2019-09-20   07:47:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Distancestævne 2015    Udskriftsdato  25 oktober 2015   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 oktober 2015         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    1:07.68  2:31.09  3:58.36    5:03.68   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    1:12.61  2:28.00  3:56.79    5:05.97   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    1:12.70  2:30.02  3:58.76    5:09.17   
Mathias Luplau  2001  Køge Svømmeklub    1:14.11  2:33.88  4:10.99    5:15.35   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub    1:16.33  2:38.50  4:06.40    5:21.70   
Rasmus Thilleman  2001  A6    1:15.82  2:39.81  4:09.88    5:21.74   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub    1:14.53  2:37.73  4:14.86    5:27.80   
Mark Viskum  2001  Søllerød Svømmeklub    1:16.57  2:41.83  4:16.71    5:31.07   
Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    1:20.87  2:47.65  4:16.40    5:32.14   
10  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    1:14.49  2:37.56  4:25.16    5:37.14   
11  Mathias Hatting Petersen  2000  VAT Copenhagen    1:16.33  2:45.91  4:25.32    5:43.12   
12  Alexander Skarby Madsen  2001  A6    1:21.18  2:51.22  4:28.72    5:44.59   
13  Christian Kento Rasmussen  2001  Søllerød Svømmeklub    1:34.47  3:12.48  5:08.90    6:38.69   
Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    1:12.38  2:31.48  3:57.75    5:07.70   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:14.21  2:36.75  4:05.24    5:13.90   
Frederik Bojesen  2002  A6    1:11.96  2:32.04  4:05.55    5:14.93   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:17.25  2:36.50  4:07.58    5:15.46   
Rasmus Nickelsen  2003  VAT Copenhagen    1:05.71  2:26.75  4:05.21    5:16.92   
Alfred Klarskov  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:15.62  2:40.25  4:12.49    5:18.65   
Asbjørn Floor-Bøjden  2002  VAT Copenhagen    1:09.77  2:33.93  4:10.37    5:27.08   
Oskar Skov Grell  2002  VAT Copenhagen    1:17.44  2:41.18  4:19.66    5:33.08   
Morten Østergaard  2002  A6    1:19.53  2:48.31  4:20.54    5:33.57   
10  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub    1:16.46  2:42.87  4:18.63    5:35.83   
11  Thomas Langvad  2002  VAT Copenhagen    1:25.19  2:48.30  4:24.53    5:37.63   
12  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:21.63  2:45.31  4:24.25    5:39.46   
13  Nicolai Therkelsen  2003  A6    1:23.58  2:51.76  4:26.40    5:42.95   
14  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:22.88  2:47.98  4:29.62    5:43.91   
15  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:13.72  2:46.05  4:25.90    5:47.47   
16  Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:16.89  2:47.28  4:32.02    5:49.95   
17  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:18.35  2:52.72  4:28.45    5:50.86   
18  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:30.27  2:55.56  4:37.42    5:55.30   
19  Oliver Skadhauge  2002  VAT Copenhagen    1:24.55  2:54.25  4:34.21    5:59.98   
20  Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub    1:25.54  2:55.73  4:35.83    6:00.97   
21  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen    1:24.29  2:57.76  4:41.78    6:02.72   
22  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:24.18  2:52.09  4:38.80    6:03.53   
23  Magnus Christensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:24.59  3:00.19  4:39.88    6:03.76   
24  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:25.66  3:00.30  4:48.22    6:04.59   
25  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub    1:26.58  2:59.93  4:47.80    6:07.54   
26  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:25.09  2:54.56  4:47.54    6:08.75   
27  Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:26.13  2:56.71  4:49.56    6:10.67   
28  Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:31.91  3:06.33  4:53.64    6:16.87   
29  Max Albertsen  2003  Søllerød Svømmeklub    1:31.00  3:05.92  4:49.42    6:20.85   
30  Jeppe Wagner  2003  VAT Copenhagen    1:36.72  3:13.79  5:05.86    6:31.33   
31  Kristoffer Sandfeld  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:39.48  4:18.43  5:59.36    6:42.26   
32  Mark Brandt  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:41.49  3:15.84  5:22.12    6:42.56   
33  Mads Guldborg Knudsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:45.36  3:23.51  5:17.04    6:44.31   
34  Jakob Hald  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:47.06  3:23.60  5:17.07    6:44.40   
35  William Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub    1:31.83  3:12.26  5:20.50    6:49.42   
Asger Johansen  2003  VAT Copenhagen            DSQ  brystben i fly v15m 
Janus Rosholm  2002  Søllerød Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            DSQ  efb v150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  25 oktober 2015 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  14:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark