Results for Østdanske Kortbanemesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbane Mesterskab |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2015 |
|
|
Stævne by |
Holbæk |
|
Udskriftstidspunkt |
11:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 2:05.78 2005-01-19 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christina Munkholm |
1996 |
|
742 |
30.67 |
1:04.16 |
1:38.41 |
|
2:13.41 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Dufour |
1996 |
|
690 |
31.57 |
1:06.15 |
1:41.49 |
|
2:16.66 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
687 |
31.73 |
1:07.05 |
1:41.74 |
|
2:16.82 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
686 |
32.01 |
1:07.20 |
1:41.56 |
|
2:16.93 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
658 |
31.12 |
1:05.28 |
1:41.19 |
|
2:18.86 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
641 |
32.10 |
1:07.52 |
1:43.67 |
|
2:20.05 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
637 |
33.12 |
1:08.13 |
1:43.73 |
|
2:20.37 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
624 |
31.91 |
1:07.35 |
1:44.23 |
|
2:21.32 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
621 |
33.68 |
1:09.56 |
1:45.50 |
|
2:21.50 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
|
606 |
32.71 |
1:08.89 |
1:45.38 |
|
2:22.67 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
606 |
31.65 |
1:07.65 |
1:44.66 |
|
2:22.69 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
|
605 |
32.47 |
1:08.58 |
1:45.86 |
|
2:22.76 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
|
593 |
32.39 |
1:08.57 |
1:45.63 |
|
2:23.71 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
|
579 |
32.56 |
1:08.94 |
1:46.77 |
|
2:24.83 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
552 |
34.64 |
1:12.11 |
1:49.37 |
|
2:27.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
|
539 |
32.36 |
1:09.70 |
1:48.60 |
|
2:28.38 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
538 |
33.78 |
1:11.37 |
1:50.13 |
|
2:28.46 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Amanda Duus |
2000 |
|
533 |
33.53 |
1:11.31 |
1:49.54 |
|
2:28.91 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Josefine Brosbøl Olsen |
2001 |
|
529 |
33.15 |
1:10.57 |
1:49.83 |
|
2:29.28 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laura Holm Junge |
1998 |
|
519 |
33.60 |
1:11.53 |
1:50.17 |
|
2:30.29 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nanna Sonne |
1999 |
|
509 |
34.68 |
1:13.48 |
1:52.54 |
|
2:31.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
|
486 |
34.32 |
1:13.94 |
1:53.42 |
|
2:33.62 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
463 |
34.65 |
1:14.18 |
1:55.05 |
|
2:36.09 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
444 |
35.23 |
1:15.65 |
1:57.29 |
|
2:38.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
|
442 |
34.66 |
1:14.24 |
1:55.80 |
|
2:38.47 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Marie Müller |
2000 |
|
439 |
34.83 |
1:13.92 |
1:56.23 |
|
2:38.85 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2015 |
Licens til Holbæk Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:55 |
|