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.38 | |||||||||
6 | Oliver Sperling | 2004 | 219 | 2:55.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:05.16 | |||||||||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | 215 | 2:57.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:06.56 | |||||||||
8 | Oliver Madsen | 2003 | 211 | 2:58.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.18 | |||||||||
9 | Niels Døssing | 2003 | 205 | 2:59.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:15.77 | |||||||||
10 | Karl August B. Balle | 2003 | 200 | 3:01.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.00 | |||||||||
11 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 180 | 3:07.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Penghao Ji | 2003 | 176 | 3:09.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:12.53 | |||||||||
- | Johannes Schick | 2003 | DSQ | ej forts bev 150m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:40.00 | |||||||||
- | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | DSQ | ej forts bev 175m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:05.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 519 | 2:31.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.93 | |||||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 481 | 2:35.52 | ||||||
A6 | 2:38.91 | |||||||||
3 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | 479 | 2:35.64 | ||||||
Irb Iceland | 2:34.31 | |||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 459 | 2:37.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.52 | |||||||||
5 | Claudia Sperling | 2002 | 437 | 2:40.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
6 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 418 | 2:42.96 | ||||||
A6 | 2:48.21 | |||||||||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 413 | 2:43.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.66 | |||||||||
8 | Kolbrún Eva Pálmadóttir | 2002 | 413 | 2:43.61 | ||||||
Irb Iceland | 2:40.79 | |||||||||
9 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 409 | 2:44.11 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 2:47.41 | |||||||||
10 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 401 | 2:45.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.38 | |||||||||
11 | Mia Krüger | 2002 | 379 | 2:48.26 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:57.01 | |||||||||
12 | Isabella Rosenberg | 2003 | 367 | 2:50.08 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:11.50 | |||||||||
13 | Christine Henriksen | 2003 | 367 | 2:50.10 | ||||||
A6 | 3:09.29 | |||||||||
14 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 362 | 2:50.91 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:55.29 | |||||||||
15 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 359 | 2:51.46 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:52.02 | |||||||||
16 | Thippe de Neergaard | 2003 | 357 | 2:51.68 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:59.38 | |||||||||
17 | Mathilde Nielsen | 2003 | 355 | 2:52.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:59.86 | |||||||||
18 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 347 | 2:53.27 | ||||||
Irb Iceland | 2:49.77 | |||||||||
19 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 335 | 2:55.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.19 | |||||||||
20 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 321 | 2:57.89 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:00.50 | |||||||||
21 | Karoline Kortbæk | 2003 | 309 | 3:00.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:02.09 | |||||||||
22 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 293 | 3:03.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.09 | |||||||||
23 | Mie Mørkedal | 2003 | 278 | 3:06.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:10.94 | |||||||||
24 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 273 | 3:07.84 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:09.02 | |||||||||
25 | Astrid Permin | 2003 | 268 | 3:08.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:17.70 | |||||||||
26 | Barbara Ammentorp | 2003 | 257 | 3:11.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:13.42 | |||||||||
- | Luna Emilie Olsen | 2003 | DSQ | sv på bane 1 100m | ||||||
A6 | 2:44.62 | |||||||||
- | Maja Marie Elmgreen | 2003 | DSQ | ej samt ber 125m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:03.31 | |||||||||
- | Maria Hagen | 2003 | DSQ | afsl på mave 100m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.60 | |||||||||
- | Mathilde van der Linden | 2002 | DSQ | sv på mave 100 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.08 | |||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 394 | 2:46.20 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:43.03 | |||||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 361 | 2:51.11 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:54.19 | |||||||||
3 | Anna Maria Madsen | 2004 | 357 | 2:51.68 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 3:11.66 | |||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 356 | 2:51.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.92 | |||||||||
5 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 342 | 2:54.09 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 3:21.94 | |||||||||
6 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 340 | 2:54.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.38 | |||||||||
7 | Laura L. Hørning | 2004 | 331 | 2:56.02 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 2:59.57 | |||||||||
8 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 302 | 3:01.48 | ||||||
VAT Copenhagen | 3:02.66 | |||||||||
9 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 300 | 3:01.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
10 | Nønne Christensen | 2004 | 297 | 3:02.49 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:06.70 | |||||||||
11 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 292 | 3:03.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.59 | |||||||||
12 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 280 | 3:06.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:03.23 | |||||||||
13 | Astrid Høffer | 2004 | 274 | 3:07.61 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 3:28.68 | |||||||||
14 | Anastasia Smirnov | 2004 | 268 | 3:08.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:12.02 | |||||||||
15 | Julie Dahl | 2004 | 266 | 3:09.35 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 3:15.31 | |||||||||
16 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 249 | 3:13.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:28.90 | |||||||||
17 | Emily Maack | 2004 | 247 | 3:14.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:23.69 | |||||||||
18 | Liva Søby | 2004 | 246 | 3:14.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:40.00 | |||||||||
19 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 241 | 3:15.80 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.32 | |||||||||
20 | Helga Bak | 2004 | 237 | 3:16.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:27.36 | |||||||||
21 | Fionia Andrea Have | 2004 | 213 | 3:24.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:36.21 | |||||||||
22 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 209 | 3:25.34 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:36.83 | |||||||||
23 | Maya Fenger | 2004 | 194 | 3:30.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:34.92 | |||||||||
24 | Alma Olivarius | 2005 | 188 | 3:32.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:49.17 | |||||||||
25 | Filippa Eiler | 2005 | 180 | 3:35.48 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:32.00 | |||||||||
26 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 140 | 3:54.50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:51.25 | |||||||||
- | Frederikke Falk-List | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.70 | |||||||||
- | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | DSQ | afsl p mave 100m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:37.18 | |||||||||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | DSQ | afsl mave 100m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:29.31 | |||||||||
- | Ida Lerche Sloth | 2004 | DSQ | afsl på mave 100m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:52.62 | |||||||||
- | Laura Borre Jacobsen | 2004 | DSQ | ej samt ber 125m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 479 | 2:20.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.25 | |||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 447 | 2:23.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.91 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 419 | 2:26.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:21.09 | |||||||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | 397 | 2:29.16 | ||||||
A6 | 2:29.42 | |||||||||
5 | Rasmus Thilleman | 2001 | 396 | 2:29.17 | ||||||
A6 | 2:46.36 | |||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 395 | 2:29.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.09 | |||||||||
7 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 388 | 2:30.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.28 | |||||||||
8 | Gustav Fabiansen | 2002 | 385 | 2:30.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.97 | |||||||||
9 | August Becktor | 2001 | 376 | 2:31.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.03 | |||||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | 360 | 2:34.01 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.19 | |||||||||
11 | William Kristiansen | 2001 | 350 | 2:35.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:49.19 | |||||||||
12 | Morten Østergaard | 2002 | 348 | 2:35.78 | ||||||
A6 | 2:33.13 | |||||||||
13 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 338 | 2:37.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.87 | |||||||||
14 | Christian Skinhøj | 2001 | 337 | 2:37.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.63 | |||||||||
15 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | 333 | 2:38.16 | ||||||
A6 | 2:44.31 | |||||||||
16 | Marcus Dessau | 2002 | 332 | 2:38.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.07 | |||||||||
17 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 332 | 2:38.27 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:28.68 | |||||||||
18 | Thomas Langvad | 2002 | 328 | 2:38.87 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 2:35.34 | |||||||||
19 | Theodor Palmø | 2002 | 326 | 2:39.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:43.84 | |||||||||
20 | Silas Bøjsen | 2002 | 321 | 2:40.10 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:45.35 | |||||||||
21 | Oskar Skov Grell | 2002 | 320 | 2:40.13 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 2:40.85 | |||||||||
22 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 315 | 2:41.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.53 | |||||||||
23 | Mingus Okkerholm | 2002 | 307 | 2:42.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:51.73 | |||||||||
24 | Oliver Skadhauge | 2002 | 296 | 2:44.39 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:45.04 | |||||||||
25 | Lucas Reüter | 2002 | 289 | 2:45.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.64 | |||||||||
26 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 283 | 2:46.82 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:52.28 | |||||||||
27 | Jannick Hagensen | 2001 | 281 | 2:47.29 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:38.49 | |||||||||
28 | Michael Elliks | 2002 | 260 | 2:51.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.72 | |||||||||
29 | Sebastian Bonde | 2002 | 256 | 2:52.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:59.19 | |||||||||
30 | Anders Hvidt | 2002 | 222 | 3:00.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.93 | |||||||||
31 | Hjalte Andersen | 2002 | 210 | 3:04.27 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:59.56 | |||||||||
32 | Tom Hoflic | 2002 | 167 | 3:18.75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:13.11 | |||||||||
33 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 143 | 3:29.54 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:40.93 | |||||||||
- | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | DSQ | sv på ryg 75m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:37.85 | |||||||||
- | Marcus Munkholm | 2001 | DSQ | 1 hånd vend 150m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.31 | |||||||||
- | Simon Bergendorff | 2002 | DSQ | afsl på mave 100m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:54.44 | |||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DSQ | ej samt ber 100m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.05 | |||||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | DSQ | ej samt ber 150m | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 2:25.00 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 316 | 2:40.84 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:54.06 | |||||||||
2 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 296 | 2:44.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.07 | |||||||||
3 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 259 | 2:51.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:02.24 | |||||||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 232 | 2:58.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:56.34 | |||||||||
5 | Jeppe Wagner | 2003 | 227 | 2:59.50 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 3:04.36 | |||||||||
6 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 224 | 3:00.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:23.41 | |||||||||
7 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 217 | 3:02.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:14.40 | |||||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | 208 | 3:04.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:17.61 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 206 | 3:05.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:17.97 | |||||||||
10 | Oliver Madsen | 2003 | 205 | 3:05.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:16.28 | |||||||||
11 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 199 | 3:07.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:30.10 | |||||||||
12 | Malte Hjalholt | 2003 | 196 | 3:08.45 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 3:30.20 | |||||||||
13 | Niels Døssing | 2003 | 196 | 3:08.67 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 3:14.67 | |||||||||
14 | Michael Halck | 2004 | 192 | 3:09.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:42.43 | |||||||||
15 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 190 | 3:10.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.76 | |||||||||
16 | Penghao Ji | 2003 | 187 | 3:11.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.00 | |||||||||
17 | Andreas Pedersen | 2003 | 171 | 3:17.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:32.03 | |||||||||
18 | Ikaros Volianitis | 2004 | 138 | 3:32.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Johansen | 2003 | DSQ | sv på ryg v 25m | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 3:12.50 | |||||||||
- | Bror Textor-Broch | 2003 | DSQ | ej adsk hænd 150m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:53.78 | |||||||||
- | Christoffer Frederiksen | 2003 | DSQ | ej forts bev 75m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:56.32 | |||||||||
- | Christopher G. Trandum | 2003 | DSQ | ej samt ber 125m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.81 | |||||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | DSQ | afsl på mave 100m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:17.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |