Tulokset Arena Lyngby Open 2016, Stadion
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
22 januar 2016 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
19:48 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 januar 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sunneva Dögg Friðriksdóttir |
1999 |
Irb Iceland |
|
1:02.91 |
2:10.01 |
3:18.19 |
|
4:25.04 |
|
2 |
Anna Boutrup |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:05.15 |
2:13.01 |
3:20.58 |
|
4:25.50 |
|
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:04.31 |
2:12.37 |
3:21.19 |
|
4:26.04 |
|
4 |
Eydís Ósk Kolbeinsdóttir |
2000 |
Irb Iceland |
|
1:03.95 |
2:13.88 |
3:25.02 |
|
4:34.65 |
|
5 |
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:05.06 |
2:13.72 |
3:25.02 |
|
4:35.88 |
|
6 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:06.74 |
2:17.10 |
3:28.09 |
|
4:35.96 |
|
7 |
Alberte M Hansen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
1:05.70 |
2:16.92 |
3:28.39 |
|
4:38.50 |
|
8 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:08.74 |
2:20.78 |
3:31.82 |
|
4:39.69 |
|
9 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:07.78 |
2:19.14 |
3:31.25 |
|
4:41.13 |
|
10 |
Iben Bak |
2001 |
Nyborg Svømmeklub |
|
1:08.41 |
2:21.39 |
3:32.90 |
|
4:42.20 |
|
11 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:07.43 |
2:19.66 |
3:32.00 |
|
4:42.58 |
|
12 |
Stephanie Hansen |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:07.53 |
2:19.27 |
3:31.08 |
|
4:42.74 |
|
13 |
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:10.96 |
2:24.21 |
3:35.63 |
|
4:43.08 |
|
14 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:07.78 |
2:19.95 |
3:32.56 |
|
4:43.10 |
|
15 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:09.75 |
2:22.72 |
3:35.61 |
|
4:44.64 |
|
16 |
Frederikke Jensen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:09.99 |
2:22.77 |
3:35.33 |
|
4:45.38 |
|
17 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:09.39 |
2:22.25 |
3:35.32 |
|
4:45.39 |
|
18 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:09.12 |
2:22.17 |
3:34.80 |
|
4:45.40 |
|
19 |
Amanda Højberg |
1998 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:09.21 |
2:21.99 |
3:34.21 |
|
4:46.40 |
|
20 |
Eva Olsen |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:11.20 |
2:25.70 |
3:37.71 |
|
4:47.93 |
|
21 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:08.23 |
2:21.12 |
3:35.16 |
|
4:48.63 |
|
22 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:09.90 |
2:23.06 |
3:36.84 |
|
4:49.65 |
|
23 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
Nyborg Svømmeklub |
|
1:09.76 |
2:24.41 |
3:37.85 |
|
4:50.13 |
|
24 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
Roskilde Svømning |
|
1:09.96 |
2:24.96 |
3:38.33 |
|
4:51.39 |
|
25 |
Katrine Stampe |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:08.51 |
2:23.29 |
3:38.34 |
|
4:51.58 |
|
26 |
Nina Toft |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:08.40 |
2:21.85 |
3:36.80 |
|
4:51.92 |
|
27 |
Emma Maagøe |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:10.87 |
2:24.33 |
3:38.09 |
|
4:52.33 |
|
28 |
Tenna Jensen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:13.36 |
2:28.11 |
3:41.80 |
|
4:52.58 |
|
29 |
Julie Gadgaard |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:11.75 |
2:26.30 |
3:40.30 |
|
4:52.89 |
|
30 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:13.31 |
2:27.06 |
3:39.22 |
|
4:53.07 |
|
31 |
Thit Bondo |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:08.29 |
2:28.05 |
3:39.12 |
|
4:53.58 |
|
32 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
1:08.58 |
2:22.90 |
3:39.02 |
|
4:54.32 |
|
33 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:09.96 |
2:25.10 |
3:40.44 |
|
4:55.33 |
|
34 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:10.53 |
2:25.16 |
3:40.14 |
|
4:55.93 |
|
35 |
Mia Wennecke |
1999 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:09.44 |
2:25.47 |
3:41.04 |
|
4:56.26 |
|
36 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
1:13.36 |
2:28.91 |
3:44.53 |
|
4:57.12 |
|
37 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:11.65 |
2:28.05 |
3:44.23 |
|
4:59.54 |
|
38 |
Annemiek Meulenbeld |
1995 |
Orca Nl |
|
1:09.32 |
2:25.15 |
3:43.04 |
|
5:01.26 |
|
39 |
Mathilde Christjansen |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:11.34 |
2:27.25 |
3:44.47 |
|
5:01.27 |
|
40 |
Louise Lynæs |
1997 |
Holbæk Svømme Klub |
|
1:12.08 |
2:29.87 |
3:46.87 |
|
5:03.22 |
|
41 |
Natasja Kepp |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:13.52 |
2:30.32 |
3:48.99 |
|
5:03.38 |
|
42 |
Mathilde Hager |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:12.68 |
2:29.03 |
3:45.48 |
|
5:03.49 |
|
43 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:12.28 |
2:30.52 |
3:48.14 |
|
5:03.97 |
|
44 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:13.90 |
2:32.15 |
3:49.22 |
|
5:05.30 |
|
45 |
Kathrine Pii Frederiksen |
2000 |
Farum Svømmeklub |
|
1:14.09 |
2:31.52 |
3:49.90 |
|
5:06.23 |
|
46 |
Klaudia Malesa |
2001 |
Irb Iceland |
|
1:14.61 |
2:33.01 |
3:51.18 |
|
5:07.67 |
|
47 |
Melanie Degner |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
1:14.65 |
2:33.10 |
3:51.82 |
|
5:08.13 |
|
48 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
Holbæk Svømme Klub |
|
1:15.48 |
2:35.36 |
3:54.05 |
|
5:10.97 |
|
49 |
Annasofie Halling Olesen |
1997 |
Roskilde Svømning |
|
1:14.67 |
2:33.98 |
3:53.94 |
|
5:11.96 |
|
50 |
Karoline Kjær |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
1:15.31 |
2:34.67 |
3:53.94 |
|
5:12.52 |
|
51 |
Sofie Strandby |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:13.90 |
2:34.01 |
3:54.48 |
|
5:14.84 |
|
52 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:16.45 |
2:36.91 |
3:57.73 |
|
5:18.28 |
|
53 |
Camilla Taylor |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:18.47 |
2:41.06 |
4:00.78 |
|
5:19.78 |
|
54 |
Emma Bodum |
2001 |
Svømmeklubben Opnør |
|
1:23.26 |
2:55.66 |
4:29.01 |
|
5:59.09 |
|
55 |
Ditte Petersen |
1999 |
Svømmeklubben Opnør |
|
1:24.37 |
2:57.09 |
4:31.34 |
|
6:00.64 |
|
56 |
Marie Lunding Nielsen |
2001 |
Svømmeklubben Opnør |
|
1:31.51 |
3:10.60 |
4:50.36 |
|
6:24.76 |
|
- |
Emilie Hørlykke |
1998 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Stefanía Sigurçórsdóttir |
2001 |
Irb Iceland |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tiina Soukka |
1996 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Josephine Olsen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
22 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:48 |
|