Results for Østdanske Kortbanemesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Bo Pedersen (1981) 1:57.53 2003-11-22 |
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 1:58.72 1999-03-21 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 619 | 29.37 | 1:01.78 | 1:33.93 | 2:07.36 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 618 | 28.08 | 1:00.66 | 1:33.90 | 2:07.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 594 | 28.67 | 1:00.80 | 1:34.49 | 2:09.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 589 | 29.95 | 1:03.00 | 1:35.93 | 2:09.46 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 581 | 28.59 | 1:00.86 | 1:34.65 | 2:10.05 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Jonathan Müller | 1997 | 581 | 30.24 | 1:03.19 | 1:36.50 | 2:10.07 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Marius Møldrup | 1999 | 571 | 30.13 | 1:03.37 | 1:36.93 | 2:10.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 562 | 29.89 | 1:02.59 | 1:36.95 | 2:11.49 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anton Borring Andersen | 1999 | 562 | 30.21 | 1:03.69 | 1:37.52 | 2:11.51 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Lasse Winther Andersen | 1994 | 560 | 30.39 | 1:03.40 | 1:37.23 | 2:11.66 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 557 | 30.23 | 1:03.88 | 1:37.31 | 2:11.87 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Nerving | 1997 | 557 | 29.59 | 1:03.07 | 1:37.46 | 2:11.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Jens Saugmann | 1996 | 552 | 29.26 | 1:02.47 | 1:36.63 | 2:12.28 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
14 | Magnus Carstensen | 1999 | 549 | 29.29 | 1:02.80 | 1:37.08 | 2:12.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 528 | 29.77 | 1:03.53 | 1:38.55 | 2:14.24 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Viktor Holm | 1996 | 527 | 29.86 | 1:04.38 | 1:39.39 | 2:14.38 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 523 | 29.22 | 1:02.71 | 1:38.18 | 2:14.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 518 | 30.33 | 1:04.73 | 1:39.75 | 2:15.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Rasmus Hasemann | 1996 | 511 | 30.15 | 1:05.11 | 1:41.03 | 2:15.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Felix Burmester | 1999 | 502 | 30.30 | 1:04.51 | 1:40.08 | 2:16.52 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 501 | 30.80 | 1:05.49 | 1:40.66 | 2:16.67 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
22 | Daniel Sørensen | 1999 | 494 | 30.56 | 1:05.62 | 1:41.37 | 2:17.27 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Jens Sørensen | 2001 | 493 | 30.57 | 1:06.12 | 1:42.05 | 2:17.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 486 | 29.77 | 1:03.83 | 1:40.34 | 2:18.06 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
25 | Mads Midtbøll | 1998 | 479 | 30.40 | 1:05.60 | 1:42.50 | 2:18.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Joakim Brønnum | 1997 | 472 | 30.96 | 1:05.74 | 1:41.92 | 2:19.40 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lukas Storm | 1999 | 460 | 30.54 | 1:06.38 | 1:43.78 | 2:20.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 457 | 31.52 | 1:06.45 | 1:43.22 | 2:20.93 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Rasmus Wegener | 1997 | 456 | 30.81 | 1:05.66 | 1:41.97 | 2:20.94 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 449 | 32.09 | 1:07.99 | 1:44.60 | 2:21.67 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 448 | 31.17 | 1:07.44 | 1:44.26 | 2:21.83 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 444 | 32.40 | 1:08.63 | 1:45.12 | 2:22.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Oliver Jacobsen | 1997 | 444 | 31.28 | 1:08.00 | 1:45.24 | 2:22.30 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Christian Andersen | 1999 | 442 | 31.46 | 1:07.61 | 1:44.80 | 2:22.45 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 440 | 30.83 | 1:06.66 | 1:44.14 | 2:22.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mads Rishøj | 1999 | 432 | 32.72 | 1:10.04 | 1:47.45 | 2:23.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
37 | Emil Hedegaard | 1999 | 414 | 31.96 | 1:08.47 | 1:45.90 | 2:25.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Jesper Waterval | 1975 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |