Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.63 | 1:03.60 | |||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.66 | 1:05.52 | |||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.64 | 1:06.19 | |||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:06.68 | 1:06.68 | |||||
5 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 28.95 | 1:08.04 | |||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.49 | 1:08.17 | |||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.11 | 1:08.41 | |||||
8 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.99 | 1:08.81 | |||||
9 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.49 | 1:08.91 | |||||
10 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.86 | 1:08.93 | |||||
11 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.63 | 1:09.26 | |||||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.23 | 1:09.62 | |||||
13 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.23 | 1:09.91 | |||||
14 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.99 | 1:10.08 | |||||
15 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 34.34 | 1:11.66 | |||||
16 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.11 | 1:12.09 | |||||
17 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.60 | 1:12.16 | |||||
18 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.29 | 1:12.56 | |||||
19 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.99 | 1:12.86 | |||||
20 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.60 | 1:13.08 | |||||
21 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.17 | 1:13.28 | |||||
22 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 33.65 | 1:13.67 | |||||
23 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.73 | 1:13.71 | |||||
24 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.02 | 1:13.92 | |||||
25 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.06 | 1:14.03 | |||||
26 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.82 | 1:14.25 | |||||
27 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.32 | 1:14.67 | |||||
28 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.37 | 1:14.75 | |||||
29 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.97 | 1:14.90 | |||||
30 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 33.44 | 1:15.22 | |||||
31 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.21 | 1:15.95 | |||||
32 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.85 | 1:16.20 | |||||
33 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 36.58 | 1:16.91 | |||||
34 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.44 | 1:17.13 | |||||
35 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.10 | 1:17.17 | |||||
36 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | 1:17.33 | |||||
37 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.57 | 1:17.74 | |||||
38 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.82 | 1:18.70 | |||||
39 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.42 | 1:19.02 | |||||
40 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 36.05 | 1:20.43 | |||||
- | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Ryg afsl p mav v50m | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.56 | 1:07.36 | |||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.69 | 1:11.24 | |||||
3 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.47 | 1:13.41 | |||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.67 | 1:13.58 | |||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.17 | 1:13.75 | |||||
6 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.53 | 1:14.80 | |||||
7 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | 1:15.57 | |||||
8 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 36.11 | 1:15.90 | |||||
9 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.00 | 1:16.24 | |||||
10 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.11 | 1:16.87 | |||||
11 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.57 | 1:16.90 | |||||
12 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 34.70 | 1:17.06 | |||||
13 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.89 | 1:17.34 | |||||
14 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.88 | 1:17.42 | |||||
15 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.89 | 1:18.13 | |||||
16 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 36.97 | 1:18.20 | |||||
17 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.90 | 1:18.21 | |||||
18 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.48 | 1:18.40 | |||||
19 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.77 | 1:18.43 | |||||
20 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 37.57 | 1:18.63 | |||||
21 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.97 | 1:19.22 | |||||
22 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.11 | 1:19.24 | |||||
23 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.46 | 1:19.46 | |||||
24 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.35 | 1:19.69 | |||||
25 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.77 | 1:19.80 | |||||
26 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 37.59 | 1:19.83 | |||||
27 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.82 | 1:20.00 | |||||
28 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.95 | 1:20.29 | |||||
29 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.32 | 1:20.32 | |||||
30 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 37.18 | 1:20.40 | |||||
31 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.92 | 1:20.41 | |||||
32 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.52 | 1:20.48 | |||||
33 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.54 | 1:20.92 | |||||
34 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.08 | 1:21.57 | |||||
35 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 37.43 | 1:21.61 | |||||
36 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.76 | 1:21.64 | |||||
37 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 40.83 | 1:23.04 | |||||
38 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.53 | 1:23.37 | |||||
39 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.99 | 1:24.23 | |||||
40 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.86 | 1:24.59 | |||||
- | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | Akut syg | ||||||
- | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ryg afsl.mav v 50m | |||||
- | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ryg afs .på mavev50m | |||||
- | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Flere flyben eft 50m | |||||
- | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ryg afs på mave50m | |||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ryg afs på mave50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |