2018-10-21   10:13:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2016, Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:43   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lærke Rask Sander  2002    528          28.75   
  VAT Copenhagen-MK31  28.90                 
Stine Saaby Schmidt  2002    500          29.28   
  Farum Svømmeklub  28.57                 
Clara Rybak-Andersen  2003    499          29.29   
  Gentofte Svømme Klub  30.91                 
Ida Gelineck Padborg  2002    479          29.69   
  Lyngby Svømmeklub  28.68                 
Lærke Schelde-Mollerup  2003    470          29.87   
  A6  29.98                 
Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    453          30.25   
  Irb Iceland  30.00                 
Anna Wrist-Elkjær  2003    435          30.66   
  Swim Team Tåstrup  30.08                 
Amalie Kruse Enemærke  2003    412          31.22   
  Glostrup Svømme Klub  31.38                 
Birna Hilmarsdóttir  2002    412          31.22   
  Irb Iceland  30.84                 
10  Maria Hagen  2003    407          31.35   
  Lyngby Svømmeklub  32.08                 
11  Anne Marie S. Hansen  2002    395          31.67   
  Svømmeklubben Opnør  32.66                 
11  Isabella Rosenberg  2003    395          31.67   
  VAT Copenhagen-MK31  32.81                 
13  Anna Aabak Kristoffersen  2002    386          31.90   
  VAT Copenhagen-MK31  31.02                 
14  Thippe de Neergaard  2003    383          31.98   
  VAT Copenhagen-MK31  31.13                 
15  Maja Marie Elmgreen  2003    378          32.13   
  Frederiksværk Svømmeklub  31.65                 
16  Louise Dahl  2003    375          32.21   
  A6  32.41                 
17  Kolbrún Eva Pálmadóttir  2002    372          32.31   
  Irb Iceland  31.41                 
18  Mathilde Nielsen  2003    369          32.38   
  Holbæk Svømme Klub  31.95                 
19  Viola Demuth Andersen  2003    366          32.48   
  Gentofte Svømme Klub  33.05                 
20  Mia Krüger  2002    365          32.50   
  Farum Svømmeklub  31.93                 
21  Josephine B. U. Danielsen  2003    359          32.67   
  Swim Team Tåstrup  32.04                 
22  Nynne Nørlem  2002    354          32.84   
  Holbæk Svømme Klub  34.37                 
23  Karoline Kortbæk  2003    336          33.41   
  Lyngby Svømmeklub  34.15                 
24  Astrid Permin  2003    307          34.42   
  Gentofte Svømme Klub  34.46                 
25  Annika Lundin Brockdorff  2003    305          34.50   
  Lyngby Svømmeklub  33.22                 
26  Lucca Piel Høybye  2003    292          35.01   
  Lyngby Svømmeklub  35.56                 
27  Matilda Colley  2003    286          35.25   
  A6  35.00                 
28  Lotte Dyndgaard  2003    261          36.32   
  VAT Copenhagen-MK31  36.90                 
29  Ida Lund Järund  2003    163          42.53   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.70                 
Biborka Jakab  2003              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  37.06                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Bruun Høvring  2004    423          30.95   
  VAT Copenhagen-MK31  30.94                 
Laura Borre Jacobsen  2004    394          31.68   
  Lyngby Svømmeklub  32.18                 
Emma Thorsen  2004    381          32.04   
  VAT Copenhagen-MK31  31.38                 
Anna Maria Madsen  2004    357          32.74   
  Swim Team Tåstrup  35.26                 
Schastine Skifter Tabor  2005    356          32.78   
  Swim Team Tåstrup  32.03                 
Frederikke Falk-List  2004    352          32.90   
  Gentofte Svømme Klub  32.43                 
Laura L. Hørning  2004    350          32.95   
  Glostrup Svømme Klub  33.57                 
Viktoria Freja Sørensen  2004    337          33.38   
  Swim Team Tåstrup  34.68                 
Maria Bebe Hansen  2004    331          33.58   
  Nyborg Svømmeklub  32.85                 
10  Anastasia Smirnov  2004    326          33.74   
  Lyngby Svømmeklub  33.57                 
11  Liva Søby  2004    320          33.97   
  VAT Copenhagen-MK31  33.21                 
12  Fionia Andrea Have  2004    318          34.02   
  Lyngby Svømmeklub  36.28                 
13  Emilia C. R. Olsen  2004    316          34.10   
  VAT Copenhagen-MK31  34.72                 
14  Helga Bak  2004    309          34.37   
  Nyborg Svømmeklub  33.98                 
15  Astrid Høffer  2004    304          34.56   
  Swim Team Tåstrup  33.78                 
16  Nønne Christensen  2004    303          34.60   
  VAT Copenhagen-MK31  35.06                 
17  Emily Maack  2004    294          34.94   
  Lyngby Svømmeklub  35.97                 
18  Mathilde Mathiesen  2004    293          34.96   
  VAT Copenhagen  35.79                 
19  Julie Dahl  2004    276          35.68   
  Glostrup Svømme Klub  37.17                 
20  Emma Kjer Rasmussen  2004    276          35.69   
  VAT Copenhagen-MK31  37.77                 
21  Kajsa Salomonsen  2005    272          35.83   
  VAT Copenhagen-MK31  37.48                 
22  Hannah B. Pedersen  2005    260          36.40   
  VAT Copenhagen-MK31  37.83                 
23  Filippa Eiler  2005    258          36.49   
  VAT Copenhagen-MK31  38.07                 
24  Maja Hallberg Langkilde  2004    240          37.36   
  Frederiksværk Svømmeklub  39.21                 
25  Laura Møller Sørensen  2004    239          37.44   
  Lyngby Svømmeklub  38.27                 
26  Sille Sondt-Marcussen  2005    226          38.14   
  Lyngby Svømmeklub  39.44                 
27  Mathilde Severs  2006    209          39.12   
  Lyngby Svømmeklub  39.07                 
28  Maya Fenger  2004    204          39.43   
  Lyngby Svømmeklub  36.57                 
29  Asta Højberg  2005    198          39.86   
  Lyngby Svømmeklub  42.07                 
30  Victoria Wiingaard  2006    196          40.00   
  Lyngby Svømmeklub  43.51                 
31  Frederikke Elster  2004    194          40.08   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
32  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004    174          41.57   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
33  Kaisa Falkenberg Lending  2005    167          42.12   
  Lyngby Svømmeklub  41.22                 
34  Laura Cecilie Salling  2006    145          44.15   
  Lyngby Svømmeklub  48.12                 
35  Laura Bjerregaard Withen  2004    140          44.71   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.63                 
36  Stella Stamov  2005    138          44.94   
  Lyngby Svømmeklub  45.68                 
37  Julie Dahl Busch  2007    111          48.33   
  Lyngby Svømmeklub  47.31                 
38  Marie Elster  2006    109          48.61   
  Lyngby Svømmeklub                   
39  Sara Ewe  2007    100          50.04   
  Lyngby Svømmeklub  47.79                 
40  Celine van Breugel  2007    66          57.33   
  Lyngby Svømmeklub  55.87                 
Alpha Pitzner Liljegren  2006              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  48.61                 
Luna Trojlsgaard  2004              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  36.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:43 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Leo Badaker  2002    463          26.17   
  Gentofte Svømme Klub  26.36                 
Tobias Dan Hansen  2002    443          26.56   
  Glostrup Svømme Klub  26.15                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    386          27.82   
  Swim Team Tåstrup  27.30                 
Malthe Letting  2001    380          27.97   
  Farum Svømmeklub  27.97                 
Frederik Bojesen  2002    374          28.11   
  A6  28.09                 
Christian Ong Hansen  2001    367          28.28   
  Farum Svømmeklub  28.89                 
Jannick Hagensen  2001    358          28.52   
  Svømmeklubben Opnør  28.59                 
Nicklas Andersen  2001    355          28.61   
  Frederiksværk Svømmeklub  29.34                 
Alexander Skarby Madsen  2001    352          28.68   
  A6  29.50                 
10  Albert Frydensberg  2001    346          28.84   
  Lyngby Svømmeklub  28.86                 
11  Carl Terp Larsen  2001    341          28.98   
  VAT Copenhagen-MK31  29.84                 
12  Rasmus Thilleman  2001    337          29.11   
  A6  30.32                 
13  Hans Christian L. Thomsen  2001    334          29.19   
  Svømmeklubben Opnør  29.58                 
14  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001    315          29.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  29.55                 
15  William Kristiansen  2001    314          29.79   
  Holbæk Svømme Klub  28.66                 
16  Christopher H. Brown  2002    310          29.92   
  Holbæk Svømme Klub  30.06                 
17  Mingus Okkerholm  2002    309          29.94   
  Nyborg Svømmeklub  30.56                 
18  Thomas Langvad  2002    306          30.06   
  Glostrup Svømme Klub  31.06                 
19  Silas Bøjsen  2002    305          30.07   
  Holbæk Svømme Klub  30.16                 
20  Christian Skinhøj  2001    294          30.45   
  Gentofte Svømme Klub  29.98                 
21  Rasmus Hatting Petersen  2002    290          30.59   
  Swim Team Tåstrup  30.96                 
22  Theodor Palmø  2002    276          31.10   
  Holbæk Svømme Klub  30.49                 
23  Michael Elliks  2002    274          31.19   
  VAT Copenhagen-MK31  30.16                 
24  Lucas Reüter  2002    273          31.22   
  Lyngby Svømmeklub  32.18                 
25  Mads Møller Bjørnskov  2001    270          31.32   
  Lyngby Svømmeklub  30.49                 
26  Hjalte Andersen  2002    269          31.36   
  Svømmeklubben Opnør  30.76                 
27  Frederik Pedersen  2002    268          31.42   
  Holbæk Svømme Klub  31.21                 
28  Oskar Skov Grell  2002    266          31.48   
  Glostrup Svømme Klub  31.80                 
29  Simon Bergendorff  2002    258          31.80   
  VAT Copenhagen-MK31  32.33                 
30  Oliver Skadhauge  2002    243          32.46   
  Swim Team Tåstrup  33.43                 
31  Karl-Emil Rohr  2001    242          32.48   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.24                 
32  Kasper Feld Sørensen  2002    229          33.08   
  Lyngby Svømmeklub  32.89                 
33  Elias Kongsted Misander  2002    220          33.52   
  Gentofte Svømme Klub  33.09                 
34  Wiliam S. Jensen  2002    210          34.04   
  Svømmeklubben Opnør  35.33                 
35  Tom Hoflic  2002    170          36.57   
  Svømmeklubben Opnør  38.89                 
August Becktor  2001              DSQ  tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  29.28                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Nickelsen  2003    455          26.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  26.13                 
Oscar Thinghøjen  2003    325          29.45   
  VAT Copenhagen-MK31  28.96                 
Mikkel Quaade  2003    312          29.86   
  Lyngby Svømmeklub  28.37                 
Rasmus Skarby Madsen  2003    298          30.30   
  A6  30.54                 
Christopher G. Trandum  2003    282          30.87   
  Gentofte Svømme Klub  31.84                 
Anders Lundin Brockdorff  2003    263          31.60   
  Lyngby Svømmeklub  33.35                 
Jonas Lykke Sandison  2004    244          32.39   
  Nyborg Svømmeklub  32.90                 
Harald Riisager  2003    236          32.75   
  Gentofte Svømme Klub  33.01                 
Oskar Luckow Larsen  2004    235          32.82   
  Gentofte Svømme Klub  32.20                 
10  Valdemar Ditlev Kragh  2003    233          32.88   
  Lyngby Svømmeklub  32.08                 
11  Jeppe Wagner  2003    228          33.14   
  Glostrup Svømme Klub  32.49                 
12  Michael Halck  2004    214          33.82   
  Lyngby Svømmeklub  35.17                 
13  Andreas Pedersen  2003    211          34.00   
  Nyborg Svømmeklub  35.51                 
14  Niels Døssing  2003    208          34.17   
  Svømmeklubben Opnør  35.09                 
15  Andreas Hoffmann  2003    200          34.60   
  Lyngby Svømmeklub  35.26                 
16  Asger Johansen  2003    200          34.64   
  Glostrup Svømme Klub  34.50                 
17  Malte Hjalholt  2003    199          34.65   
  Swim Team Tåstrup  36.01                 
18  Phillip Niemann Madsen  2004    183          35.64   
  Lyngby Svømmeklub  36.43                 
19  Johannes Schick  2003    140          38.97   
  Svømmeklubben Opnør  41.43                 
20  Andreas Hammer Dohn  2006    139          39.05   
  Lyngby Svømmeklub  43.16                 
21  Melvin Bonderup  2006    120          41.05   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
22  Asger Dahl Busch  2005    119          41.18   
  Lyngby Svømmeklub  43.59                 
23  Alexander Asmussen  2004    117          41.33   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.14                 
24  Jakob Nikolai Haldan  2006    115          41.55   
  Lyngby Svømmeklub  41.95                 
25  Adam Saxkjær  2006    67          49.79   
  Lyngby Svømmeklub  48.32                 
26  Christian Kjær Bollesen  2005    56          52.70   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.31                 
Frederik Holkmann Olsen  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
Christoffer Frederiksen  2003              DSQ  tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub  31.62                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lærke Rask Sander  2002    494          30.82   
  VAT Copenhagen-MK31  30.72                 
Julie Laugesen  2003    482          31.09   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.44                 
Alberte V. Bisgaard  2003    420          32.54   
  Gentofte Svømme Klub  34.12                 
Stine Saaby Schmidt  2002    419          32.58   
  Farum Svømmeklub  31.73                 
Anna Wrist-Elkjær  2003    406          32.91   
  Swim Team Tåstrup  32.64                 
Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    399          33.09   
  Irb Iceland  32.29                 
Luna Emilie Olsen  2003    392          33.31   
  A6  31.88                 
Lærke Schelde-Mollerup  2003    392          33.31   
  A6  34.23                 
Anna Aabak Kristoffersen  2002    383          33.57   
  VAT Copenhagen-MK31  32.55                 
10  Pernille Elm Jensen  2003    366          34.06   
  A6  34.08                 
11  Annika Lundin Brockdorff  2003    346          34.71   
  Lyngby Svømmeklub  35.33                 
12  Cathrine Toftelund Larsen  2003    335          35.07   
  Lyngby Svømmeklub  37.52                 
13  Maria Hagen  2003    325          35.45   
  Lyngby Svømmeklub  36.82                 
14  Kolbrún Eva Pálmadóttir  2002    309          36.03   
  Irb Iceland  34.45                 
15  Christine Henriksen  2003    296          36.58   
  A6  41.21                 
16  Anne Marie S. Hansen  2002    293          36.68   
  Svømmeklubben Opnør  39.05                 
16  Sofia Norre Bendt  2003    293          36.68   
  Lyngby Svømmeklub  36.56                 
18  Mie Mørkedal  2003    267          37.82   
  Holbæk Svømme Klub  37.70                 
19  Barbara Ammentorp  2003    190          42.38   
  Nyborg Svømmeklub  45.59                 
20  Mathilde Laustsen  2003    188          42.50   
  Frederiksværk Svømmeklub  42.53                 
21  Astrid Permin  2003    185          42.77   
  Gentofte Svømme Klub  43.86                 
Biborka Jakab  2003              DNS   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lærke Vinneck Hansen  2004    380          33.64   
  Lyngby Svømmeklub  34.59                 
Asta Poulsen Dolan  2004    378          33.70   
  Gentofte Svømme Klub  33.50                 
Sofie Bruun Høvring  2004    357          34.35   
  VAT Copenhagen-MK31  33.95                 
Julie Danfred Jørgensen  2004    315          35.83   
  Lyngby Svømmeklub  36.27                 
Viktoria Freja Sørensen  2004    252          38.59   
  Swim Team Tåstrup  37.61                 
Anastasia Smirnov  2004    223          40.18   
  Lyngby Svømmeklub  41.21                 
Jenni Dinh  2005    184          42.82   
  Lyngby Svømmeklub  43.13                 
Luna Trojlsgaard  2004    184          42.86   
  Frederiksværk Svømmeklub  45.83                 
Fionia Andrea Have  2004    182          42.99   
  Lyngby Svømmeklub  47.64                 
10  Liva Søby  2004    178          43.26   
  VAT Copenhagen-MK31  43.58                 
11  Emily Maack  2004    158          45.05   
  Lyngby Svømmeklub  50.27                 
12  Alma Olivarius  2005    152          45.66   
  Lyngby Svømmeklub  54.35                 
13  Maja Hallberg Langkilde  2004    126          48.60   
  Frederiksværk Svømmeklub  48.50                 
14  Kathrine E. Larsen  2005    126          48.62   
  Lyngby Svømmeklub  54.12                 
15  Ida Lerche Sloth  2004    117          49.75   
  Lyngby Svømmeklub  55.92                 
16  Sofia Yuwei Zhang  2006    109          51.00   
  Lyngby Svømmeklub  52.44                 
17  Laura Bjerregaard Withen  2004    82          55.90   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:08.62                 
18  Emily Reuter  2006    82          55.92   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.59                 
19  Victoria Wiingaard  2006    78          57.02   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.99                 
20  Marie Juul-Olsen  2004    67          1:00.01   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
Alpha Pitzner Liljegren  2006              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.29                 
Bolette Nimskov  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  57.76                 
Maya Fenger  2004              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  50.36                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Tobias Dan Hansen  2002    444          28.57   
  Glostrup Svømme Klub  28.17                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    388          29.87   
  Swim Team Tåstrup  30.31                 
Malthe Letting  2001    379          30.12   
  Farum Svømmeklub  29.52                 
Christian Ong Hansen  2001    366          30.45   
  Farum Svømmeklub  30.97                 
Carl-Emil Lønborg  2002    366          30.47   
  Gentofte Svømme Klub  30.65                 
Frederik Bojesen  2002    358          30.69   
  A6  31.66                 
Nicklas Andersen  2001    312          32.11   
  Frederiksværk Svømmeklub  31.39                 
Jannick Hagensen  2001    310          32.21   
  Svømmeklubben Opnør  33.65                 
Hans Christian L. Thomsen  2001    293          32.80   
  Svømmeklubben Opnør  36.32                 
10  Rasmus Hatting Petersen  2002    286          33.07   
  Swim Team Tåstrup  33.00                 
11  Morten Østergaard  2002    276          33.46   
  A6  35.05                 
12  Theodor Palmø  2002    271          33.65   
  Holbæk Svømme Klub  33.09                 
13  William Kristiansen  2001    264          33.98   
  Holbæk Svømme Klub  33.27                 
14  Oskar Skov Grell  2002    252          34.48   
  Glostrup Svømme Klub  33.74                 
15  Oliver Skadhauge  2002    241          35.00   
  Swim Team Tåstrup  35.18                 
16  Sebastian Bonde  2002    238          35.16   
  Holbæk Svømme Klub  35.29                 
17  Simon Bergendorff  2002    213          36.46   
  VAT Copenhagen-MK31  40.51                 
18  Karl-Emil Rohr  2001    203          37.04   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.87                 
19  Anders Hvidt  2002    180          38.60   
  Gentofte Svømme Klub  39.03                 
20  Elias Kongsted Misander  2002    169          39.39   
  Gentofte Svømme Klub  39.31                 
21  Hjalte Andersen  2002    162          39.96   
  Svømmeklubben Opnør  47.81                 
22  Tom Hoflic  2002    121          43.98   
  Svømmeklubben Opnør  48.17                 
23  Wiliam S. Jensen  2002    96          47.45   
  Svømmeklubben Opnør  48.13                 
Marcus Dessau  2002              DNF   
  Gentofte Svømme Klub  33.99                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Nickelsen  2003    434          28.79   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.69                 
Christopher G. Trandum  2003    285          33.12   
  Gentofte Svømme Klub  33.93                 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    252          34.48   
  Lyngby Svømmeklub  36.44                 
Kristian A. Kristoffersen  2003    246          34.76   
  VAT Copenhagen-MK31  34.28                 
Mikkel Quaade  2003    245          34.81   
  Lyngby Svømmeklub  35.31                 
Niels Marcus Pilgaard  2003    198          37.37   
  Lyngby Svømmeklub  40.09                 
Valdemar Ditlev Kragh  2003    190          37.89   
  Lyngby Svømmeklub  37.06                 
Oskar Luckow Larsen  2004    163          39.86   
  Gentofte Svømme Klub  41.49                 
Oliver Madsen  2003    163          39.88   
  Gentofte Svømme Klub  39.41                 
10  Ikaros Volianitis  2004    144          41.51   
  Lyngby Svømmeklub  43.43                 
11  Niels Døssing  2003    134          42.52   
  Svømmeklubben Opnør  43.71                 
12  Kasper Thorn  2004    98          47.26   
  Lyngby Svømmeklub  47.36                 
13  Alexander Asmussen  2004    70          52.72   
  Frederiksværk Svømmeklub  53.61                 
14  Johannes Schick  2003    56          56.84   
  Svømmeklubben Opnør  1:00.00                 
15  Asger Dahl Busch  2005    40          1:03.56   
  Lyngby Svømmeklub  59.09                 
Oskar Philbert Nielsen  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  54.21                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mia Rindshøj  2003    492          32.50   
  Gentofte Svømme Klub  32.30                 
Lærke Rask Sander  2002    471          32.97   
  VAT Copenhagen-MK31  32.49                 
Alberte V. Bisgaard  2003    468          33.05   
  Gentofte Svømme Klub  32.38                 
Julie Laugesen  2003    465          33.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.92                 
Clara Rybak-Andersen  2003    422          34.21   
  Gentofte Svømme Klub  33.47                 
Ella Stenholt  2003    414          34.43   
  Lyngby Svømmeklub  34.45                 
Stine Saaby Schmidt  2002    387          35.20   
  Farum Svømmeklub  32.85                 
Sofia Norre Bendt  2003    382          35.35   
  Lyngby Svømmeklub  36.16                 
Luna Emilie Olsen  2003    377          35.52   
  A6  35.10                 
10  Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    368          35.80   
  Irb Iceland  34.78                 
11  Amalie Kruse Enemærke  2003    345          36.58   
  Glostrup Svømme Klub  38.70                 
12  Birna Hilmarsdóttir  2002    314          37.75   
  Irb Iceland  37.66                 
13  Josephine B. U. Danielsen  2003    307          38.04   
  Swim Team Tåstrup  37.50                 
14  Anne Marie S. Hansen  2002    295          38.52   
  Svømmeklubben Opnør  38.17                 
15  Cathrine Toftelund Larsen  2003    287          38.89   
  Lyngby Svømmeklub  38.90                 
16  Mathilde Nielsen  2003    285          38.98   
  Holbæk Svømme Klub  38.26                 
17  Kolbrún Eva Pálmadóttir  2002    281          39.17   
  Irb Iceland  38.50                 
18  Louise Dahl  2003    268          39.79   
  A6  40.34                 
19  Thippe de Neergaard  2003    264          39.99   
  VAT Copenhagen-MK31  39.96                 
20  Mie Mørkedal  2003    223          42.27   
  Holbæk Svømme Klub  41.18                 
21  Matilda Colley  2003    208          43.31   
  A6  42.43                 
22  Lotte Dyndgaard  2003    206          43.44   
  VAT Copenhagen-MK31  42.41                 
23  Ida Lund Järund  2003    138          49.61   
  Frederiksværk Svømmeklub  48.52                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Frederikke Falk-List  2004    374          35.60   
  Gentofte Svømme Klub  33.91                 
Lærke Vinneck Hansen  2004    353          36.31   
  Lyngby Svømmeklub  36.20                 
Asta Poulsen Dolan  2004    315          37.72   
  Gentofte Svømme Klub  37.67                 
Emma Thorsen  2004    312          37.81   
  VAT Copenhagen-MK31  37.56                 
Schastine Skifter Tabor  2005    307          38.02   
  Swim Team Tåstrup  37.08                 
Mathilde Mathiesen  2004    304          38.14   
  VAT Copenhagen  38.10                 
Julie Danfred Jørgensen  2004    282          39.11   
  Lyngby Svømmeklub  41.24                 
Julie Dahl  2004    237          41.48   
  Glostrup Svømme Klub  43.83                 
Emma Kjer Rasmussen  2004    229          41.91   
  VAT Copenhagen-MK31  42.21                 
10  Alma Olivarius  2005    225          42.17   
  Lyngby Svømmeklub  47.26                 
11  Hannah B. Pedersen  2005    221          42.43   
  VAT Copenhagen-MK31  44.78                 
12  Astrid Høffer  2004    216          42.78   
  Swim Team Tåstrup  44.51                 
13  Ida-Marie Nørgaard  2005    214          42.86   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.26                 
14  Emilia C. R. Olsen  2004    209          43.23   
  VAT Copenhagen-MK31  42.89                 
15  Sofie Kaysen  2004    204          43.60   
  Nyborg Svømmeklub  45.60                 
16  Laura Møller Sørensen  2004    202          43.74   
  Lyngby Svømmeklub  43.25                 
17  Kajsa Salomonsen  2005    195          44.24   
  VAT Copenhagen-MK31  44.44                 
18  Isabella Ravn Jensen  2004    194          44.27   
  Lyngby Svømmeklub  46.17                 
19  Maja Hallberg Langkilde  2004    175          45.84   
  Frederiksværk Svømmeklub  47.33                 
20  Asta Højberg  2005    172          46.10   
  Lyngby Svømmeklub  50.00                 
21  Filippa Eiler  2005    168          46.44   
  VAT Copenhagen-MK31  49.52                 
22  Freja S. Falkenstrøm  2004    157          47.52   
  Nyborg Svømmeklub  49.39                 
23  Kaisa Falkenberg Lending  2005    151          48.13   
  Lyngby Svømmeklub  49.13                 
24  Laura Cecilie Salling  2006    137          49.73   
  Lyngby Svømmeklub  51.31                 
25  Frederikke Elster  2004    127          51.04   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
26  Marie Elster  2006    82          58.95   
  Lyngby Svømmeklub                   
27  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004    77          1:00.20   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
28  Celine van Breugel  2007    68          1:02.85   
  Lyngby Svømmeklub  59.95                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Christian Ong Hansen  2001    334          32.02   
  Farum Svømmeklub  32.04                 
Leo Badaker  2002    317          32.58   
  Gentofte Svømme Klub  34.26                 
August Becktor  2001    311          32.78   
  Gentofte Svømme Klub  31.49                 
Marcus Dessau  2002    284          33.79   
  Gentofte Svømme Klub  34.54                 
Jannick Hagensen  2001    275          34.13   
  Svømmeklubben Opnør  41.99                 
Hans Christian L. Thomsen  2001    233          36.10   
  Svømmeklubben Opnør  42.09                 
Hjalte Andersen  2002    231          36.20   
  Svømmeklubben Opnør  35.96                 
Frederik Pedersen  2002    225          36.48   
  Holbæk Svømme Klub  35.43                 
Thomas Langvad  2002    223          36.61   
  Glostrup Svømme Klub  34.43                 
10  Christopher H. Brown  2002    216          37.00   
  Holbæk Svømme Klub  37.16                 
11  Sebastian Bonde  2002    196          38.23   
  Holbæk Svømme Klub  44.50                 
12  Kasper Feld Sørensen  2002    195          38.30   
  Lyngby Svømmeklub  38.10                 
13  Michael Elliks  2002    170          40.10   
  VAT Copenhagen-MK31  40.07                 
14  Anders Hvidt  2002    158          41.05   
  Gentofte Svømme Klub  40.89                 
15  Tom Hoflic  2002    140          42.75   
  Svømmeklubben Opnør  42.06                 
16  Wiliam S. Jensen  2002    129          43.96   
  Svømmeklubben Opnør  55.40                 
Malthe Letting  2001              DSQ  fodballe i skvulpere 
  Farum Svømmeklub  30.84                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    261          34.75   
  Lyngby Svømmeklub  34.33                 
Christopher G. Trandum  2003    240          35.72   
  Gentofte Svømme Klub  35.44                 
Oscar Thinghøjen  2003    217          36.92   
  VAT Copenhagen-MK31  36.69                 
Kristian A. Kristoffersen  2003    216          37.02   
  VAT Copenhagen-MK31  38.18                 
Bror Textor-Broch  2003    208          37.48   
  Lyngby Svømmeklub  40.74                 
Rasmus Skarby Madsen  2003    203          37.76   
  A6  42.25                 
Oskar Luckow Larsen  2004    201          37.92   
  Gentofte Svømme Klub  36.39                 
Oliver Sperling  2004    199          38.02   
  Lyngby Svømmeklub  38.66                 
Niels Marcus Pilgaard  2003    184          39.04   
  Lyngby Svømmeklub  38.57                 
10  Jeppe Wagner  2003    175          39.70   
  Glostrup Svømme Klub  41.09                 
11  Oliver Madsen  2003    171          40.01   
  Gentofte Svømme Klub  38.24                 
12  Michael Halck  2004    171          40.02   
  Lyngby Svømmeklub  41.33                 
13  Niels Døssing  2003    157          41.11   
  Svømmeklubben Opnør  42.44                 
14  Malte Hjalholt  2003    128          44.09   
  Swim Team Tåstrup  45.85                 
15  Kasper Thorn  2004    90          49.42   
  Lyngby Svømmeklub  49.33                 
16  Melvin Bonderup  2006    87          49.97   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
17  Adam Saxkjær  2006    63          55.71   
  Lyngby Svømmeklub  53.50                 
18  Alexander Asmussen  2004    56          57.88   
  Frederiksværk Svømmeklub  57.12                 
Frederik Holkmann Olsen  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
Jan Zhurbenko  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
Christian Kjær Bollesen  2005              DSQ  tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub  1:01.58                 
Johannes Schick  2003              DSQ  ej fortsat bevægelse 
  Svømmeklubben Opnør  50.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:49   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mia Rindshøj  2003    456          37.40   
  Gentofte Svømme Klub  37.00                 
Pernille Elm Jensen  2003    425          38.28   
  A6  37.76                 
Viola Demuth Andersen  2003    390          39.39   
  Gentofte Svømme Klub  39.89                 
Nynne Nørlem  2002    347          40.96   
  Holbæk Svømme Klub  42.47                 
Maja Marie Elmgreen  2003    334          41.50   
  Frederiksværk Svømmeklub  40.72                 
Mia Krüger  2002    321          42.02   
  Farum Svømmeklub  42.35                 
Christine Henriksen  2003    302          42.91   
  A6  44.53                 
Anne Marie S. Hansen  2002    279          44.05   
  Svømmeklubben Opnør  46.94                 
Ella Stenholt  2003    279          44.07   
  Lyngby Svømmeklub  42.36                 
10  Karoline Kortbæk  2003    211          48.31   
  Lyngby Svømmeklub  50.04                 
11  Lucca Piel Høybye  2003    206          48.69   
  Lyngby Svømmeklub  45.80                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Anna Maria Madsen  2004    316          42.26   
  Swim Team Tåstrup  49.71                 
Laura L. Hørning  2004    314          42.36   
  Glostrup Svømme Klub  46.97                 
Nønne Christensen  2004    291          43.45   
  VAT Copenhagen-MK31  44.74                 
Maria Bebe Hansen  2004    285          43.72   
  Nyborg Svømmeklub  40.11                 
Sofie Bruun Høvring  2004    278          44.11   
  VAT Copenhagen-MK31  43.24                 
Laura Borre Jacobsen  2004    258          45.22   
  Lyngby Svømmeklub  51.56                 
Ida-Marie Nørgaard  2005    247          45.85   
  Frederiksværk Svømmeklub  46.25                 
Liva Søby  2004    198          49.39   
  VAT Copenhagen-MK31  46.47                 
Isabella Ravn Jensen  2004    184          50.60   
  Lyngby Svømmeklub  51.48                 
10  Laura Bjerregaard Withen  2004    169          52.08   
  Frederiksværk Svømmeklub  54.40                 
11  Luna Trojlsgaard  2004    166          52.35   
  Frederiksværk Svømmeklub  52.36                 
12  Bolette Nimskov  2005    164          52.53   
  Lyngby Svømmeklub  52.47                 
13  Ida Lerche Sloth  2004    159          53.13   
  Lyngby Svømmeklub  52.46                 
14  Sille Sondt-Marcussen  2005    154          53.64   
  Lyngby Svømmeklub  59.03                 
15  Jenni Dinh  2005    146          54.60   
  Lyngby Svømmeklub  59.82                 
16  Sofie Kaysen  2004    146          54.68   
  Nyborg Svømmeklub  1:00.54                 
17  Stella Stamov  2005    142          55.19   
  Lyngby Svømmeklub  54.23                 
18  Mathilde Severs  2006    141          55.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.83                 
19  Emily Reuter  2006    134          56.24   
  Lyngby Svømmeklub  56.83                 
20  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004    131          56.63   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
21  Marie Juul-Olsen  2004    128          57.01   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
22  Frederikke Elster  2004    121          58.07   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.00                 
23  Sofia Yuwei Zhang  2006    120          58.29   
  Lyngby Svømmeklub  56.55                 
24  Kathrine E. Larsen  2005    112          59.58   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.19                 
25  Sara Ewe  2007    68          1:10.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.83                 
26  Julie Dahl Busch  2007    58          1:14.33   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.64                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:49 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  22 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:46   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Carl-Emil Lønborg  2002    418          33.76   
  Gentofte Svømme Klub  33.16                 
Carl Terp Larsen  2001    409          34.00   
  VAT Copenhagen-MK31  35.03                 
Hans Christian L. Thomsen  2001    343          36.04   
  Svømmeklubben Opnør  36.47                 
Mingus Okkerholm  2002    339          36.21   
  Nyborg Svømmeklub  34.06                 
Rasmus Thilleman  2001    333          36.42   
  A6  37.12                 
Nikolai Vaabengaard Olsen  2001    319          36.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.32                 
Christian Skinhøj  2001    310          37.27   
  Gentofte Svømme Klub  36.03                 
Morten Østergaard  2002    303          37.58   
  A6  36.30                 
Alexander Skarby Madsen  2001    287          38.25   
  A6  38.05                 
10  Christian Ong Hansen  2001    282          38.46   
  Farum Svømmeklub  40.45                 
11  Malthe Letting  2001    281          38.54   
  Farum Svømmeklub  36.25                 
12  Lucas Reüter  2002    273          38.92   
  Lyngby Svømmeklub  39.65                 
13  Silas Bøjsen  2002    266          39.22   
  Holbæk Svømme Klub  39.39                 
14  Jannick Hagensen  2001    236          40.81   
  Svømmeklubben Opnør  43.95                 
15  Hjalte Andersen  2002    141          48.45   
  Svømmeklubben Opnør  55.39                 
16  Tom Hoflic  2002    139          48.63   
  Svømmeklubben Opnør  48.95                 
17  Wiliam S. Jensen  2002    122          50.80   
  Svømmeklubben Opnør  53.09                 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Asger Johansen  2003    226          41.40   
  Glostrup Svømme Klub  41.60                 
Harald Riisager  2003    226          41.44   
  Gentofte Svømme Klub  41.08                 
Anders Lundin Brockdorff  2003    208          42.58   
  Lyngby Svømmeklub  42.99                 
Bror Textor-Broch  2003    208          42.60   
  Lyngby Svømmeklub  40.38                 
Christoffer Frederiksen  2003    205          42.80   
  Lyngby Svømmeklub  45.31                 
Oliver Sperling  2004    198          43.28   
  Lyngby Svømmeklub  43.69                 
Jonas Lykke Sandison  2004    182          44.51   
  Nyborg Svømmeklub  44.78                 
Phillip Niemann Madsen  2004    149          47.59   
  Lyngby Svømmeklub  49.44                 
Andreas Hoffmann  2003    143          48.20   
  Lyngby Svømmeklub  53.63                 
10  Niels Døssing  2003    139          48.69   
  Svømmeklubben Opnør  49.41                 
11  Andreas Pedersen  2003    133          49.37   
  Nyborg Svømmeklub  53.18                 
12  Johannes Schick  2003    93          55.55   
  Svømmeklubben Opnør  56.51                 
13  Andreas Hammer Dohn  2006    83          57.88   
  Lyngby Svømmeklub  58.71                 
14  Ikaros Volianitis  2004    81          58.13   
  Lyngby Svømmeklub  59.72                 
15  Jakob Nikolai Haldan  2006    57          1:05.41   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  22 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:46 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  23 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mia Rindshøj  2003    496          1:09.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.08                 
Mia Rindshøj  2003    496          1:09.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.08                 
Alberte V. Bisgaard  2003    495          1:09.52   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.45                 
Alberte V. Bisgaard  2003    495          1:09.52   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.45                 
Julie Laugesen  2003    477          1:10.40   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.80                 
Julie Laugesen  2003    477          1:10.40   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.80                 
Katrine Brandt Nielsen  2002    448          1:11.87   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.42                 
Katrine Brandt Nielsen  2002    448          1:11.87   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.42                 
Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    401          1:14.57   
  Irb Iceland  1:13.23                 
Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    401          1:14.57   
  Irb Iceland  1:13.23                 
11  Ella Stenholt  2003    393          1:15.12   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.63                 
11  Ella Stenholt  2003    393          1:15.12   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.63                 
13  Isabella Rosenberg  2003    368          1:16.75   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.50                 
13  Isabella Rosenberg  2003    368          1:16.75   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.50                 
15  Stine Saaby Schmidt  2002    367          1:16.81   
  Farum Svømmeklub  1:13.45                 
15  Stine Saaby Schmidt  2002    367          1:16.81   
  Farum Svømmeklub  1:13.45                 
17  Karoline Kortbæk  2003    365          1:16.98   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.59                 
17  Karoline Kortbæk  2003    365          1:16.98   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.59                 
19  Maria Hagen  2003    349          1:18.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.76                 
19  Maria Hagen  2003    349          1:18.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.76                 
21  Sia Nikoline Schrøder  2003    325          1:20.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.98                 
21  Sia Nikoline Schrøder  2003    325          1:20.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.98                 
23  Birna Hilmarsdóttir  2002    320          1:20.41   
  Irb Iceland  1:20.92                 
23  Birna Hilmarsdóttir  2002    320          1:20.41   
  Irb Iceland  1:20.92                 
25  Christine Henriksen  2003    314          1:20.92   
  A6  1:27.73                 
25  Christine Henriksen  2003    314          1:20.92   
  A6  1:27.73                 
27  Anne Marie S. Hansen  2002    313          1:21.03   
  Svømmeklubben Opnør  1:25.01                 
27  Anne Marie S. Hansen  2002    313          1:21.03   
  Svømmeklubben Opnør  1:25.01                 
29  Cathrine Toftelund Larsen  2003    301          1:22.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.28                 
29  Cathrine Toftelund Larsen  2003    301          1:22.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.28                 
31  Mathilde Nielsen  2003    300          1:22.12   
  Holbæk Svømme Klub  1:22.07                 
31  Mathilde Nielsen  2003    300          1:22.12   
  Holbæk Svømme Klub  1:22.07                 
33  Louise Dahl  2003    273          1:24.82   
  A6  1:25.35                 
33  Louise Dahl  2003    273          1:24.82   
  A6  1:25.35                 
35  Norah Szczepanski  2003    258          1:26.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.30                 
35  Norah Szczepanski  2003    258          1:26.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.30                 
37  Astrid Permin  2003    247          1:27.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.82                 
37  Astrid Permin  2003    247          1:27.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.82                 
39  Lotte Dyndgaard  2003    244          1:28.06   
  VAT Copenhagen-MK31  1:35.97                 
39  Lotte Dyndgaard  2003    244          1:28.06   
  VAT Copenhagen-MK31  1:35.97                 
41  Clara Nyborg-Vedsted  2002    180          1:37.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:42.87                 
41  Clara Nyborg-Vedsted  2002    180          1:37.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:42.87                 
43  Ida Lund Järund  2003    132          1:47.96   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:41.47                 
43  Ida Lund Järund  2003    132          1:47.96   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:41.47                 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lærke Vinneck Hansen  2004    354          1:17.75   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.59                 
Lærke Vinneck Hansen  2004    354          1:17.75   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.59                 
Frederikke Falk-List  2004    348          1:18.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.03                 
Frederikke Falk-List  2004    348          1:18.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.03                 
Clara Toft  2004    343          1:18.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.71                 
Clara Toft  2004    343          1:18.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.71                 
Asta Poulsen Dolan  2004    333          1:19.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.06                 
Asta Poulsen Dolan  2004    333          1:19.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.06                 
Julie Danfred Jørgensen  2004    310          1:21.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:25.24                 
Julie Danfred Jørgensen  2004    310          1:21.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:25.24                 
11  Laura Borre Jacobsen  2004    304          1:21.80   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.58                 
11  Laura Borre Jacobsen  2004    304          1:21.80   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.58                 
13  Josephine Holst Vinther  2004    293          1:22.82  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  1:22.50                 
13  Josephine Holst Vinther  2004    293          1:22.82  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  1:22.50                 
15  Astrid M. Østergaard  2004    287          1:23.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:48.45                 
15  Astrid M. Østergaard  2004    287          1:23.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:48.45                 
17  Anne Sofie Evald  2004    281          1:23.92   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.87                 
17  Anne Sofie Evald  2004    281          1:23.92   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.87                 
19  Emily Maack  2004    274          1:24.65   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.84                 
19  Emily Maack  2004    274          1:24.65   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.84                 
21  Emma Kjer Rasmussen  2004    266          1:25.53   
  VAT Copenhagen-MK31  1:27.66                 
21  Emma Kjer Rasmussen  2004    266          1:25.53   
  VAT Copenhagen-MK31  1:27.66                 
23  Maria Bebe Hansen  2004    243          1:28.07   
  Nyborg Svømmeklub  1:28.13                 
23  Maria Bebe Hansen  2004    243          1:28.07   
  Nyborg Svømmeklub  1:28.13                 
25  Anastasia Smirnov  2004    240          1:28.45   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.79                 
25  Anastasia Smirnov  2004    240          1:28.45   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.79                 
27  Alma Olivarius  2005    231          1:29.67   
  Lyngby Svømmeklub  1:31.43                 
27  Alma Olivarius  2005    231          1:29.67   
  Lyngby Svømmeklub  1:31.43                 
29  Amanda Christensen  2004    229          1:29.89   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:28.93                 
29  Amanda Christensen  2004    229          1:29.89   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:28.93                 
31  Hannah B. Pedersen  2005    229          1:29.94   
  VAT Copenhagen-MK31  2:03.76                 
31  Hannah B. Pedersen  2005    229          1:29.94   
  VAT Copenhagen-MK31  2:03.76                 
33  Fionia Andrea Have  2004    221          1:31.00   
  Lyngby Svømmeklub  1:32.16                 
33  Fionia Andrea Have  2004    221          1:31.00   
  Lyngby Svømmeklub  1:32.16                 
35  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    213          1:32.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:35.67                 
35  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    213          1:32.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:35.67                 
37  Liva Søby  2004    213          1:32.11   
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.89                 
37  Liva Søby  2004    213          1:32.11   
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.89                 
39  Kajsa Salomonsen  2005    200          1:34.04   
  VAT Copenhagen-MK31  1:32.45                 
39  Kajsa Salomonsen  2005    200          1:34.04   
  VAT Copenhagen-MK31  1:32.45                 
41  Maya Fenger  2004    180          1:37.39   
  Lyngby Svømmeklub  1:35.76                 
41  Maya Fenger  2004    180          1:37.39   
  Lyngby Svømmeklub  1:35.76                 
43  Asta Højberg  2005    178          1:37.76   
  Lyngby Svømmeklub  1:39.06                 
43  Asta Højberg  2005    178          1:37.76   
  Lyngby Svømmeklub  1:39.06                 
45  Isabella Ravn Jensen  2004    173          1:38.60   
  Lyngby Svømmeklub  1:43.09                 
45  Isabella Ravn Jensen  2004    173          1:38.60   
  Lyngby Svømmeklub  1:43.09                 
47  Ida Lerche Sloth  2004    160          1:41.28   
  Lyngby Svømmeklub  1:46.11                 
47  Ida Lerche Sloth  2004    160          1:41.28   
  Lyngby Svømmeklub  1:46.11                 
49  Filippa Eiler  2005    150          1:43.36   
  VAT Copenhagen-MK31  1:40.79                 
49  Filippa Eiler  2005    150          1:43.36   
  VAT Copenhagen-MK31  1:40.79                 
51  Laura Cecilie Salling  2006    148          1:43.89   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
51  Laura Cecilie Salling  2006    148          1:43.89   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
53  Emily Reuter  2006    144          1:44.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
53  Emily Reuter  2006    144          1:44.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
55  Freja S. Falkenstrøm  2004    142          1:45.27   
  Nyborg Svømmeklub  1:44.64                 
55  Freja S. Falkenstrøm  2004    142          1:45.27   
  Nyborg Svømmeklub  1:44.64                 
57  Jenni Dinh  2005    138          1:46.29   
  Lyngby Svømmeklub  1:55.69                 
57  Jenni Dinh  2005    138          1:46.29   
  Lyngby Svømmeklub  1:55.69                 
59  Kaisa Falkenberg Lending  2005    138          1:46.38   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
59  Kaisa Falkenberg Lending  2005    138          1:46.38   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
61  Frederikke Elster  2004    124          1:50.35   
  Lyngby Svømmeklub  2:00.00                 
61  Frederikke Elster  2004    124          1:50.35   
  Lyngby Svømmeklub  2:00.00                 
63  Kathrine E. Larsen  2005    123          1:50.60   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.07                 
63  Kathrine E. Larsen  2005    123          1:50.60   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.07                 
65  Stella Stamov  2005    116          1:52.75   
  Lyngby Svømmeklub                   
65  Stella Stamov  2005    116          1:52.75   
  Lyngby Svømmeklub                   
67  Julie Dahl Busch  2007    112          1:53.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
67  Julie Dahl Busch  2007    112          1:53.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
69  Sara Ewe  2007    104          1:56.65   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
69  Sara Ewe  2007    104          1:56.65   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
71  Marie Elster  2006    80          2:07.32   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
71  Marie Elster  2006    80          2:07.32   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
73  Celine van Breugel  2007    67          2:15.07   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
73  Celine van Breugel  2007    67          2:15.07   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
Bolette Nimskov  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  1:40.82                 
Bolette Nimskov  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  1:40.82                 
Emma Thorsen  2004              DSQ  2 armtag ved 75 m 
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.86                 
Emma Thorsen  2004              DSQ  2 armtag ved 75 m 
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.86                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  23 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  23 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    487          1:02.20   
  Lyngby Svømmeklub  1:01.62                 
Malthe Letting  2001    416          1:05.53   
  Farum Svømmeklub  1:08.68                 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    396          1:06.61   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.10                 
Leo Badaker  2002    382          1:07.43   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.06                 
August Becktor  2001    381          1:07.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.42                 
Carl-Emil Lønborg  2002    370          1:08.11   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.06                 
David Arneskov  2002    353          1:09.19   
  Holbæk Svømme Klub  1:09.24                 
Christian Ong Hansen  2001    351          1:09.32   
  Farum Svømmeklub  1:10.17                 
Gustav Fabiansen  2002    346          1:09.65   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.11                 
10  Marcus Dessau  2002    337          1:10.28   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.44                 
11  Nicklas Andersen  2001    336          1:10.34   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:09.40                 
12  Jannick Hagensen  2001    332          1:10.64   
  Svømmeklubben Opnør  1:12.34                 
13  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    299          1:13.15   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.77                 
14  Christian Skinhøj  2001    288          1:14.08   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.25                 
15  Mads Møller Bjørnskov  2001    280          1:14.78   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.01                 
16  Alexander Skarby Madsen  2001    273          1:15.42   
  A6  1:19.74                 
17  Frederik Pedersen  2002    270          1:15.63   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.70                 
18  Hjalte Andersen  2002    267          1:15.93   
  Svømmeklubben Opnør  1:19.38                 
19  Silas Bøjsen  2002    255          1:17.15   
  Holbæk Svømme Klub  1:20.44                 
20  Mingus Okkerholm  2002    241          1:18.62   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.40                 
21  Thor Gudmand-Høyer  2002    235          1:19.26   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.56                 
22  Michael Elliks  2002    209          1:22.34   
  VAT Copenhagen-MK31  1:23.64                 
23  Kasper Feld Sørensen  2002    207          1:22.70   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.47                 
24  Tom Hoflic  2002    184          1:26.04   
  Svømmeklubben Opnør  1:31.53                 
25  Simon Bergendorff  2002    168          1:28.58   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.00                 
26  Wiliam S. Jensen  2002    147          1:32.59   
  Svømmeklubben Opnør  1:39.50                 
Anders Hvidt  2002              DSQ  ej fortsat bev v 25 
  Gentofte Svømme Klub  1:32.66                 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    301          1:12.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.12                 
Christopher G. Trandum  2003    266          1:16.08   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.71                 
Kristian A. Kristoffersen  2003    264          1:16.23   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.09                 
Leonard Steen Jensen  2003    235          1:19.23   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.78                 
Anders Lundin Brockdorff  2003    218          1:21.22   
  Lyngby Svømmeklub  1:20.91                 
Christoffer Frederiksen  2003    211          1:22.19   
  Lyngby Svømmeklub  1:25.23                 
Niels Marcus Pilgaard  2003    208          1:22.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:25.98                 
Andreas Hoffmann  2003    201          1:23.43   
  Lyngby Svømmeklub  1:26.97                 
Valdemar Ditlev Kragh  2003    195          1:24.36   
  Lyngby Svømmeklub  1:25.02                 
10  Oliver Sperling  2004    194          1:24.49   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.04                 
11  Niels Døssing  2003    193          1:24.62   
  Svømmeklubben Opnør  1:28.05                 
12  Oliver Madsen  2003    178          1:26.89   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.11                 
13  Phillip Niemann Madsen  2004    175          1:27.35   
  Lyngby Svømmeklub  1:37.49                 
14  Michael Halck  2004    162          1:29.68   
  Lyngby Svømmeklub  1:32.86                 
15  Penghao Ji  2003    155          1:31.01   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.22                 
16  Ikaros Volianitis  2004    145          1:33.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:40.80                 
17  Johannes Schick  2003    107          1:43.04   
  Svømmeklubben Opnør  1:50.00                 
18  Asger Dahl Busch  2005    105          1:43.59   
  Lyngby Svømmeklub  1:52.16                 
19  Jakob Nikolai Haldan  2006    86          1:50.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
20  Adam Saxkjær  2006    72          1:57.58   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.00                 
Christian Kjær Bollesen  2005              DSQ  ej ryg efter 25 m 
  Lyngby Svømmeklub  2:00.00                 
Melvin Bonderup  2006              DSQ  afsl på mave 
  Lyngby Svømmeklub  2:00.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  23 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  23 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Julie Laugesen  2003    498          1:08.86   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:08.36                 
Lærke Rask Sander  2002    473          1:10.04   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.47                 
Anna Aabak Kristoffersen  2002    417          1:13.07   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.81                 
Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    407          1:13.63   
  Irb Iceland  1:12.05                 
Claudia Sperling  2002    384          1:15.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.07                 
Lærke Schelde-Mollerup  2003    369          1:16.09   
  A6  1:14.73                 
Clara Rybak-Andersen  2003    360          1:16.74   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.96                 
Pernille Elm Jensen  2003    352          1:17.32   
  A6  1:18.42                 
Kolbrún Eva Pálmadóttir  2002    333          1:18.73   
  Irb Iceland  1:15.19                 
10  Olivia Olivarius Vølund  2002    324          1:19.50   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.41                 
11  Luna Emilie Olsen  2003    317          1:20.05   
  A6  1:15.96                 
12  Sofia Norre Bendt  2003    307          1:20.91   
  Lyngby Svømmeklub  1:34.52                 
13  Mathilde van der Linden  2002    283          1:23.15   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.53                 
14  Thippe de Neergaard  2003    279          1:23.50   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.24                 
15  Nynne Nørlem  2002    263          1:25.23   
  Holbæk Svømme Klub  1:31.25                 
16  Mie Mørkedal  2003    262          1:25.24   
  Holbæk Svømme Klub  1:25.45                 
17  Annika Lundin Brockdorff  2003    251          1:26.52   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.40                 
18  Anne Marie S. Hansen  2002    243          1:27.48   
  Svømmeklubben Opnør  1:31.60                 
19  Matilda Colley  2003    232          1:28.81   
  A6  1:33.46                 
20  Anna Myhre Rottensten  2003    211          1:31.70   
  Lyngby Svømmeklub  1:31.13                 
21  Norah Szczepanski  2003    195          1:34.11   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.77                 
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Bruun Høvring  2004    372          1:15.89   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.90                 
Josephine Holst Vinther  2004    279          1:23.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.11                 
Luna Trojlsgaard  2004    129          1:48.02   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:15.50                 
Emilia C. R. Olsen  2004              DSQ  1 hånd i vending 
  VAT Copenhagen-MK31  1:34.84                 
Maja Hallberg Langkilde  2004              DSQ  asynkrone ben 
  Frederiksværk Svømmeklub  1:54.30                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  23 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:16 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  23 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:23   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
William Textor Broch  2001    385          1:06.58   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.61                 
Frederik Bojesen  2002    370          1:07.44   
  A6  1:07.85                 
Carl-Emil Lønborg  2002    341          1:09.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.23                 
Carl Terp Larsen  2001    340          1:09.40   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.38                 
Alfred Højberg  2002    316          1:11.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.53                 
Christian Ong Hansen  2001    311          1:11.44   
  Farum Svømmeklub  1:11.74                 
Oliver Aagaard Jeppesen  2001    287          1:13.43   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.12                 
Hans Christian L. Thomsen  2001    285          1:13.59   
  Svømmeklubben Opnør  1:22.86                 
Christopher H. Brown  2002    262          1:15.65   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.01                 
10  Theodor Palmø  2002    259          1:15.91   
  Holbæk Svømme Klub  1:14.01                 
11  Jannick Hagensen  2001    250          1:16.80   
  Svømmeklubben Opnør  1:19.68                 
12  William Kristiansen  2001    248          1:17.03   
  Holbæk Svømme Klub  1:13.16                 
13  Christian Skinhøj  2001    233          1:18.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.09                 
14  Marcus Dessau  2002    232          1:18.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.04                 
15  Sebastian Bonde  2002    182          1:25.37   
  Holbæk Svømme Klub  1:29.28                 
16  Hjalte Andersen  2002    156          1:29.92   
  Svømmeklubben Opnør  1:36.96                 
Elias Kongsted Misander  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.05                 
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Nickelsen  2003    467          1:02.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:02.33                 
Oscar Thinghøjen  2003    256          1:16.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.40                 
Bror Textor-Broch  2003    221          1:20.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.66                 
Rasmus Skarby Madsen  2003    215          1:20.75   
  A6  1:26.55                 
Mikkel Quaade  2003    204          1:22.20   
  Lyngby Svømmeklub  1:26.67                 
Karl August B. Balle  2003    189          1:24.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.90                 
Christoffer Skinhøj  2003    145          1:32.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:38.31                 
Niels Døssing  2003    119          1:38.39   
  Svømmeklubben Opnør  1:46.81                 
Kasper Thorn  2004    76          1:54.02   
  Lyngby Svømmeklub  2:00.00                 
Alexander Asmussen  2004              DSQ  asynkrone arme 
  Frederiksværk Svømmeklub  2:00.48                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  23 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:23 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  23 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:07   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mia Rindshøj  2003    510          1:10.94   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.97                 
Claudia Sperling  2002    503          1:11.28   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.55                 
Lærke Schelde-Mollerup  2003    500          1:11.42   
  A6  1:10.77                 
Lærke Rask Sander  2002    487          1:12.03   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.84                 
Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    432          1:15.00   
  Irb Iceland  1:13.09                 
Anna Wrist-Elkjær  2003    417          1:15.86   
  Swim Team Tåstrup  1:15.74                 
Stine Saaby Schmidt  2002    415          1:15.98   
  Farum Svømmeklub  1:11.91                 
Olivia Olivarius Vølund  2002    413          1:16.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.57                 
Amalie Kruse Enemærke  2003    412          1:16.14   
  Glostrup Svømme Klub  1:17.20                 
10  Mathilde van der Linden  2002    381          1:18.18   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.60                 
11  Maria Hagen  2003    360          1:19.66   
  Lyngby Svømmeklub  1:20.33                 
12  Isabella Rosenberg  2003    357          1:19.87   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.23                 
13  Cathrine Toftelund Larsen  2003    350          1:20.39   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.89                 
14  Viola Demuth Andersen  2003    346          1:20.71   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.76                 
15  Josephine B. U. Danielsen  2003    346          1:20.75   
  Swim Team Tåstrup  1:20.01                 
16  Maja Marie Elmgreen  2003    345          1:20.79   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:20.54                 
17  Nynne Nørlem  2002    343          1:20.93   
  Holbæk Svømme Klub  1:20.90                 
18  Kolbrún Eva Pálmadóttir  2002    341          1:21.10   
  Irb Iceland  1:17.00                 
19  Anne Marie S. Hansen  2002    333          1:21.77   
  Svømmeklubben Opnør  1:21.81                 
20  Birna Hilmarsdóttir  2002    330          1:22.04   
  Irb Iceland  1:19.51                 
21  Louise Dahl  2003    328          1:22.16   
  A6  1:24.93                 
22  Karoline Kortbæk  2003    323          1:22.57   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.97                 
23  Annika Lundin Brockdorff  2003    318          1:23.00   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.80                 
24  Anna Myhre Rottensten  2003    295          1:25.17   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.75                 
25  Sia Nikoline Schrøder  2003    287          1:25.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.01                 
26  Mie Mørkedal  2003    275          1:27.19   
  Holbæk Svømme Klub  1:28.30                 
27  Lotte Dyndgaard  2003    259          1:28.84   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.72                 
28  Astrid Permin  2003    251          1:29.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.20                 
29  Clara Nyborg-Vedsted  2002    246          1:30.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:38.81                 
30  Barbara Ammentorp  2003    239          1:31.24   
  Nyborg Svømmeklub  1:35.78                 
31  Mathilde Laustsen  2003    238          1:31.47   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:36.62                 
32  Ida Lund Järund  2003    139          1:49.44   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:52.57                 
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Bruun Høvring  2004    388          1:17.69   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.10                 
Asta Poulsen Dolan  2004    384          1:17.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.80                 
Schastine Skifter Tabor  2005    363          1:19.45   
  Swim Team Tåstrup  1:20.44                 
Anna Maria Madsen  2004    353          1:20.20   
  Swim Team Tåstrup  1:26.53                 
Anne Sofie Evald  2004    348          1:20.57   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.94                 
Lærke Vinneck Hansen  2004    344          1:20.92   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.54                 
Laura Borre Jacobsen  2004    336          1:21.52   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.29                 
Laura L. Hørning  2004    318          1:22.99   
  Glostrup Svømme Klub  1:23.19                 
Mathilde Mathiesen  2004    316          1:23.21   
  VAT Copenhagen  1:23.92                 
10  Frederikke Falk-List  2004    309          1:23.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.67                 
11  Clara Toft  2004    307          1:23.97   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.34                 
12  Viktoria Freja Sørensen  2004    305          1:24.15   
  Swim Team Tåstrup  1:21.49                 
13  Josephine Holst Vinther  2004    296          1:24.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.53                 
14  Nønne Christensen  2004    294          1:25.20   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.45                 
15  Maria Bebe Hansen  2004    293          1:25.30   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.16                 
16  Astrid Høffer  2004    281          1:26.50   
  Swim Team Tåstrup  1:32.23                 
17  Emily Maack  2004    273          1:27.35   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.74                 
18  Julie Dahl  2004    271          1:27.52   
  Glostrup Svømme Klub  1:32.09                 
19  Anastasia Smirnov  2004    265          1:28.23   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.00                 
20  Helga Bak  2004    261          1:28.62   
  Nyborg Svømmeklub  1:32.14                 
21  Hannah B. Pedersen  2005    259          1:28.90   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.79                 
22  Astrid M. Østergaard  2004    257          1:29.16   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.98                 
23  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    249          1:30.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.17                 
24  Emma Kjer Rasmussen  2004    237          1:31.61   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.00                 
25  Fionia Andrea Have  2004    219          1:33.95   
  Lyngby Svømmeklub  1:34.12                 
26  Kajsa Salomonsen  2005    216          1:34.47   
  VAT Copenhagen-MK31  1:36.68                 
27  Alma Olivarius  2005    213          1:34.81   
  Lyngby Svømmeklub  1:39.07                 
28  Ida-Marie Nørgaard  2005    210          1:35.29   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:39.42                 
29  Sofie Kaysen  2004    208          1:35.61   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.34                 
30  Luna Trojlsgaard  2004    204          1:36.18   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:36.96                 
31  Laura Møller Sørensen  2004    202          1:36.56   
  Lyngby Svømmeklub  1:42.08                 
32  Isabella Ravn Jensen  2004    197          1:37.37   
  Lyngby Svømmeklub  1:39.83                 
33  Sille Sondt-Marcussen  2005    188          1:38.89   
  Lyngby Svømmeklub  1:45.68                 
34  Maja Hallberg Langkilde  2004    185          1:39.36   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:41.13                 
35  Asta Højberg  2005    156          1:45.15   
  Lyngby Svømmeklub  1:43.37                 
36  Kaisa Falkenberg Lending  2005    152          1:46.22   
  Lyngby Svømmeklub  2:09.48                 
37  Mathilde Severs  2006    151          1:46.32   
  Lyngby Svømmeklub  2:00.00                 
38  Sofia Yuwei Zhang  2006    144          1:47.95   
  Lyngby Svømmeklub  1:53.25                 
39  Laura Bjerregaard Withen  2004    135          1:50.37   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:53.93                 
40  Kathrine E. Larsen  2005    132          1:51.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:47.38                 
41  Emily Reuter  2006    129          1:52.19   
  Lyngby Svømmeklub  2:01.98                 
42  Laura Cecilie Salling  2006    115          1:56.29   
  Lyngby Svømmeklub  2:02.21                 
43  Sara Ewe  2007    87          2:07.80   
  Lyngby Svømmeklub  2:17.53                 
44  Marie Elster  2006    85          2:08.86   
  Lyngby Svømmeklub  1:55.00                 
45  Julie Dahl Busch  2007    78          2:12.43   
  Lyngby Svømmeklub  2:17.40                 
46  Celine van Breugel  2007    56          2:27.34   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.22                 
Bolette Nimskov  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  1:38.92                 
Amanda Christensen  2004              DSQ  bryst ben før 1.arm 
  Frederiksværk Svømmeklub  1:37.95                 
Ida Lerche Sloth  2004              DSQ  ej afsl. på ryg v 50 
  Lyngby Svømmeklub  1:47.44                 
Victoria Wiingaard  2006              DSQ  ej afsl på ryg v 50 
  Lyngby Svømmeklub  1:48.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  23 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:07 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  23 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    578          1:00.81   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.29                 
William Textor Broch  2001    482          1:04.60   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.18                 
Leo Badaker  2002    457          1:05.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.63                 
Tobias Dan Hansen  2002    452          1:05.97   
  Glostrup Svømme Klub  1:06.62                 
Malthe Letting  2001    402          1:08.59   
  Farum Svømmeklub  1:11.03                 
Oliver Aagaard Jeppesen  2001    398          1:08.83   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.11                 
Alfred Højberg  2002    395          1:09.02   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.41                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    391          1:09.23   
  Swim Team Tåstrup  1:07.68                 
Rasmus Thilleman  2001    386          1:09.55   
  A6  1:11.24                 
10  August Becktor  2001    367          1:10.71   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.42                 
11  Carl Terp Larsen  2001    365          1:10.88   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.59                 
12  Marcus Munkholm  2001    357          1:11.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.22                 
13  Morten Østergaard  2002    351          1:11.77   
  A6  1:11.66                 
14  Hans Christian L. Thomsen  2001    337          1:12.76   
  Svømmeklubben Opnør  1:13.72                 
15  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001    335          1:12.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:12.16                 
16  Alexander Skarby Madsen  2001    325          1:13.68   
  A6  1:16.72                 
17  Silas Bøjsen  2002    317          1:14.29   
  Holbæk Svømme Klub  1:17.46                 
18  Mingus Okkerholm  2002    316          1:14.37   
  Nyborg Svømmeklub  1:13.30                 
19  Jannick Hagensen  2001    315          1:14.43   
  Svømmeklubben Opnør  1:13.82                 
20  Lucas Reüter  2002    311          1:14.72   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.20                 
21  Thomas Langvad  2002    295          1:16.02   
  Glostrup Svømme Klub  1:14.90                 
22  Rasmus Hatting Petersen  2002    294          1:16.15   
  Swim Team Tåstrup  1:17.45                 
23  Oliver Skadhauge  2002    289          1:16.59   
  Swim Team Tåstrup  1:16.63                 
24  Christopher H. Brown  2002    287          1:16.80   
  Holbæk Svømme Klub  1:20.69                 
25  Oskar Skov Grell  2002    278          1:17.54   
  Glostrup Svømme Klub  1:16.91                 
26  Frederik Pedersen  2002    264          1:18.89   
  Holbæk Svømme Klub  1:24.39                 
27  Michael Elliks  2002    263          1:18.99   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.95                 
28  Karl-Emil Rohr  2001    256          1:19.78   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:20.42                 
29  Sebastian Bonde  2002    253          1:20.07   
  Holbæk Svømme Klub  1:24.45                 
30  Thor Gudmand-Høyer  2002    244          1:21.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.00                 
31  Simon Bergendorff  2002    223          1:23.42   
  VAT Copenhagen-MK31  1:48.10                 
32  Hjalte Andersen  2002    213          1:24.75   
  Svømmeklubben Opnør  1:23.93                 
33  Kasper Feld Sørensen  2002    188          1:28.34   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.48                 
34  Tom Hoflic  2002    169          1:31.55   
  Svømmeklubben Opnør  1:35.46                 
35  Wiliam S. Jensen  2002    147          1:35.86   
  Svømmeklubben Opnør  1:39.93                 
Elias Kongsted Misander  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.64                 
Anders Hvidt  2002              DSQ  afsl. på mave v 50 
  Gentofte Svømme Klub  1:26.43                 
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Rasmus Nickelsen  2003    425          1:07.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:07.36                 
Oscar Thinghøjen  2003    311          1:14.74   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.80                 
Mikkel Quaade  2003    308          1:15.01   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.57                 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    298          1:15.84   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.90                 
Christopher G. Trandum  2003    270          1:18.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.40                 
Rasmus Skarby Madsen  2003    268          1:18.55   
  A6  1:19.83                 
Anders Lundin Brockdorff  2003    268          1:18.57   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.76                 
Christoffer Frederiksen  2003    262          1:19.12   
  Lyngby Svømmeklub  1:20.89                 
Bror Textor-Broch  2003    248          1:20.53   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.79                 
10  Oliver Sperling  2004    230          1:22.63   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.80                 
11  Karl August B. Balle  2003    227          1:23.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.59                 
12  Niels Marcus Pilgaard  2003    225          1:23.25   
  Lyngby Svømmeklub  1:26.91                 
13  Kristian A. Kristoffersen  2003    224          1:23.31   
  VAT Copenhagen-MK31  1:21.46                 
14  Valdemar Ditlev Kragh  2003    219          1:23.95   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.27                 
15  Jonas Lykke Sandison  2004    218          1:24.16   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.38                 
16  Asger Johansen  2003    212          1:24.90   
  Glostrup Svømme Klub  1:24.90                 
17  Jeppe Wagner  2003    211          1:25.08   
  Glostrup Svømme Klub  1:22.92                 
18  Leonard Steen Jensen  2003    191          1:27.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.05                 
19  Oliver Madsen  2003    190          1:28.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.40                 
20  Andreas Pedersen  2003    184          1:28.93   
  Nyborg Svømmeklub  1:33.59                 
21  Niels Døssing  2003    184          1:28.96   
  Svømmeklubben Opnør  1:30.61                 
22  Malte Hjalholt  2003    180          1:29.65   
  Swim Team Tåstrup  1:35.65                 
23  Michael Halck  2004    178          1:30.01   
  Lyngby Svømmeklub  1:30.87                 
24  Penghao Ji  2003    177          1:30.06   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.69                 
25  Phillip Niemann Madsen  2004    168          1:31.73   
  Lyngby Svømmeklub  1:32.45                 
26  Ikaros Volianitis  2004    138          1:37.89   
  Lyngby Svømmeklub  1:39.74                 
27  Johannes Schick  2003    107          1:46.47   
  Svømmeklubben Opnør  2:00.00                 
28  Andreas Hammer Dohn  2006    101          1:48.54   
  Lyngby Svømmeklub  1:52.94                 
29  Asger Dahl Busch  2005    92          1:52.04   
  Lyngby Svømmeklub  1:50.15                 
30  Alexander Asmussen  2004    81          1:56.62   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:03.86                 
31  Adam Saxkjær  2006    71          2:02.06   
  Lyngby Svømmeklub  2:02.93                 
Frederik Holkmann Olsen  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:00.00                 
Jan Zhurbenko  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:00.00                 
Oskar Philbert Nielsen  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:02.65                 
Christian Kjær Bollesen  2005              DNF   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  23 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  23 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lærke Rask Sander  2002    535          2:16.45   
  VAT Copenhagen-MK31  2:16.71                 
Alberte V. Bisgaard  2003    510          2:18.60   
  Gentofte Svømme Klub  2:16.78                 
Katrine Brandt Nielsen  2002    504          2:19.15   
  Lyngby Svømmeklub  2:16.93                 
Clara Rybak-Andersen  2003    504          2:19.20   
  Gentofte Svømme Klub  2:19.49                 
Kolbrún Eva Pálmadóttir  2002    462          2:23.29   
  Irb Iceland  2:17.18                 
Claudia Sperling  2002    456          2:23.89   
  Lyngby Svømmeklub  2:22.63                 
Olivia Olivarius Vølund  2002    439          2:25.75   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.75                 
Pernille Elm Jensen  2003    438          2:25.83   
  A6  2:34.68                 
Anna Aabak Kristoffersen  2002    433          2:26.35   
  VAT Copenhagen-MK31  2:25.91                 
10  Mathilde Nielsen  2003    432          2:26.52   
  Holbæk Svømme Klub  2:32.22                 
11  Birna Hilmarsdóttir  2002    429          2:26.80   
  Irb Iceland  2:27.05                 
12  Mia Krüger  2002    427          2:27.08   
  Farum Svømmeklub  2:33.04                 
13  Thippe de Neergaard  2003    414          2:28.56   
  VAT Copenhagen-MK31  2:45.60                 
14  Sofia Norre Bendt  2003    395          2:30.96   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.30                 
15  Anne Marie S. Hansen  2002    383          2:32.45   
  Svømmeklubben Opnør  2:39.33                 
16  Isabella Rosenberg  2003    380          2:32.90   
  VAT Copenhagen-MK31  2:47.62                 
17  Mathilde van der Linden  2002    366          2:34.87   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.24                 
18  Cathrine Toftelund Larsen  2003    346          2:37.67   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.81                 
19  Viola Demuth Andersen  2003    346          2:37.70   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.06                 
20  Norah Szczepanski  2003    336          2:39.22   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.25                 
21  Astrid Permin  2003    306          2:44.27   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.79                 
22  Matilda Colley  2003    295          2:46.26   
  A6  2:47.09                 
Biborka Jakab  2003              DNS   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Sofie Bruun Høvring  2004    426          2:27.19   
  VAT Copenhagen-MK31  2:27.55                 
Asta Poulsen Dolan  2004    384          2:32.33   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.91                 
Julie Danfred Jørgensen  2004    380          2:32.89   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.09                 
Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    324          2:41.23   
  Gentofte Svømme Klub  2:44.12                 
Emma Thorsen  2004    317          2:42.36   
  VAT Copenhagen-MK31  2:49.83                 
Helga Bak  2004    305          2:44.45   
  Nyborg Svømmeklub  2:41.51                 
Liva Søby  2004    284          2:48.39   
  VAT Copenhagen-MK31  2:43.69                 
Emilia C. R. Olsen  2004    261          2:53.16   
  VAT Copenhagen-MK31  2:41.51                 
Filippa Eiler  2005    256          2:54.44   
  VAT Copenhagen-MK31  3:03.30                 
10  Luna Trojlsgaard  2004    229          3:01.06   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:18.37                 
11  Maja Hallberg Langkilde  2004    218          3:04.04   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:09.54                 
12  Laura Møller Sørensen  2004    196          3:10.49   
  Lyngby Svømmeklub  3:08.31                 
13  Sofie Kaysen  2004    195          3:10.77   
  Nyborg Svømmeklub  3:10.75                 
Frederikke Falk-List  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  2:40.70                 
Freja S. Falkenstrøm  2004              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub  3:12.58                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  23 januar 2016 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:01 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2016    Udskriftsdato  23 januar 2016   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:59   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 januar 2016         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Mads Toft  2001    521          2:03.47   
  Holbæk Svømme Klub  2:02.15                 
Leo Badaker  2002    495          2:05.59   
  Gentofte Svømme Klub  2:04.84                 
Frederik Bojesen  2002    456          2:09.01   
  A6  2:11.49                 
David Arneskov  2002    435          2:11.12   
  Holbæk Svømme Klub  2:10.29                 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    424          2:12.22   
  Lyngby Svømmeklub  2:10.68                 
Gustav Fabiansen  2002    418          2:12.87   
  Lyngby Svømmeklub  2:12.38                 
Alfred Højberg  2002    414          2:13.25   
  Lyngby Svømmeklub  2:12.86                 
William Kristiansen  2001