Results for Østdanske Kortbanemesterskaber
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 52.94 2004-05-23 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 54.78 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 627 | 29.73 | 57.16 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 622 | 27.83 | 57.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | 605 | 28.17 | 57.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | 593 | 27.79 | 58.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Lukas Gustafson | 1999 | 561 | 29.27 | 59.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Jonathan Müller | 1997 | 550 | 29.55 | 59.71 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Frederik Galving | 1998 | 540 | 28.66 | 1:00.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Mathias Immerkjær | 1999 | 537 | 29.53 | 1:00.20 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Phillip Riis | 1998 | 524 | 29.62 | 1:00.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Morten Børre | 1996 | 520 | 29.70 | 1:00.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Bjørn Hansen | 1998 | 519 | 29.72 | 1:00.87 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 517 | 29.45 | 1:00.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sebastian Tullberg | 2000 | 506 | 30.18 | 1:01.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 503 | 29.59 | 1:01.52 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 500 | 29.82 | 1:01.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 497 | 30.09 | 1:01.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Henriksen | 1999 | 489 | 30.71 | 1:02.08 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads Witthøft | 2000 | 479 | 30.75 | 1:02.53 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Andreas Vestergaard | 1999 | 472 | 30.74 | 1:02.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Chris Johansen | 1996 | 470 | 29.92 | 1:02.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jakob Schmidt | 1999 | 468 | 30.51 | 1:03.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 467 | 30.89 | 1:03.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Filip Bækgaard | 2000 | 465 | 30.08 | 1:03.15 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Markus Bøjsen | 1999 | 428 | 31.72 | 1:04.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 427 | 31.57 | 1:04.98 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 416 | 31.51 | 1:05.54 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Andreas L. Damgård | 2000 | 300 | 36.33 | 1:13.09 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 oktober 2015 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |